Niemedyczne forum zdrowia
12-05-2024, 08:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z niedowagą  (Przeczytany 30960 razy)
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #20 : 27-04-2009, 10:24 »

Dieta antygrzybicza Pana Słoneckiego na początek:
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=269.0
Ograniczenie glutenu wskazane ?
Konieczne.
« Ostatnia zmiana: 27-04-2009, 14:50 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
kroko
« Odpowiedz #21 : 27-04-2009, 14:13 »

Na _razie nie mam możliwości wdrożenia tej diety.
« Ostatnia zmiana: 27-04-2009, 22:36 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #22 : 27-04-2009, 22:28 »

na razie nie mam możliwości wdrożenia tej diety.
Ja bym tu nie przechodził do pełnej diety. Ograniczyłbym spożywanie chleba (zamiast tego wafle ryżowe), makaronów (ryż, kasza), jak jesz kiwi to też odstaw (coś z tym kiwi jest nie tak), klusek, ciast i wtedy zobaczysz czy się poprawi.

Może zrób sobie analizę tego czego najwięcej jesz i z tego zrezygnuj. Powinno zadziałać jak po odstawieniu papierosa.
« Ostatnia zmiana: 27-04-2009, 22:30 wysłane przez Lacky » Zapisane
kroko
« Odpowiedz #23 : 27-04-2009, 22:54 »

No właśnie Lacky wyczytałeś w moich myślach - zamiast chleba ostatnio używam wafle ryżowe i zrezygnowałem z makaronów, klusek itp. Na razie wiem tyle że dzień po odłożeniu chleba zmniejszyły mi się gazy o 80%. Będe obserwował dalej co się będzie działo.
Ps - żurek można zjeść ?
« Ostatnia zmiana: 27-04-2009, 22:58 wysłane przez Kroko » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #24 : 27-04-2009, 23:04 »

To już konsekwentnie zrezygnuj z żurku na jakiś czas.
Zapisane
kroko
« Odpowiedz #25 : 12-05-2009, 23:37 »

Jak na razie moja waga 60 kg i ani drgnie w góre.

Jeszcze 2 lata temu spożywałem duże ilości glutenu w postaci np sporego talerza pierogów ruskich z tłuszczem, i wtedy ważyłem jakieś 71 kg. Teraz jadam zamiast pierogów - kasze, czasem frytki, ryż - czy nie powinno to działać w podobny sposób? Ale do glutenu nie wróce bo same minusy jego spożywania.
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #26 : 13-05-2009, 08:12 »

Na samym początku mojej przygody z tym forum, zapytałem Mistrza o niedowagę a MO, bo w większości przypadków osoby wypowiadały się że chudną po stosowaniu MO. Mistrz wtedy podbudował mnie iż zna wiele przypadków kiedy to po MO właśnie występuje przyrost wagi. Dzisiaj mogę to potwierdzić, długo moja waga stała w miejscu i to bez znaczenia czy jadłem sporo czy symbolicznie, obecnie przytyłem (przez okres ok 6m-cy) 5kg, czy to dużo czy mało ? hmmm  ale w końcu ! i to waga stabilna bez wahań.
Tak więc, MO zasady zdrowego odżywiania, czas i konsekwencja, samozaparcie poparte rozsądkiem - polecam !
« Ostatnia zmiana: 13-05-2009, 08:17 wysłane przez Marcin » Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
kroko
« Odpowiedz #27 : 13-05-2009, 09:19 »

Tylko, że na razie stosuje MO z oliwą, już pół roku, ze względu na żołądek, więc jestem dopiero na początku tej "drogi".
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #28 : 13-05-2009, 09:34 »

A mówił ktoś że będzie łatwo ? to i tak niewielka cena za to jak traktowaliśmy swoje zdrowie.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #29 : 14-05-2009, 10:31 »

Ja nie mogę przytyć, bo ciągle jeszcze mam częste oczyszczanie, średnio co dwa tygodnie, w postaci jakiejś infekcji. Każda infekcja to spadek wagi. Potem następuje jej wzrost do momentu kolejnego oczyszczania. Teraz mam np. znów katar z lekkim drapaniem gardła.
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #30 : 14-05-2009, 10:53 »

