Niemedyczne forum zdrowia
17-05-2024, 23:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jelitowe problemy  (Przeczytany 376310 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #140 : 18-01-2013, 19:17 »

W sensie siły uzależnienia, oczywiście.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #141 : 18-01-2013, 20:09 »

Powiedz to komuś na odwyku od heroiny.
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #142 : 20-01-2013, 22:42 »

Z tym bananem to się trochę pospieszyłem...

Jeśli chodzi o samopoczucie to polepszyło mi się znacznie. Myślę, że przyczyną mogło być spożywanie migdałów dzień w dzień przez ostatni tydzień. Po ich odłożeniu jest znacznie lepiej. Może to jakaś reakcja alergiczna.

Co najlepiej pić, aby pomóc pęcherzowi? Praktycznie cały czas dokucza mi chęć wypróżnienia się, a wcale dużo nie piję i pić mi się nie chce. Mocz ma kolor taki jak woda i jest go mało.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #143 : 21-01-2013, 11:30 »

Co najlepiej pić, aby pomóc pęcherzowi?
Najlepiej to: http://portal.bioslone.pl/napar_ziolowy_oczyszczajacy_drogi_moczowe
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #144 : 21-01-2013, 14:28 »

Aktualnie piję 2-gi tydzień w/w mieszankę na drogi moczowe. Mam w związku z tym pytanie. Jeżeli jestem po histerektomii czy powinnam dodawać do mieszanki kwiat jasnoty białej?
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #145 : 21-01-2013, 20:19 »

Nic nie stoi na przeszkodzie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #146 : 21-01-2013, 21:17 »

Cytat
Nic nie stoi na przeszkodzie
Istotnie, doczytałam, że "Kwiat jasnoty białej ma szczególne powinowactwo z błonami śluzowymi różnych narządów. Działa przeciwzapalnie i regenerująco na uszkodzony nabłonek"
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Funmi
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #147 : 22-01-2013, 12:39 »

Odstawilam gluten od tygodnia i pojawily mi sie zaparcia. (ktorych nie mialam od prawie roku), zreszta nigdy specjalnie nie mialam problemow z ukladem pokarmowym. Smutny i to ma byc ten efekt prozdrowotny:( pozytywnych efektow nie zauwazylam na razie:( co zrobic?
poza tym czy to normalne ze ciagle czuje jakbym miala pusty zoladek chociaz jadlam i stracilam apetyt (wczesniej mialam napady ze mialam ochote na cos slonego, slodkiego, a teraz nic)
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #148 : 22-01-2013, 12:48 »

Ja ci się osobiście dziwię. Studiujesz medycynę i czytasz te nasze sekciarskie dyrdymały? Jedz sobie ten dobroczynny gluten ile dusza zapragnie. Ciężko dyskutować z osobą co jej się wydaje, że tydzień to szmat czasu. Pewnie tego nie zrozumiesz ale przedstawiasz typowo "pacjencki", pretensjonalny ton. Ja efekty zdrowotne miałem po pół roku diety bezglutenowej i jestem wdzięczny założycielowi tego portalu oraz sobie za wytrwałość.
Uważasz, że jak po kilku dniach autorytarnie stwierdzisz, że ta metoda nie działa to zdemaskujesz sektę jak piszesz? Nie bądź śmieszna. I tacy ludzie dziś studiują. Medycyna będzie miała się dobrze.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Funmi
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #149 : 22-01-2013, 12:55 »

Nie studiuje medycyny po pierwsze (dobrze jest nauczyc sie czytac ze zrozumieniem). Po drugie napisalam ze niektore zalozenia mi sie podobaja i nie widze powodu dla ktorego nie mialabym sprobowac??
 Zadalam pytanie, poniewaz pojawil sie u mnie pewien problem i oczekuje odpowiedzi a nie agresji.

Bo jednak to uwazam za problem ze po tygodniu mam zaparcia, ktore przedluzajace sie moga spowodowac wiecej problemow niz oczekiwane efekty za pol roku czy dluzej??

I nie demaskuje zadnej sekty, aczkolwiek o sekciarskim charakterze tego forum swiadcza wlasnie tego rodzaju odpowiedzi jak savage7, ktore nie rozumiem dlaczego sa akceptowana norma.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 12:58 wysłane przez Funmi » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #150 : 22-01-2013, 13:07 »

i to ma byc ten efekt prozdrowotny:(
Zadałaś pytanie? Uważasz, że to odpowiednia forma zadawania pytań?

Trudno spodziewac sie innych odpowiedzi od uczniow "Mistrza", poza tym ze sa to brednie
I po takich słowach oczekujesz odpowiedzi a nie agresji? Może pokłon mam ci złożyć?

studiuje kierunek medyczny
No jasne. Studiować medycynę a kierunek medyczny to różnica. Ale po co to napisałaś? Chciałaś się pochwalić i wywrzeć na kimś wrażenie?

Wiesz co... takim jak ty nie powinno się w ogóle odpisywać. Pozdrawiam bo będzie ci zdrowie w przyszłości potrzebne.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #151 : 22-01-2013, 13:12 »

Cytat
Odstawilam gluten od tygodnia i pojawily mi sie zaparcia. (ktorych nie mialam od prawie roku), zreszta nigdy specjalnie nie mialam problemow z ukladem pokarmowym. Smutny i to ma byc ten efekt prozdrowotny:( pozytywnych efektow nie zauwazylam na razie:( co zrobic?

