Niemedyczne forum zdrowia
09-05-2024, 02:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rakotwórczy dodatek do mięs  (Przeczytany 9798 razy)
Frogie
« : 01-08-2007, 13:25 »

Kolejny powód, dla którego warto kupować mięso jedynie na wsi, u sprawdzonego gospodarza:
http://zdrowie.onet.pl/1428025,2039,0,1,,rakotworczy_barwnik_mies,profilaktyka.html
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #1 : 01-08-2007, 13:43 »

No coz, chyba nic nowego.. Znalazlam sklep miesny, ktory ponoc (mowie, ponoc, bo nie jestem zbyt ufna) sprzedaje produkty ,nie zawierajce ani barwnikow ani konserwantow. Faktycznie wyroby smakuja i wygladaja na zdrowsze. Takze nie zosatje nic innego jak szukac, gdyz nawet w miesicie mozna znalezc te lepsze produkty.
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #2 : 13-08-2007, 07:06 »

Cytat od: "Grażyna"
Ekspedientka poleciła mi bekon za 36 zł kilo jako "oryginalny", a więc w jej pojęciu zdrowy. Czytam, a tam sól, cukier, skrobia kukurydziana, mleko w proszku, właśnie E128 i jeszcze jakieś 3 dodatki, już nie pamiętam.


Jesli wyczytalas na boczku , co on zawiera to domyslam sie,ze byl owiniety folia.Takiego boczku na bank bym nie zakupila.
Ja znalazlam taki sklep , gdzie doslownie nic nie jest owiniete w folie.Wszystko wyglada tak jak od gospodarza (mam porownanie, bo jadlam takie mieso z pewnego zrodla). Poza tym marka sklepu reklamuje sie jako produkty wytwarzane tradycyjnymi metodami. Szynka z tego sklepu po jakims czasie nie oplywa w wodzie tylko zwyczajnie jest sucha.
Trzeba poszukac takiego sklepu i tam sie zaopatrywac.Nie zawsze jest to nam po drodze, ja np musze jechac po takie wyroby do centrum czyli ok 20 min. Warto jednak raz w tyg przejechac sie.
Na uczciwosc ekspedientek to ja raczej nie licze tzn pod tym wlasnie katem. Kiedys taka 'zyczliwa' pani bardzo stanowczym glosem powiedziala ,ze jej maslo zawsze jest naturalne i prawdziwe kiedy ja zapytalam. Bylo to zwykle maslo ekstra, ktore nie mialo informacji nawet ile tluszczu zawiera.
Po prostu trzeba liczyc na siebie.
Grazyno, zainteresowala mnie ta ksiazka o ktorej piszesz, moze jest ona dostepna w formie e-book'a?
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #3 : 13-08-2007, 09:17 »

większość z nas mieszka w miastach i niestety jesteśmy zdani na produkty najczęściej z marketów. Przykro mi kiedy ktoś pisze że najlepsze mleko ze wsi, mięso od gospodarza. Wszyscy doskonale o tym wiemy, ale nie mamy źródła skąd to otrzymać i najczęściej nic na to nie możemy zaradzić. Może będziemy sobie doradzać co i jak robić w takim rzeczywistym przypadku. Tych ekologicznych gospodarstw to jest już naprawdę niewiele.To że jest coś ze wsi wcale nie musi oznaczać że jest zdrowe.Tam też używają, różnych pasz, nawozów itp.  Dlatego należy sobie raczej doradzać z punku widzenia   naszej dzisiejszej rzeczywistości.  :tak:
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Shpeelka
« Odpowiedz #4 : 13-08-2007, 09:31 »

Cytat od: "Helusia"
większość z nas mieszka w miastach i niestety jesteśmy zdani na produkty najczęściej z marketów. Przykro mi kiedy ktoś pisze że najlepsze mleko ze wsi, mięso od gospodarza. Wszyscy doskonale o tym wiemy, ale nie mamy źródła skąd to otrzymać i najczęściej nic na to nie możemy zaradzić. Może będziemy sobie doradzać co i jak robić w takim rzeczywistym przypadku. Tych ekologicznych gospodarstw to jest już naprawdę niewiele.To że jest coś ze wsi wcale nie musi oznaczać że jest zdrowe.Tam też używają, różnych pasz, nawozów itp.  Dlatego należy sobie raczej doradzać z punku widzenia   naszej dzisiejszej rzeczywistości.  :tak:


