Niemedyczne forum zdrowia
22-05-2024, 18:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze dzieci z diagnozą: autyzm  (Przeczytany 353504 razy)
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #140 : 22-10-2009, 10:34 »

Chłopczyk, o którym pisałam dostawał nawet Respolept i inne świństwa.  confused Teraz ma mieć konsultację w Vega Medica pod koniec listopada u jakieś pani doktor specjalistki od autyzmu.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #141 : 22-10-2009, 10:45 »

Cóż, niech spróbują się tam udać, ale jeżeli rodzice chłopca będą chcieli leczyć go w Vega Medica, muszą nastawić się na wydawanie dość sporej sumki pieniędzy.
Czy chłopczyk oprócz leków miał zaleconą jakąkolwiek terapię?
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #142 : 22-10-2009, 11:02 »

Z tego co wiem to miał jakieś masaże i zajęcia sensoryczne. W jego przypadku trudno jest zdiagnozować przyczynę choroby, bo był przyduszony przy porodzie, ale mogły też mu zaszkodzić szczepionki. Słabiej się rozwijał i zawsze był taki "inny". Mam porównanie, bo moja córcia jest w tym samym wieku. Różnice w ich rozwoju są ogromne.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #143 : 22-10-2009, 11:16 »

Jeżeli dobrze zrozumiałam, dziecko nie ma nie tylko ustalonej przyczyny choroby, na co zresztą za bardzo bym nie liczyła, wiedząc jak wygląda doszukiwanie się przyczyn  msn-wink,  ale nawet konkretnej diagnozy. Takie dzieci należy rehabilitować w okresie niemowlęcym, potem już o wiele trudniej doprowadzić je do jako takiej "normy".
Natomiast dobrze postawiona diagnoza daje możliwość trafnego doboru terapii. Ale wiem coś o tym, ile rodzice zaburzonych dzieci muszą wydeptać ścieżek, żeby trafić na kompetentnych fachowców.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #144 : 02-11-2009, 12:06 »

Chamomilko, mam do Ciebie pytanie: czy Twój syn miewa gorączki? Mój rzadko choruje, od kilku lat nie był u lekarza, a wczoraj nagle 40, 5! Nigdy nie jest mu zimno, a on nagle przykrył się kocem. Dałam mu herbaty lipowej z miodem i samą wodę. W nocy się wypocił i rano miał 37,8. Z pozostałych objawów tylko lekki kaszel i wodnisty katar, wiec dostał mieszankę na drogi oddechowe.
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #145 : 02-11-2009, 17:51 »

Jak moje dzieci mają katar to nic nie robię, a ostatnio to właściwie dziwny jest ten katar bo sama żółta i gęsta ropa.
Krzyś nie mieł gorączki, zawsze 38,5 to był max, ale w te wakacje kiedy byliśmy na wsi nagle zrobił się marudny i senny, wieczorem miał 39 stopni, byłam szczęśliwa, chociaż inni przerażeni. To było chwilowe, już następnego ranka temperatura była niższa.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #146 : 03-11-2009, 08:23 »

Wczoraj było lepiej...mąż dał mu polopirynę, kiedy byłam w pracy. Dzisiaj od nowa gorączka. Syn dzielnie ją znosi i wiem, że sobie sam poradzi.
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #147 : 03-11-2009, 09:52 »

Mariam, marzę o gorączce dla mojego syna  msn-wink. Ostatnio miał wysoką goraczkę 2 lata temu (39,5 - 40 st.) podczas anginy. Wtedy podawałam leki homeopatyczne wg zaleceń Grażynki, a na noc zaaplikowałam pół tabletki Apapu. I od tego czasu żadna infekcja już nie przebiegała z gorączką, a obecnie jest synowi bardzo potrzebna. Po gorączce jest spokojniejszy i pogodniejszy, a w czasie gorączki po prostu anioł  smile.

Dlaczego podajesz synowi mieszankę na drogi oddechowe, może wystarczyłby prawoślaz?
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #148 : 03-11-2009, 13:18 »

Mieszankę wypróbowałam na sobie i myślę, że też dobrze mu zrobi. Często skarżył się na zatkany nos, często chrząka. Zastanawiam się nad tym, że po gorączce Twój chłopak jest spokojniejszy. Mój ostatnio był wyjątkowo nerwowy i krzyczał na młodszego brata, teraz nic mu nie przeszkadza. Od kilku dni moje dziecko jest na bezglutenowej diecie, co, jak myślę, dało efekt w postaci gorączki.
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
am_magister
« Odpowiedz #149 : 03-11-2009, 17:15 »

Ja także czekam z niecierpliwością na gorączkę u mojego autystycznego synka. Przez moją niewiedzę, gdy miał w maju stan podgorączkowy od razu zaaplikowałam mu nurofen. Teraz jesteśmy już na MO i KB toteż mam nadzieję, że pewnego dnia gorączkowanie powróci.
Zapisane
michael27
« Odpowiedz #150 : 04-11-2009, 08:13 »

