Niemedyczne forum zdrowia
05-05-2024, 22:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: I tak to się zaczęło  (Przeczytany 149749 razy)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #80 : 28-12-2011, 20:37 »

Cytat
Domi5, właśnie chodzi o to, że Mistrz jest człowiekiem honorowym i nie cierpi jakiejkolwiek propagandy. Nikim nie manipuluje, do niczego nie namawia, i niech tak zostanie

Tak, wiem, nie chciałam urazić Mistrza. Ja chcę ratować forum tylko i szukam sposobów. Może znajdą sie sami sponsorzy, jeśli to kwestia finansowa.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #81 : 28-12-2011, 20:53 »

Główny powód to ten, że nie potraficie docenić tych, którzy ciężko harują utrzymując poziom forum, a rozpaczacie za tymi, którzy wypieli na Was dupę i sobie poszli.

Tak, wiem, nie chciałam urazić Mistrza. Ja chcę ratować forum tylko i szukam sposobów. Może znajdą sie sami sponsorzy, jeśli to kwestia finansowa.

DO JASNEJ CHOLERY ZACZNIECIE MYSLEĆ!!!
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #82 : 28-12-2011, 21:23 »

Mistrzu - proszę się jeszcze zastanowić!
Jak czytałam na forum interesujące mnie tematy najważniejsze zawsze było dla mnie Pana zdanie. Pieniądze się znajdą a my "nowi" potrzebujemy tego forum. Tak wiele cennych informacji jest tutaj. Proszę nam tego nie robić.

Oczywiście dokładam się do składek.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #83 : 28-12-2011, 21:28 »

Hej, bez przesady... Jakoś nie zauważyłem wielkiej rozpaczy po tych, którzy przestali brać udział w forum. Forum zaś rozwija się coraz lepiej, publikacje Biosłone są lepsze, przybywa nowych mądrych głów. Akurat ja pisząc o Zibim, miałem na myśli to, że jego teksty były fajne, pomocne, humorystyczne, i tyle. Gdzie tu rozpacz? Forum powinno istnieć bez względu na to, czy ktoś był w nie jakoś zaangażowany a już nie jest, bo wszystko się zmienia, przyroda nie znosi pustki msn-wink.
Zapisane

I'm going through changes
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #84 : 28-12-2011, 21:32 »

Cytat
Ola dobry pomysł na docelowe rozwiązanie problemów finansowych - myślę, że znaczna większość osób z forum przekaże swój 1%. Jeśli by się więcej uzbierało to by były pieniądze na sfinansowanie tłumaczenia na inne języki, wydanie ebooków itp itd. Tylko Mistrz musi dać nam szansę wszystkim...
Mistrzu, fundacje powstają w obszarach zapomnianych przez państwo. A my jesteśmy zmuszani do opłacenia składek zdrowotnych... i ewentualnie korzystania CZYLI szkodzenia sobie za przymusowo ściągane pieniądze. Państwo myśli, ale o refundacji ... leków.
Tutaj byłby to kapitał na stworzenie czegoś dobrego, całkowicie niezależny od źródeł finansowania mogących poddać w wątpliwość bezstronność czy czyste intencje.
Funkcjonowanie fundacji można ułożyć wg własnego pomysłu. Nikt nie posądzi o coś zdrożnego, bo wszystkie finanse będą obowiązkowo ujawniane w sądzie rejestrowym.