Racja Helusia, latwo mowic "od gospodarza" kiedy mieszka sie w centrum wielkiego miasta.
Domyslam sie,ze chodzilo Ci o moj post kiedy stwierdzials, ze przykro Ci kiedy ktos mowi o pozyskiwaniu zywnosci z ekologicznych gopsodarst itp.
 Ja tez mialam problem ze znalezieniem gospodarstwa ekologicznego w moim miejscu zamieszkania. Przestalam szukac.
Ten sklep w ktorym sie zakupuje teraz odnalazlam zupelnie przypadkowo. Szukalam sklepow , w ktorych spzredawane sa produkty Klimeko. I znalazlam ten miesny. Sprawa jest jednak rzeczywiscie trudna.
Wydaje mi sie jednak ,ze mniejsze prawdopodobienstwo zakupienia zlej jakosci miesa jest wtedy, gdy pozyskujemy je z malych sklepow niz z marketow. Przeciez pomimo tego,ze mieszka sie w wielkim miescie nie trezba ograniczac sie do wielkich molochow.
Ja pomimo tego,ze mam z lepszego zrodla mieso to i tak przed przygotowaniem i spozyciem, wygotowuje je z tego syfu, ktory moglby w nim sie znalezc.
Moze trzeba poszukac takich sklepow meisnych w googlach pod haslem "zywnosc optymalna".
Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #5 : 13-08-2007, 09:32 »

Helusia Pan Słonecki w swojej książce napisał co robić z mięsem. Należy wlać wodę do garnka włożyć kawałem mięsa, zagotować i gotować 5 minut. Po tym czasie wodę wylać z garna i mięso jest gotowe bez żadnych hormonów i antybiotyków więc myślę, że barwniki też wylatują.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #6 : 13-08-2007, 09:42 »

Frytka, wszystko może byłoby oki gdyby miało się więcej czasu. Ja codziennie pracuję od rana, wracam do domu około 17-tej. Naprawde pozostaje niewiele czasu na myślenie o sobie. Ale rzeczywiście chcę aby moja rodzina i ja odżywiała się jak najzdrowiej dlatego robię co mogę chociaż czasami opadają ręce. Dzisiaj prawie wszyscy karmią hormonami, antybiotykami i innym świństwem. Dlatego do końca nigdy nie będziemy wiedzieli czy jemy zdrowo. Czasami najbardziej zachwalany towar okazuje sie po dłuższym czasie klęską
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Einstein
« Odpowiedz #7 : 13-08-2007, 10:22 »

Nie wiem ale wydaje mi się (po zjedzeniu), że mięso królików, kaczek i gęsi jest chyba mniej nafaszerowane tym syfem... Ja w każdym razie juz kurczaków i świniaków nie dotykam i kupuje tylko mrożone króliki, gęsi. Aby jak najmniej przetworzone.
Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #8 : 13-08-2007, 10:37 »

Co do królików kupnych to się nie wypowiem bo jadłem tylko swoje jak mój ojciec hodował, ale wiem na pewno, że czy dane zwierze było karmione paszami i innym świństwem widać po kościach. Kości np. kur, królików karmionych zdrową żywnością mają białe kości, wszystkie inne kupne z reguły mają kości szare lub innego nietypowego koloru. Co do kur znam jeszcze jedną prawidłowość. 14 dni potrzeba aby żywa kura oczyściła się z antybiotyków jeżeli zacznie się ją karmić normalnym zdrowym pożywieniem.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #9 : 07-12-2008, 19:03 »

Irlandzkie mięso masowo skażone dioksynami:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Irlandzkie-mieso-masowo-skazone-dioksynami,wid,10644540,wiadomosc.html?ticaid=1719b

U nas pewnie jest podobnie.
Zapisane
Misia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.02.2007
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #10 : 07-12-2008, 21:02 »

Piotrb111 napisał:
Cytat
Pan Słonecki w swojej książce napisał co robić z mięsem. Należy wlać wodę do garnka włożyć kawałem mięsa, zagotować i gotować 5 minut.
Własnie zajrzałam do książki. Nie pisze tam, aby gotować 5 min. Pisze, aby doprowadzić do wrzenia i wylać odwar. I tak robiłam. Czy może gdzieś indziej było pisane aby gotować 5 min.? Ja tak sobie myslę, że jak taka kura pogotuje się 5 min. to jak wyleję wodę, to wiele w niej nie zostanie?
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #11 : 07-12-2008, 21:04 »

Również nie gotuje 5 min. Po prostu jak się zagotuje to odstawiam i wylewam wodę.Trochę przepłukuję mięso i nastawiam na nowe gotowanie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!