Niemedyczne forum zdrowia
03-05-2024, 12:27 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Dopad³o go zdrowie i sponiewiera³o  (Przeczytany 237558 razy)
Sztygar
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 114

« Odpowiedz #80 : 21-05-2014, 07:42 »

Poruszy³ Pan kilka w±tków, ³±cznie z tymi w których nie czujê siê kompetentny aby cokolwiek rozstrzygaæ. To bardzo dobrze ¿e Pan dzieli siê wiedz±, ¿e robi± to inni, pomagaj± prowadziæ portal, pe³ne uznanie i szacunek ode mnie. Ja równie¿ tego co ju¿ wiem odno¶nie zdrowia te¿ nie zatrzymujê dla siebie, dziele siê tym ze znajomymi, ale niestety zdrowi ludzie nie s± problemem zachowania zdrowia zainteresowani.
To ¿e piszê o szwagrze Pana oczywi¶cie nie musi to interesowaæ, ale z pewno¶ci± pomo¿e to ludziom chorym szukaj±cym pomocy, czy wahaj±cym siê jeszcze. Ze zdrowiem jest zapewne tak jak z po¿arem jak siê pali to siê studnie kopie – jak kto¶ chory to dopiero zaczyna temat zg³êbiaæ, a inni pomimo choroby nigdy tego nie zrobi±, bo ca³y czas nie s± zainteresowani i nawet najwiêksze nasze wysi³ki tego nie zrobi±. Je¿eli nawet byli by ludzie którzy zainteresowali by siê tym tematem za zasadzie „liczy siê w³asna d..a” to i tak ju¿ po³owa sukcesu, bo byæ mo¿e ich kto¶ podpatrzy, i te¿ siê zainteresuje problemem zdrowia, ale niestety nawet na takie co¶ nie ma co liczyæ. Widocznie nie ka¿dego interesuje zdrowie.
Teraz sprawa w której czujê siê najmniej kompetentny aby cokolwiek napisaæ. Jestem zbyt krótko na tym portalu aby rozstrzygaæ czy wik³aæ siê w sprawy w których nie uczestniczy³em i nie zamierzam uczestniczyæ, gdy¿ nie znam na tyle sprawy aby w niej uczestniczyæ.
Z tego co zauwa¿y³em w tej sprawie nie wypowiadaj± siê nawet ludzie bêd±cy na tym portalu wiele lat, znaj±ce sprawê „od podszewki” a co dopiero o mnie tu mówiæ, osobie która tu stawia dopiero kroki. Ja oczywi¶cie nie biorê udzia³u w rzucaniu obelg, czy obra¿aniu kogo¶, bo nie mam ku temu ¿adnych powodów. Powiem tylko jedno je¿eli mnie by kto¶ obra¿a³ w internecie sprawê by za³atwi³ na drodze prawnej, nie mówi±c nawet o tym temu kto by mnie obra¿a³.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #81 : 21-05-2014, 09:25 »

Z tego co zauwa¿y³em w tej sprawie nie wypowiadaj± siê nawet ludzie bêd±cy na tym portalu wiele lat, znaj±ce sprawê „od podszewki”
To prawda, ale przynajmniej maj± tyle taktu, ¿e nie wbijaj± no¿a w plecy tym, którzy siê wypowiadaj±. Niewiele, ale zawsze co¶.

Powiem tylko jedno je¿eli mnie by kto¶ obra¿a³ w internecie sprawê by za³atwi³ na drodze prawnej, nie mówi±c nawet o tym temu kto by mnie obra¿a³.
Naprawdê jest Pan a¿ tak naiwny? Nie rozumie Pan, ¿e to, co my robimy, jest wbrew systemowi, do którego nale¿y s±downictwo? Naprawdê wydaje siê Panu, ¿e zachêcanie ludzi, by wziêli zdrowie we w³asne rêce, co w praktyce oznacza, by zrezygnowali z badañ i lekarzy, spotka siê z uznaniem systemu? Chce Pan na drodze prawnej udowodniæ, ¿e mikstura sk³adaj±ca siê z aloesu rozcieñczonego wod±, soku z cytryny i oliwy jest lepsza od zdobyczy wspó³czesnej medycyny oficjalnej? £udzi siê Pan, ¿e nawo³ywanie do zaniechania leczenia chorób infekcyjnych zostanie ocenione inaczej ni¿ szarlatañstwo? Nawet gdyby sêdzia osobi¶cie uwa¿a³ inaczej, to i tak bêdzie zmuszony przyznaæ racjê tym, którzy nazywaj± nas szarlatanami.