To dość karkołomne tłumaczyć na francuski, angielski znajomym "body detox" itd..., który kojarzy się na zachodzie z pigułką. Nie chciało mi się wierzyć, że Pańskie publikacje nie są dostępne w innych wersjach językowych. Trzeba to nadrobić.
Błagam raz jeszcze -> niech ten ferment będzie przyczynkiem do nowych, konstruktywnych rzeczy. Żaden ekspert nie ma prawa wywrócić do góry nogami czegoś, z czego sam czerpał i czerpie zapewne dalej. Jest cala masa ludzi potrzebujących tej wiedzy, doświadczenia dzielonego na tym forum.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2011, 21:36 wysłane przez Ola » Zapisane

Róbmy swoje smile
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #85 : 28-12-2011, 21:32 »

Cytat
Akurat ja pisząc o Zibim, miałem na myśli to, że jego teksty były fajne, pomocne, humorystyczne, i tyle.
Ja również.
Zapisane

Róbmy swoje smile
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #86 : 28-12-2011, 22:22 »

Cytat
DO JASNEJ CHOLERY ZACZNIECIE MYSLEĆ!!!

Nie rozumiem tej myśli Dusiu70.

Myślę, że wszyscy, którzy dziś piszą w tym temacie chcą uratować to forum przed zamknięciem i takie wypowiedzi nic nie wnoszą. Już wcześniej była mowa o tym, żeby pomysły dotyczące dofinansowania, które przyjdą na myśl wpisywać i może któryś okaże się trafiony i uda się go wykorzystać. Jeśli mój pomysł nie był dobry, to po prostu nie będzie brany pod uwagę.

« Ostatnia zmiana: 28-12-2011, 22:24 wysłane przez Domi5 » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #87 : 28-12-2011, 22:30 »

Cytat
DO JASNEJ CHOLERY ZACZNIECIE MYSLEĆ!!!

Nie rozumiem tej myśli Dusiu70.

Myślę, że wszyscy, którzy dziś piszą w tym temacie chcą uratować to forum przed zamknięciem i takie wypowiedzi nic nie wnoszą. Już wcześniej była mowa o tym, żeby pomysły dotyczące dofinansowania, które przyjdą na myśl wpisywać i może któryś okaże się trafiony i uda się go wykorzystać. Jeśli mój pomysł nie był dobry, to po prostu nie będzie brany pod uwagę.
Główny powód to ten, że nie potraficie docenić tych, którzy ciężko harują utrzymując poziom forum, a rozpaczacie za tymi, którzy wypieli na Was dupę i sobie poszli.

Gadał dziad do obrazu a obraz ani razu.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #88 : 28-12-2011, 22:41 »

Cytat
Ogromnym zaszczytem dla mnie było otrzymanie owego pierwszego w historii certyfikatu z rąk Józefa Słoneckiego - wiernego kontynuatora nauk Hipokratesa.

Otrzymanie certyfikatu uprawniającego mnie - profilaktyka zdrowia - do udzielania porad
i rozpowszechniania wiedzy o profilaktyce i prewencji zdrowia poczytuję sobie jako szczególną nobilitację mojej osoby. Jestem bardziej zadowolony z tego dokumentu niż gdybym ukończył najwyższe uczelnie medyczne w kraju i otrzymał tytuł profesora, bowiem żadna wyższa uczelnia medyczna nie uczy o zdrowiu (mimo że największym dobrem każdego z nas jest właśnie zdrowie). Ja do tego doszedłem sam, odkąd swoje zdrowie przestałem oddawać w ręce lekarzy czy innych specjalistów od chorób, i wziąłem je we własne ręce. Teraz dysponuję wiedzą wystarczającą do kompetentnego udzielania porad osobom idącym w stronę zdrowia drogą alternatywną dla medycyny. Za Józefem Słoneckim powiem, że nie trzeba być bogatym, aby być zdrowym, wystarczy nie być leniem intelektualnym i nabyć podstawową wiedzę o zdrowiu. Kolejnym moim marzeniem jest współpraca z moją żoną - lekarzem medycyny, która zaakceptowała ideę ruchu Biosłone, a więc to marzenie jest całkiem realne. Postawiłem sobie za punkt honoru, by moje porady udzielone w trakcie dwóch, najwyżej trzech wizyt wystarczyły do powrotu do zdrowia, co będzie najlepszym dowodem skuteczności mojego...
http://www.zbigniewosiewala.pl/viewpage.php?page_id=1

