Niemedyczne forum zdrowia
13-05-2024, 15:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Xyz540 jako typowy przypadek pacjenta  (Przeczytany 152815 razy)
Stańczyk
« Odpowiedz #80 : 06-11-2009, 12:43 »

No wiesz ..defekacja jest możliwa...  Czy tak szczegółowo muszę pisać....
A masz zamiar przerwać to błędne koło, czy dalej je toczyć?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #81 : 06-11-2009, 12:44 »

Cytat
To jest  cocktail saute- sama woda i  ćwiartka grapefruita, ale działa jak należy....

Pijesz wodę z grejfrutem jako Koktajl błonnikowy? A gdzie pestki siemienia lnianego, które ułatwiają wypróżnianie, co w Twoim przypadku jest dość istotne?

XYZ540 jak wspomniała (już kilka razy) pije COCKTAIL, a nie KOKTAJL BŁONNIKOWY smile
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Stańczyk
« Odpowiedz #82 : 06-11-2009, 12:48 »

Mam jakieś takie wrażenie, że Xyz nie jest z nami szczera. Może to nasza wina, bo weszła tu, aby...(no właśnie po co?) a my ją zmusiliśmy do exibicjonizmu. Za szybko się to wszystko stało. Ona nie żałuje swojego trybu życia, że truła się suplami i hamowała oczyszczanie. Nie wiem, czy jest dalszy sens pomagania.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #83 : 06-11-2009, 12:51 »

Cytat
To jest  cocktail saute- sama woda i  ćwiartka grapefruita, ale działa jak należy....

Pijesz wodę z grejfrutem jako Koktajl błonnikowy? A gdzie pestki siemienia lnianego, które ułatwiają wypróżnianie, co w Twoim przypadku jest dość istotne?

XYZ540 jak wspomniała (już kilka razy) pije COCKTAIL, a nie KOKTAJL BŁONNIKOWY smile


O ja głupi, o tym nie pomyślałem
Zapisane

Stańczyk
« Odpowiedz #84 : 06-11-2009, 12:53 »

XYZ540 jak wspomniała (już kilka razy) pije COCKTAIL, a nie KOKTAJL BŁONNIKOWY smile
To może z MO jest podobnie? Pije miksturę, ale nie oczyszczającą.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #85 : 06-11-2009, 12:55 »

A skąd przepis na coctail soute? Jakoś nie trafiłam, natomiast:
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=273.0
jest fantastycznym wynalazkiem Mistrza i działa świetnie, co może poświadczyć wielu. Czujesz się odtruta i lekka.
Myślę, że dla Ciebie do postudiowania i zrozumienia poniższa stronka, czytaj po kolei i przyswajaj, aż zrozumiesz, powodzenia! Bo inaczej i TY i wszyscy DORADCY będą się kręcić w kółko
http://bioslone.pl/forum/index.php
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 13:00 wysłane przez Boja » Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #86 : 06-11-2009, 13:03 »

Bo inaczej i TY i wszyscy DORADCY będą się kręcić w kółko
Ja się wycofuję. Szkoda czasu.
Zapisane
Xyz540
« Odpowiedz #87 : 06-11-2009, 13:06 »

Nieporozumienie- zabrakło przecinka, ja pisałam,ze chodzi o sam grapefruit, bez pestek z dyni, słonecznika i bez siemienia.  Siemię  jest ok, ale sam Zibi radził się z nim  wstrzymać przy mojej celiakii...
Po prostu dokonuję modyfikacji tego cocktailu, dostosowując do swoich potrzeb...

Proszę modyfikować posty, zamiast pisać następny // Hajdi
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 13:17 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #88 : 06-11-2009, 13:10 »

ja pisałam,ze chodzi o sam grapefruit, bez pestek z dyni, słonecznika i bez siemienia. 
Ja też piję miksturę, tylko bez cytryny, rozcieńczonego aloesu i oleju, taką dostosowaną do moich potrzeb i działa jak należy.
Zapisane
Xyz540
« Odpowiedz #89 : 06-11-2009, 13:15 »

To gratuluję, przynajmniej proktolog nie będzie miał  z Tobą roboty... biggrin
Uważacie, ze pestki dyni, słonecznika są bezpieczne dla osób po zapaleniu jelita, u których zauważono krew w jelicie grubym?  eek

Po raz kolejny proszę o niepisanie kolejnego postu, zamiast edycji poprzedniego \\ Hajdi
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 13:24 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #90 : 06-11-2009, 13:23 »

Xyz540 wciąż udowodnia, że jest typowym przedstawicielem pacjenta, ot i wszystko.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #91 : 06-11-2009, 13:26 »

Jeżeli o mnie chodzi to Koktajlu Błonnikowego możesz na razie nie pić w ogóle. W twoim przypadku może to być rzeczywiście delikatna sprawa a zawsze trzeba zaczynać tak aby nie wywoływać nadmiernych efektów.

Natomiast twoje podejście zdradza że nie masz zamiaru stosować się do wskazówek i zaleceń prozdrowotnych.

Ja po sobie wiem jak to jest kiedy się zaczyna, aktualnie np. nie piję KB chociaż uważam że raz na jakiś czas przydałoby się. Tylko że już jestem kilka kroków do przodu i o ile KB mogłoby coś u mnie polepszyć o tyle samo picie MO  i stosowanie zasad DP daje bardzo dużo i czuje się na tyle dobrze że właściwe to najlepiej odpuściłbym sobie wszystko. No ale mam świadomość że nic nie jest dane raz na zawsze i trzeba dbać i dlatego staram się jednak stosować się do zasad.

