Jak sporządzić krople do nosa

(1/9) > >>

Jonson:
Chciałbym zaprezentować jak przygotować krople do nosa.

Czynności przygotowawcze, czyli co potrzebujemy:

1. Alocit z soku z aloesu (czyli rozcieńczony sok z aloesu w proporcji 1:1)
2. Roztwór soli fizjologicznej 0,9% (NaCl) - butelka 100ml lub większa, w zależności od    
    potrzeby. Do kupienia w każdej aptece za około 2,5zł.
3. Mała butelka na gotowe krople do nosa. Ja kupiłem w aptece za 60 groszy, ale można
    użyć takiej po syropie, lub jakiś inny wynalazek (np. słoik) – byle było szczelne.
4. Zakraplacz (na opakowaniu jest napisane, że do oczu)

Czynności właściwe:
1. Myjemy ręce!
2. Bierzemy butelkę z ALOCITEM i wlewamy alocit do połowy PUSTEJ MAŁEJ BUTELKI.
3. Następnie do tej samej MAŁEJ BUTELKI wlewamy do pełna roztwór soli fizjologicznej
    0.9%
4. Zakręcamy butelkę i lekko wstrząsamy żeby wymieszać zawartość

   Gotowe

A teraz zakraplanie:
1. Bierzemy do ręki zakraplacz i nabieramy do pełna
2. Kładziemy się na łóżku i mocno odchylamy głowę do tyłu.
3. Nabieramy po pół zawartości zakraplacza do każdej dziurki i czekamy około jednej minuty. Następnie ponownie nabieramy KROPLE do zakraplacza i powtarzamy czynność.
Jeśli wykonujemy „zakraplanie” po raz pierwszy, to może wystąpić bolesne pieczenie w okolicach zatok czołowych (tak było u mnie), ale z każdym razem jest coraz lepiej i po wygojeniu się nadżerek, dolegliwości ustępują. Zakraplanie staje się wtedy przyjemnością.
 
 

Grzegorz:
To jest jakaś wersja GIGA-zakrapiania. Nie jest to zgodne z sugestiami Mistrza. Po pierwsze proporcja alocitu do wody(soli fizjologicznej) to 1:3, czyli nalewamy 1/4 zawarości butelki alocitem, a nie do połowy. Po drugie, pół tego zakraplacza to kilkadziesiąt kropli, a nie kilka jak zaleca pan Józef. Większości początkujących może "rozsadzić głowę" taka dawka.

Jurek56:
Do Jonson. Musisz być bardzo zdrowy jak wytrzymujesz te "końskie" dawki. Czy naprawdę nic się w głowie nie dzieje?
I jest zalecenie aby zakraplać rano i wieczorem po jednej dziurce. Jak zapomnę się zakroplić to też następnego dnia zakraplam dwie - jedna po drugiej, aby żadna nie była pokrzywdzona, wpuszczam po 9 kropli.

Jonson:
:)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)

Ja własnie postępuję w ten sposób! Zakraplam do każdej dziurki w nosie po pełnym zakraplaczu, trzy razy dziennie! I czuję się świetnie!
A jeśli nie rozsadza mi głowy to znaczy, że moja wersja jest w porządku a z was są mięczaki!
Postępuję tak od samego początku, kiedy to Pan Mistrz opracował tę metodę, w książce napisane jest że kilka kropel, ale ja trzymam się pierwotnej wersji.
Co cię nie zabije czyni cię silnijeszym!

Shpeelka:
Cytat od: "Jonson"

A jeśli nie rozsadza mi głowy do znaczy, że moja wersja jest w pożądku a z was są mięczaki!

Fascynujace,      uwazaj, bo ktos sie obrazi  :figielek:

p.s " w porządku"
p.s2 po co walkowac znowu ten sam temat? http://mikstura.kei.pl/forum/topics4/127.htm

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona