Niemedyczne forum zdrowia
12-05-2024, 09:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tłuszcze - jakie do czego stosować  (Przeczytany 72718 razy)
taszczyk
« Odpowiedz #40 : 26-11-2007, 15:56 »

Kupiłam w gospodarstwie Platte. Możliwe że przeleżał się na poczcie te dwa dni.
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #41 : 12-12-2007, 10:22 »

Cytat
Ja sie przerzuciłam teraz na irlandzkie masło kerrygold, jest bardzo dobre i jakościowo i smakowo.

Tez go raz uzylam,ale wydalo mi sie podejrzanie miekkie. Wczesniej kupowalam Fińskie a wczoraj poszlam na zakupy i zwyczajnie wymacalam , ktore maslo z zawartoscia tlusczu min 80% jest naprawde twarde.
Tylko jedno (chociaz bylo ich niewiele) bylo naparwde twarde i zawieralo ( z tego co napisali na opakowaniu) jedynie smietane pasteryzowana.Wiem,ze pasteryzacja nie jest zalecana, ale z tego chlamu jaki w sklepach jest to maslo jest chyba najlepsze.
Mowie o masle Oselkowym z Mlekowity.
Zapisane
tulea
« Odpowiedz #42 : 17-12-2007, 00:21 »

A mówimy o śmietankowym czy o solonym kerrygoldzie? Bo solone ma prawo być miększe, w sumie  po to się tą sól tam dodaje, żeby miękkie było. Dal mnie jak za twarde, to też podejrzane, bo jak za dużo wody to też nie dobrze.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #43 : 17-12-2007, 01:18 »

Od tego czasu,  kiedy zrobiłam eksperyment na zawartość masła w kupnym maśle ... sama "biję" w pracusiu MAGIKU (w czasie od 1 do 3 minut max) śmietankowe masełko i wiem co jem,    msn-wink  . Z 0,5 litra kremówki kwaśnej dostaję ok. 330 g masełka śmietankowego, polecam i pozdrawianki ślę
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #44 : 17-12-2007, 11:58 »

Kazof, ale smietankę masz swojską ?
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #45 : 17-12-2007, 12:58 »

Jak się udaje, to swojską. Super masełko jednak ubija się ze śmietanki MILKPOL CZARNOCIN ul.Główna 162 tel.044/6165182, biuro handlowe ŁÓDŹ tel. 042/6491693.
Jeszcze polecę kremówkę ze Sosnowca, jak przywiozę do domu - też superowe z niej masełko wychodzi!
Pozdrawianki,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Hannibal
« Odpowiedz #46 : 31-12-2007, 17:34 »

masło to u mnie jeden z podstawowych źródeł tłuszczu - dużo witamin ADEK, sporo nasyconych, w tym niemało krótko- i średnio-łańcuchowych kwasów
od jakiegoś miesiąca spożywam li tylko niepasteryzowane masło, bo tylko takie można nazwać kwintesencją zdrowia - genialny smak i aromat smile
źródło? gospodarstwo Państwa Żeliszczaków z Wiżajny na Suwalszczyźnie
Zapisane
marakesz-zdjtss
« Odpowiedz #47 : 02-01-2008, 11:44 »

Też nad masłem myślałem intensywnie, do tego stopnia że brałem pod uwagę kupno krasuli. No ale, jeszcze nie mam łąki więc na razie odpuściłem. napisałem list do Profesora z SGGW który obnaża wielkie koncerny mleczarskie i potwierdza nasze przypuszczenia, wklejam jego list....

