Niemedyczne forum zdrowia
20-05-2024, 16:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jelitowe problemy  (Przeczytany 376927 razy)
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #200 : 25-02-2013, 23:39 »

A silne to kłucie?

Kłucie o zmieniającym się nasileniu, ale nie przekraczającym poziomu, który powoduje duży dyskomfort.
Bez problemu do przetrzymania, aczkolwiek zaniepokoiło mnie, gdyż nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło.
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #201 : 09-03-2013, 14:17 »

Kłucie mi przeszło po 2-3 dniach. Prawdopodobnie piłem za mało płynów.
Jestem 5 dzień na antybiotykach przeciwbakteryjnych. Trawienie się poprawiło, żołądek przestał piec.
Zapisane
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #202 : 09-03-2013, 16:04 »

Mój znajomy zrobił sobie kiedyś pewnie podobne badania do tych co ty i wyszło mu, że ma grzybicę i uznał, że zniszczy grzyba lekami. Lekarze powiedzieli mu, że kuracja przepisanymi przez nich lekami ma trwać minimum miesiąc. Po miesiącu kolega dalej fatalnie się czuł, miał grzyba i do tego "wysiadła" mu wątroba. Czyli jeszcze bardziej sobie zaszkodził.
Pewnie przyjmował ORUNGAL preparat bardzo szkodliwy na wątrobę. Na ulotce preparatu zalecane jest obowiązkowe laboratoryjne badanie wątroby po miesięcznym stosowaniu. Ciekawe czy jakiś konował kiedyś dał skierowanie na takie badania pacjentowi. Orungal jest dość drogi (chyba ok. 100 zł za opakowanie). Dermatolodzy zalecają stosowanie przez trzy miesiące (3x100zł). Okazuje się, że firmy farmaceutyczne fundują drogie zagraniczne wycieczki (niby szkolenia, sympozja) dermatologom, którzy wypiszą odpowiednią ilość recept na ten "lek". Wiem to od osoby, której praca polega na namawianiu dermatologów na przepisywanie tego i temu podobnych "leków" pewnej znanej szwajcarskiej firmy farmaceutycznej. Nieświadomi zagrożeń ludzie chcący pozbyć się brzydkich zmian grzybiczych paznokci nóg godzą się na przyjmowanie tego szkodliwego preparatu.
« Ostatnia zmiana: 09-03-2013, 16:06 wysłane przez Bronco » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #203 : 09-03-2013, 18:34 »

Tak przyjmował ORUNGAL, ale nie chciałam tego pisać. Lekarze mówili mu, że to jest szkodliwe dla wątroby, ale on był tak zdesperowany, aby pozbyć się Candidy, że uwierzył, iż po miesięcznej kuracji tym lekiem będzie miał grzyba z głowy.
Wiem, że Orungal jest bardzo często przepisywany na drożdżycę pochwy u kobiet, ale wtedy wystarcza dawka 4 tabletki, podzielona na 2 razy.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #204 : 09-03-2013, 20:53 »

Orungal dostawałam zawsze po antybiotyku i nigdy wątroby nikt mi nie badał oczywiście i nikt mi nie mówił też, że to szkodliwy środek.
« Ostatnia zmiana: 09-03-2013, 23:58 wysłane przez Whena » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #205 : 10-03-2013, 00:00 »

Domi, ale nie jadałaś go przez miesiąc. Tylko pewnie te 4 tabletki i już. Ja też dostałam go kilka razy właśnie po tym jak miałam po-antybiotykową grzybicę.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #206 : 10-03-2013, 08:32 »

Antybiotyki brałam około 10 lat i bardzo często dostawałam receptę na bakterie i drugą receptę na Orungal, który miał zapobiegać grzybicy i brałam  Orungal zawsze po antybiotykoterapii profilaktycznie. Zresztą jak tylko zgłaszałam u ginekologa pieczenie, to też natychmiast otrzymywałam Orungal, ale też Fluconazole, a czasami dopochwowo Clotrimazolum. Objawy często mi nie mijały po tych lekach, ponieważ moje zapalenia były mieszane bakteryjno-grzybiczne i same leki przeciwgrzybiczne były przepisywane bez sensu teraz widzę. Natrułam się na maxa i bardzo sobie szkodziłam, ale wierzyłam kalekarzom i teraz dopiero widzę swoją głupotę.
Zapisane
Kasandra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.05.2010
Skąd: Zielona Góra
Wiadomości: 104

