Niemedyczne forum zdrowia
08-05-2024, 18:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rok walki z drożdżycą i kiepskie efekty..  (Przeczytany 46046 razy)
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #40 : 06-04-2012, 21:28 »

A po co Ci ta siłownia, w dodatku aż 3 lub 4 razy w tygodniu?

Poza tym, organizm musi mieć siłę na oczyszczanie, a jak ty go tak męczysz, to on tej siły nie ma, więc nie przeprowadza remontu. Mam nadzieję, że zrozumiałeś moje skrócone wyjaśnienie.
Zapisane
Rehab
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02.02.2012
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #41 : 06-04-2012, 22:13 »

W 100% zgadzam się. Choć jeszcze kilka miesięcy wstecz byłabym pierwsza w obronie regularnego wysiłku fizycznego. Szczęśliwie nabawiłam się kontuzji i znalazłam Biosłone.
« Ostatnia zmiana: 07-04-2012, 08:49 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #42 : 07-04-2012, 10:17 »

Whena; tak rozumiem Cię. Nawet instruktor na siłowni tłumaczył mi tą kwestie; że robie za ciężkie treningi na to, jaki tryb życia prowadzę. Ale z drugiej strony wy czegoś nie rozumiecie. Człowiek chce dobrze wyglądać; chce się podobać; chce sie dobrze czuć w swoim ciele; chce się czuć pewniej a to pomaga. To raz; dwa. Endorfiny, hormon wzrostu, testosteron. Poprzez ciężki trening rusza się cała biochemia organizmu. Człowiek się zmienia. Zmienia sie jego charakter jak i wygląd zewnętrzny.

Ale z drugiej strony powoli dochodzę do tego wniosku, że w tym momencie takie treningi mnie niszczą. Musze to przemyśleć. Albo zmniejszę częstotliwość; albo zrezygnuje na jakiś czas.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #43 : 07-04-2012, 10:25 »

Cytat
Ale z drugiej strony wy czegoś nie rozumiecie.

Dandi, myślę, że wszyscy rozumieją, z jakich powodów chodzisz na siłownię. Zresztą spora część Biosłonejczyków to osoby uprawiające regularnie jakąś aktywność. Sama chodzę na jogę 1-2 razy w tygodniu, ale nie wybieram zajęć intensywnych, tylko trochę spokojniejsze. Nie musisz całkowicie rezygnować z siłowni, przystopuj po prostu trochę.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #44 : 07-04-2012, 10:45 »

Nie tak dawno chińskim dziewczynkom krępowano stopy, żeby nie rosły, bo takimi się podobały mężczyznom.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Rubens17
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 17.10.11
Skąd: Kraków
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #45 : 07-04-2012, 13:18 »

Cytat
Pożywki brak.
Tak jak pisałem wcześniej jestem rok na diecie z I etapu, a drożdżyca nie zniknęła.

Może to nie drożdżyca? Takie objawy mogą dawać inne choroby. Teraz wszyscy szukający pomocy w internecie mają drożdżyce. Bo wśród 50 potencjalnych objawów mają 10. Chyba po roku czasu mogłeś na to wpaść. Jak coś nie działa trzeba zmienić podejście.
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #46 : 09-04-2012, 17:46 »

Cytat
Może to nie drożdżyca? Takie objawy mogą dawać inne choroby. Teraz wszyscy szukający pomocy w internecie mają drożdżyce. Bo wśród 50 potencjalnych objawów mają 10. Chyba po roku czasu mogłeś na to wpaść. Jak coś nie działa trzeba zmienić podejście.

Myślę, że to jednak drożdżyca. Zjedzenie czegokolwiek co zawiera cukier lub alkohol wywołuje objawy: częste wypróżnianie, gazy, częste uczucie parcia, uczucie podrażnienia utrzymujące się kilka godzin po wypróżnieniu...książkowo.
Kiedy jeszcze wierzyłem lekarzom brałem trioxal (itrakonazol - silny lek p. grzybiczy) - zdrowiałem po nim w oczach.
Na pewno moim dużym problemem jest kiepska flora bakteryjna - kilka miesięcy leczyłem się na lamblie - metronidazol i tynidazol zrobiły swoje.
Chętnie bym pobrał probiotyki, ale te skuteczne, np. Beneflora zawierają FOS - a to dokarmia candidę.
Chciałem się przemóc z KB - kilka dni je piłem - i co się działo? Wracały objawy drożdżycy!

Dowiedziałem się, ostatnio, że jak byłem noworodkiem miałem problemy z biegunkami.
Kiedyś byłem na badaniu aparatem Salvia - kobieta mi powiedziała, że drożdżaki mam od urodzenia, ponoć  zaraziłem się od matki. Jeżeli dodam do tego problemy biegunkowe jako noworodek i silną alergię od najmłodszych lat - to brzmi to sensownie.

