Niemedyczne forum zdrowia
09-05-2024, 14:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 113   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Znów te szczepienia  (Przeczytany 1157283 razy)
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #540 : 06-04-2010, 08:12 »

"Lekarze przekonują, że szczepionki są bezpieczne."
Ciekawe, co mogą wiedzieć o produkcie, który sprzedają.
W święta dowiedziałam się od teściowej, która na własne uszy słyszała od lekarki (rozmawiała z nią o szczepieniach), że ta nie szczepi swojego dziecka, w jej rodzinie dziecko zostało uszkodzone przez szczepionkę. Ale w gabinecie szczepień pracuje i niszczy zdrowie innym!
Jeśli piekło istnieje, to mam nadzieję, że pierwsi trafią tam lekarze.
Jakie trzeba mieć sumienie, żeby tak postępować?
« Ostatnia zmiana: 06-04-2010, 15:30 wysłane przez Solan » Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #541 : 07-04-2010, 13:09 »

Szczepienia - czyżby największa pomyłka medycyny XX wieku:
http://interia360.pl/artykul/szczepienia-czyzby-najwieksza-pomylka-medycyny-xx-wieku,33233
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #542 : 09-04-2010, 12:22 »

Była u mnie dzisiaj pani z Sanepidu odnośnie zaległych szczepień. Porozmawiałyśmy sobie z godzinkę. Miałam wydruki wywiadów Pani prof. Majewskiej. Na zakończenie rozmowy podpisałałam oświadczenie o nieszczepieniu dzieci... i mam z głowy biggrin.
« Ostatnia zmiana: 22-04-2010, 18:08 wysłane przez Solan » Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #543 : 09-04-2010, 12:38 »

No i świetnie smile
Zapisane
Jania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2009-01-01 z mężem i synkiem 7lat
Skąd: okolice Zamościa
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #544 : 21-04-2010, 21:05 »

http://astral-projection.blog.onet.pl/NIE-SZCZEPIMY-DZIECI-argumenty,2,ID395544298,n

"Dziś mam dobrą informację, jeśli chodzi o szczepionki. Otóż wkrótce wchodzi w życie nowa ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z 2008 roku. Ustawa ta faktycznie znosi przymus szczepień i przemoc sądową wobec rodziców, którzy nie chcieli szczepić swoich dzieci z różnych powodów (zaraz podam te powody). Dotychczas za jakikolwiek sprzeciw groziły procesy sądowe, kary grzywny i inne sankcje. Ale nowa ustawa znosi jakiekolwiek sankcje za nie stosowanie się wobec kalendarza szczepień obowiązkowych. Tak więc szczepienia dzieci nie będą już obowiązkowe. Mam tutaj prośbę do czytelników. Zapamiętajcie proszę tą informacje i przekażcie w miarę swoich możliwości dalej, swojej rodzinie, znajomym,kolegom z pracy. Znajcie swoje prawa, i dajcie poznać innym, jakie prawa daje im nowa ustawa. Dotychczasowy przymus szczepień łamał prawa obywatelskie i prawa człowieka. Był też w zasadzie mocno podejrzany.

Pełny tekst tej ustawy znajduje się tutaj, kto chce, niech przeczyta:"



http://www.prawapacjenta.eu/var/media/File/Ustawa_o_zapobieganiu_oraz_zwalczaniu_zakazen_i_chorob.pdf
Zapisane
paulinek85
« Odpowiedz #545 : 22-04-2010, 15:14 »

Jania, super dzięki za informację, kurczę, bo już się przychodnia upomina o szczepienia. Teraz wszyscy będziemy mogli odetchnąć z ulgą. Cieszę się jak małe dziecko, już piszę smsa do znajomych, którzy nie szczepią swojego dzieciątka od urodzenia, dzięki mnie oczywiście smile
« Ostatnia zmiana: 22-04-2010, 18:07 wysłane przez Solan » Zapisane
paulinek85
« Odpowiedz #546 : 22-04-2010, 15:31 »

