Niemedyczne forum zdrowia
18-05-2024, 01:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filmy, które po prostu trzeba zobaczyć  (Przeczytany 318663 razy)
Asicyna
« Odpowiedz #80 : 20-01-2009, 10:45 »

Hello! I'm back again!

Dzisiaj chciałabym polecić niezwyły film, o zupełnie niespotykanym wymiarze. Jest to film "SLUMDOG MILLIONER" i powiem wam tyle, że jak ten film nie zdobędzie Oscara, to ja już nic nie wiem i przestaję się wypowiadać na temat filmów w ogóle.

Cała rzecz dzieje się w Indiach, ale nie takich słodkich, kolorowych i roztańczonych do wywołania mdłości Indiach w stylu Bollywood, lecz Indiach prawdziwych. Skąd to wiem? A właśnie stąd, że z podróży do Indii wrócili właśnie nasi przyjaciele. Jechali tam nastawieni na to, że będzie ciężko - bieda, smród i masa ludzi, ale to, co przeżyli przerosło i tak ich najśmielsze oczekiwania. Pewnie dlatego, że pojechali tam nie ze zorganizowaną wycieczką, lecz - na własną rękę z grupką podobnych sobie fascynatów ekstremalnych przeżyć.
I taki właśnie jest ten film - jak otwarta rana posypana solą. Momentami ma się ochotę wyć.

Cała fabuła opiera się na śledzeniu przebiegu indyjskiej wersji teleturnieju "Milionerów" (tak, tak, tego samego, który u nas prowadzi?/prowadził? Hubert Urbański). Przez pryzmat odpowiedzi na różne pytania doprowadzające głównego bohatera do rozgrywki o główną wygraną, poznajemy całe jego życie, począwszy od dzieciństwa, aż po wiek dorosły. Możemy zaobserwować nie tylko jego rozwój, ale także ewolucję stosunków łączących go z bratem i jego pierwszą i jedyną miłością - Latiką. Wątek miłosny jest tutaj co prawda nieco wyidealizowany, pojawia się również klasyczna walka dobra ze złem, gdzie dobro wygrywa, a na koniec, podczas napisów końcowych mamy klasyczny motyw z Bollywood - wszyscy tańczą na dworcu kolejowym. smile

Jednak sam film jest wart obejrzenia chociażby ze względu na niespotykaną dotychczas wierność tego obrazu rzeczywistemu życiu w Indiach.

Film trzyma w napięciu, momentami bawi, a jego ogólna wymowa jest słodko-gorzka. Tak bardzo chcielibyśmy, żeby ten film był prawdą w tych dobrych momentach i bujdą w tych najczarniejszych!
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #81 : 20-01-2009, 14:10 »

Cytat
klasyczny motyw z Bollywood - wszyscy tańczą na dworcu kolejowym.
A to muszę obejrzeć. Dzisiaj "zakupię" film. biggrin
Ja ostatnio obejrzałam dużo filmów, ale z tych które utkwiły mi w pamięci a które gorąco polecam (rewelacyjna gra aktorska) to:
1. "Notes on a scandal" z cudowną Judi Dench i Kate Blanchett,
2. "Into the Wild " (chyba ktoś już tutaj polecał na forum) 
3."Ciekawy przypadek Benjamina Button'a ". Film przydługawy ,ale z tych, które warte poświęcenia czasu. No i perfekcyjne zagranie Brada Pitta z Kate Blanchett. W pewnym momencie nawet nie przyuważyłam, że to już gra Brad. Chociaż jak na charakteryzację to i tak szybko spostrzegłam. Polecam!
Zaliczyłam też pare gniotów, ale nie będę o nich pisać przecież.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2009, 14:13 wysłane przez Shpeelka » Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #82 : 20-01-2009, 14:37 »

Witam, witam.