Pana to, rzecz jasna, nie dotyczy, bo to nie Pañska sprawa. Po co siê ma Pan w to mieszaæ? Wskoczy Pan na forum, napisze te swoje m±dro¶ci, ¿e siê Pan w to nie miesza, jakby kto¶ Pana o to pyta³, i tyle. No i jeszcze oczywi¶cie nie omieszka wspomnieæ o szwagrze.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Sztygar
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 114

« Odpowiedz #82 : 21-05-2014, 10:39 »

Z tego co zauwa¿y³em w tej sprawie nie wypowiadaj± siê nawet ludzie bêd±cy na tym portalu wiele lat, znaj±ce sprawê „od podszewki”
To prawda, ale przynajmniej maj± tyle taktu, ¿e nie wbijaj± no¿a w plecy tym, którzy siê wypowiadaj±. Niewiele, ale zawsze co¶.
No widzi Pan, to tak samo jak ja na forum Ashkara, te¿ nie wbijam Panu no¿a w plecy, niewiele ale zawsze co¶.

Powiem tylko jedno je¿eli mnie by kto¶ obra¿a³ w internecie sprawê by za³atwi³ na drodze prawnej, nie mówi±c nawet o tym temu kto by mnie obra¿a³.
Naprawdê jest Pan a¿ tak naiwny? Nie rozumie Pan, ¿e to, co my robimy, jest wbrew systemowi, do którego nale¿y s±downictwo? Naprawdê wydaje siê Panu, ¿e zachêcanie ludzi, by wziêli zdrowie we w³asne rêce, co w praktyce oznacza, by zrezygnowali z badañ i lekarzy, spotka siê z uznaniem systemu? Chce Pan na drodze prawnej udowodniæ, ¿e mikstura sk³adaj±ca siê z aloesu rozcieñczonego wod±, soku z cytryny i oliwy jest lepsza od zdobyczy wspó³czesnej medycyny oficjalnej? £udzi siê Pan, ¿e nawo³ywanie do zaniechania leczenia chorób infekcyjnych zostanie ocenione inaczej ni¿ szarlatañstwo? Nawet gdyby sêdzia osobi¶cie uwa¿a³ inaczej, to i tak bêdzie zmuszony przyznaæ racjê tym, którzy nazywaj± nas szarlatanami.
Ja siê z Panem zgodzê, jest prawd± to co Pan tu napisa³, odno¶nie systemu. Ale mnie chodzi³o o co¶ innego, je¿eli kto¶ Pana nazywa oszustem, to si³a rzeczy kto¶ taki naruszy³ Pañskie dobra osobiste. Bym musia³ tutaj szczegó³owo siê rozpisywaæ z analiz± prawn± któr± niewielu by zrozumia³o zatem skrótowo: S±d by móg³ orzec nie wnikaj±c w aspekty „miksturowo-zdrowotne” ¿e Pan oszustem nie jest i nakazaæ sprostowanie, przeprosiny.
Pisa³ Pan:
oczernia siê zarówno moj± osobê
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #83 : 21-05-2014, 10:49 »

No widzi Pan, to tak samo jak ja na forum Ashkara, te¿ nie wbijam Panu no¿a w plecy, niewiele ale zawsze co¶.
Och! Dziêki dobrodzieju!

