Niemedyczne forum zdrowia
20-05-2024, 19:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Woda mineralna i kranowa  (Przeczytany 402824 razy)
Phantom
« Odpowiedz #40 : 13-06-2008, 19:18 »

Ciekawostka, Radioaktywność wód mineralnych smile
http://www.onet.tv/28962,4451,1,3605740,1,1,0,0,wideo.html
Zapisane
Nowa
« Odpowiedz #41 : 14-06-2008, 19:29 »

Zadzwoniłam do firmy, żeby wskazali hurtownie w mojej okolicy z wodą w szklanych litrowych butlach. Okazuje się, że wszystkie hurtownie zamawiają w platiku :shock: . Jednak pani zaproponowała, że skontaktuje mnie z dostawcą to może coś da sie zrobić smile . Zamówiłam litrową w szklanych butlach, niestety tak jak napisałam, rozwieźli wszystko do hoteli. Dostarczyli mi za to małą gastronomiczną O,7l, a że takiej nie zamawiałam to dostałam gratis smile
Z tymi butlami to jesteśmy sobie samio winni. Jakby wszyscy zaczeli dopytywać się o wodę w szkle to by nie było problemu.
Zapisane
Phantom
« Odpowiedz #42 : 14-06-2008, 19:35 »

A ile sobie życzą za wodę litrową w butelce szklanej?
Zreszta widzę, że nie posiadają w ofercie litrowej niegazowanej w szklanej butelce.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #43 : 15-06-2008, 21:26 »

Grażynko, w Ciechocinku byłam 2 razy, a zakochałam się w nim namiętnie za pierwszym razem 5 lat temu  :buzki: .
Gdyby nie odległość, jeździłabym tam co roku.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #44 : 16-06-2008, 13:03 »

Grażynko, byliśmy zarówno w Raciążku jak i w Nieszawie, dzięki uczynności dobrych ludzi.
A kilometrów ile zrobiłam, depcząc po Ciechocinku, ho-ho  :ok: !
Pijaliśmy Słotwinkę zazwyczaj, jest lekko słona.

P.S. Ostatnio mieszkaliśmy w Sanvicie (sanatorium).
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Phantom
« Odpowiedz #45 : 07-08-2008, 05:28 »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,5561850,Niemcy_boja_sie__ze_pija_uran.html?skad=rss
Cytat
Woda w niemieckich kranach nie świeci, ale na 8,2 tys. próbek z ujęć w całym kraju 150 zawierało ponad 10 mikrogramów uranu na litr (mikrogram to jedna milionowa część grama). Co dziesiąta zaś miała więcej niż 2 mikrogramy radioaktywnego metalu - taka ilość uranu w litrze wody jest nieszkodliwa.
Uran jest toksycznym metalem ciężkim i trafia do wody wypłukany zarówno ze skał, jak i z pól uprawnych użyźnianych nawozami fosforowymi. Nie jest bardzo radioaktywny, jednak pity razem z wodą może doprowadzić do ciężkich schorzeń nerek i nowotworów.

Niemcy nie mieli dotąd pojęcia, że uran jest w wodzie.
Nie bardzo wiadomo, co zrobić w miejscach, gdzie ilość uranu w wodzie przekracza normy. Możną ją filtrować, tyle że instalacje są drogie i dlatego działają przy niewielu ujęciach. Jednak po wybuchu uranowej gorączki przedsiębiorstwo zaopatrujące w wodę południową Turyngię już zapowiada, że w filtry zainwestuje.

Na sprawie pośpiesznie usiłują zarobić sprzedawcy domowych filtrów
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #46 : 07-08-2008, 11:42 »

To znaczy ze po sasiedzku wyrasta nam nowe ATOMOWE imperium? Jezeli Niemcy nie musza nawet kopac rudy uranowej , bo  uran maja ja w kranach, to kto wie??? jak go spozytkuja ?Nawet w Iranie musieli zakupic i sam uran i technologie a tu same gotowce
Zapisane
kroko
« Odpowiedz #47 : 29-09-2008, 15:44 »

rozumiem,że lepiej będzie do sporządzenia alocitu użyć przegotowanej wody mineralnej z plastiku, niż przegotowanej kranówy krakowskiej?

po ugotowaniu tej drugiej, na jej powierzchni pływa coś...  jakoś nie wyobrażam sobie dodawać tego do aloesu.

a mój ojciec krzywo na mnie patrzy, jak mu mówię że nie korzystam już z plastikowego czajnika i wodę na herbatę gotuje w swoim "prywatnym" garnuszku msn-wink
Zapisane
Izotopek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 01.11.2008
Skąd: Kalisz
Wiadomości: 185

« Odpowiedz #48 : 04-01-2009, 11:58 »

Chciałbym nadmienić coś o wodzie mineralnej rozlewanej do butelek plastikowych, mianowicie:

Pierwsza butelka plastikowa wyprodukowana była w USA. Nazywała się Cycle-Safe bodajże w 1985 roku.