Spokojnie! Powróci. My też kiedyś walczyliśmy z gorączką, a teraz przez tydzień mały miał 39 i nie robiliśmy nic, samo przyszło samo poszło. smile
Zapisane
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #151 : 04-11-2009, 08:36 »

Dzisiaj nasz synek obudził się już bez gorączki. Nie licząc dwóch polopiryn, sam z tego wyszedł. Wydaje mi się, że to była infekcja wirusowa - wodnisty katar, kaszel bez ropnej treści. Jak na razie jest bardzo spokojny i nawet zabrał się za czytanie lektury smile .
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #152 : 04-11-2009, 10:16 »

Mariam, na następny raz może warto nawet polopiryny nie podawać, tym bardziej, że to swiństwo  , już lepiej podać ibufen jeżeli zajdzie taka konieczność.

AM_magister, trzymam kciuki, żeby nasze dzieci w końcu zagorączkowały  smile.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #153 : 04-11-2009, 14:07 »

Ja mu niczego nie podawałam, tylko zatroskany tatuś, kiedy mnie w domu nie było.
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
Sewhoe
« Odpowiedz #154 : 04-11-2009, 18:47 »

To teraz mocny ochrzan dla tatusia. Moje maleństwo też gorączkowało (40 stopni) i jak już Michael 27 napisał: samo przyszło, samo odeszło. Zero jakiejkolwiek chemii.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #155 : 05-11-2009, 12:13 »

Aż miło popatrzeć, że są tak rozsądni młodzi tatusiowie  thumbsup.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Lacky
« Odpowiedz #156 : 05-11-2009, 21:06 »

Zastanawiam się nad tym, że po gorączce Twój chłopak jest spokojniejszy. Mój ostatnio był wyjątkowo nerwowy i krzyczał na młodszego brata, teraz nic mu nie przeszkadza.

Sposób jaki wy postępujecie z waszym dzieckiem przy chorobie to nie oczyszczanie tylko pogłębianie patologi. Dlatego nie można się dziwić że jest bardziej nerwowe po chorobie niż uspokojone. Najedz się o godzinie 23 w nocy a potem wstań o 7 rano i sprawdź czy będziesz wyspana. Spałaś a organizm się czuje jakby wcale nie spał.

Tak samo jest z organizmem dziecka przerywacie proces usuwania chorych komórek w połowie co powoduje że są one jeszcze bardziej zniszczone i podatne na patologie.  Organizm chorował a czuje się jakby wcale nie chorował a tylko przybyło mu zanieczyszczeń.

Zapisane
am_magister
« Odpowiedz #157 : 05-11-2009, 22:43 »

Lacky, żałuję, że taki "kubeł zimnej wody" nikt nigdy wcześniej mi nie sprawił i bije się w pierś że można być takim bezmyślnym. Jak tylko na początku trafiłam na to forum zrobiłam dokładne porządki w domowej apteczce - większość poszło OUT.
My gorączkę mieliśmy tylko dwa razy w życiu. Raz po szczepionce jak miał 5 mcy, a drugi raz na 18mcy przed zapaleniem oskrzeli.
Zapisane
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #158 : 08-11-2009, 12:08 »

Lacky, proszę Cię abyś następnym razem zanim na kogoś naskoczysz, przeczytał sobie post jeszcze raz i to ze zrozumieniem. Wiele osób Cię chwali na tym forum i może słusznie. Ja mam natomiast takie przekonanie, że nabrałeś zbyt wielkiej pewności siebie.
To, co pisałam o moim synu, że krzyczał na swojego brata i był nerwowy, to dotyczyło okresu bezpośrednio przed chorobą. Kiedy spadła już gorączka:
Cytat
Jak na razie jest bardzo spokojny i nawet zabrał się za czytanie lektury smile .
Chciałam przez to zasygnalizować to, o czym wcześniej pisała Chamomilka. Cieszę się z tego, że na tym forum spotkałam takich ludzi jak ona. Wszak jest to dział dla rodziców dzieci z autyzmem.
Cytat
Sposób jaki wy postępujecie z waszym dzieckiem przy chorobie to nie oczyszczanie tylko pogłębianie patologi.
I jakie WY? Niestety, sama walczę w słusznej sprawie i kiedy tylko wyjdę do pracy, dzieją się rzeczy, których nie chcę. Na zmianę poglądów u niektórych ludzi trzeba więcej niż kilka miesięcy.
Wcale też nie przypuszczam, by patologia u mojego syna się pogłębiła. Gorączka w końcu minęła, teraz jest kaszel, wysypka oraz zapalenie powiek.
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
michael27
« Odpowiedz #159 : 08-11-2009, 12:16 »

Mariam_38 rodziców dzieci z autyzmem nikt nie rozumie. Łatwo udzielać porad i mówić co mamy robić albo jak to źle postępujemy. Tylko ten, kto doświadczy tego nieszczęścia zrozumie nas, nikt inny. 
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!