Niemedyczne forum zdrowia
06-05-2024, 06:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Na czym zdrowo jest spać  (Przeczytany 97689 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #60 : 12-03-2012, 13:38 »

I konkretne pytania. Promieniowanie geopatyczne to promieniowanie wydzielane przez cieki wodne tak? Dlaczego nie można zbudować przyrządu, który by mierzył siłę tego promieniowania? Czy przebieg żył wodnych można wyznaczyć jakimiś metodami stosowanymi w geologii? Jeśli nie, to dlaczego? Dlaczego kopacze studni spotykają się tylko z warstwami wodonośnymi, a nie ciekami wodnymi? Czy to moze to samo? Jak konkretnie promieniowanie geopatyczne uszkadza ludzki organizm? Jakie ma cechy? Czy promieniuje w jednym kierunku, czy we wszystkich? Jak musi być silne żeby uszkadzało ludzki organizm? Siatka szwajcarska pochodzi z Ziemi?
Pytań mam znacznie więcej, ale chyba na razie wystarczy.
Na wszystkie te pytania będą konkretne odpowiedzi w trzecim tomie "Zdrowia na własne życzenie", gdzie staram się zaprezentować nie to, w co wierzę, lecz to, co wiem na ten temat. Tu muszę wyjaśnić, że swą książkę rozpocząłem od tego właśnie zagadnienia w roku 1988. Z tamtego czasu pochodzi większość notatek.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #61 : 12-03-2012, 13:41 »

Kilka lat temu przywiozłem do domu radiestetkę, która zamontowała w rogu mieszkania taki drewniany odpromiennik. Po ilu latach powinienem go wymienić?
Tego nie wiem. Przy każdym egzemplarzu powinna być instrukcja obsługi. Inaczej trudno jest zdać swoje zdrowie na coś, o czym nic nie wiadomo.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #62 : 12-03-2012, 13:43 »

A co Pan, Mistrzu sądzi o tego typu odpromienniku - Neutralizator TM- 025R? Opis jak to zwykle rewelacyjny i nie ma przy nim wymogów robienia badań przez radiestetę. Chciałaby, żeby Pan napisał jakie ma Pan zdanie na temat tego typu wynalazków, oraz co Pan sądzi o orgonitach, które o ile dobrze zrozumiałam, są mieszankami kryształów i metali, mających za zadanie pochłanianie negatywnego promieniowania http://www.greenharmony.pl/odpromienniki_jak_zrobic_orgonit.htm. Chciałabym wiedzieć czy nie jest to po prostu zwyczajna ściema.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #63 : 12-03-2012, 13:45 »

1. Czy skóry na zwierzętach też mają takie działanie? Chodzi mi o to, czy spanie z kotami (żywymi!) również nas chroni? Mam tego 12 sztuk i jak się wszystkie położą to z pewnością mogą upleć niezły ekran!

2. Czy duża ilość naturalnego nielakierowanego drewna w pomieszczeniach może wystarczyć? Na przykład podłoga z surowych sosnowych i modrzewiowych desek?
1. Jak najbardziej.
2. Na temat drewnianej podłogi jako neutralizatora skondensowanej energii nie mam wiedzy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #64 : 12-03-2012, 13:52 »

Co Pan, Mistrzu, sadzi o tzw. działach orgonowych?
http://www.daro.it.pl/dzialo_orgonowe.html
Moim zdaniem to zwyczajne bzdury.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #65 : 12-03-2012, 13:57 »

O tym, że radiestezja jest be dowiedziałem sie jakieś 19 lat temu na spotkaniach muzyków chrześcijańskich. W linku jest tłumaczenie najbliższe temu co wtedy było mówione. http://www.staff.amu.edu.pl/~pkisz/chrzescijanstwo_a_radiestezja.html plus to co sądzi prof. arcybiskup Pylak http://www.wikawera.pl/nowiny/99-listpylaka  wprowadza trochę zamieszania a przecież to jest tylko liźnięcie tematu.
Ja nie zajmuję się kwestią wiary, lecz kwestią wiedzy, bez której pozostaje jedynie ślepa wiara bądź niewiara, tak samo ślepa.
« Ostatnia zmiana: 12-03-2012, 14:30 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #66 : 12-03-2012, 14:32 »

To też takie bzdurki dla gawiedzi, podobnie jak kiedyś modne były wkładki do butów.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #67 : 12-03-2012, 14:55 »

To też takie bzdurki dla gawiedzi, podobnie jak kiedyś modne były wkładki do butów.

Odnośnie butów, coś takiego mi się przypomniało:
http://www.youtube.com/watch?v=ZUAsazwL0IM
Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #68 : 13-03-2012, 16:24 »

A co o tym Mistrz myśli:
"ŁUSKA GRYKI JAKO NATURALNY ODPROMIENNIK
Łuska gryki posiada zdolność neutralizowania fal elektromagnetycznych i cieków wodnych, co pomaga regulować czynności bioelektryczne organizmu. Stosując naturalne odpromienniki zapewniamy tym samym dobre samopoczucie i zdrowie sobie i swoim najbliższym. Pomagają nam one bowiem dobrze wypocząć, zrelaksować się i zregenerować siły na długi czas."