Jeśli chodzi o zmianę podejścia - samo MO i dieta to za mało i tu trzeba coś zmienić (wiem nazwiecie mnie pacjentem).
Z bólem serca jednak dochodzę do wniosku, że jedynym sposobem na pozbycie się candidy może być Trioxal Smutny a potem unikanie jak ognia antybiotyków przez kilka lat.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2012, 17:48 wysłane przez Luki27 » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #47 : 09-04-2012, 19:08 »

Luki27, czy z tym Trioxalem to prowokacja? Już prawie 12 miesięcy stosujesz MO i masz takie wątpliwości? Może warto powrócić do książek, żeby zrozumieć jak wygląda droga do trwałego pozbycia się grzybicy organizmu?
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #48 : 09-04-2012, 21:49 »

Nie, nie prowokacja.
Pije to MO już prawie rok i faktycznie poprawiło mi się trawienie... ale drożdżaki jak się miały dobrze tak dalej się mają.
Nie mam zamiaru czekać 10 lat na wyleczeniu się z tego paskudztwa.
A tak to miesiąc kuracji i po sprawie. Potem MO mogę sobie pić kilka lat... hm a może wystarczy pić cokolwiek rano, myśleliście o efekcie placebo ? ;-)
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #49 : 09-04-2012, 22:09 »

Cytat
A tak to miesiąc kuracji i po sprawie.

Pożyjemy, zobaczymy. Uporasz się z drożdżakami i się nagle okaże, że masz inny poważny problem - spowodowany tym razem stosowaniem tego 'cudownego' leku. Powodzenia.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #50 : 09-04-2012, 22:13 »

Potem MO mogę sobie pić kilka lat... hm a może wystarczy pić cokolwiek rano, myśleliście o efekcie placebo ? ;-)
Łoj! No to mamy kolejne łodkrycie! Albo kolejnego idiotę...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #51 : 09-04-2012, 22:22 »

To jest Twój wybór - możesz jeść antybiotyki i uspokoić grzyba na krótką chwilę, albo trochę się wysilić i doprowadzić organizm do homeostazy i zapomnieć o antybiotykach i grzybie. Fakt jest taki, że jak jesteś leniwy, to wybór padnie na antybiotyk :-(. Wiadomo, że każdy chce szybko osiągać sukcesy, ale pomyśl: ile czasu zajęło Ci doprowadzenie organizmu do takiego stanu, że ten grzyb dominuje w Twoim organizmie? Antybiotyk na jak długo pomoże? Masz szansę wyboru i pamiętaj, że od Ciebie zależy Twoje zdrowie. A placebo? Może działać, jeśli nie wiesz, że stosujesz placebo ;-). Chcesz siebie oszukiwać? Chyba sam siebie nie lubisz?
« Ostatnia zmiana: 10-04-2012, 13:43 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #52 : 09-04-2012, 22:30 »

Drogi Mistrzu, chętnie bym przeczytał jakąś konstruktywną wypowiedź...
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #53 : 09-04-2012, 22:37 »

To może zastosuj przez 20 dni 2 razy dziennie po 3 tabletki Slowmagu, ale wmów sobie, że stosujesz Trioxal i daj znać po tej kuracji czy czujesz poprawę.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #54 : 09-04-2012, 22:46 »

Drogi Mistrzu, chętnie bym przeczytał jakąś konstruktywną wypowiedź...
Dotyczącą, rzecz jasna, pogonienia organizmu do zdrowienia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #55 : 09-04-2012, 23:31 »

Rok stosuję MO i dietę I etapu, to chyba świadczy że nie poganiam, choć czasem tracę już cierpliwość..
Czuję jednak, że w mojej układance brakuje jakiegoś klocka i stąd mój post.
Może chodzi o coś co wyczyści mi jelito grube i dokarmi acidophillusy, myślałem że to będzie KB - tego jednak nie toleruję.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #56 : 09-04-2012, 23:48 »

Luki to ja Ci od razu powiem co się stanie jak sobie pojesz Trioxal przez miesiąc. Powiem Ci, bo doskonale wiem smile Mój kolega miał stwierdzoną przez lekarzy kandydozę układu pokarmowego - jelit. No i postanowił, że załatwi w ten sposób grzyba. Przez miesiąc wsuwał Itraconazolum. Dowiedziałam się o tym, bo po jakimś czasie zapytał co u mnie słychać z jelitami, gdyż wiedział, że miałam problemy podobne do jego problemów. Ja mu odpowiedziałam, że stosuję się do zasad Biosłone. Dla niego to było za dużo czekania. No i po kuracji zapytałam go czy mu się poprawiło. Wściekły odparł, że nie poprawiło, za to rozwalił sobie kompletnie tym syfem wątrobę i teraz ma problem z jelitami i do tego z wątrobą.
Tak więc powodzenia - możesz zrobić eksperyment na sobie.
« Ostatnia zmiana: 10-04-2012, 07:42 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #57 : 10-04-2012, 00:00 »

Rok stosuję MO i dietę I etapu,
Według jakiego widzimisię?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #58 : 10-04-2012, 00:03 »

Już to wyjaśniłem:

Cytat
Jeżeli zaczynam jeść produkty z drugiego etapu (jabłka, banany, miód, sery - nawet w najmniejszych ilościach) to zaczynają mi wracać objawy drożdżycy.
Tylko i wyłącznie jeżeli jestem na diecie z I etapu drożdżaki przestają dawać objawy - jakby przechodziły w stan uśpienia i czekały na lepsze czasy, a jak tylko dostaną coś co lubią od razu zaczynają siać zamęt.
Nie mam wyjścia i od roku jem tylko produkty dozwolone w I etapie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #59 : 10-04-2012, 00:06 »

No to radzę przejść na dietę monotematyczną.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!