Niemedyczne forum zdrowia
08-05-2024, 01:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolejna dieta - cud, dywagacje forumowicza Luca  (Przeczytany 58914 razy)
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #60 : 19-07-2010, 22:27 »

U mnie, wentylem bezpieczeństwa nasycenia głodu było raczej zawsze: kilka rodzajów protein, na drugim miejscu był tłuszcz a dopiero na ostatnim węgle (jeśli mało białka, to stosunkowo dużo węgli) oraz ostatnio przeważenie tych wszystkich trzech makroskładników surówkami lub zrównoważenie chociaż.
   Jak byłem na "Kwaśniewskim", to mimo jedzenia na raz nawet 300 g masła (np. w budyniu optymalnym) i 8 sztuk żółtek i 2 białek oraz dwóch kostek czekolady i 100 g śmietany 36% - byłem głodny. A do analizy kału, zamiast kału - nosiłem: masło, śmietanę, smalec, bowiem było to jedzenie ubogo resztkowe (nie uznawano błonnika, uznawano go za śmieć/balast zbędny).
   Aaa! W jakim celu to g... nosiłem - w celu ujawnienia pasożytów, które rzekomo miały przeszkadzać w stosowaniu DO a tym samym w rzekomym dochodzeniu do zdrowia. Jeśli zaś ujawniono jakieś mikroby, to należało je wybić albo zapperem, albo/i metronidazolem lub innym świństwem chemicznym. Po tym unicestwieniu patogenów, miało być już tylko lepiej, lepiej i lepiej... Okazało się, że lepiej nie wspominać tego, jak było lepiej.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2011, 19:42 wysłane przez Zibi » Zapisane
Luc
« Odpowiedz #61 : 19-07-2010, 22:29 »

Piłem MO 3 lata odżywiałem się w tym czasie bezglutenowo, jadłem owoce, warzywa, mięso, jajka, kasze, koktajle błonnikowe, ale i jadłem różne rodzaje białka w ciągu dnia, jadałem masło i śmietanę bardzo często na tym opiera sie moja teoria. Obecnie po takich rotacjach czuję , że mieszanie białka szkodzi w trawieniu w dalszym ciągu (czyli ma sens) co ciekawe po zjedzonym glutenie nie odczuwam już sensacji, chyba, że przesadze podobnie z nabiałem, ale te dwie grupy żywieniowe nadają się do jedzenia nie zbyt często nawet dla ludzi zdrowych.
Zibi - może zapytamy się zwierzaków i noworodków? Co do MO to jestem skazany tutaj na porażkę, bo pijący je poczuli polepszenie stanu zdrowia, gdyż zastosowali przy okazji inny styl żywienia. Zróbmy taki test pijmy MO nie zmieniając stylu żywienia lub zmieńmy styl żywienia nie pijąc MO na której wersji będziemy wracać do zdrowia? dlatego żywienie ma tutaj niebagatelny wpływ. Dla mnie MO nie ma żadnego znaczenia. A jeżeli wy się lepiej czujecie pijąc je - tak wygląda efekt placebo to dlaczego nie skoro działa to dobrze na naszą psychikę to i pomaga w zdrowieniu. Twój przypadek z mieszaniem nie musi być odzwierciedleniem innych ja znowu czuje się ciężko po takim posiłku.
Jednak przychylał bym się do dalszego picia mikstury przez osoby, które wierzą w jego cudne działanie( może w kilku przypadkach bez cytryny), gdyż wiara czyni cuda, a cuda to coś pięknego.
Tym miłym akcentem podsumowałem temat i myślę, że nie macie mi za złe tego, ze wyraziłem swoja opinię nieco inną od waszej. Każdy ma prawo do oceny czegoś co już przerabiał, a może okaże się, że jeszcze inna modyfikacja pomoże nam dojść do zdrowia? Kto wie uczymy się całe życie na własnych doświadczeniach i wyciągamy na nich później wnioski? Chyba tak to działa? Swoją drogą wystarczy popatrzeć jak ewoluowało forum od początku powstania ile rzeczy się zmieniło wystarczy prześledzić stare posty, więc coś w tym jest. Pa
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #62 : 19-07-2010, 22:32 »

1. Cukry proste szkodzą jak wiadomo Owoce to cukry proste

Wziąłem na warsztat pierwszy punkt założeń Luca i widzę, że to założenie jest błędne (kolejne punkty też). Cukry proste nie szkodzą. Szkodzi natomiast nadmiar dowolnej substancji. Gdyby nie cukry proste to człowiek długo by nie pożył.