U mnie także występuje nadal oczyszczanie a waga nie spada, mało tego w okresie zmożonego oczyszczania także waga nie spadała.
Wiadomo że pozbywanie się toksyn, kamieni kałowych itp. powoduje spadek wagi, ale u jednych będzie on równocześnie równoważony przez prawidłowy przyrost wagi, a u drugich proces przyrostu może odłożyć się w czasie (lub ten przyrost może być zbędny zwłaszcza u ludzi otyłych).
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Fasolka
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-11-2008, mąż: 09-02-2009, koktajl: 12-2008
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #31 : 15-05-2009, 22:11 »

Moim problemem jest to że często jestem głodna - szczególnie dokucza mi to w pracy. Rano - około siódmej zjadam 2-3 jajka (przyrządzane na różne sposoby), 2 małe kromki chleba i marchewkę. Po takim śniadaniu już o 10-10:30 jestem głodna. Do pracy zabieram zupę, przeważnie z dodatkiem fasoli  - żeby była bardziej sycąca, mam też orzechy - ale to wszystko mało!
Widziałam propozycje Grażyny na drugie śniadanie - tylko gdy w pracy zjem np. kaszę i mięso i surówkę, co wtedy na obiad?
Już od jakiegoś czasu się zastanawiam czym urozmaicić sobie jadłospis i nic nie wymyśliłam.
Dodam, że w domu jestem z powrotem najwcześniej o siedemnastej.
Ważę 47 kg przy wzroście 167.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #32 : 15-05-2009, 22:38 »

Dlatego pomysł z mięsem, kaszą i warzywami nie jest chyba taki zły. Dzisiaj w Carrefurze widziałam termosy obiadowe z wkładem tradycyjnym, ze szkła, lekkie, o pojemności 1 l, z miseczką na surówkę. Można także jeść zrazy, klops mięsny lub pasztet, które dobrze smakują nawet na zimno, a także rozmaite sycące sałatki z mięsem, pieczarkami (surowymi) - w dziale kulinarnym jest kilka przepisów.
Na obiad można wówczas jeść ryby z warzywami, a na kolację kaszę/ ryż/ ze skwarkami lub placuszki warzywno-ziemniaczane.

Jeszcze jedno, ten ciągły głód może być związany z niedoborami na skutek nadżerek. A te mogą mieć coś wspólnego z nietolerancją glutenu. Radzę przeczytać na forum profilaktycznym wykłady Mistrza i zastanowić się, czy nie warto byłoby się  prze jakiś dłuższy czas wstrzymać od pieczywa (glutenu) http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=269.0

Poza tym trzeba wypijać koktajle, które także dobrze sycą i wspomagają regenerację jelit
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=273.msg1819#msg1819
Zapisane
Fasolka
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-11-2008, mąż: 09-02-2009, koktajl: 12-2008
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #33 : 16-05-2009, 12:00 »

Dziękuję Grażynko - termos już mam, ale plastikowy (czy to źle), noszę w nim zupkę. A koktajle piję od grudnia (z grejpfrutem) i bardzo mi smakują.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #34 : 16-05-2009, 13:09 »

Ważny jest wkład utrzymujący temperaturę. Teraz jest zalew termosów stalowych (z zawartością niklu), które wydają się praktyczne, jednak korzystniejszy dla zdrowia jest wkład mineralny, czyli szklany.

Proponuję zmienić skład koktajlu i używać owoców sezonowych
Na początku kuracji stosujemy wyłącznie MO oraz koktajle z błonnikiem, ale bez dodatku cytryny czy grejpfruta, za wyjątkiem resztek cytryny po jej wyciśnięciu.
- aby przeczytać całą wypowiedź, wystarczy kliknąć na słowo "Cytat".
Cytat
Pije koktajle błonnikowe codziennie z grejpfrutem i pietruszka
Niech Pani zmieni grejpfrut na inny owoc. Jest ich tyle, to po co Pani akurat grejpfrut? On może wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. Odradzam.
Dzisiaj zrobiłem koktajl z malin. Coś wspaniałego!
Tak. Przed chwilą wypiłem koktajl z truskawkami i śmietaną. Jest idealny! Do tego może być bułka z masłem – wspaniała kolacja!
Sezon ogórkowo-pomidorowy rozpoczął się chyba na dobre i w tej sytuacji warto te warzywa wykorzystać do koktajlów z błonnikiem. Koktajlów tych nie trzeba w ogóle słodzić (co warto odnotować), a do wydobycia smaku wystarczy odrobina soli. Watro też, zamiast wody do uzupełnienia koktajlu, użyć śmietany.
Zaznaczam, ze te propozycje są na sezon, a więc jeszcze nie teraz, gdyż obecnie pomidory i truskawki nie pochodzą z gruntu i nie są warte polecenia.
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6010.0
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=215.msg1323#msg1323
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=159.msg913#msg913
Zdobywaj, Fasolko, wiedzę na obydwu forach korzystając z wyszukiwarki.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2009, 13:12 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Fasolka
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-11-2008, mąż: 09-02-2009, koktajl: 12-2008
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #35 : 16-05-2009, 20:36 »