Dwa lata później:
Cytat
Dziękuję p. Słoneckiemu za współpracę.
Zibi, to była współpraca, czy nauka chodzenia?
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #89 : 28-12-2011, 22:43 »

Przecież nikt nie rozpacza za tymi, którzy odeszli. To był ich wybór. Wszystkim zależy tylko na tym, żeby te odejścia nie odbijały się na tych którzy pozostali. My chcemy kontynuować swoje działania niezależnie od tego czy Zibi jest czy nie, a forum jest w tym bardzo pomocne czy wręcz niezbędne dla początkujących. Ważne, że Mistrz będzie nas wspierać, a do tego jest potrzebne to forum. Książki tego forum nie zastąpią, choć wszyscy je mamy. Ważny jest ten codzienny kontakt i wymiana doświadczeń.
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #90 : 28-12-2011, 22:46 »

Ta historia powtarza sie juz po raz kolejny - dr Janus, Beata M., Boja, XYZ – czyli p. Grażyna, Hans, Hajdi, Grażyna, Lacky i teraz Zibi. Nie wszystkich znam z forum, ale wiekszość olała Nas ciepłym moczem, biorąc co najlepsze
Ja bym jednak tak pochopnie nie dawał osądów o tych osobach. Pamiętajmy że wymienieni powyżej zostawili sporo swojej wiedzy i doświadczenia na tym forum, z których każdy z nas skorzystał, jedni w mniejszym drudzy w większym stopniu, oczywiście nie ujmując tym którzy czynią to nadal. Pisanie że ktoś olał nas ciepłym moczem wobec tych osób jest nie na miejscu, nic nie dzieje się bez przyczyny, a o tej po prostu nie wiemy nic. Być może ty wiesz skoro wydajesz takie osądy, bo ja niestety nie wiem. To tak samo jakby ktoś Ciebie popchnął w wystawę sklepową z porcelaną i Ciebie oskarżał że ją zniszczyłeś, nie bacząc że przyczyną było popchnięcie Ciebie. Forum jak najbardziej powinno istnieć jest tu sporo bezcennych informacji o zdrowiu, których nie znajdziemy po prostu nigdzie, a zamykając to forum zdrobimy krzywdę ludziom tym którzy postawili na zdrowie i do niego dochodzą.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #91 : 28-12-2011, 22:53 »

Książki tego forum nie zastąpią, choć wszyscy je mamy.
Ale jestem BARAN. Myślałem, do tej pory, że najpierw książki a potem forum

Ta historia powtarza sie juz po raz kolejny - dr Janus, Beata M., Boja, XYZ – czyli p. Grażyna, Hans, Hajdi, Grażyna, Lacky i teraz Zibi. Nie wszystkich znam z forum, ale wiekszość olała Nas ciepłym moczem, biorąc co najlepsze
Ja bym jednak tak pochopnie nie dawał osądów o tych osobach. Pamiętajmy że wymienieni powyżej zostawili sporo swojej wiedzy i doświadczenia na tym forum, z których każdy z nas skorzystał, jedni w mniejszym drudzy w większym stopniu, oczywiście nie ujmując tym którzy czynią to nadal. Pisanie że ktoś olał nas ciepłym moczem wobec tych osób jest nie na miejscu, nic nie dzieje się bez przyczyny, a o tej po prostu nie wiemy nic. Być może ty wiesz skoro wydajesz takie osądy, bo ja niestety nie wiem. To tak samo jakby ktoś Ciebie popchnął w wystawę sklepową z porcelaną i Ciebie oskarżał że ją zniszczyłeś, nie bacząc że przyczyną było popchnięcie Ciebie. Forum jak najbardziej powinno istnieć jest tu sporo bezcennych informacji o zdrowiu, których nie znajdziemy po prostu nigdzie, a zamykając to forum zrobimy krzywdę ludziom tym którzy postawili na zdrowie i do niego dochodzą.
Nie wczytując się w słowa Mistrza, dokładasz swoją cegiełkę do zamknięcia forum
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #92 : 28-12-2011, 23:00 »

