Niemedyczne forum zdrowia
12-05-2024, 00:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mięso źródłem tryptofanu, leczenie i zapobieganie depresjom  (Przeczytany 139693 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #140 : 26-06-2012, 10:52 »

Ło matko! Znowu Hunzowie!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #141 : 26-06-2012, 10:52 »

Irek, piszesz tak, jakby depresja była domeną wegetarian. Mój ojciec całe życie jadł mięso - cierpiał na depresję, która go w ostatnich latach życia przygwoździła do łóżka. Wyniki badań miał dobre, wszyscy nazywali go okazem zdrowia - a tu pewnego dnia człowiek w rozsypce. Znam dziesiątki osób depresyjnych, które jedzą mięso. To tak, jakby powiedzieć, że tylko palacze chorują na płuca.
Nie to tylko takie moje lokalne spostrzeżenie. Miarodajne tylko dla mojego środowiska. Tandasek a nie mówią Ci ludzie, ze nawiedzona jesteś? Ja to bardzo cenie i super, ze się tym dzielisz. Nie lubię nudnych ludzi a Ty taka nie jesteś.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #142 : 26-06-2012, 10:59 »

Plemię jest całkowicie odizolowane od reszty świata. Liczy sobie 5759 osób. Wszyscy są wegetarianami.
./.
Elina twierdzi, że członkowie jej plemienia mają dużo dzieci. Jej babka miała ich 24. Ostatnie urodziła w wieku 63 lat.
To jaka u nich musi być śmiertelność... Czy może pożerają się nawzajem, jak braknie owoców i mamutów?
« Ostatnia zmiana: 26-06-2012, 11:01 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tandasek
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: wkrótce
Skąd: Kosmos
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #143 : 26-06-2012, 11:01 »

Szczerze mówiąc, nikt mnie tak jeszcze nie nazwał, ale chyba mogę uznać to za komplement. Na ogół ludzie mnie lubią, spotkałam się w życiu jedynie z dyskryminacją z powodu braku pigmentacji w skórze, ale to chyba inna działka smile
Zapisane

Et in Arcadia ego
scorupion
« Odpowiedz #144 : 26-06-2012, 11:02 »

Plemię jest całkowicie odizolowane od reszty świata. Liczy sobie 5759 osób. Wszyscy są wegetarianami.
./.
Elina twierdzi, że członkowie jej plemienia mają dużo dzieci. Jej babka miała ich 24. Ostatnie urodziła w wieku 63 lat.
To jaka u nich musi być śmiertelność... Czy może pożerają się nawzajem?


Nadwyżka ponad te 5759 osób wyemigrowała do Egiptu i w podnóże Himalajów.
Zapisane
Tandasek
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: wkrótce
Skąd: Kosmos
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #145 : 26-06-2012, 11:03 »

Cytat
To jaka u nich musi być śmiertelność... Czy może pożerają się nawzajem, jak braknie owoców i mamutów?

Nie jest nigdzie powiedziane, że każda kobieta z plemienia rodzi dzieci, ani jaki jest stosunek liczebny mężczyzn do kobiet.
Zapisane

Et in Arcadia ego
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #146 : 26-06-2012, 11:04 »

Szczerze mówiąc, nikt mnie tak jeszcze nie nazwał, ale chyba mogę uznać to za komplement. Na ogół ludzie mnie lubią, spotkałam się w życiu jedynie z dyskryminacją z powodu braku pigmentacji w skórze, ale to chyba inna działka smile
Jest u nas taka jedna dietetyczka. Gruba jak 150, ale doradza dziewczynom, jak schudnąć.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #147 : 26-06-2012, 11:06 »

Cytat
To jaka u nich musi być śmiertelność... Czy może pożerają się nawzajem, jak braknie owoców i mamutów?

Nie jest nigdzie powiedziane, że każda kobieta z plemienia rodzi dzieci, ani jaki jest stosunek liczebny mężczyzn do kobiet.
A to jak należy rozumieć?
Cytat
Elina twierdzi, że członkowie jej plemienia mają dużo dzieci.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #148 : 26-06-2012, 11:09 »

Tak naprawdę to nie wiadomo czy to plemię w ogóle istnieje.

Ze względu na względy bezpieczeństwa, Elina nie chce zdradzić, gdzie żyje jej plemię.

Może to plemie żyje tylko w wyobraźni Eliny?
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #149 : 26-06-2012, 11:10 »

Cytat
To jaka u nich musi być śmiertelność... Czy może pożerają się nawzajem, jak braknie owoców i mamutów?