Była to – pierwsza plastikowa butelka na napoje, po roku zaprzestano jej używania z powodu stwierdzonego ryzyka raka u ludzi. Po kilku latach ponownie zaaprobowana przez FDA. Dziwne, że nagle zmieniło się coś... na korzyść butelki.

Firma produkująca pierwsze butelki to Monsanto. Jedna z największych firm na świecie. Korporacja.
Nawisem mówiąc firma odpowiedzialna za sprzedaż aspartamu, hormonów dla krów, antybiotyków dla bydła, żywności genetycznie modyfikowanej oraz PCB... itd

 
« Ostatnia zmiana: 04-01-2009, 12:00 wysłane przez Izotopek » Zapisane

K1 Max - Król Masato powrócił na tron.
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #49 : 13-01-2009, 14:44 »

Hej,
Jestem nową osobą na forum i postanowiłam zacząć od podstaw (a więc od wody). Udało mi się zlokalizować hurtownię Jurajskiej w moim mieście, ale mam dylemat dotyczący stopnia "mineralnosci". Czy ma to znaczenie, że woda jest średniomineralizowana?
pozdrawiam
wera

Dodano
Zastanawiam się również nad sensownością tzw.wód leczniczych. Muszę przyznać że łatwiej je dostać. Przykładem w moim mieście jest Wielka Pieniawa (Staropolanka), sprzedawana w 5 L opakowaniach kartonowych. Chociaż karton chyba też działa toksycznie na wodę.
A propos wód leczniczych warto spojrzeć na ten artykuł:

http://aqua-pol.webpark.pl/konsument.htm
pozdrawiam


Dodano
Przypomniałam sobie właśnie, że jeden z moderatorów pisał o ulubionej wodzie leczniczej o nazwie "Jan". Wnioskuję zatem że pijąc taką wodę postępujemy dobrze.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #50 : 13-01-2009, 14:52 »

Cytat
Wnioskuję zatem że pijąc taką wodę postępujemy dobrze

Zapamiętaj jedno, jeżeli coś jest dobre i nieszkodliwe dla kogoś to nie znaczy, że takie samo będzie dla Ciebie. Wybierając produkty spożywcze dla siebie musisz kierować się przede wszystkim zasadami zdrowego odżywiania, rozsądkiem oraz sygnałami Twojego organizmu, którymi są jego reakcje na dany produkt.
Zapisane

Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #51 : 13-01-2009, 15:56 »


Pierwsza butelka plastikowa wyprodukowana była w USA. Nazywała się Cycle-Safe bodajże w 1985 roku.

Była to – pierwsza plastikowa butelka na napoje, po roku zaprzestano jej używania z powodu stwierdzonego ryzyka raka u ludzi. Po kilku latach ponownie zaaprobowana przez FDA. Dziwne, że nagle zmieniło się coś... na korzyść butelki.

Firma produkująca pierwsze butelki to Monsanto. Jedna z największych firm na świecie. Korporacja.
Nawisem mówiąc firma odpowiedzialna za sprzedaż aspartamu, hormonów dla krów, antybiotyków dla bydła, żywności genetycznie modyfikowanej oraz PCB... itd

Nic  się nie zmieniło. Ludzie byznesu to ludzie sukcesu. Zawsze ruszą z posad ziemię. Nigdy nie zasypują gruszek w popiele. To tylko kwestia czasu zanim dopną swego jeżeli w grę wchodzi interes w którym można powielać produkt w milionach,  . A że takie postępowanie jest również nie etyczne i z punktu moralności naganne to uprawomocnili takie działania w nowomowie jako Lobbowanie.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2009, 15:57 wysłane przez laokoon » Zapisane
Paweł
« Odpowiedz #52 : 14-01-2009, 12:02 »