Piłam koktajle grejpfrutowe przez pięć miesięcy Smutny
Od dziś koniec z tym: właśnie wypiłam jabłkowy smile
Kiedy zacznie się prawdziwy sezon na truskawki? Czekam z niecierpliwością.
A co do filmiku - obejrzałam go i zgadzam się z tym, że trzeba jak najbardziej urozmaicać jadłospis, ale nurtuje mnie jedna sprawa: czy jedzenie jajek codziennie na śniadanie nie świadczy o czymś wręcz przeciwnym? Obiad - podobnie: przeważnie mięso, surówka, kasza (kasz mamy trzy rodzaje, więc za bardzo urozmaicić się nie da, podobnie z surówkami - obecnie szczególnie ciężko - tylko resztki warzyw okopowych itp.)
Absolutnie nie neguję takiego sposobu odżywiania się, widzę tylko, że kiedyś moje posiłki były bardzie urozmaicone choć mniej zdrowe (to takie tam moje wieczorne rozważania).
Zapisane
Halisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: 16-09-2008
Skąd: podlaskie
Wiadomości: 253

« Odpowiedz #36 : 16-05-2009, 21:47 »

Cytat
Piłam koktajle grejpfrutowe przez pięć miesięcy Smutny
Od dziś koniec z tym: właśnie wypiłam jabłkowy smile
U mnie najlepiej idzie koktajl bananowy, dzieci również chętnie go piją.
Ponieważ przygotowuję koktajle dla całej rodziny to praktycznie bananowy nie schodzi z jadłospisu.
Chyba, że dzieci dorwą się do bananów i nie zdążę uzupełnić zapasów
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #37 : 16-05-2009, 22:15 »


A co do filmiku - obejrzałam go i zgadzam się z tym, że trzeba jak najbardziej urozmaicać jadłospis, ale nurtuje mnie jedna sprawa: czy jedzenie jajek codziennie na śniadanie nie świadczy o czymś wręcz przeciwnym?
Chciałabym Ci odpowiedzieć, ale nie wiem, o jakim filmiku piszesz?

Fundamentalnym warunkiem zdrowia jest odżywianie wg zasad zdrowego odżywiania zapewniające dostarczenie organizmowi przeszło 60 substancji odżywczych, występujących w ośmiu wyraźnie wyróżniających się grupach:
Aby dowiedzieć się, jakie to grupy i przeczytać resztę postu, wystarczy kliknąć na jego tytuł.
Zdrowia nie osiągamy urozmaicając pożywienie, a tylko dostarczając koniecznych składników. Racjonalne odżywianie nie wymaga jedzenia jajek codziennie, a pomysły, co jeść na śniadanie dotyczą jedynie osób będących na diecie stosowanej w drożdżycy jelit i można je znaleźć w tym wątku http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6196.0
- jakkolwiek nosi on nazwę Przepisy na II śniadanie, równie dobrze może się odnosić do posiłków w ogóle. Celem przeprowadzenia diety jest osiągnięcie stanu homeostazy i możliwość jedzenia wszystkiego, co nie jest szczególnie niezdrowe, a więc nie składa się wyłącznie z produktów wysoko przetworzonych.
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #38 : 17-05-2009, 07:30 »

Zdrowia nie osiągamy urozmaicając pożywienie, a tylko dostarczając koniecznych składników.
Zauważyłem, że na forum nie przepisów księgowych odnośnie np. ilości spożywania białka. Czy można jakoś się do tego odnieść (np. ile białka powinny jeść dzieci itp.), czy nie zawracać sobie tym głowy? Ja przykładowo jem ok. 1 g białka na 1 kg wagi ciała.
« Ostatnia zmiana: 17-05-2009, 07:32 wysłane przez Tomurbanowicz » Zapisane
Fasolka
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-11-2008, mąż: 09-02-2009, koktajl: 12-2008
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #39 : 17-05-2009, 07:57 »

Przepraszam Grażynko, poszłam na skróty - link do filmiku był w jednym z wątków, do których link mi podałaś.

Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!