Ale jako¶ nie zauwa¿y³em, ¿eby Pan choæby próbowa³ prostowaæ oszczerstwa na tym forum "Ashkara", a w³a¶ciwie wykorzystuj±cym dobre imiê Ashkara do swoich niecnych celów: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=27793.0 Tam Pan tych swoich m±dro¶ci nie wypowiada jako¶. Widaæ lubi Pan przebywaæ w "swoim" gronie.
« Ostatnia zmiana: 21-05-2014, 11:01 wys³ane przez Mistrz » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Sztygar
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 114

« Odpowiedz #84 : 21-05-2014, 11:27 »

Widaæ lubi Pan przebywaæ w "swoim" gronie.
Przebywam na tym forum i na tamtym forum, pod tym samym nikiem, ale tu zdecydowanie d³u¿ej.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #85 : 21-05-2014, 11:33 »

Jednak mentalno¶æ ma Pan tamtejsz±.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.252

« Odpowiedz #86 : 21-05-2014, 11:38 »

Wcale nie przera¿aj±cy, gdybym ja tu powypisywa³ co stosowa³ szwagier zanim znalaz³ metodê NIA, to ten spis który wstawi³a¶ to ma³y piku¶. Wymieniê tylko kilka rzeczy które szwagier stosowa³: miodolecznictwo, dieta rozdzielna, dieta z wysokim jakim¶ indeksem, uzupe³nianie jaki¶ niedoborów specjalnymi minera³ami z Niemiec, wody geotermalne (w Polsce i na S³owacji), wcze¶niej jakie¶ od¿ywianie komórkowe, metoda BSM, ¶wiat³oterapia,  itd. Móg³bym jeszcze wiêcej tego wypisywaæ, ale w±tek by siê bardzo wyd³u¿y³. Ten którego poda³a¶ niech szuka dalej, na pewno bêdzie jeszcze b³±dzi³ bo prostej drogi nie ma. Nie warto od razu tak negatywnie pisaæ i kogo¶ w ciemnym ¶wietle stawiaæ.
Zacytujê Pana Józefa kilka postów wy¿ej:
„s± przypadki, kiedy metody profilaktyczne, na których opiera siê idea Bios³one, s± za cienkie, aby wyleczyæ ludzi dotkniêtych powa¿nymi chorobami.”
Poczekajmy, zobaczymy, na cudzych do¶wiadczeniach i b³êdach te¿ mo¿emy siê uczyæ, a nie od razu oceniaæ i krêciæ g³ow±.

A moim zdaniem jednak jest to przera¿aj±ce, bo to pokazuje, ¿e cz³owiek rzuca siê na wszystkie metody, bez sk³adu i ³adu. Szukaæ ratunku te¿ trzeba z g³ow± i nie mo¿na na sobie testowaæ wszystkich metod, i to w takim tempie, jedna metoda za drug±! Organizm nie zd±¿y z³apaæ oddechu, po jednej metodzie i ju¿ ma nowe przy³o¿enie.  
W przypadku Szwagra RZS  „szukanie” pomog³o i zakoñczy³o siê sukcesem, ale nie powiedziane jest ile tymi metodami „poszukiwawczymi” przysporzy³ sobie nowych chorób, które kiedy¶ wyjd±.  Organizm to nie jest  worek treningowy, w który bezkarnie mo¿na wszystko wrzucaæ, mimo w³asnych niesamowitych zdolno¶ci adaptacyjnych.
Ja nikogo nie stawiam w ciemnym ¶wietle, tylko napisa³am, ¿e dla mnie jest to przera¿aj±ce, bo wiem, ¿e jak±¶ cenê przyjdzie za to zap³aciæ.
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #87 : 21-05-2014, 11:44 »

Przera¿aj±ce, nieprzera¿aj±ce - nie o to w tym w±tku idzie. Ka¿dy mo¿e ze swoim zdrowiem zrobiæ, co mu siê ¿ywnie podoba i nic nikomu do tego. Tylko, do k... nêdzy, dlaczego zwalaæ wszystkie swoje b³êdy i niepowodzenia na Bios³one?
« Ostatnia zmiana: 21-05-2014, 12:59 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Sztygar
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 114