Grażynko, zaraz uzupełnię profil. Czuję się dobrze, jak na 8 miesiąc ciąży - tylko mi się czasem ciężko oddycha i zgaga mnie męczy czasami. No i jak się trochę więcej przejdę to mnie ścięgna rwą - nie przyzwyczaiły się do takiego obciążenia. smile
Dzidzia zdrowo rośnie - staram się jak mogę jeść "z głową" i to chyba skutkuje. Przytyłam w normie - bez zwałów zbędnego tłuszczu i nie mam zachciewajek.

Aaaaaa, Shpeelka! BENJAMINA BUTTON'A widziałam. Też mi się ten obraz podobał - ten klimat południa Stanów, lekko przymglonej, sennej egzystencji przeplatany podróżami po egzotycznych dla Amerykanina krainach. Taki nietypowy film o dojrzewaniu. Z zegarem odmierzającym czas w odwrotną stronę - w tle.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2009, 14:41 wysłane przez Asicyna » Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #83 : 31-01-2009, 22:07 »

No, to "przerabiam" nominacje do Oskarów.
Póki co obejrzałam: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, The Doubt, Revolutionary Rd (Droga do szczęścia), The reader ( Zaklinacz słów). Wszystkie piękne i ambitne, ale szczerze to dwa mną naprawdę poruszyły.
Droga do szczęścia- przepiękny  obraz  małżeństwa  z pozoru szczęśliwego,kontrasty uczuć i ukazanie walki z samym sobą,braku samorealizacji. Dwoje niespełnionych ludzi próbujących odmienić swój los. Już za tę rolę Kate powinna była dostać nominację. Dostała ją za kreację Hanny w filmie "Zaklinacz słów" , który niesamowicie mną poruszył. Film po prostu rewelacyjny. Miłość dwojga ludzi, którzy niekoniecznie powinni ze sobą być. Idealna rola zagrana przez Ralpha Fiennes. Ambitne kino, aktorstwo wysokiej klasy.Naprawdę polecam gorąco.
The doubt ogląda się dla samej Meryl Streep. Ciekawa historia i również mistrzowskie aktorstwo.

Także z czystym sumieniem polecam te filmy, zwłaszcza te, z udziałem Kate Winslet. Jeśli dostanie Oskara to w pełni zasłużonego a Meryl powinna również dostać,ale za całokształt.
Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #84 : 02-02-2009, 22:43 »

Shpeelka - "Zaklinacz słów" to wspaniały film, dawno takiego nie oglądałam. Dzięki, że napisałaś o nim w poście.
Natomiast "Dexter", a obejrzałam już wszystkie sezony, coraz bardziej mnie śmieszy. Moźe to wina seriali? Ale "Housa" nadal oglądam z przyjemnością, a "ciągnie się" o wiele dłużej.
Nie pamiętam, czy ktoś wspominał tutaj o "Ogrodzie Luizy". Nie najnowszy już film, polski, ale wart obejrzenia.
Pozdrawiam.
Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #85 : 02-02-2009, 23:43 »

Cytat
Ale "Housa" nadal oglądam z przyjemnością,
Oj tak! Ja również. Uwielbiam poczucie humoru tego doktorka. Zresztą przypomina mi poczucie humoru naszego Mistrzunia msn-wink
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #86 : 03-02-2009, 17:29 »

smilesmilesmile No w Łodzi to dzisiaj słoneczka było całkiem sporo, więc do norki nie uciekłam tylko swojego cienia szukałam. Jak nic idzie na WIOSENKĘ.
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
Słońce
« Odpowiedz #87 : 08-03-2009, 23:51 »

http://www.youtube.com/watch?v=mrU2out1hXY&feature=related
Może nie jest to film, który koniecznie trzeba obejrzeć, ale sądzę, że może być pomocny w sytuacji, gdy np. najbliżsi lub znajomi nas nie "słyszą", a innych i owszem, a szczególnie to magiczne pudełko w salonie. Wystarczy dorzucić korygujące komentarze; jeśli będą chcieli posłuchać.  smile
Zapisane
Mimik
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 01-03-2008, PMO 04-09-2008, MO 15-10-2008
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #88 : 18-03-2009, 11:33 »