Jania, przejrzałam ustawę i nic nie pisze w niej, że znosi przymus szczepień i przemoc sądową wobec rodziców, albo nie potrafię czytać ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: 22-04-2010, 18:07 wysłane przez Solan » Zapisane
Muzyk
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.04.2009
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #547 : 22-04-2010, 17:38 »

Ta ustawa obowiązuje od prawie półtora roku!!! Więc to żadna nowość. To tak, jakbyś wkleił artykuł sprzed 10 lat mówiący o tym, że, przykładowo, za kilka dni w sprzedaży pojawią się procesory komputerowe, np. pentium III.  thumbsup Co do czytania ze zrozumieniem - jest napisane w Art. 5. 2., że mamy się poddawać obowiązkowym szczepieniom, a jeśli nie, to Art. 36. 1. - "Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków". Każdy sanepid, prawnik, itd. może to zinterpretować inaczej.
« Ostatnia zmiana: 22-04-2010, 18:05 wysłane przez Solan » Zapisane
Jania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2009-01-01 z mężem i synkiem 7lat
Skąd: okolice Zamościa
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #548 : 22-04-2010, 19:15 »

Możliwe, że się pośpieszyłam. Znalazłam coś takiego na jakimś blogu przypadkiem, bardzo się ucieszyłam i bez sprawdzenia skopiowałam tutaj. Niestety:(. Też wczytuję się w tę ustawę od wczoraj i nie widzę konkretów o zniesieniu nakazu szczepień. Mam nadzieję, że jednak  coś tam jest tylko nie mogę "wyłowić".
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #549 : 22-04-2010, 19:32 »

Zajrzyjcie na 28 stronę tego wątku, była tam już dyskusja na temat tej ustawy.
Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Asicyna
« Odpowiedz #550 : 23-04-2010, 10:11 »

Boże, a mnie nawet nikt nie zapytał, czy chcę dziecko szczepić, czy nie. Od razu, w szpitalu, zaraz po urodzeniu był szczepiony na gruźlicę, a do teraz to już nawet nie zliczę ile tych szczepień było. Nie dałam natomiast małego zaszczepić na żadne rotawirusy, czy inne pneumokoki. Ale już od jakiegoś czasu podejrzewam, że problemy ze zdrowiem naszego synka mogą mieć związek z tymi szczepieniami, które rzekomo miały mu pomóc.
Zapisane
s.z.
« Odpowiedz #551 : 23-04-2010, 10:19 »

Niestety, poczytaj proszę forum - nieszczepimy.pl
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #552 : 26-04-2010, 07:18 »

No i teraz ja muszę powalczyć, do końca tygodnia mam zgłosić się z córką do ośrodka - szczepienie MMR.
Widzę, że nadal nie ma zniesienia obowiązkowych szczepień, a interpretacja najnowszych przepisów uzależniona jest od ośrodka. Czyli pozostaje złożyć oświadczenie u lekarza i czekać na akcje sanepidu.
Chyba że macie jakieś super nowości ? Czytam też forum http://szczepienia.org.pl/ ale nie widzę tam złotej recepty na wymiganie się od szczepień. 
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #553 : 26-04-2010, 08:03 »

Nie rozumiem w czym problem, nie szczepisz i już. Kto Cię do tego zmusi? Przecież nikt w białym fartuchu nie przyjdzie do Ciebie do domu i nie zaszczepi na siłę dziecka. Nie dajcie się zastraszać!
O szczepieniach przypomną Ci jak zgłosisz się z dzieckiem do przychodni, a tak to można mieć ich daleko.
Ja napisałam oświadczenie i przyszło mi pisemko z Sanepidu, że mam w trybie natychmiastowym zgłosić się do szczepienia. Pismo napisali 17 lutego, ja dalej nie szczepię i nic się nie dzieje.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #554 : 26-04-2010, 08:38 »