« Odpowiedz #88 : 21-05-2014, 13:10 »

nie mo¿na na sobie testowaæ wszystkich metod, i to w takim tempie, jedna metoda za drug±! Organizm nie zd±¿y z³apaæ oddechu, po jednej metodzie i ju¿ ma nowe przy³o¿enie.
A dlaczego nie mo¿na? Dlatego ¿e Ty tak Napisa³a¶? Ka¿dy szuka tak jak uwa¿a to za stosowne i tyle. Ka¿dy zw³aszcza chory ma prawo szukaæ czego¶ co mu pomo¿e. A to czy znajdzie czy nie znajdzie to jest rzeczywi¶cie pytanie na które nie zawsze jest odpowied¼. Kto nie szuka na pewno zna odpowied¼ – nie znajdzie. 
W przypadku Szwagra RZS  „szukanie” pomog³o i zakoñczy³o siê sukcesem, ale nie powiedziane jest ile tymi metodami „poszukiwawczymi” przysporzy³ sobie nowych chorób, które kiedy¶ wyjd±.
W³a¶nie jakby nie poszukiwa³, to nowe by wysz³y (a ju¿ raczej wychodzi³y od leków)
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.252

« Odpowiedz #89 : 21-05-2014, 13:41 »

Sztygar zostaniemy przy swoich zdaniach, a czas i zdrowie to zweryfikuje. Masz racjê i z tym siê zgadzam,¿e ka¿dy ma prawo szukaæ, czego¶ co mu pomo¿e. Ja tylko uwa¿am, ¿e s± tego konsekwencje.
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #90 : 21-05-2014, 13:47 »

Rozumiem, co piszecie i wiem, ¿e czasem trzeba szukaæ swojej drogi do zdrowia, ¿e mog± byæ ró¿ne metody skuteczne dla danego cz³owieka, ale niemniej dla mnie, bardziej jeszcze pocz±tkuj±cej ni¿ bios³onejczyka, taki wpis jest przera¿aj±cy:
Cytat
NIA od 16.12.2012, zak:19.01.14
Moritz: 2013/16.05, 15.06, 10.08, 14.09, 2-8.12, 2014/7-12.01
6.07.2013 oczyszczania nerek, zak:19.01.14
7.07.2013 ¿ywienie w/g Kor¿awskiej, zak:19.01.14
19.01.2014 odbudowa flory bakteryjnej, wprowadzenie zielonej po¿ywki
11.03.2014 przej¶cie na program GAPS

¿e wci±¿ tego zdrowia nie ma...i ci±gle nowa metoda...
Wcale nie przera¿aj±cy, gdybym ja tu powypisywa³ co stosowa³ szwagier zanim znalaz³ metodê NIA, to ten spis który wstawi³a¶ to ma³y piku¶. Wymieniê tylko kilka rzeczy które szwagier stosowa³: miodolecznictwo, dieta rozdzielna, dieta z wysokim jakim¶ indeksem, uzupe³nianie jaki¶ niedoborów specjalnymi minera³ami z Niemiec, wody geotermalne (w Polsce i na S³owacji), wcze¶niej jakie¶ od¿ywianie komórkowe, metoda BSM, ¶wiat³oterapia,  itd. Móg³bym jeszcze wiêcej tego wypisywaæ, ale w±tek by siê bardzo wyd³u¿y³.
Podejrzewam, ¿e szwagier nie pa³a nienawi¶ci± do wszystkich stosowanych wcze¶niej metod, które mu nie pomog³y, bo z pewno¶ci± tak¿e na NIA by nie wyzdrowia³.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.252

« Odpowiedz #91 : 21-05-2014, 13:47 »