Cytat
Pan dr Janus poleca wodę niskomineralizowaną,

To prawda, ale jednocześnie zaleca branie całego multum suplementów, w których znajdują się również minerały. Stąd nie poleca wody wysokomineralizowanej. Jeśli ktoś nie "jedzie" na suplementach, to mineralna lepsza. Tak przynajmniej sądzę.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #53 : 14-01-2009, 12:49 »

Cytat
Jeśli ktoś nie "jedzie" na suplementach, to mineralna lepsza.
Panie Pawle, ma to sens!
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #54 : 14-01-2009, 12:59 »

Cytat
Pan dr Janus poleca wodę niskomineralizowaną,

To prawda, ale jednocześnie zaleca branie całego multum suplementów, w których znajdują się również minerały. Stąd nie poleca wody wysokomineralizowanej. Jeśli ktoś nie "jedzie" na suplementach, to mineralna lepsza. Tak przynajmniej sądzę.
I takie jest też moje zdanie, za wyjątkiem choroby z gorączką, w której jednak polecałbym wodę niskomineralizowaną, ale z dodatkiem szczypty soli.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #55 : 15-01-2009, 13:08 »

Cytat
Wero, nawet jeśli masz 16 lat 
Grażyno, mam troszkę więcej, ale tak jakoś u mnie jest że do osób, których jeszcze dobrze nie znam mówię per Pan. Chociaż chętnie przejdę na TY:))
Panu Słoneckiemu serdeczne dzięki za precyzyzjną odpowiedź. Pech chciał, że Ustroniaka, którą nabyłam jest niskomineralizowana, a więc szukam dalej lepszego źródła..
pozdrawiam
wera
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #56 : 25-01-2009, 15:15 »

Mam problem z zakupem wody w szklanych butelkach. Czy woda z ujęć kredowych będzie odpowiednia do picia? W moim mieście jest kilka ogólnodostępnych ujęć z taką wodą i sporo osób korzysta z tej wody. Woda taka jest uzdatniana przez oczyszczenie z żelaza i manganu. Złoża uzdatniające to żwir, węgiel aktywny lub halcedonit. Zawiera więcej wapnia niż zwykła woda w kranie.


Warto przeczytać post przed wysłaniem.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2009, 17:47 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Kld
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 1.12.2007
Wiadomości: 187

« Odpowiedz #57 : 07-02-2009, 01:12 »

Dotychczas nie zwracałem uwagi na to by używać wody ze szklanych butelek, ale postanowiłem to zmienić. Z tego co widzę dystrybucji jurajskiej w mojej okolicy nie ma, natomiast wiem, że taką oto wodę  mogę nabyć w szklanych butelkach http://www.alfred.itl.pl/woda.html

Moje pytanie jest takie czy jest jakaś różnica między wodą źródlaną, a wodą mineralna? Czy jedynie w nazewnictwie?
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #58 : 07-02-2009, 13:31 »

Cytat
dystrybucji jurajskiej
Mnie się na_szczęście udało znaleźć kogoś miłego kto podrzuci mi Jurajską do domu, chociaż jest w butelkach 0,33 l i jest średnio_ mineralizowana i droga, ale i tak się cieszę. Kld, nie chce mi się wierzyć że nie ma żadnego handlowca który by nie docierał tam gdzie mieszkasz. Ja rozmawiałam tylko z 3 dystrybutorami i dwoje zgodziło mi sie wodę podrzucać do domu. Wypytywali tylko do jakiego hotelu potrzebuję, a jak powiedziałam że to dla mnie, byli zdziwieni, ale potraktowali mnie poważnie, co mnie bardzo miło zaskoczyło. Próbuj!!
Co do smaku tej wody, troszkę jest jakby metaliczna, ale to widocznie te minerały tak smakują.


Czytaj post przed wysłaniem, Wero. Przecież umiesz ładnie i poprawnie pisać.
« Ostatnia zmiana: 07-02-2009, 20:47 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Kld
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 1.12.2007
Wiadomości: 187

« Odpowiedz #59 : 07-02-2009, 15:25 »

http://www.jurajska.com.pl/?site=486

wg. tej strony Jurajska nie jest dystrybuowana w moim województwie, także nawet nie wiem z kim się skontaktować msn-wink

Zakupiłem dzisiaj tego Alfreda, również średniozmineralizowana. Dotychczas piłem nisko i czuję różnice w smaku. Mam jeszcze takie pytanie do ekspertów. Bo gdzieś mi się obiło o uszy, że niskomineralizowana lepiej wypłukuje toksyny. Czy to prawda?

Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!