Niemedyczne forum zdrowia
14-05-2024, 21:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozpoczęcie metody NIA  (Przeczytany 421444 razy)
Erato29
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: brak
MO: 10.08.2012 obecnie nie piję
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #580 : 07-04-2013, 16:11 »

Narzekałaś babo na małe wysięki to masz teraz! Nie dość, że miałam to co Sting opisywał:
Cytat
Pamiętam jak jednego dnia wyjąłem cieciorke i nagle zaczęła się lać krew strumieniem. Myślałem, ze ciężko to będzie zatamować.
to w dodatku dosłownie w momencie jakiś skrzep zaczopował mi całą rankę tak, że nie było mowy o włożeniu cieciorki! Nie dało się też wyjąć skrzepu- dosłownie korek się zrobił. Nie mając lepszego pomysłu przyłożyłam ziarenko i z całej siły przycisnęłam opatrunkiem obwiązując wszystko tak mocno, że z nogi zrobiła mi się klepsydra.biggrin Mam nadzieję, że wejdzie na swoje miejsce.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #581 : 08-04-2013, 15:34 »

Gdzieś była lista do certyfikowanych fachowców od NIA w Polsce, którzy zakładają ciecierzycę. Nie mogę jej znaleźć. Mogę prosić o pomoc, ktoś ją ma?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #582 : 08-04-2013, 15:48 »

Link do tej listy na stronie: http://www.lekarstwonaraka.com.pl/Terapia.htm
Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
brajan30
« Odpowiedz #583 : 08-04-2013, 16:05 »

Biedrona zrób zdjęcie swojej rany i wstaw, zobaczymy jak to u Ciebie wygląda i co tam jest nie tak z tą raną.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #584 : 08-04-2013, 17:00 »

Cytat
Tematem do dyskusji jest zatem czy tamować krwawienie z rany czy nie?
Jak tamować, to kiedy?
Jak nie tamować, to dlaczego?

Szczerze mówiąc dla mnie cieciorka zrobiła tyle dobrego, że nie spanikowałem w tej sytuacji. Widocznie tak musiało być. Przytknalem wacik, ale cala skarpetka i tak była czerwona. Nie chcę nikogo ani przestraszyć ani siać paniki. Nie mam zielonego pojęcia czy są inne mniej ciekawe przypadki. Mogę jednak powiedzieć, że u mnie leciało przez kilka minut i przestało. Włożyłem cieciorkę i poszedłem dalej.
Zapisane

Pragmatism
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #585 : 08-04-2013, 17:57 »

Jak to jest z tym czopem? Musi być przyklejony do cieciorki żeby wyjść? Ale przecież lepiej unikać odrywania ziarna na siłę... Próbowałem dziś delikatnie pociągnąć, ale widać było, że strup ciągle się trzyma, więc skończyłoby się pewnie krwawo i boleśnie, nie ma sensu pospieszać.

Lada dzień minie drugi tydzień, a stopa jest nadal spuchnięta -- raz mocniej, raz trochę mniej, ale nieprzerwanie. Ciągle uczucie odrętwienia zarówno w nodze, jak i w ręce (ale to nie ciągle).

Wycieki zrobiły się bardziej płynne, nie ma już prawie ropy (tylko na obrzeżach strupa), zapach też nieco złagodniał. Niestety przez tę płynność wydzielina bardziej się rozlewa po ranie i to, czego nie wchłonie ziarenko ani ręczniczek (jutro spróbuję z chusteczkami, które są chyba bardziej chłonne) podrażnia skórę.

Ranka chyba znów się nieco przesunęła, dlatego spróbowałem przycisnąć ciecierzycę mocniej w kierunku pierwotnego środka, czyli na lewą stronę strupa. Wiąże się to ze sporym bólem w postaci kłucia i pieczenia -- wydaje mi się, że ziarno naciska/ociera o obrzeża rany, a więc ma kontakt z "mięsem". Tu moja ciekawość przywodzi na myśl pytanie: czy po odejściu czopa kontakt cieciorki z odsłoniętą tkanką jest bolesny?
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #586 : 08-04-2013, 19:07 »

Trubadur
Ja wyciągałam cieciorkę "na chama" odrywając od czopa. W końcu sam się oderwał. Nie myśl o nim.

