Niemedyczne forum zdrowia
05-05-2024, 19:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Grzybica pochwy  (Przeczytany 211612 razy)
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #60 : 21-01-2010, 23:01 »

Dlaczego przy grzybicy pochwy oprócz tamponowania alocitem na przemian z dodatkiem maści propolisowej wg receptury Lacky-ego oraz mieszanki na drogi moczowe, nie stosujecie podmywania VAGOSAN-em. Jest bardzo skuteczny szczególnie przy swędzeniu i pieczeniu.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #61 : 22-01-2010, 01:06 »

Z maścią propolisową trzeba ostrożnie, więcej osób, niż się zdaje, ma reakcje alergiczną na produkty pszczele, choć czasami próba tego za pierwszym razem nie wykazuje. Można doraźnie przemywać, oczywiście, traktujemy to jako pielęgnację.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #62 : 22-01-2010, 08:23 »

Cytat
Na mocne swędzenie pomaga mi polewanie krocza zimną wodą
Można doraźnie użyć w tym celu jogurtu naturalnego, kefiru lub zsiadłego mleka, a nawet zrobić tamponowanie.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #63 : 22-01-2010, 08:46 »

Można doraźnie użyć w tym celu jogurtu naturalnego, kefiru lub zsiadłego mleka, a nawet zrobić tamponowanie.
Kiedyś próbowałam, ale u mnie skutek był opłakany.
Zapisane

Sonata
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.11.2009 r.
Skąd: Rybnik
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #64 : 23-01-2010, 11:04 »

Przy grzybicy pochwy, zastosowałam tamponowanie pochwy wyciągiem  glicerynowym z czosnku i do tego irygacje naparem kwiatu z koniczyny białej przez ok. 2 tygodni. Znikły upławy i pieczenie. Czasami jeszcze się obcieram (np.przy jeżdzie konnej) to stosuję zasypkę alantan i na noc tampon namoczony alocitem, nakładam go zewnętrznie, tak jak proponuje to Pan Slonecki w książce o "Oczyszczaniu", ponieważ jeszcze coś tam lekko popiecze ale to już nie to samo co miałam przez te 3 lata i w ogóle odkąd pamiętam, to bedzie jakieś w sumie 6 lat..  jak znosiłam męczarnie z upławami, bo rzekomo, miały mnie wyleczyć antybiotyki, z różnych chorób układu oddechowego.
« Ostatnia zmiana: 23-01-2010, 11:14 wysłane przez Sonata » Zapisane
skarbek
« Odpowiedz #65 : 25-01-2010, 08:06 »

Eva, o jaką maść propolisową chodzi? Nie znalazłam żadnych informacji o takiej maści Smutny Możecie podać dokładną recepturę?
« Ostatnia zmiana: 25-01-2010, 08:23 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #66 : 25-01-2010, 11:37 »

Nie możemy. Maść propolisowa jest tylko dla najbardziej zaawansowanych - patrz Regulamin. Osoby te dopuszcza osobiście Lacky ze względu na eksperymentalny charakter kuracji, a dostęp do działu eksperymentatorów ma część użytkowników - stali bywalcy oraz ci, którzy osobiście, głównie na zlotach wykazali się wiedzą i odpowiedzialnością potrzebną w przeprowadzaniu eksperymentu - patrz Ograniczenie dostępu do działu eksperymentatorów. Obecnie Lacky nie przyjmuje nowych testerów z powodu braku czasu.
Zapisane
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #67 : 25-01-2010, 12:37 »

Chciałabym podsumować temat i zebraną tu przeze mnie wiedzę. Myślę, że przyda się to innym, a jeśli coś pominę, proszę o poprawienie.

Podstawowe zasady dotyczące wyleczenia grzybicy:
Obligatoryjnie Mikstura oczyszczająca i Koktajl błonnikowy
 
Czasowo:
1.    DIETA PROZDROWOTNA
2.    TAMPONOWANIE
„Na noc zaaplikować tampon dopochwowy (UWAGA: bez powłoki silk – zwykły bawełniany), następnie, za pomocą strzykawki (bez igły) lub małej gumowej gruszki, wstrzyknąć do zaaplikowanego tamponu około 15 ml podgrzanego w dłoni alocitu. (…) Zabieg stosować codziennie 3-5 razy w tygodniu (np. od poniedziałku do czwartku lub piątku), aż do ustąpienia schorzenia.” Józef Słonecki "ZDROWIE na własne życzenie 1. OCZYSZCZANIE" Rozdział 14.
A jeśli w czasie dnia lub/i przerwach między tamponowaniem coś swędzi lub piecze:
W takich sytuacjach doraźnie można zażyć lek: tabletkę uspokajającą albo przeciwbólową. I przetrwać najgorsze, stosując się następnie do zaleceń.
3.    MIESZANKA ZIOŁOWA na drogi moczowe do picia.
4.    PIELĘGNACJA zewnętrzna - alocitem lub ziołami (np. Vagosan).