Wazne  jest to ze dla zdrowia  masło autentyczne  jest bardzo waznym składnikiem.
Dla kobiet w ciązy, matek karmiacych i dzieci - wręcz nieodzownym.Proszę miec  ograniczone zaufanie do reklam  firm należacych do dużych koncernów tłuszczowych
 
Około 60% maseł  Ekstra,  które zbadalismy z rynku( prawie 40 prób)  okazało się  sfałszowanych.   Ten stan rzeczy  pokazue  jak nieskuteczne w swoim działaniu są organa panstwowe (  jak dotychczas Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spozywczych  ( oddziały wojewódzkie)- podlega Ministrowi Rolnictwa)  
 
  Siłą napedową do fałszowania  maseł jest róznica cen pomiedzy tłuszczem mlecznym  ( koszt własny aktualnie powyzej  16zł/Kg  i olejow roslinnych - głownie oleju palmowego- od 1,90  do 3,80 zł /Kg)  i olejami roslinnym  i /lub innymi tłuszczami zwierzęcymi  np smalcem. Proszę w sklepie porównać   cenę  kostki smalcu i cenę  kostki masła
W nieco mniejszym stopniu fałszowane są masła "Ekstra",  które MUSZĄ zawierać min 82% tłuszczu  zaznaczam  MLECZNEGO a nie innego - Pozostałe  w naturalnym maśle to  woda i składniki  nietłuszczowe ..
Nie powinienem reklamować ani wyróżniac zadnych  produktow  tym bardziej  ze ja osobiście jako pracownik  naukowy  jestem niezależny i nie powinienem uzalezniac sie od jakiejkolwiek firmy. .
 Osobiście najczęściej kupuję   masła (Tylko Ekstra)   "Łaciate" ; "President '  masło z Mlekowity; Masło  z Koła
Łączę pozdrowienia.
Andrzej Stołyhwo
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #48 : 02-01-2008, 14:18 »

Myślę, że duże koncerny tak czy siak stosują jakieś podstępy, ponieważ produkcja na dużą skalę niejako tego "wymaga". Chyba wszędzie istnieją regionalne mleczarnie, które takich "wymogów" nie mają. Na przykład na moim terenie istnieje maleńka mleczarnia w Kadłubie, a ich masło 'kadłubskie" to 100% masła, czyli normalne masło. I jako ciekawostkę powiem, że także maślanka kadłubska to normalna maślanka, a nie "prawie" naturalna, jak swój maślankopodobny wyrób nazywają masowi producenci, chociaż wytwarzają go z mleka w proszku.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zulejka
« Odpowiedz #49 : 28-01-2008, 09:35 »

Zrobiłam "test na zawartość masła w maśle" - ten z gotowaniem masła w wodzie.
Wyszedł chyba dość nieźle - może dlatego, że użyłam masła extra (dowiedzialam się, że one muszą zawierać 82% tłuszczu).

Otrzymałam: kubek wody przypominającej rzadkie mleko + kubek tłuszczu.
No i właściwie wszystko pięknie z wyjątkiem tego, że ten tłuszcz smakowo jest kiepskawy. Moim zdaniem znać po nim kąpiel wodną.

Jakie są Wasze wrażenie SMAKOWE z tego testu?
Bo może ja coś źle zrobiłam?
A może po prostu lepsze jest tradycyjne klarowanie (to bez wody)?
Zapisane
Oliwka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2005
Skąd: Polska
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #50 : 02-02-2008, 11:09 »

Ja mam takie same odczucia. Masło klarowane też mi nie smakuje, choć podobno zdrowe.
Zapisane

nie można przyrody inaczej zwyciężyć niż przez to, że się jej słucha
Bronia82
« Odpowiedz #51 : 02-02-2008, 20:03 »

A mi smakuje, chodż to zupelnie coś innego niz zwykle masło. Ja jednak nie dodaje wody tylko zbieram farfocle i przelewam przez sitko z gazą. W smaku orzechowe, slodziutkie, pychotka. Dla mnie jednak bardziej nadaje sie jako dodatek do zupy, czy kaszy niż na kanapki. pozdrawiam
Zapisane
Bronia82
« Odpowiedz #52 : 15-03-2008, 03:24 »

A czy ktoś byłby tak miły i napisał mi jaki jest skład polskiego masła, czy jest na nim napisane, że z pasteryzowanej śmietany czy mleka?. Z góry dziękuję za odpowiedż.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #53 : 15-03-2008, 18:26 »