Brajan
Biedrona zrób zdjęcie swojej rany i wstaw, zobaczymy jak to u Ciebie wygląda i co tam jest nie tak z tą raną.
Nie mam jak teraz zrobić zdjęcia. Martwi mnie fakt, że w momencie jak moja ciecierzyca napuchnie, w połowie wystaje.

Lukre
dziękuję smile
« Ostatnia zmiana: 08-04-2013, 19:12 wysłane przez Biedrona » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #587 : 08-04-2013, 19:16 »

Czop może wyjść w kawałkach z rany, ale może też przylgnąć do cieciorki i wyjść razem z nią - nie ma reguły i nie można przewidzieć tego.

Po wyjściu tego czopa/strupa cieciorka osiądzie i ból będzie z każdym dniem mniejszy. Aktualnie bólu nie odczuwam, a początki były tragiczne pod względem cierpienia.
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #588 : 09-04-2013, 07:30 »

Nie mam jak teraz zrobić zdjęcia. Martwi mnie fakt, że w momencie jak moja ciecierzyca napuchnie, w połowie wystaje
Tak ziarno nie może wystawać, zaraz będziesz pisała że rana się goi i panika co robić. Ziarno trzeba głębiej wsadzić.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #589 : 09-04-2013, 09:16 »

Biedrona może spróbuj dać więcej kapusty w granicach cieciorki. Ja na początku dawałem do 3 warstw. Po papierze zakładam bandaż elastyczny wyglądajacy jak skarpeta o szerokości 30 cm.
I dopiero zwykły bandaż elastyczny ten który się obwiązuje nogę. Przy równomiernym założeniu bandaża jest wiekszy ucisk i mniejszy problem występowania zakłócenia przepływu krążenia. Oraz nie występują bolące pręgi na nogach od zwykłego bandaża.
To co mówisz jest zdecydowanie za płytko. Musisz niestety się bardziej poświęcić. Na początku widocznie musi boleć wgłębianie się cieciorki. Ilośc dni w bólu jest indywidualna. Mnie za pierwszym razem bolało do tygodnia z hakiem a za drugim razem tylko jedna noc. Każdy ból wytrzymałem bez leków. Czyli był znośny, ale przecież nie trzeba się aż tak katować.
Ja bym się nie odważył oderwać cieciorki na chama. Lepiej tego nie rób, bo może nastąpic jakiś krwotok. A po drugie to przecież boli. Pozostawia ból do zagojenia sprawy. Lepszym rozwiazaniem jest zapewnienie lepszej wilgotności cieciorce czyli więcej kapusty.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2013, 09:22 wysłane przez Sting » Zapisane

Pragmatism
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #590 : 09-04-2013, 10:18 »

Brajan30
Wiem że jest za płytko dlatego potrzebuję pomocy.

Sting
Jak zakładam więcej warstw kapusty to mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej ponieważ ona wtedy tak ładnie nie przylega. Tzn nie wiem dlaczego tak jest, ale próbowałam tego i wcale nie pomogło, tj cieciorka nie schowała się do norki.
Byłam po taką "skarpetę" ale nie znalazłam odpowiedniego rozmiaru. Moja noga jest chudziutka.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #591 : 09-04-2013, 10:48 »

A próbowałaś tę cieciorkę czymś przycisnąć? Spróbuj tak, jak pisał Adam, Grzesiek, a niedawno ja (sądziłem, że nikt wcześniej na to nie wpadł...): weź grubszy kawałek kapusty, albo jakikolwiek twardy przedmiot, przyłóż do opatrunku od zewnętrznej strony tam, gdzie jest ciecierzyca i dopiero zawiązuj bandaż.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #592 : 09-04-2013, 11:02 »

To kup taki bandaz elastyczny skarpete, którą się samemu ucina. Zawiąż albo jakieś żepki bezpieczne tak, żebys się nie pokaleczyła. A może miejsce do bani i przy zgięciu sama się wypycha? Może jakieś ruchy dziwne wykonujesz? smile
Zapisane

Pragmatism
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #593 : 09-04-2013, 14:15 »