Owoce to nie są cukry proste. Owoce to dużo, dużo więcej…
Wyrwałeś zdanie nawet niecałe z kontekstu. Osoba której nie chce się szukac by pomyślała,że skrytykowałem kategorycznie owoce które jadam. Dokładnie brzmiało tak: " Cukry proste szkodzą jak wiadomo Owoce to cukry proste więc nie nadużywajcie ich jedzenia najlepsze te jagodowe, ale zróbcie od czasu do czasu 3-4 dni przerwy od owoców, miodu. Nie mówię o całkowitej rezygnacji, ale jeżeli musicie to zjadajcie te mniej słodkie. Ja miewam okresy, że po tygodniu nie jadam wogóle owoców, później mi się zdaży jakieś jagody, kawałek arbuza, ale nie szaleje z tym.
Napisałem o "nienadużywaniu", a nie o rezygnacji.
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #63 : 19-07-2010, 22:37 »

jedzenie 90% efekty MO-5% lub efekt placebo
A reszta, te brakujące 5%, to pewnie medycyna...
A czy żywienie i MO to 100% jaki potrzebujemy, aby powrócić do zdrowia?
A inne zabiegi pomagające w oczyszczeniu organizmu o których Mistrz pisał niejednokrotnie chociażby kąpiele, oczyszczania zatok i innych narządów, odchorowania chorób, masaże, inhalacje itd.
Różne mam opinie na ten temat, ale zostawiłem specjalnie pare procent...
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #64 : 19-07-2010, 22:39 »

Cytat
Obecnie po takich rotacjach czuję , że mieszanie białka szkodzi w trawieniu w dalszym ciągu
To znaczy, że zdrowy to Ty nie jesteś niestety.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #65 : 19-07-2010, 22:39 »

A jeżeli wy się lepiej czujecie pijąc je - tak wygląda efekt placebo to dlaczego nie skoro działa to dobrze na naszą psychikę to i pomaga w zdrowieniu.(...)Jednak przychylał bym się do dalszego picia mikstury przez osoby, które wierzą w jego cudne działanie( może w kilku przypadkach bez cytryny), gdyż wiara czyni cuda, a cuda to coś pięknego.
No proszę, jaki arogant.
Bo jemu nie pomogło, to wyciaga wniosek, że działanie u innych, to efekt placebo. Jak fakty przeczą teorii, tym gorzej dla faktów, prawda panie Luc/Szczypiorze.
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #66 : 19-07-2010, 22:40 »

Cytat
Obecnie po takich rotacjach czuję , że mieszanie białka szkodzi w trawieniu w dalszym ciągu
To znaczy, że zdrowy to Ty nie jesteś niestety.
Podobnie jak większość z was.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #67 : 19-07-2010, 22:45 »

Ja jestem zdrowa.
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #68 : 19-07-2010, 22:47 »

A jeżeli wy się lepiej czujecie pijąc je - tak wygląda efekt placebo to dlaczego nie skoro działa to dobrze na naszą psychikę to i pomaga w zdrowieniu.(...)Jednak przychylał bym się do dalszego picia mikstury przez osoby, które wierzą w jego cudne działanie( może w kilku przypadkach bez cytryny), gdyż wiara czyni cuda, a cuda to coś pięknego.
No proszę, jaki arogant.
Bo jemu nie pomogło, to wyciaga wniosek, że działanie u innych, to efekt placebo. Jak fakty przeczą teorii, tym gorzej dla faktów, prawda panie Luc/Szczypiorze.
Znowu Szczypior chyba go nie lubicie? ale, niestety nie rejestrowałem się na forum nawet, gdyż w tym czasie nie miałem dostępu do internetu korzystałem u siostry i moje pole manewru było ograniczone, ale niemniej mam wszystkie książki oraz przeczytałem swojego czasu całe forum od początku do końca.
Skoro mi nie pomogło? to MO nie jest zbawieniem dla wszystkich? Nie pomaga? Ale nie chodzi tutaj o MO> Chodzi tutaj, że popełniałem błędy żywieniowe i być może ktoś z was również je popełnia i nawet nie wie o tym, bo czyma się sztywno reguł?
« Ostatnia zmiana: 19-07-2010, 22:52 wysłane przez Luc » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #69 : 19-07-2010, 22:48 »

