Niemedyczne forum zdrowia
05-05-2024, 08:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 13 14 [15]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa Prawica  (Przeczytany 138340 razy)
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #280 : 29-10-2011, 22:16 »

Zakończmy tą dyskusję, ja nie chcę nikogo przekonywać do swojego zdania. Nie mam takiej potrzeby, macie prawo się ze mną nie zgadzać. Nie zależy mi na polemice, chciałem napisać co sam o wolności i zniewoleniu myślę co uczyniłem smile.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #281 : 29-10-2011, 22:17 »

Efekt placebo? Czyli wg. Ciebie ci którzy mówią o powszechnym zniewoleniu, twierdząc tak bo przedtem dali się przekonać, że tak w istocie właśnie jest?  Ale przecież ci sami ludzie dążą do zlikwidowania takiego stanu. Więc ich celem nie jest urzeczywistnienie powszechnego zniewolenie. Co to za efekt placebo skoro pacjent przyjmuje pseudo-lek, wierzy, że jest prawdziwym lekiem i ono zadziała ale jednocześnie nie chce aby zrealizowały się „lecznicze” efekty przyjętego preparatu. Jak dla mnie to trochę pokrętne. Może masz jakieś inne uzasadnienie?

Pytanie poboczne: kto by chciał przekonywać prawdziwie wolnych ludzi do uwierzenia w nieprawdę, że są niewolnikami, jaki jest interes z tego?
Nie zgłosiłeś żadną krytyczną uwagę do uzasadnień mojej opinii w tym temacie.  (Wykład KNP o podatkach, także blogger z Nowego Ekranu wykazał istnienia niewolniczego wysokości opodatkowania, red. Michalkiewicz w co drugim zdaniu podaje dowody na istnienie systemu niewolniczego w Polsce, JKM i L. Szymowski rozważają m. in. na temat po co oni tak chcą ludzi ubydlić)
Rozumiem, że nie zapoznałeś się z tym jeszcze (a zamierzasz w ogóle?) lub znasz już ten materiał i się z nim zgadzasz.

I na koniec taka ogólna organizacyjna prośba. Nie reaguje na niepoważną obecność Laokoona w tym wątku (Nowa Prawica). Przeanalizuj jego wpisy i zobacz czy wnoszą coś do tematu czy tylko służą do wprowadzanie chaosu, spamy.  Np. prosił aby rozwinąć temat „ego”, co zrobiłeś zakładając nowy wątek do tego celu, przeczytałem i oceniam je jako nienajgorsze rozpoczęcie tematu i co się stało? Jakby się wydawało największy zainteresowany ani jednego pytania nie zadał, ale w tym czasie już zdołał 3 pytanie bezsensowne postawić w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2011, 22:27 wysłane przez Timbuktu » Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #282 : 29-10-2011, 22:25 »

Zakończmy tą dyskusję, ja nie chcę nikogo przekonywać do swojego zdania. Nie mam takiej potrzeby, macie prawo się ze mną nie zgadzać.

Podejrzewam, że gdyby nie wtrącenia Laokoona odłożyłbyś taką wypowiedź na nieco później. Widzisz jaka to skuteczna strategia. Ale skoro już napisałeś po co tu jesteś to się odwzajemnię. Jestem po to tutaj aby:
1) przekonywać innych do swojego zdania.
2) przetestować swoje pomysły, sam mogę nie zauważyć błędy w rozumowaniu więc rozmowa z ludźmi bardzo by mi pomogła.
3) poznać opinie innych ludzi, może dam się przekonać do czegoś nowego ale to musi być dobrze uzasadnione.

Nie zależy mi na polemice, chciałem napisać co sam o wolności i zniewoleniu myślę co uczyniłem smile.
Czyli chciałeś dać innym poznać swoje zdanie na ten temat i od samego początku nie zamierzałeś niczego nowego przyjąć?
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #283 : 30-10-2011, 01:51 »

Każda trzy groszówka mile widziana, bo grosz do grosza i wreszcie wyleje się dziecka z kąpieli.  
Uświadomienie ludzi, to jedna sprawa, ale żeby o czymkolwiek decydować, w tym również o sobie, trzeba mieć niezbędne instrumenty i argumenty materialne, że tak się wyrażę.

Ale właśnie uświadomieni ludzie stworzą narzędzie i moralne zaplecze do walki z tym krwiożerczym systemem. Taka musi być kolejność rzeczy bo inaczej gdy nawet wybuchną zamieszki, rewolucje czy wojny to o co będą walczyły nieświadome swojego położenia masy ludzi jak nie o jeszcze większe zniewolenie. Wystarczy popatrzeć na protesty uliczne w Grecji czy Hiszpanii i ostatnio na całym świecie marsze "oburzonych" z hasłami typu "żądamy wygodnego życia". Uświadomienie ludzi jest skuteczne również ze względu na to, że ta zbrodnicza elita działa tak bo mają przyzwolenia od ludzi, swoją potęgę opierają wyłącznie na kłamstwie i przekupstwie. Np. w mechanizmie produkcji pieniędzy nie ma nic magicznego, aby ono przyniosło korzyści elitom wystarczy zapewnić prawnie monopol banknota jako jedyny dozwolony środek płatniczy, pozwolić na funkcjonowanie systemu częściowej rezerwy i wstrzyknąć świeże pieniądze do obiegu. Zysk już rzędu 80%.