« Odpowiedz #207 : 11-03-2013, 13:56 »

Mnie też leczyła dermatolog Orungalem, to było osiem lat temu. Teraz wiem czemu tak długo dochodzę do zdrowia.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #208 : 15-03-2013, 11:51 »

"Każda dieta, która w kwestii zdrowia i utraty zbędnych kilogramów nie uwzględnia tego, co dzieje się wewnątrz organizmu, lecz koncentruje się przede wszystkim na tym, co widać na zewnątrz, jest skazana na niepowodzenie. Jak można dokonywać prawidłowych wyborów żywieniowych bez zrozumienia tego, w jaki sposób to, co spożywamy, oddziałuje na organizm? Stany zapalne w organizmie pojawiają się między innymi w efekcie  braku snu, niedoboru witaminy D, stresu związanego z pracą, rodziną, brakiem pieniędzy czy używkami, nie trzeba nam innych czynników zwiększających ryzyko stanów zapalnych. Zasada: „Wszystko z umiarem” nie sprawdza się tutaj. Zachowanie zdrowia i utrata zbędnych kilogramów nie są prostymi matematycznymi rachunkami, lecz serią złożonych reakcji chemicznych, które wciąż nie są w pełni poznane. Póki co, staraj się porządnie wysypiać, prawidłowo oddychać, zażywać umiarkowanych kąpieli słonecznych, jeść warzywa zaopatrujące jelita w substancje odżywcze, wysokiej jakości produkty białkowe – stanowiące źródło aminokwasów, z których z kolei powstają neurotransmitery – a także korzystne dla mózgu oleje oraz mięso i tłuszcze zwierzęce".

- http://pracownia4.wordpress.com/2013/03/15/opioidy-a-problemy-jelitowe/

Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #209 : 09-04-2013, 18:30 »

Dziś rano po przebudzeniu poczułem kłucie pod prawym żebrem. Myślałem, że to wątroba, ale kilka godzin później podobne kłucie poczułem symetrycznie po drugiej stronie ciała, tj. pod lewym żebrem.

Ej, mam podobnie. Taki lekki kłujący ból, jakby skurcz. Odczuwam go pod żebrami na wysokości dolnego mostka. Pojawia się co jakiś czas i przechodzi po paru sekundach. Jestem w drugim tygodniu I etapu DP, wczoraj pierwszy raz piłam KB i na razie mnie do niego nie ciągnie.
Staram się pić wystarczającą ilość płynów.
Nie przejmuję się zbytnio tymi 'skurczami', ale jak odkryjecie co to jest, to dajcie znać.
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #210 : 09-04-2013, 19:02 »

Ej, mam podobnie. Taki lekki kłujący ból, jakby skurcz. Odczuwam go pod żebrami na wysokości dolnego mostka. Pojawia się co jakiś czas i przechodzi po paru sekundach.

To raczej nie to samo. U mnie kłucie trwało cały dzień.


Co do kuracji:
Biorę teraz 2 razy w tygodniu antybiotyk przeciwgrzybiczny.
Terapia przeciwbakteryjna prawdopodobnie zabiła sporo bakterii w jelitach, gdyż pojawiają się objawy drożdżycy po zjedzeniu jabłka.
Żołądek jeszcze pobolewa, ale nie aż tak jak kiedyś. Zacząłem codziennie pić sok z dwóch cytryn na pusty żołądek, ograniczyłem warzywa, zmniejszyłem ilość mięsa na rzecz jajek. Zjadam szklankę wiejskiej śmietany co dzień.

Co do jajek.
Do tej pory jadłem jajecznice, jednak spotkało mnie coś dziwnego. Otóż 3 dni temu zrobiłem sobie rano jajecznicę z 4 jaj, wieczorem to powtórzyłem. Na następny dzień obudziłem się z rana z podwyższonym ciśnieniem, serce mi kołotało, miałem nawet lekki atak paniki. Coś jakby stan przedzawałowy. Gdy zamiast jajecznicy ugotuję sobie jaja, to nie spotyka mnie nic takiego.
Może faktycznie coś jest na rzeczy z tą lizyną.