Przera¿aj±ce, nieprzera¿aj±ce - nie o to w tym w±tku idzie. Ka¿dy mo¿e ze swoim zdrowiem zrobiæ, co mu siê ¿ywnie podoba i nic nikomu do tego. Tylko, do k... nêdzy, dlaczego zwalaæ wszystkie swoje b³êdy i niepowodzenia na Bios³one?
Bo kto¶ musi byæ winny, a Pan jest ich wrogiem i uderzaj± w Pana.  Dlaczego Pan jest  ich wrogiem to trudno zdiagnozowaæ? Ja zwyk³y u¿ytkownik forum jestem tylko obserwatorem, bo nie wiem co siê wydarzy³o.  Ale moim zdaniem jest to uderzenie w Pana, bo wiele metod  z Bios³one,  mimo wszystko na tamtym forum jest preferowane i polecane.    
Bo niby wziêli zdrowie w swoje rêce ale tak naprawdê nie wziêli i potrzebuj± przewodnika! A Pan jako¶ ich rozczarowa³? zawiód³?
Tak czêsta,  zmiana "metod leczenia" moim zdaniem przera¿aj±ca,  wi±¿e siê po¶rednio z faktem, ¿e  bios³one traktuj± wrogo. Dla nich to kolejna „metoda” która siê "nie sprawdzi³a” i dlatego wci±¿ musz± szukaæ nowych…skuteczniejszych.  Za chwilê bêd± krytykowali  Ashkara, Moritza, Kor¿awsk±, D±browsk±, Campbella, Wilkowskiego. Tylko tamci, nie s± realni, nie znaj± ich, tylko ich  literaturê, a Pan jest realny, Pana znaj± i dlatego jest Pan celem ataków. Tamte ksia¿ki od³o¿± na pó³kê i zapomn±, a Pan jest i dzia³a nadal!

To oczywi¶cie s± takie moje subiektywne obserwacje. Trochê tam na forum czyta³am i nawet napisa³am do Zibiego, w obronie Bios³one, i te¿ uwa¿am, ¿e jak nie przestanie szukaæ wrogów to siê nie wyleczy.

Ale Pan, Panie Józefie powinien te¿ odpu¶ciæ…bo Bios³one samo siê obroni. Zawsze byli ludzie przeciwnicy Pana idei i Pana patrzenia na zdrowie, i tak zostanie, bo preferuje Pan metody niepopularne dla wielu lobbystów (nie tylko z medycyny, ale "zdrowej ¿ywno¶ci", producentów suplementów, od¿ywek itp.) i idzie Pan pod pr±d.
« Ostatnia zmiana: 21-05-2014, 14:44 wys³ane przez Udana » Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #92 : 21-05-2014, 13:58 »

Przera¿aj±ce, nieprzera¿aj±ce - nie o to w tym w±tku idzie. Ka¿dy mo¿e ze swoim zdrowiem zrobiæ, co mu siê ¿ywnie podoba i nic nikomu do tego. Tylko, do k... nêdzy, dlaczego zwalaæ wszystkie swoje b³êdy i niepowodzenia na Bios³one?
Bo kto¶ musi byæ winny, a Pan jest ich wrogiem i uderzaj± w Pana. Dlaczego Pan jest ich wrogiem to trudno zdiagnozowaæ. Ja, zwyk³y u¿ytkownik forum, jestem tylko obserwatorem, bo nie wiem co siê wydarzy³o.
Wydarzy³o siê to, ¿e nie pozwoli³em im zrobiæ z naszego forum tego, co zrobili z forum "Ashkara".
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Brer
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Sk±d: Miêdzy stolic± a Mazurami
Wiadomo¶ci: 655

« Odpowiedz #93 : 21-05-2014, 21:45 »

Cytat
Bo kto¶ musi byæ winny, a Pan jest ich wrogiem i uderzaj± w Pana.
Ludzi razi to gdy kto¶ uparcie broni swoich racji. Zw³aszcza je¶li wydaje im siê, ¿e osi±gnêli kolejny etap, ¿e widz± minusy starego my¶lenia. Czuj± siê o¶wieceni i zobowi±zani przekazaæ tê now± dobr± nowinê wszystkim za¶lepionym.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #94 : 21-05-2014, 21:54 »

Nie rozumiem.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Brer
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Sk±d: Miêdzy stolic± a Mazurami
Wiadomo¶ci: 655