Polecam wszystkim filmy PRESTIŻ (normalnie wbiło mnie w fotel) i RED, nie są może zbyt świeże niemniej warte obejrzenia.
Zapisane
ana
« Odpowiedz #89 : 22-03-2009, 20:31 »

"Zaklinacz koni" z 1998 roku na podstawie powieści "The horse whisperer" Nicholas Evans. Polecam ten film, książkę też. Przed oglądaniem proszę się zaopatrzyć w chusteczki higieniczne. smile
Zapisane
Mimik
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 01-03-2008, PMO 04-09-2008, MO 15-10-2008
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #90 : 23-03-2009, 11:07 »

Ale książka w moim mniemaniu o niebo lepsza smile
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #91 : 10-04-2009, 16:56 »

No to ja może podam coś bardziej związanego z tematem forum.

Jedzenia ma znaczenie:

http://www.youtube.com/watch?v=mrU2out1hXY
Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #92 : 10-04-2009, 21:15 »

No to ja może podam coś bardziej związanego z tematem forum.

Jedzenia ma znaczenie:

http://www.youtube.com/watch?v=mrU2out1hXY

http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=5623.msg58413#msg58413
Zapisane
Anniyah
« Odpowiedz #93 : 16-04-2009, 10:34 »

Znalazłam ciekawy film o Baracku Obamie.

Link do pierwszej części:
http://www.youtube.com/watch?v=AcQOkJQkjUY
Zapisane
Mirek
« Odpowiedz #94 : 20-04-2009, 21:15 »

Jako, że jest to forum antymedyczne polecam przeczytanie i obejrzenie
"Czy firmy farmaceutyczne korumpują lekarzy?"
oto link:
http://uwaga.onet.pl/17566,news,,czy_firmy_farmaceutyczne_korumpuja_lekarzy,reportaz.html
Zapisane
Fasolek
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 50
MO: 01-12-2008
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #95 : 21-04-2009, 06:59 »

Witam. Ostatnio obejrzałem film "Aspartam - rakotwórcza słodycz" był kiedyś na Planete. Polecam można się wiele dowiedzieć o historii tej trucizny..
Zapisane

Fasolek
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #96 : 07-06-2009, 21:42 »

Dla osób zainteresowanych tematem autyzmu polecam film "Czarny Balonik" przedstawiający prawdziwą stronę autyzmu, bez happy endu.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Adamo
« Odpowiedz #97 : 06-07-2009, 13:30 »

2012 - zwiastun wymiata, żeby nas nie wymiotło 21.12.2012 ;/

http://www.youtube.com/watch?v=Hz86TsGx3fc&feature=fvst
Zapisane
adam
« Odpowiedz #98 : 25-07-2009, 10:05 »

"Nieodwracalne", film dozwolony od 21 lat.
Film opowiada historię mężczyzny, który sam postanawia wymierzyć sprawiedliwość i się zemścić na bandytach, którzy brutalnie zgwałcili jego żonę.

Film opowiedziany został za pomocą dwunastu scen zmontowanych od chronologicznie ostatniej do pierwszej. Dwóch oszalałych mężczyzn (Cassel i Dupontel) szuka po melinach i niebezpiecznych dzielnicach Paryża człowieka znanego jako Soliter - trop wiedzie do klubu S-M dla gejów pod wiele mówiącą nazwą Odbytnica. Wraz biegiem odwróconej narracji dowiadujemy się, że kilka godzin wcześniej ów Soliter brutalnie zgwałcił i zmasakrował przyjaciółkę Cassela (Monikę Bellucci). Cofając się jeszcze dalej, poznajemy wydarzenia, które poprzedziły tragedię.

Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #99 : 25-07-2009, 15:43 »

2012 - zwiastun wymiata, żeby nas nie wymiotło 21.12.2012 ;/

Hehe, stawiam że taka sama bajka jak Independence Day, no ale z pewnością będzie to film kasowy msn-wink
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 21   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!