Na opakowaniu masła "Mlekovita", którego uzywam najczęściej, bo uważam, że jest to jedno z lepszych dostępnych na polskim rynku dla przeciętnego obywatela  , pisze : skład - śmietana pasteryzowana.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
puza1
« Odpowiedz #54 : 17-03-2008, 09:54 »

Cytat od: Mistrz
Cytat od: "Dagles"
przerzuciłam się na "smarowanie" pieczywa oliwą z oliwek
Nie radzę. Rafinowana tłuszcze nienasycone są przyczyną miażdżycy tętnic.


Nie rozumiem o co chodzi z tą oliwą. Oliwa jest polecana przez pana Józefa w MO, także przez pana Andrzeja Janusa jako źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Myślałam że oliwa jest BARDZO OK. A tu nagle pan Józef pisze że nie jest wskazana. Na mojej oliwie nie pisze że jest rafinowana.
Czy może mi ktoś pomóc zrozumieć?
Już sama teraz nie wiem, używać oliwę z oliwek czy nie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #55 : 17-03-2008, 11:33 »

W celach kulinarnych oliwę należy używać z umiarem, bowiem jest tłuszczem nienasyconym, co oznacza, że w jej cząsteczce brakuje co najmniej jednego atomu, by uzupełnić (zobojętnić) wiązania węgla. Nasycenie można uzyskać w sposób sztuczny wbudowując do aktywnej cząsteczki atom wodoru. Wówczas oliwa gęstnieje zamieniając się w tłuszcz stały - margarynę. W warunkach naturalnych w cząsteczkę tłuszczu wbudowuje się atom tlenu, co w nieoczyszczonej oliwie widać jako zmianę zabarwienia oraz zapachu, natomiast w oliwie oczyszczonej tego nie widać. Co nie oznacza, że oczyszczanie w jakiś sposób eliminuje proces utleniania tłuszczów nienasyconych. Bynajmniej. Tylko tego nie widać. W tym leży podstęp.

Masło z śmietany pasteryzowanej jest pozbawione większości witamin, ale zadaniem masła nie jest przecież dostarczenie witamin. Ma ono dostarczyć organizmowi całą gammę kwasów tłuszczowych, w tym bardzo ważny kwas izomasłowy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
puza1
« Odpowiedz #56 : 17-03-2008, 14:13 »

Panie Józefie, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Informacja o maśle wiele mi wyjaśnia.
Co do oliwy - rozumiem że ostrożnie z nią trzeba np. podczas podgrzewania do wysokich temperatur (tj. np nie smażyc na oliwie). Ale czy ta ostrozność ma się odnosić również do oliwy w temperaturze pokojowej? Np. do smarowania owego pieczywa.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #57 : 17-03-2008, 14:32 »

Oliwa, zanim trafi do klienta, leży gdzieś w hurtowni, następnie jest przewożona na przyczepie, często w wysokiej temperaturze, nie mówiąc już o pólkach sklepowych, na których oliwa w cieple i świetle może leżeć latami, a o utracie jej przydatności do spożycia świadczy jedynie nadrukowana data, a nie inne cechy, jak by to miało miejsce w przypadku oliwy nie rafinowanej. W dodatku co jakiś czas wybuchają afery, że niektórzy producenci oliwę pochodzącą ze zwrotu... pakują tylko do nowych butelek...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #58 : 04-09-2008, 08:24 »

Producenci masła oszukują klientów. Warto zapamiętać i nie kupować. Jest tam między innymi Jagr Warlubie:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,83914,title,Ile-jest-masla-w-masle,wid,10324684,wiadomosc_prasa.html
Zapisane
Kamil
« Odpowiedz #59 : 13-09-2008, 09:18 »

Co powiecie o tych obu produktach:
http://www.frisco.pl/product,CANDIA__Maslo_oselkowe_5906295340218
http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php?item_id=237&pkt_id=&pro_id=&char_id=
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!