« Odpowiedz #95 : 21-05-2014, 22:08 »

S± dwa powody dla których jest Pan tak atakowany:
1. Wewnêtrzne przekonanie, ¿e wiedz± wiêcej od Pana i chcieli by zostaæ Prometeuszami, którzy na w³asnym zdrowiu odkryli ¿e Bios³one jest szkodliwe i pragn± ze wszystkimi podzieliæ siê t± nowin±.
2. Chêæ udowodnienia Panu za wszelk± cenê, ¿e siê Pan myli, a je¶li siê to nie uda, to chocia¿by obalenia Pana dorobku w oczach pozosta³ych forumowiczów i w ten sposób osi±gniêcie tryumfu i przy okazji podbudowa swojego ego.

Nie wiem czy w³a¶ciw± reakcj± jest ci±gniêcie tego typu w±tków. Zbyt du¿o negatywnych emocji mo¿na siê w nich doszukaæ, podczas kiedy ludzie chcieliby po prostu zdrowieæ w pozytywnej atmosferze i poczuciu jakiej¶ wspólnoty z reszt± forumowiczów.
« Ostatnia zmiana: 22-05-2014, 15:23 wys³ane przez Agata » Zapisane
Baird
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 459

« Odpowiedz #96 : 22-05-2014, 06:24 »

Cytat
Nie wiem czy w³a¶ciw± reakcj± jest ci±gniêcie tego typu w±tków. Zbyt du¿o negatywnych emocji mo¿na siê w nich doszukaæ, podczas kiedy ludzie chcieliby po prostu zdrowieæ w pozytywnej atmosferze i poczuciu jakiej¶ wspólnoty z reszt± forumowiczów.
Ale jako¶ trzeba odpowiedzieæ na g³upie zarzuty i ataki. G³upocie nie wolno ustêpowaæ.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #97 : 22-05-2014, 09:42 »

G³upocie nie wolno ustêpowaæ.
Te¿ tak uwa¿am, zw³aszcza zak³amanej g³upocie, a ta tam dominuje. Rzucaj± jakie¶ k³amstwo i podniecaj± siê, ¿e odkryli, jak twierdz±, b³êdy w teorii S³oneckiego. W rzeczywisto¶ci ¿adnej teorii w ten sposób zweryfikowaæ nie mo¿na, bowiem teoria jest tylko teori± - koncepcj±: http://sjp.pl/teoria. Dla mnie istotne jest, czy moja koncepcja sprawdza siê w praktyce. Wszystko wskazuje na to, ¿e tak. Czy mam podstawy, ¿eby od niej odej¶æ i przeszukiwaæ Internet w poszukiwaniu czego¶ innego, lepszego? Wszystko wskazuje na to, ¿e nie, bowiem nade wszystko to co jest, jest dobre, a po wtóre - lesze jest wrogiem dobrego.