Cytat
Pamiętajmy że wymienieni powyżej zostawili sporo swojej wiedzy i doświadczenia na tym forum, z których każdy z nas skorzystał

Masz rację. Nie należy oceniać cudzych decyzji nie znając do końca przyczyn tych odejść. Doceniam wkład każdej osoby, która pomagała czy pomaga nadal innym na tym forum, ale nie mogę pogodzić się z myślą, że forum może być zlikwidowane ;-( Dopiero co cieszyłam się, że znalazłam wsparcie, a tu taki cios...
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #93 : 28-12-2011, 23:07 »

Cytat
Ale jestem BARAN. Myślałem, do tej pory, że najpierw książki a potem forum

Sam to napisałeś o sobie. Co za samokrytyka.

Przeczytaj moją wypowiedź do końca.

Cytat
Ważny jest ten codzienny kontakt i wymiana doświadczeń.

Wymiana doświadczeń jest bardzo istotna. Nie pisałam nic o kolejności, choć na pewno znajdą się też osoby, które najpierw trafiły na stronę w Internecie, a dopiero później kupiły książkę. Ważne, że ludzie starają sie wyjść z pacjentyzmu.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #94 : 28-12-2011, 23:11 »

rozpaczacie za tymi, którzy wypieli na Was dupę i sobie poszli.
Nie należy oceniać cudzych decyzji nie znając do końca przyczyn tych odejść.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #95 : 28-12-2011, 23:16 »

Oceniać i rozpaczać to dwa różne słowa zauważ. Już jest późno - odpocznij proszę.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #96 : 28-12-2011, 23:27 »

Mistrzu:
„Często krzywda sprowadza lepszy Los. Wiele rzeczy runęło, aby wznieść się wyżej.” Seneka Młodszy
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
brajan30
« Odpowiedz #97 : 28-12-2011, 23:27 »

rozpaczacie za tymi, którzy wypieli na Was dupę i sobie poszli.
A jaka była tego przyczyna wiesz? bo ja nie. Na pewno nic nie dzieje się bez przyczyny i każdemu należy się szacunek. Dawniej na forum doktora Kwaśniewskiego, pisał pewien ekspert kilka lat, w pewnym momencie pożengał się z forum, uzasadniając to wzgledami osobistymi, oczywiście pojawiły się różne komentarze typu, olał, wypiął, itd. Po pół roku okazało się że owy ekspert umarł na raka, o swojej chorobie nie chciał rozpowiadać, a ostatnie miesiące życia chciał się całkowicie wyciszyć. Postaw się teraz w sytuacji tego chorego, który niedość że walczył z chorobą to jeszcze "dokładali" mu takimi tekstami jak Ty. Jaki wniosek? nie znasz przyczyny nie oceniaj, znasz to ją podaj, i tyle wówczas będzie wszystko jasne.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2011, 23:36 wysłane przez Brajan30 » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #98 : 28-12-2011, 23:38 »

Finanse nie są jedynym powodem, aczkolwiek nie są bez znaczenia. Główny powód to ten, że nie potraficie docenić tych, którzy ciężko harują utrzymując poziom forum, a rozpaczacie za tymi, którzy wypieli na Was dupę i sobie poszli.
rozpaczacie za tymi, którzy wypieli na Was dupę i sobie poszli.
A jaka była tego przyczyna wiesz? bo ja nie.
To zapytaj Mistrza.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
brajan30
« Odpowiedz #99 : 28-12-2011, 23:47 »

ale wiekszość olała Nas ciepłym moczem
Ja nie potrzebuje wiedzieć, bo nie wydaje takich osądów jak Ty, a skoro je wydajesz to i przyczynę znać powinieneś.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!