To jest analogiczna sytuacja do poszukiwania tej duchowej Wolności. Potrzebna jest świadomość siebie, iluzji świata zewnętrznego, itp. Tu znafcy New Age'owcy zapewne by więcej mieli do powiedzenia.
« Ostatnia zmiana: 30-10-2011, 01:59 wysłane przez Timbuktu » Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #284 : 30-10-2011, 08:09 »

A ja wczoraj trafilem na YT na Nigel`a Farge coś a`la Korwin tyle, że z większym poparciem. Ciekawie mówi. Wczoraj również zostałem zaskoczony osobą Mr Rumpoy`a - to nasz prezydent UE, który został wybrany bardzo po cichutku.
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #285 : 30-10-2011, 13:07 »

Ale skoro mamy ten oświecony naród to problem już został rozwiązany, w sensie sprawy się potoczą samorzutnie.
Załóżmy, że wszystkie aktywa narodowe w rękach obcych, nie jesteśmy właścicielami zakładów przemysłowych, ziem rolnych ani surowców naturalnych z wodą pitną włącznie. Za użytkowanie aktyw musimy płacić. Taka skrajnie dramatyczna sytuacja, choć nie tak abstrakcyjna w porównaniu do obecnej. Obsługa długów publicznych właśnie jest formą uregulowania kosztów wynajmu.
Co można zrobić? Ano bogactwo pochodzi z pracy a nie z kopalń czy fabryk. Więc nieważne, że pracuje się na wypożyczonym sprzęcie. Wzrost gospodarczy w warunkach wolnego rynku będzie 6 razy wyższy niż obecny bowiem obecny rzekomy 3-4% roczny przyrost jest konsekwencją tego, że praca jest opodatkowana jak najdroższe luksusowe dobro, między innymi oczywiście. Część przyrostu bogactwa trzeba oddać właścicielom aktyw, resztę przeznaczyć do odkupowania się. Jeśli właściciel zażąda zbyt wiele to się skończy buntem i wojną, zupełnie jak w XIXw. konflikty między kolonią amerykańską a metropolią brytyjską. Przegramy? trudno ale walczyliśmy o wolność.
Cały świat tonie przez czerwonych, jeśli nie zlikwidujemy u siebie socjalizmu to nie będzie lepiej.

EDIT: jeśli mamy oświecony naród to gospodarka nie może już dalej być sterowana z zewnątrz, bo to oznacza, że odzyskaliśmy kontrolę nad państwem i możemy przeprowadzać reformy np. pro rynkowe.
« Ostatnia zmiana: 30-10-2011, 13:13 wysłane przez Timbuktu » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #286 : 30-10-2011, 14:21 »

http://www.youtube.com/watch?v=uxk5zLqw5-Y
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #287 : 02-11-2011, 09:20 »

Cały świat tonie przez czerwonych, jeśli nie zlikwidujemy u siebie socjalizmu to nie będzie lepiej

W reżimie demokratycznym, to niestety, tylko puste gadanie. A szkoda.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #288 : 02-11-2011, 20:29 »

Cały świat tonie przez czerwonych, jeśli nie zlikwidujemy u siebie socjalizmu to nie będzie lepiej
http://niepoprawni.pl/node/56078
Pracuję w amerykańskiej korporacji. To jest moja trzecia firma tego typu i mogę powiedzieć jedno, socjalizm opanował cały świat. Nawet tam (USA) gdzie niektórym się wydaje, że jest kapitalizm. George Orwell (1984) się kłania: jednomyślenie, nowomowa.
Miłej lektury smile
http://czerwonykiel.blogspot.com/search/label/CZERWONE%20DYNASTIE
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
scorupion
« Odpowiedz #289 : 15-11-2011, 08:52 »

Wybory wygrała Unia Wolności, która zresztą rządzi od 20 lat.
Zadnego unieważnienia wyborów nie będzie.
Obciążenia wzrosną.

Zaczynamy od dzieci?
http://biznes.onet.pl/premier-zapowie-ciecie-ulg,18543,4906646,1,prasa-detal
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #290 : 15-11-2011, 10:04 »


Przecież ten reżim wykończy nasz kraj gospodarczo... bo moralnie już jest wykończony. Czy oni są po prostu głupi czy sumienia nie mają. Te propozycje cięć to nic innego jak podniesie podatku. Liczę, że będzie ten najgorszy wariant, szybciej ludzie się zbuntują.

Cały świat tonie przez czerwonych, jeśli nie zlikwidujemy u siebie socjalizmu to nie będzie lepiej

W reżimie demokratycznym, to niestety, tylko puste gadanie. A szkoda.

Czyli po prostu trzeba znieść ten demokratyczny reżim. Cel pozostaje taki sam: odejść od socjalizmu bo jest nieefektywne ekonomicznie.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2011, 10:08 wysłane przez Timbuktu » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #291 : 15-11-2011, 13:18 »

Przecież przed wyborami, tymi i wcześniejszymi, było mówione że tak będzie. Tusk straszył przed ekipą która zabierze się za nasze portfele i realizuje swoje obietnice wyborcze.

Dlatego też ludzie na nich głosują, ponieważ jako jedyni dotrzymują obietnic wyborczych.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #292 : 16-11-2011, 16:37 »


To celowy proces wyniszczania narodu polskiego. Za 20 lat nie będzie miał kto pracować w Polsce i będziemy sprowadzać Arabów, Murzynów i Chińczyków.
Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #293 : 16-11-2011, 16:38 »

Sami się sprowadzą.
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!