Niemedyczne forum zdrowia
14-05-2024, 15:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mączka chleba świętojańskiego  (Przeczytany 5808 razy)
ZGman
« : 08-12-2008, 16:41 »

Witam

Interesuje mnie, jaki wpływ na rozwój grzybicy może miec mączka chleba świętojańskiego dodawana jako substancja zagęszczająca do wyrobów?
Przypomnę, że są to owoce szarańczyna strąkowego.
Podobno ów owoce zawierają do 50 % cukru.
Znalazłem w sklepie ze zdrową żywnością masło orzechowe, bez dodatku soli i cukru, ale w składnie widniała właśnie ta mączka.
Czy jest ona dodawana w ilościach znacznych, zatem mogących wpłynąc na rozwój Candidy A. ?


UWAGA:
* Proszę o uzupełnienie swojego profilu o płeć oraz datę rozpoczęcia stosowania Mikstury oczyszczającej (MO), wg 5 punktu regulaminu ==> http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?action=rules
* Nieuzupełnie danych może skutkować ostrzeżeniem i ograniczeniem konta. // Rysiek


« Ostatnia zmiana: 08-03-2010, 13:39 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #1 : 08-12-2008, 21:12 »

Co to w ogóle za jedzenie - masło orzechowe. Lubisz to? Najlepiej jeść potrawy białkowe na śniadanie oraz warzywa we wszelkiej postaci, kasze i strączkowe, także z warzywami. Pić koktajle z błonnikiem. Najlepsze jedzenie jest takie, do jakiego przystosowywał się z czasem przewód pokarmowy naszych przodków. Te sprowadzane produkty można stosować jedynie jako ciekawostki, pamiętając, że są one szczególnie bogate w te składniki, które potrzebne są ludziom bądź zwierzętom żyjącym w strefie geograficznej, w jakiej rosną. Szarłat na przykład, obok kukurydzy, ziemniaka i fasoli, był niezbędną rośliną uprawną Inków i Azteków. Ale oni nie mieli pszenicy, żyta, gryki i prosa. A my mamy.
Jako dzieciak pogryzałam strąki chleba świętojańskiego - pyszne i lekko słodkie. Jednak sama mączka, to produkt przetworzony. Często dodawany do śmietany w kartonikach (UHT).
« Ostatnia zmiana: 02-03-2009, 17:36 wysłane przez Grażyna » Zapisane
ZGman
« Odpowiedz #2 : 11-12-2008, 19:39 »

Co w tym dziwnego? Szukam urozmaicenia a masło orzechowe lubiłem zanim rozpoczałem dietę.
Wszystkie wymienione wyżej  oprócz chleba są obecne w mojej diecie.
Byłem ciekaw, a nie znalazłem postu na ten temat więc zadałem pytanie.

dzięki i pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!