Niech się przyznają osoby, które walczą z grzybicą dróg rodnych: kto zastosował się w 100% do tej metody? Uwzględniając każdy niuans zarówno diety jak i pozostałych elementów.

I może też niech na zachętę zgłoszą się osoby wyleczone.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2010, 16:33 wysłane przez Grażyna » Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #68 : 25-01-2010, 20:01 »

Grażyna dziękuję za korektę.

Mam nadzieję, że milczenie forumowiczów spowodowane jest jedynie brakiem czasu. Głupio by było, gdyby się okazało, że wszyscy tu uprawiają jakąś własną odmianę polecanych metod, tak jak mi się to nieopatrzenie często przydarza.


Dobrą robotę zrobiłaś zbierając to razem  smile. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 25-01-2010, 20:44 wysłane przez TIKa » Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #69 : 25-01-2010, 21:33 »

Nigdy nie stosowałam mieszanki ziołowej na drogi moczowe ani ścisłej DP. Stosuję natomiast regularnie MO, koktajle, polewanie zimną wodą (kilka razy w tygodniu) i staram się trzymać zasad zdrowego odżywiania. Doraźnie - Clotrimazol a wcześniej też tampony z borasolem.
Nie mogę powiedzieć, że jestem wyleczona, ale nie mam już takich koszmarnych ataków świądu, przy których drapałam się i wyłam z bólu. Nie mam bólów podbrzusza, a wcześniej zdarzały się często. Tak bywało ciągle przy stałym leczeniu antybiotykami.
Teraz objawy są praktycznie stale, ale często bardzo słabe, a bywają dni, kiedy zapominam o tej dolegliwości. Jeśli przychodzi pogorszenie, to jest to trochę większy świąd, na który wystarczy mi jedno posmarowanie maścią lub polanie zimną wodą, no i wtedy też są większe, gęściejsze upławy. Kiedyś na taki stan nie pomagało nic, maść działała wręcz odwrotnie, po posmarowaniu czułam jakby mnie ktoś wrzątkiem polał po tym chorym miejscu.
Dlatego, mimo że nie jestem jeszcze zdrowa, to nie narzekam. Sytuacja "teraz" w porównaniu do "wcześniej" jest wręcz komfortowa. Wiem, że na ciąg dalszy muszę jeszcze cierpliwie poczekać, chociaż powiem szczerze, że zaczynam myśleć o wprowadzeniu mieszanki na drogi moczowe.
Zapisane

maślak
« Odpowiedz #70 : 25-01-2010, 22:07 »

Pytanie do Zuzy - a czy robiłaś od czasu stosowania wspomnianych zasad cytologię? Jeśli tak, to jaka grupa Ci wyszła?
Ja piję mieszankę ziołową na drogi moczowe, teraz mam przerwę w piciu. Mieszankę szczerze chwalę, gdyż po niej jakoś milej zrobiło mi się na pęcherzu. Przy okazji mam pytanie odnośnie tej mieszanki - czy bezwzględnie należy ją parzyć wieczorem w termosie czy można na przykład zrobić to rano? Oprócz tego piję MO, KB raz dziennie i staram się DP - przynajmniej bardzo ograniczyłam słodycze (zdarza się gorzka czekolada, gdy jadę wieczorem samochodem, bo bardzo mi się chce wtedy spać, że prawie zasypiam za kierownicą), chleb oraz alkohol. Ostatni napad grzybicy - w ostatnim cyklu - zaleczyłam tradycyjnie - clotrimazolem w globulkach. Jak na razie (minął jeden miesiąc) czuję się dobrze i nie mam upławów. Zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam walczące kobietki!
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #71 : 25-01-2010, 22:14 »

Cytat
Przy okazji mam pytanie odnośnie tej mieszanki - czy bezwzględnie należy ją parzyć wieczorem w termosie czy można na przykład zrobić to rano?
Jest to korzystne ze względu na krzemionkę zawartą w kwiatach wrzosu, jeśli dłużej utrzymuje się wyższą temperaturę przed użyciem, tym więcej jej w naparze.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #72 : 26-01-2010, 08:40 »