Ale o tym oni nawet nie wspominaj±, ¿e to dzia³a, tylko wyszukuj± dziury w ca³ym. Ba! ¯eby jednej, ale na jedn± uwziêli siê szczególnie:
tomaszewski, 22 kwietnia: "W ¶wiêta przeczyta³em ksi±¿kê Campbell „Zespó³ psychologiczno-jelitowy Gaps” to bardzo dobra ksi±¿ka. Wiele rzeczy mo¿na siê dowiedzieæ o wp³ywie prawid³owej flory bakteryjnej na zdrowie. Uwa¿am ¿e t± ksi±¿kê powinien przeczytaæ S³onecki (najlepiej kilka razy) ta ksi±¿ka obala ostatecznie mit mikstury oczyszczaj±cej jakoby mia³a goiæ nad¿erki w jelicie grubym. SAM SOBIE POWTARZAM JAKI JA BY£EM G£UPI ¯E SIÊ NA TAKIE CO¦ NABRA£EM. TA MIKSTURA PSU NA BUDÊ JEST POTRZEBNA.
Ta ksi±¿ka potwierdza to co pisa³ wcze¶niej na naszym forum Andrzejtak, ¿e odbudowa ¶luzówki nie odbywa siê poprzez „zalepianie nad¿erek mikstur±” tylko organizm robi to sam poprzez wch³anianie odpowiednich sk³adników od¿ywczych, niezbêdnych do odbudowy ¶luzówki. Powiem szczerze ¿e szkoda mi ludzi z Bios³one ¿e s± w tak dziecinny sposób nabierani, na owo gojenie nad¿erek przez MO i skazywani na czekanie poprawy zdrowia które nigdy nie nast±pi.
Polecam t± ksi±¿kê ka¿demu, fakt jest ona droga, ale sami zobaczycie jak naiwna i zupe³nie bezsensowna jest teoria MO dolatuj±cej do jelita grubego i tam goj±cej nad¿erki. Ta ksi±¿ka ca³kowicie obala ten wymys³, bo problem nieszczelno¶ci jelit jest o wiele bardziej skomplikowany i wieloaspektowy. Dziêki wam za t± ksi±¿kê i jeszcze raz siê cieszê ¿e trafi³em na forum ludzi my¶l±cych, bez ¿adnych klakierów przytakuj±cych czy guru."
Oczywi¶cie, nikt tego nie sprostowa³, bo tomaszewski vel Andrzejtak (w rzeczywisto¶ci jedna i ta sama osoba) jest tam u nich jakim¶ niekwestionowanym ekspertem od "b³êdnych teorii S³oneckiego". A przecie¿ nie ma nic prostszego, jak przeczytaæ, co autor na temat tej rzekomo b³êdnej teorii pisze:
Nie wydaje siê mo¿liwe, by mikstura oczyszczaj±ca przebrnê³a sze¶æ metrów przewodu pokarmowego, dziel±cych jamê ustn± od jelita grubego
Ale co tam fakty. Dla nich nie maj± ¿adnego znaczenia. Je¶li ich nie ma, to siê dorobi, ¿eby udowodniæ, ¿e jednak S³onecki siê myli, o czym mo¿na przeczytaæ w ka¿dej ksi±¿ce...
« Ostatnia zmiana: 22-05-2014, 10:00 wys³ane przez Mistrz » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #98 : 22-05-2014, 12:57 »

Te ich zabawy nie s± takie znowu niewinne, niektóre wrêcz na pograniczu ¶mierci, jak niegdysiejsi badacze, którzy brali na siebie role królików do¶wiadczalnych.

Cytat od: earth
Ponadto lewatywa bardzo mocno zak³óca dzia³anie ca³ego organizmu. Rozpoczynaj±c GAPS wykona³em tylko jedn± lewatywê w marcu. My¶la³em, ¿e zejdê. Ca³y organizm wszed³ w zupe³nie inn± fazê dzia³ania. Tak silnie to odczu³em, ¿e zacz±³em siê zastanawiaæ czy kontynuowaæ Moritza. Mo¿e zastosowaæ miksturkê rycynow± zamiast lewatyw? Mam kilka dylematów odno¶nie Moritza. Szukam rozwi±zañ.

Ma ch³op zdrowie! Moritz zszed³...
Jeszcze wytrzyma³, wiêc o tym wiemy, bo napisa³. Pytanie, ile jeszcze wytrzyma? Widaæ jednak, ¿e wielu ju¿ GAPS stosuje.

No i widaæ brak podstawowej wiedzy – tomaszewski, Andrzejtak, bo twierdzi/±, ¿e stosujemy MO po to, by zalepiaæ ni± nad¿erki. W takim razie nie mo¿na siê dziwiæ, ¿e owi "zalepiacze" zdrowia nie odzyskali.

Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Voldin
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomo¶ci: 309

« Odpowiedz #99 : 22-05-2014, 14:21 »

Stosowanie GAPS nie jest to¿same z zabójczymi lewatywami. Campbell sporo o nich pisze w rozdziale o zaparciach, ale lewatywy nie s± jakim¶ elementem obligatoryjnym tej terapii.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!