Stąd: http://www.huhata.pl/wlasciwosci.html
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #69 : 13-03-2012, 18:16 »

Nie wiem, co o tm myśleć, jak i o tysiącu innych cudów-niewidów.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #70 : 13-03-2012, 20:45 »

Jedynie o łusce gryki mogę powiedzieć, że dobrze na takiej poduszce z łuskami się śpi ponieważ głowa się nie poci bo jest przewiewna.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #71 : 14-03-2012, 13:00 »

Mistrzu proszę jeszcze o podpowiedź w zakresie neutralizowania niekorzystnego promieniowania energetycznego. Przedstawił Pan dużo praktycznych rozwiązań na noc, jeszcze na dzień mi brakuje smile. Po przeczytaniu artykułu i analizie wpływu promieniowania na organizm przyczepiłam się do tego, że moje zmęczenie po całym dniu pracy wynika z siedzenia przy komputerze. Całodniowe przebywanie w domu i zabawa z dziećmi nie męczy mnie tak, jak siedzenie 8 godzin przy biurku, przed monitorem i z komputerem pod biurkiem. Może to wina tego sprzętu (choćby częściowa).
Czy np. postawienie na biurku kryształu górskiego mogłoby tego typu promieniowanie zneutralizować, czy przeciwnie zachwalanie kryształów górskich jako naturalnych odpromienników, będących w stanie oczyścić miejsce pracy to "chłyt marketingowy"?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #72 : 14-03-2012, 21:28 »

Moim zdaniem, gdyby ów kryształ zadziałał, czego nie wykluczam, to byłoby źle. Po prostu nie należy siedzieć 8 godzin przed komputerem. Trzeba robić przerwy.

Co do tego chłytu marketingowego, to oczywiście racja. Promieniowanie elektromagnetyczne, które jest do niczego człowiekowi niepotrzebne, a więc zawsze nam szkodzi, nie ma nic wspólnego z promieniowanie geopatycznym, które jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, natomiast szkodzi tylko w nadmiarze.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #73 : 15-03-2012, 07:48 »

Moim zdaniem, gdyby ów kryształ zadziałał, czego nie wykluczam, to byłoby źle. Po prostu nie należy siedzieć 8 godzin przed komputerem. Trzeba robić przerwy.
 

Odpowiedź godna Mistrza msn-wink.
Przerwy robię, w formie sporządzania herbaty, mycia kubeczka, jedzenia śniadania, przejścia się po tzw. piętrach, mimo tego praca siedząca męczy moją głowę. Czuję się po niej przymulona, senna itp., skojarzyło mi się po prostu, że może to te urządzenia tak źle działają. Biorąc pod uwagę zupełną zbędność promieniowania elektromagnetycznego, to dlaczego gdyby ów kryształ działał na jego neutralizację byłoby źle ???
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #74 : 15-03-2012, 12:34 »

Proszę nie stawiać trzech pytajników, bo to wygląda kretyńsko. A do tego ta spacja.

Z charakteru promieniowania elektromagnetycznego wynika, że nie ma możliwości jego neutralizacji. To po prostu mrzonki. Jeśliby kryształ zadziałał, to byłby efekt placebo, a więc niezależny od istoty rzeczy, którym jest promieniowanie elektromagnetyczne.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #75 : 15-03-2012, 13:01 »

A na promieniowanie elektromagnetyczne jedyną skuteczną metodą jest klatka Faradaya i wymiana starego monitora kineskopowego na LCD. Tylko czy technicznie da się dla każdego urządzenia wykonać takową klatkę? W sumie obudowa komputera stacjonarnego jest już taką klatką, wystarczy obudowę uziemić, pozostają niestety kable, telefony komórkowe, nadajniki do telefonów albo samemu zamknąć się w klatce. Chyba nie da się już od tego uciec.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #76 : 15-03-2012, 13:04 »

No więc trzeba mieć dobre zdrowie, żeby to wszystko znieść. No i umiar.
« Ostatnia zmiana: 15-03-2012, 13:22 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #77 : 15-03-2012, 13:24 »

I jak najczęściej wietrzyć solidnie pomieszczenie w którym pracuje komputer, latem pracować przy otwartym oknie.
Zapisane

Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #78 : 29-03-2012, 18:53 »

Ja zastosowałam  do wylewki betonowej pod podłogę dodatek pierza gęsiego. Czuję się w tym pomieszczeniu lepiej i potwierdzają to inni domownicy.
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #79 : 30-03-2012, 08:51 »

Mój ostatni odpromiennik sprawdza się u mnie już parę lat jest tani i prosty. Poprzednie nie działały dłużej niż pół roku.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!