Jesteś chyba jakimś wyjątkiem, bo zazwyczaj jest odwrotnie. Ludzie rzucają gluten i kończą im się zaparcia. U mnie tak było.
Czemu tak jest? Zazwyczaj jak coś zmieniamy w diecie to dzieją się jakieś rzeczy. Widocznie Twój organizm chwilowo tak zareagował. Na zaparcie super są koktajle błonnikowe. Czytałam o twoich dolegliwościach i uważam, że masz rozregulowany układ hormonalny i stąd możesz mieć problemy, o których piszesz. Tak więc najlepiej nie odstawiać tylko glutenu, ale wprowadzić DP, bo te twoje zaparcia to może być skutek spożywania innych nie do końca dobrych dla Ciebie produktów. A my o Twojej diecie nic więcej nie wiemy. MO + KB + DP to pełny "eksperyment". Pisałaś, że chcesz przeprowadzić eksperyment tylko z glutenem.

"Osobiscie nie mam wiekszych problemow zdrowotnych (jedynie tradzik, nadmierne owlosienie i sporadyczne zaburzenia miesiaczkowania ktore sa skutkiem policystycznych jajnikow ale nie biore zadnych lekow) oraz stany depresyjne, ale obecnie biore lek przcidepresyjny i znacznie poprawila sie sytuacja."

Proszę Cię pisz starannie i używaj polskich znaków, bo ten fragment powyżej jest w moderowanych. Jest w nim około 19 błędów.

 
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 13:23 wysłane przez Whena » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #152 : 22-01-2013, 13:17 »

Po drugie napisalam ze niektore zalozenia mi sie podobaja i nie widze powodu dla ktorego nie mialabym sprobowac??
W tym jednym zdaniu doliczyłem się 11 błędów! To jest kolejny dowód na to, że jeśli ktoś jest tumanem niepotrafiącym sklecić jednego zdania poprawnie, to tak samo traktuje swój organizm: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16391.0
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 13:20 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #153 : 22-01-2013, 13:19 »

Proszę Cię pisz starannie i używaj polskich znaków, bo ten fragment powyżej jest w moderowanych. Jest w nim około 19 błędów.

Przecież ona nawet nie ma zamiaru poprawić tej pisowni. Za duży trud.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 13:55 wysłane przez Rif » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Funmi
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #154 : 22-01-2013, 13:24 »

Nie użyłam jedynie polskich znaków, jeśli to są na tyle istotne błędy, że nie można odpowiedzieć na moje pytanie tylko trzeba je wytknąć, to proszę bardzo.

Savage7, cytujesz "Trudno spodziewac sie innych odpowiedzi od uczniow "Mistrza", poza tym ze sa to brednie
I po takich słowach oczekujesz odpowiedzi a nie agresji? Może pokłon mam ci złożyć?"

No wybacz, ale to nie ja pierwsza użyłam słowa brednie, tylko zostałam zaatakowana przez zwolenników, które moje wątpliwości nazwali bredniami, ale wtedy to jest w porządku??
OK, jeśli studiowanie np. ekonomii jest czymś lepszym i bardziej pożądanym niż kierunku medycznego, to faktycznie mogłam się tym nie chwalić, po prostu pisząc pierwszy post to umieściłam, nie zastanawiając się nad tym szczególnie.

Whena, bardzo dziękuje za odpowiedź, chyba pierwsza odpowiedź na mój post, która cokolwiek wniosła.

Mistrzu, dziękuję za nazwanie mnie tumanem. Rzeczywiście wspaniale to o Panu świadczy, zdecydowanie lepiej niż mój post bez polskich znaków i przecinków.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #155 : 22-01-2013, 13:27 »

Mistrzu, dziękuję za nazwanie mnie tumanem. Rzeczywiście wspaniale to o Panu świadczy, zdecydowanie lepiej niż mój post bez polskich znaków i przecinków.
No, i jeszcze dwóch kretyńskich pytajników.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Funmi
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #156 : 22-01-2013, 13:29 »

 
Mistrzu, dziękuję za nazwanie mnie tumanem. Rzeczywiście wspaniale to o Panu świadczy, zdecydowanie lepiej niż mój post bez polskich znaków i przecinków.
No, i jeszcze dwóch kretyńskich pytajników.

Niesamowite:)
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #157 : 22-01-2013, 13:34 »

Cytat
Mistrzu, dziękuję za nazwanie mnie tumanem. Rzeczywiście wspaniale to o Panu świadczy, zdecydowanie lepiej niż mój post bez polskich znaków i przecinków.
Dobrze świadczy, bo odpowiednie dał rzeczy słowo.
Zapisane
Funmi
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #158 : 22-01-2013, 13:39 »

Naprawdę, wszyscy uważacie, że Wasze odpowiedzi są poprawne, a moje godne pożałowania? Bo wydaje mi się, że specjalnie nakręcacie pyskówkę. Nie rozumiem, w jakim celu? Nazywanie mnie rzeczą, też chyba w porządku nie jest.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #159 : 22-01-2013, 13:46 »

Funmi skup się na tym, aby pisać poprawnie, obserwuj swój organizm i poczytaj portal zdrowia. Napisałam Ci kilka rzeczy. Nie znam Twojej diety, ale podejrzewam, że zaparcia spowodowane są nie tyle odstawieniem glutenu, co spożywaniem czegoś innego co je powoduje. Czy możesz nam napisać czym zastąpiłaś produkty glutenowe? Jak teraz, przez ostatni tydzień wyglądały Twoje posiłki? Konkretnie śniadanie, obiad i kolacja, oraz co piłaś? Wtedy być może dojdziemy do powodu twoich zaparć.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!