Pytanie do Zuzy - a czy robiłaś od czasu stosowania wspomnianych zasad cytologię? Jeśli tak, to jaka grupa Ci wyszła?
Nie. Odkąd piję miksturę, nie byłam u żadnego lekarza, ani sama, ani z dziećmi.
Zapisane

maślak
« Odpowiedz #73 : 26-01-2010, 12:55 »

Oczywiście nie namawiam na chodzenie do lekarzy. Mam nadzieję, że zarówno dieta jak i MO sprawią, że organizm nie "zachoruje" poważnie. Na cytologię jednak namawiam, to ważne badanie, a rak szyjki macicy może się pojawić nawet przy MO, DP i KB. On objawów nie daje.
Zapisane
olisha
« Odpowiedz #74 : 26-01-2010, 13:44 »

Ja się stosuję prawie w 100 procentach smile . Nie piję ziół na układ moczowy jeszcze, bo stwierdziłam że jeszcze trochę z tym poczekam, skoro na razie pomaga samo tamponowanie. Objawy w ciągu dnia czasem mam, ale duuużo mniej uciążliwe.
Drugim malutkim wyjątkiem jest sposób tamponowania. Ja używam tampaxów - szukałam na nich powłoczki silk, ale nie znalazłam.. powłoczka jest, ale wygląda na bawełnianą, na pewno nie silk! Chyba, że macie inne doświadczenia w tej dziedzinie, dziewczyny?
Tampaxy stosuję ze względu na to, że nie jestem w stanie włożyć sobie suchego tamponu do podrażnionej pochwy, czasem podczas okresu miałam problem, a co dopiero podczas zwyczajnego dnia cyklu. Tampaxy mają aplikator, który ułatwia wprowadzenie (a także umożliwia nasączenie tamponu przed wprowadzeniem go do pochwy), no i chyba jest bardziej higieniczne (nie zawsze ma się przecież możliwość umycia dokładnie rąk wodą z mydłem przed aplikacją tamponu) .
« Ostatnia zmiana: 26-01-2010, 13:45 wysłane przez Olisha » Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #75 : 26-01-2010, 13:49 »

Na cytologię jednak namawiam, to ważne badanie, a rak szyjki macicy może się pojawić nawet przy MO, DP i KB. On objawów nie daje.

A inne odmiany daja objawy? Wiec dla pewnosci mamy robic profilaktycznie kolonoskopie, gastroskopie czy jeszcze inne swinstwa? Dlatego, ze nie mamy zadnych objawow? Tak rozumiem twoj post!
« Ostatnia zmiana: 26-01-2010, 15:51 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #76 : 26-01-2010, 15:41 »

Ludzie małej wiary jak świat światem tak robili - Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #77 : 26-01-2010, 19:58 »

A ja proponuję - dziewczyny drożdżóweczki msn-wink - zastosujcie się szczegółowo do wszystkich wytycznych – tylko wtedy to ma sens i tylko wtedy daje szansę na wyleczenie. Wiem, że pierwszy etap DP jest uciążliwy, ale myślę, że warto zaprzeć się, podnieść rękawice, podjąć to wyzwanie i przekonać się, czy metoda jest skuteczna..
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
olisha
« Odpowiedz #78 : 26-01-2010, 20:38 »

TIKa pytałam czy mam stosować coś jeszcze, Grażyna poleciła tylko tamponowanie. Poza tym nie mam żadnych problemów z układem moczowym...

No i poza wszystkim... sama jesteś drożdżówka! :]
Zapisane
Cytrynka_5
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.12.2009
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #79 : 26-01-2010, 20:49 »

Dobrze TIKa, że zebrałaś te wszystkie informacje w jednym poście (zwłaszcza, że nie mogłam znaleźć informacji o sposobie aplikowania tamponów). Od czasu rozpoczęcia picia MO i DP nie miałam żadnych objawów, więc od ubiegłego tygodnia wprowadziłam mieszankę ziołową. I po niecałym tygodniu picia ziół - grzybica! Ale o dziwo objawy znacznie łagodniejsze niż zwykle. Nie stosowałam jeszcze tamponowania, na razie tylko zewnętrznie waciki - przyniosło to dużą ulgę i maść Clotrimazol rano przed wyjściem do pracy. Normalnie to miałabym już tak ostre zapalenie, że chwytałabym się wszelkich możliwych sposobów, kiedyś nawet maść podrażniała mnie jeszcze bardziej. Nie wiem czy w ciągu najbliższych dni coś się jeszcze nasili, ale mam nadzieję, że organizm jakoś sobie poradzi.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!