Cytat
Obecnie po takich rotacjach czuję , że mieszanie białka szkodzi w trawieniu w dalszym ciągu
To znaczy, że zdrowy to Ty nie jesteś niestety.
Jak każdy na ich forum. A Pani Witoszek cały czas poleca swoją dietę rotacyjną na wszystkie choroby. I cały czas podkreśla, że wystarczą 3 doby jej zastosowania, prawie na większość chorób. Jeśli jej autorka wypisuje takie brednie, to świadczy o tym, że jej też jest gorzej... a nie lepiej.
   Nie mogę Pani zapomnieć tej bezczelnej manipulacji - co do recenzji publikacji Pana Słoneckiego!
« Ostatnia zmiana: 19-07-2010, 22:56 wysłane przez Zibi » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #70 : 19-07-2010, 22:54 »

1. Cukry proste szkodzą jak wiadomo Owoce to cukry proste

Wziąłem na warsztat pierwszy punkt założeń Luca i widzę, że to założenie jest błędne (kolejne punkty też). Cukry proste nie szkodzą. Szkodzi natomiast nadmiar dowolnej substancji. Gdyby nie cukry proste to człowiek długo by nie pożył.

Owoce to nie są cukry proste. Owoce to dużo, dużo więcej…
Wyrwałeś zdanie nawet niecałe z kontekstu.

Ależ skąd:) Ja zacytowałem aż PÓŁTORA zdania, a przynajmniej jedno z hakiem smile

Piszesz, że cukry proste szkodzą, a potem kontynuujesz narrację słowem napisanym wielką literą. Pomyślałem, że zgubiłeś kropkę.

Osoba której nie chce się szukac by pomyślała,że skrytykowałem kategorycznie owoce które jadam. Dokładnie brzmiało tak: " Cukry proste szkodzą jak wiadomo Owoce to cukry proste więc nie nadużywajcie ich jedzenia najlepsze te jagodowe, ale zróbcie od czasu do czasu 3-4 dni przerwy od owoców, miodu. Nie mówię o całkowitej rezygnacji, ale jeżeli musicie to zjadajcie te mniej słodkie. Ja miewam okresy, że po tygodniu nie jadam wogóle owoców, później mi się zdaży jakieś jagody, kawałek arbuza, ale nie szaleje z tym.
Napisałem o "nienadużywaniu", a nie o rezygnacji.

A ja nie pisałem o tym co ktoś mógł pomyśleć po przeczytaniu powyższego tekstu. Ja się tylko odniosłem do tego czy cukry proste szkodzą, czy nie i czy to jest powszechnie wiadome. Ty też Luc czytaj ze zrozumieniem.

Wniosek jest prosty. Pisz starannie i logicznie.

Jaka dieta cud? co w tej diecie cudownego?
Kto wymyślił taki opis wątku?


Właśnie niestaranna pisownia była powodem przeniesienia przeze mniej tej dyskusji do Hyde Parku pod nowym tytułem. Jeśli piszesz wieloznacznie i niejasno, to licz się z tym, że pozostaniesz niezrozumiany. Być może to nawet nie jest Twoja wina. Niestaranna pisownia może bowiem wynikać z braku pewnych substancji odżywczych, być może chodzi o niedobór witamin zawartych w owocach, a może ta niestaranna pisownia wynika z hipoglikemii?
« Ostatnia zmiana: 19-07-2010, 23:09 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Luc
« Odpowiedz #71 : 19-07-2010, 22:57 »

Cytat
Obecnie po takich rotacjach czuję , że mieszanie białka szkodzi w trawieniu w dalszym ciągu
To znaczy, że zdrowy to Ty nie jesteś niestety.
Jak każdy na ich forum. A Pani Witoszek cały czas poleca swoją dietę rotacyjną na wszystkie choroby. I cały czas podkreśla, że wystarczą 3 doby jej zastosowania, prawie na większość chorób. Jeśli jej autorka wypisuje takie brednie, to świadczy o tym, że jej też jest gorzej... a nie lepiej, przynajmniej psychicznie.
   Nie mogę Pani zapomnieć tej bezczelnej manipulacji co do recenzji publikacji Pana Słoneckiego!

Po 3 dniach następuje ustąpienie takich obajwów jak wzdęcia, gazy, burczenia oraz przelewania. O dziwo nie było tego na tutejszym wikcie. Proces sprzatania organizmu trwa nawet do pół roku nie doczytałeś Zibi wszystkiego.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #72 : 19-07-2010, 23:01 »

Jak fakty przeczą teorii, tym gorzej dla faktów, prawda panie Luc/Szczypiorze.

Znowu Szczypior chyba go nie lubicie? ale, niestety nie rejestrowałem się na forum nawet, gdyż w tym czasie nie miałem dostępu do internetu korzystałem u siostry i moje pole manewru było ograniczone, ale niemniej mam wszystkie książki oraz przeczytałem swojego czasu całe forum od początku do końca.