Cytat od: Biedrona
Byłam po taką "skarpetę" ale nie znalazłam odpowiedniego rozmiaru. Moja noga jest chudziutka.
Zastosowałem bandaż elastyczny 10 cm szerokości. Pozwala na precyzyjny ucisk. Ponadto pod opatrunek podkładałem kwadratowy kawałek z grubej części liścia kapusty zużytego na opatrunek. Uzyskiwałem w ten sposób miejscowy ucisk.
Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #594 : 09-04-2013, 21:28 »

Przycisnęłam cieciorkę pendrivem zobaczę czy się schowa, dziękuję. smile
« Ostatnia zmiana: 09-04-2013, 22:24 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
brajan30
« Odpowiedz #595 : 09-04-2013, 22:25 »

Biedrona, napisz krótko jaką dietę stosujesz. Czy brałaś jakieś leki? Czy inne zabiegi w ostatnim czasie?
« Ostatnia zmiana: 09-04-2013, 22:26 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #596 : 09-04-2013, 22:35 »

Brajan30
dietę stosuję wg moich badań - jem to, na co nie jestem uczulona. Jem więc królika, ziemniaki, kalafiora, borówki, ser kozi, ciecierzycę, cukinię, indyka, kaczkę, gęś, kaszę gryczaną, mango, gotowanego banana, orzechy ziemne, oliwki, śliwki, liczi, dynię, żurawinę, ryby,ryż, skorupiaki, orzechy piniowe oraz kapustę. W ciągu 2 tygodni będę mieć nowe badania (co rok je robię) i moja dieta może się zmienić. Rok temu badania wykazały 83 nietolerancje (a jeszcze rok wcześniej 108)
Nie biorę żadnych witamin ani suplementów, żadnych zabiegów. Biorę krople Sroalisa ( taka homełopatia) bo wyczaiłam lek na trzustkę, wątrobę oraz śledzionę ( trzeba je brać w grupie, w innym wypadku brała bym tylko na trzustkę) ze względu na moje zapalenie trzustki.
Zmieniło nazwę tych kropli. One stymulują oczyszczanie danego organu.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2013, 22:39 wysłane przez Biedrona » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
brajan30
« Odpowiedz #597 : 09-04-2013, 23:02 »

Nie wiem czy to nie jest oszukiwanie organizmu, homeopatią się nie interesowałem nigdy bo do mnie jakoś to nie przemawia. Znalazłem opis w poniższym linku i jakoś dziwnie one działają próbują jakby oszukać organizm że "niby coś go zaatakowało", problem chyba w tym że organizm sam chyba nie wie co go atakuje, jeśli prawdą jest to co opisują.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=8287.15;wap2
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #598 : 09-04-2013, 23:10 »

Ale to tylko na jakiś czas, tzn miesiąc jeszcze. Musiałam coś zrobić dla tej swojej trzustki, bo medycyna akademicka nie ma dla mnie nic, a czekanie i martwienie się źle na mnie działało. Sam fakt, że "coś biorę" uspokaja mnie.smile
Chodzi o to,że jeśli np ktoś ma boreliozę, ale organizm z nią nie walczy (nie widzi jej) - bierze krople zawierające wzór boreliozy, organizm wtedy ją widzi i walczy z nią (realnie). Jeśli nie pomoże mi, to raczej nie zaszkodzi, a dla mojej psychiki to dużo znaczy.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2013, 23:16 wysłane przez Biedrona » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #599 : 10-04-2013, 09:45 »

U mnie dzisiaj było blisko wyjścia czopa, ale jednak jeszcze się trzyma. Nie wiem dlaczego, ale znów cieciorka położyła się w rance i lekko przesunęła, przez co zdążyła w kilkanaście godzin powiększyć rankę o połowę. Przez to czop tam, gdzie był naciskany przez cieciorkę zaczął się odrywać, ale tam, gdzie nie był, trzyma się jeszcze mocno. Nie chciałem ciągnąć na siłę, bo pojawiła się krew, zresztą w ogóle chyba nie należy robić nic na siłę. Zawiązałem dość ciasno, żeby się nic nie przesunęło, choć i tak się obawiam, że może się tak stać. Ból po wyprostowaniu nogi był porządny, ale teraz już tylko trochę kłuje i piecze (pewnie od tej krwi). Stopa wciąż opuchnięta, choć wczoraj przez chwilę było nawet widać paliczki.
Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!