No problem jest, nie byłoby go gdyby obowiązek szczepień był zniesiony a i ten wątek byłby wtedy jednostronicowy bądź by nie istniał. Poza tym, proszę poczytać na forum którego adres podałem jakie kary przychodzą osobom migającym się od szczepień, więc problem chyba jednak jest. Też nigdzie nie napisałem że mnie zmuszą do szczepienia i daje się zastraszyć. Nie mam zamiaru szczepić dziecka choćbym miał płacić kary i spędzać czas na rozprawach sądowych. 
Pytam tylko o to, czy jest już skuteczna metoda/sposób na odszczepienie się od tych białych bezwzględnych konowałów. 
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #555 : 27-04-2010, 21:38 »

Mojej pięcioletniej Wice przysłali wezwanie do szczepienia, jakieś trzy szczepionki. Nawet mi się nie chce pamiętać tych nazw. Wczoraj minłął termin wizyty. Żona też już ma bardzo dobre podejście. Dziecka nie szczepimy. Czekam, kogo nygusy przyślą.

Marcin, jak będzie rozprawa, to weź mnie na świadka, ja powiem, że po szczepionkach siadły mi zatoki. Z kim jak z kim, ale z nimi będę walczył. Z buciorami nikt mi nie będzie się ładował do domu. Jak mi wjedzie sanepid, to zrobię dym medialny u siebie na podwórku.
« Ostatnia zmiana: 27-04-2010, 21:42 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #556 : 28-04-2010, 07:11 »

No to się wczoraj podbudowałem, Emilka przyszła ze szkoły i mówi, że Pani wychowawczyni zrobiła im wykład na temat szczepień i co usłyszałem ? ano, że Pani radzi aby się nie szczepić, że ona swoje dzieci nigdy nie szczepiła i są zdrowymi dziewczynami - oczywiście dodała, że decyzja należy do rodziców. Mówiła też, że do dzisiaj płaci kary za to, że odmawia szczepienia. Rozmawia też z dziećmi o zdrowym odżywianiu itp. Mam zamiar do niej podejść, i zaprosić do nas, mam też zamiar na koniec roku sprezentować jej książki Mistrza.
W ośrodku już zakomunikowałem odmowę, na razie cisza - jedna pielęgniarka nawet powiedziała że przecież nie ma już obowiązkowych szczepień ? widzę że sami się w tym gubią msn-wink
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #557 : 28-04-2010, 08:42 »

Jednych się czepiają, innych nie. U mnie jak na razie cisza.
Dziwne jest to, że każdy interpretuje tą ustawę jak chce.

http://forum.prawnikow.pl/Odmowa-szczepienia-t43108.html
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Iza38K
« Odpowiedz #558 : 28-04-2010, 10:02 »

Tłumaczę jeszcze raz. Na podstawie rozmowy z Sanepidem wiem, że mam prawo odmówić szczepienia bez konsekwencji finansowych (Pani powiedziała, że Ustawodawca uwzględnił wolny wybór rodzica). Tak zrobiłam, podpisując oświadczenie o niewyrażeniu zgody na szczepienie w obecności pracownika Sanepidu. Natomiast w razie wystąpienia choroby wirusowej (na które się szczepi) moje dzieci zostaną poddane przymusowemu leczeniu i odizolowaniu od reszty społeczeństwa (sic!).
« Ostatnia zmiana: 28-04-2010, 11:55 wysłane przez Solan » Zapisane
Iris
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #559 : 28-04-2010, 11:13 »

Po rozmowie z kolegą, którego żona pracuje w przychodni na recepcji u pediatry dowiedziałam się, że u nich jeśli rodzice złożą oświadczenie o braku zgody na szczepienia (nie trzeba podawać powodu) to nie ma konsekwencji. Do Sanepidu wysyłają natomiast zawiadomienia jeśli rodzic nie reaguje na wezwania tzn ignoruje je. Poniekąd jest to zrozumiałe, bo wtedy ewentualna odpowiedzialność spoczywa na przychoni, a wprzypadku złożenia oświadczenia o odmowie rodzic bierze ją za siebie.
Zapisane
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 113   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!