Co mnie martwi, to ciągłe odbijanie. Może zachodzi jakaś reakcja przy udziale żółci w żołądku.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2013, 19:23 wysłane przez Deidara » Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #211 : 10-04-2013, 00:00 »



Co do jajek.
Do tej pory jadłem jajecznice, jednak spotkało mnie coś dziwnego. Otóż 3 dni temu zrobiłem sobie rano jajecznicę z 4 jaj, wieczorem to powtórzyłem. Na następny dzień obudziłem się z rana z podwyższonym ciśnieniem, serce mi kołotało, miałem nawet lekki atak paniki. Coś jakby stan przedzawałowy. Gdy zamiast jajecznicy ugotuję sobie jaja, to nie spotyka mnie nic takiego.
Może faktycznie coś jest na rzeczy z tą lizyną.

Cofam to. Bez jajecznicy też jest niedobrze. Próbuję właśnie usnąć drugą godzinę i się nie da. Nie mam przyspieszonego pulsu, ale jest mocny. Leżę i go czuję, serce mocno bije. Podejrzewam, że to może być wina wysokiego cholesterolu. Już któryś dzień z rzędu tak mam.
Dieta w ostatnim tygodniu:
codziennie 8 jaj, szklanka wiejskiej śmietany,  1/4 kostki masła - wypisałem tylko produkty z cholesterolem.

Może to jest przesada? W każdym razie muszę coś zmienić, bo źle się czuję.
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #212 : 10-04-2013, 09:01 »

Cytat
codziennie 8 jaj, szklanka wiejskiej śmietany,  1/4 kostki masła

Zdrowy by się od takiej diety rozchorował...
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #213 : 10-04-2013, 09:36 »

Zdrowy by się od takiej diety rozchorował...
Jeszcze ten antybiotyk...
« Ostatnia zmiana: 17-02-2021, 16:37 wysłane przez Kamil » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #214 : 10-04-2013, 11:21 »

Mamy oto kolejny dowód, że pacjenci w pełni zasługują na swoje choroby.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #215 : 10-04-2013, 11:33 »

Cytat
Biorę teraz 2 razy w tygodniu antybiotyk przeciwgrzybiczny.
Terapia przeciwbakteryjna prawdopodobnie zabiła sporo bakterii w jelitach, gdyż pojawiają się objawy drożdżycy po zjedzeniu jabłka.

Mógłbyś wyjaśnić swoje rozumowanie?
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #216 : 10-04-2013, 18:20 »

Deidara, antybiotyk działa.
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #217 : 10-04-2013, 18:23 »

Mógłbyś wyjaśnić swoje rozumowanie?

To nie jest moja reakcja na pojawienie się drożdżycy. Jest to ciąg dalszy terapii, którą rozpocząłem na początku lutego, ta sama seria leków.

Mamy oto kolejny dowód, że pacjenci w pełni zasługują na swoje choroby.

Jestem pewien, że kłopoty z krążeniem są głównie rezultatem diety a nie leków.
Chciałem się poradzić właśnie w kwestii odżywiania.

Zdrowy by się od takiej diety rozchorował...

Dziennie nie wychodzi jakoś bardzo dużo tłuszczu. Może błędem jest zjadać aż tyle cholesterolu.
Toż to dieta optymalna, nie powinna tak na mnie działać.

Deidara, antybiotyk działa.

Ale ja go biorę już trzeci miesiąc, teraz w mniejszych dawkach. Takie rzeczy się nie działy.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #218 : 10-04-2013, 18:32 »

Czyli antybiotyk Tobie służy, że tak go bronisz? Może za mała dawka?

A tak na poważnie, to dlaczego uważasz, że to wina diety, a nie leków?
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #219 : 10-04-2013, 18:42 »

A tak na poważnie, to dlaczego uważasz, że to wina diety, a nie leków?

Dlatego, że drastycznie zmieniłem dietę tydzień temu, a od jakichś 3-4 dni czuję się gorzej.
Pokrywa się to w czasie.

A co zmieniłem? Dołożyłem 4 jaja i szklankę śmietany, czyli ponad dwukrotnie zwiększyłem podaż cholesterolu.
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!