Nie jest nigdzie powiedziane, że każda kobieta z plemienia rodzi dzieci, ani jaki jest stosunek liczebny mężczyzn do kobiet.
A czyli cześć jest bezpłodnych. Tu masz efekt wega! smile
Tandasek daj już spokój, masz bardzo mało wojska, możesz jedynie dzielnie zginać ale to będzie oznaczało porażkę.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Maniek669
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #150 : 26-06-2012, 11:16 »

sory Pani wege ale takie argumenty i takie plemię: "Ze względu na względy bezpieczeństwa, Elina nie chce zdradzić, gdzie żyje jej plemię…" to jest jakiś odpał. Ja czytałem, że w górach Tybetu widziano krzyżówkę Yeti z nosorożcem...

Albo masz 16 lat, albo jesteś słabo kumata, wierząc, że na Syberii da się przeżyć życie 100lat na kalafiorach. I tych cytatów z tajemniczym plemieniem, które niewiadmo gdzie żyje też już nie dawaj, bo ociera się to o śmieszność. TO nie jest forum ludzi z wypranym mózgiem wege, łykających każdą bajkę, ale sprawnych umysłowo i fizycznie mięsożerców smile

A tak naprawdę to dla mnie możesz jeść korę z drzew, albo trawę - podobno jest w niej full witamin, a i nakosisz sobie na łące to będziesz miała ekologiczną smile - nic mi do tego, a Tobie nic do mięsożerców. Są podobno ludzie, którzy żywią się słońcem... rożne są zboczenia:)

Poczekamy parę miesięcy, może latek i zobaczymy kto lepiej wyjdzie - czy Ty, czy Ja na mięsku

Zapisane
Tandasek
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: wkrótce
Skąd: Kosmos
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #151 : 26-06-2012, 11:16 »

Przyczepiliście się do jednego plemienia, może teraz czas na drugie?
Zapisane

Et in Arcadia ego
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #152 : 26-06-2012, 11:17 »

Tandasek daj już spokój, masz bardzo mało wojska, możesz jedynie dzielnie zginać ale to będzie oznaczało porażkę.
Jak Hitler - najpierw wytracił żołnierzy, a potem dowodził nieistniejącymi armiami.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tandasek
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: wkrótce
Skąd: Kosmos
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #153 : 26-06-2012, 11:21 »

Maniek, wkraczając na to forum obnażyłeś przede wszystkim braki w kulturze osobistej. Nikogo tu w żaden sposób nie obrażam i oczekuję tego samego od swoich rozmówców. Wpadłeś ni z gruchy ni z pietruchy, nie chciało Ci się przeglądać całego wątku, a już uzurpujesz sobie prawo do osądów. Wydajesz tylko złą opinię swoim rodzicom. Może odpuść już syberyjskim zjadaczom kalafiorów, przytoczyłam więcej niż jeden przykład - Hunzowie akurat są dobrze znanym i zbadanym plemieniem.
Zapisane

Et in Arcadia ego
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #154 : 26-06-2012, 11:23 »

Przyczepiliście się do jednego plemienia, może teraz czas na drugie?
Nie prowokuj, bo w końcu ktoś Ci tak dokopie, ze się zrazisz do Bioslone i stracisz szanse na Arkadie.
Ja tego nie zrobię, bo akurat zjadłem mięso i jakoś tak dziwnie złagodniałem. smile
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #155 : 26-06-2012, 11:24 »

Przyczepiliście się do jednego plemienia, może teraz czas na drugie?

Którego? Może tego?

Ze względu na względy bezpieczeństwa, Elina nie chce zdradzić, gdzie żyje jej plemię. (...) Podobne plemię żyje też gdzieś w północnym Egipcie.

Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Tandasek
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: wkrótce
Skąd: Kosmos
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #156 : 26-06-2012, 11:26 »

Nie, tego:
http://www.artykuly.net.pl/index.php/hunzowie-dlugowieczny-lud-podnoza-himalajow/
Albo link nie dotarł za pierwszym razem, albo nikt go nie zauważył, tak wszyscy zaabsorbowali się syberyjskimi kalafiornikami.
Zapisane

Et in Arcadia ego
Tandasek
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: wkrótce
Skąd: Kosmos
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #157 : 26-06-2012, 11:29 »

Irek, ja się nie boję kopniaków - niech się ktokolwiek ustosunkuje do drugiego linka, zamiast przytaczać w kółko te same fragmenty z poprzedniego. Żadnej Arkadii nie szukam, to tytuł obrazu Poussina, a jego znaczenie jest całkiem inne.
Zapisane

Et in Arcadia ego
scorupion
« Odpowiedz #158 : 26-06-2012, 11:32 »

Maniek, wkraczając na to forum obnażyłeś przede wszystkim braki w kulturze osobistej. Nikogo tu w żaden sposób nie obrażam i oczekuję tego samego od swoich rozmówców.

Ale ciężko pracujących rzeźników i masarzy to zbrodniarzami możesz nazwać?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #159 : 26-06-2012, 11:38 »

No cóż Hunzowie to nie wegetarianie. W górach trudniej o mięso niż na nizinach, więc mięso w górach jest towarem luksusowym. No ale nie przypinajmy góralom, Hunzom łatki wegetarian.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!