Nie wiem czy Luc to Szczypior. W każdym razie obie internetowe tożsamości mają wiele cech wspólnych. Te wspólne cechy to m.in. niestaranna pisownia, chaos w wypowiedziach oraz "przesłanie" dietetyczne.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2010, 23:06 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #73 : 19-07-2010, 23:05 »

Cytat
Obecnie po takich rotacjach czuję , że mieszanie białka szkodzi w trawieniu w dalszym ciągu
To znaczy, że zdrowy to Ty nie jesteś niestety.
Jak każdy na ich forum. A Pani Witoszek cały czas poleca swoją dietę rotacyjną na wszystkie choroby. I cały czas podkreśla, że wystarczą 3 doby jej zastosowania, prawie na większość chorób. Jeśli jej autorka wypisuje takie brednie, to świadczy o tym, że jej też jest gorzej... a nie lepiej, przynajmniej psychicznie.
   Nie mogę Pani zapomnieć tej bezczelnej manipulacji co do recenzji publikacji Pana Słoneckiego!

Po 3 dniach następuje ustąpienie takich obajwów jak wzdęcia, gazy, burczenia oraz przelewania. O dziwo nie było tego na tutejszym wikcie. Proces sprzatania organizmu trwa nawet do pół roku nie doczytałeś Zibi wszystkiego.
Proces sprzątania, czyli "zamiatania śmieci pod dywan". Potem to już tylko szuka się Pani Imiołczyk, aby sprzedała preparat ANRY... Takie dobijanie organizmu jest bardziej humanitarne przecież, bardziej niż wkładanie do pieca na 3 Zdrowaśki (metody konowałów z chemioterapią/radioterapią).
« Ostatnia zmiana: 17-12-2011, 19:41 wysłane przez Zibi » Zapisane
Luc
« Odpowiedz #74 : 19-07-2010, 23:05 »

Heniek - zgubiłem kropkę masz rację, ale niemniej warto do końca przeczytać cały artykuł i odnieść się do całości.
Czasmi trudno przenieść to co chce się napisac w formie pisowni, by wyrazić do tego emocje, zby każdy zrozumiał. 10 zrozumie, a kolejnych 10 nie. Niemniej jednak tekst jest wystarczająco zrozumiały chyba, że ktoś nie chce zrozumieć?Może ciebie brakuje jakichś składników odżywczych Heniek lub masz jakichś w nadmiarze, że nie zakumałeś?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #75 : 19-07-2010, 23:06 »

bo czyma się sztywno reguł?
Czy ma pisze się osobno, np.: czy ma założyć swoje forum, gdzie będzie udzielał tych mądrych porad, czy nie ma założyć swojego forum, bo (jak ten Szczypior) za chwilę zmieni zdanie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Luc
« Odpowiedz #76 : 19-07-2010, 23:11 »

Poświęcam tu sporo czasu bezinteresownie mając mało czasu. Mógłbym pisać w innej przeglądarce, ale po co? Widze, że błędy są teraz na 1 planie. Pisze teraz sam przeciwko armi zwolenników i jakbym chciał zwracać taką szczegółową uwagę na błędy to nigdy byśmy nie skączyli.
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #77 : 19-07-2010, 23:13 »

Ja jestem zdrowa.
Hura... kto jeszcze oprócz kadry?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #78 : 19-07-2010, 23:13 »

Luc masz do mnie pretensję, że nie chce mi się próbować zrozumieć bełkotliwej pisaniny? Jeśli chcesz się licytować, o to komu brakuje ważnych składników odżywczych tj. mnie albo Tobie, to po prostu przelicytuj mnie poprawną pisownią. Oczywiście, ja też popełniam błedy, ale nie w takiej ilości i natężeniu jak Ty.

Poza tym ja wiem gdzie zgubiłeś kropkę smile Pamiętałeś za to, aby ją wstawić przy nazwisku pani Witoszek, przy jej tytule doktorskim. Niezły to doktor, który ma kropkę przy "dr".

Wszystko w temacie jest ujęte w tym artykule, gdzie dr. Witoszek krytykuje MO.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #79 : 19-07-2010, 23:18 »

Poza tym ja wiem gdzie zgubiłeś kropkę smile Pamiętałeś za to, aby ją wstawić przy nazwisku pani Witoszek, przy jej tytule doktorskim. Niezły to doktor, który ma kropkę przy "dr".

Wszystko w temacie jest ujęte w tym artykule, gdzie dr. Witoszek krytykuje MO.
Każda przechrzta będzie krytykować MO, bo to poważna konkurencja dla ich pokrętnej blagierskiej medycyny bis.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!