W sumie to nawet nie o to chodzi do końca aby być takim delikatnym, ale jeżeli pijąc koktajl błonnikowy stwierdzisz że ci służy to warto go włączyć nawet od razu, no może nie koniecznie w pełnych dawkach ale ogólnie. A jeżeli nie to na razie się wstrzymać, ale to nie ma większego znaczenia. Chodzi o podejście całościowe do problemu.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 13:28 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #92 : 06-11-2009, 13:37 »

Siemię  jest ok, ale sam Zibi radził się z nim wstrzymać przy mojej celiakii...
Siemię lniane nie jest absolutnie zakazane w celiakii. Pani po prostu, jeśli przeczyta coś, czego się można bać (na wyrost) - boi się.
    Pamiętam, jak Janus straszył Panią nozodami. Chyba tego rodzaju durnych metod tutaj Pani brakuje...
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 13:40 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Boja
« Odpowiedz #93 : 06-11-2009, 13:48 »

Xyz540, wiesz, że Ci dobrze źyczę?  Najpierw musisz oczyścić swój umysł ze wszystkiego, co do tej pory tkwi w Twojej głowie na temat zdrowia i leczenia. Jak będziesz "tabula rasa", to wtedy zacznij od nowa i przeczytaj stronki, które Ci podsunęłam.
Zanim wkroczyłam na to Forum, czytałam intensywnie przez jakiś rok (no cóż, niektórzy potrzebują więcej czasu, żeby się przebudować) i jak widzę większość najpierw czyta i jeśli zgadza się, że "to jest to", działa i STOSUJE ZASADY (z przerwami lub bez).
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #94 : 06-11-2009, 13:50 »

Xyz540 masz kompletny chaos w głowie. Zacznij pić miksturę i koktajl w minimalnych dawkach, ale te oryginalne mistrzowskie, wprowadź  dietę prozdrowotną obserwuj i  cierpliwie czekaj. Powinno się poprawić również z myśleniem.
A jeśli chodzi o twoje obawy przed grypa i całą pozostałą resztą to masz jakieś inne wyjście? Może Janus bis?
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #95 : 06-11-2009, 14:20 »

Coś mi się zdaje, że to wahanie z siemieniem jest dlatego, że jest tam napisane, że "może zawierać śladowe ilości glutenu". Tu chodzi o czystość linii produkcyjnych, jeśli są zanieczyszczone poprzednim produktem zawierającym gluten, to rzeczywiście i siemie może być zanieczyszone glutenem albo tzw "obcymi ziarnami" czyli owsem, pszenicą. Proponuję zadzwonić do producenta i spytać się, czy piszą tak aby zabezpieczyć się prawnie, a linie dokładnie myją, czy rzeczywiście to sobie olewają i wtedy podjąć decyzję. No i oczywiście, skoro masz celiaklię, wszelkie kasze oraz siemię musisz dokładnie przebierać. Producenci piszą tak również wtedy, gdy na tej samej sali, a na innej linii jest produkowany produkt z glutenem. Jest to ochrona prawna, niemniej są osoby bardzo na gluten wrażliwe, którym szkodą minimalne ilości.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #96 : 06-11-2009, 14:24 »

Wcale nie trzeba być takimi nadgorliwym, jeżeli stosuje się MO i zasady diety prozdrowotnej to takie ilości jakie są w siemieniu czy innych produktach są praktycznie pomijalne. Owszem na początku najlepiej jest dać organizmowi odpocząć ale nie można popadać w jakąś paranoję i szukać wszędzie glutenu. W siemieniu lnianym nawet jeżeli jest to są go ilości śladowe i nie ma to większego znaczenia, w zdrowiu nie chodzi o to aby chować się przed wszystkimi alergenami, takie zresztą są założenia MO.
Zapisane
Xyz540
« Odpowiedz #97 : 06-11-2009, 14:40 »

Po prostu, ja  się  nie stosuję bezkrytycznie do niczego..
Taka ślepa wiara zawsze wyrządza więcej szkód niż pożytku. Dla mnie  najważniejsza jest reakcja organizmu, a nie sztywne  trzymanie  się  przepisu. Jeśli ktoś przeszedł ciężkie zapalenie jelita i ma w nim rany, to logiczne jest, ze powinien unikać  środków podrażniających. Mo piję w pełnej wersji, aktualnie na oleju winogronowym i jest OK.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 15:24 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #98 : 06-11-2009, 14:48 »

Cytat
Po prostu, ja  się  nie stosuję bezkrytycznie do niczego..

Oj, to nieprawda. Do zaleceń Janusa i wskazań jego wiernego przyjaciela mora stosowałaś się bez zastanowienia. Wszystko co powiedział "doktor" lub wskazał mor było święte. Dlaczego byłaś w stanie zaufać bezgranicznie komuś obcemu, tylko dlatego, że na szyi nosi stetoskop, a nie chcesz tego zrobić w stosunku do swojego organizmu?
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 14:50 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #99 : 06-11-2009, 14:51 »

Po prostu, ja  się  nie stosuję bezkrytycznie do niczego..
Taka ślepa wiara zawsze wyrządza więcej szkód niż pożytku. Dla mnie  najważniejsza jest reakcja organizmu, a nie sztywne  trzymanie  się  przepisu. Jeśli ktoś przeszedł ciężkie zapalenie jelita i ma w nim rany, to logiczne jest, ze powinien unikać  środków podrażniających. Mo piję w pełnej wersji, aktualnie na oleju winogronowym i jest OK.

A kto tu mówi o ślepej wierze? Nie rozumiesz o czym piszesz. I co niby podrażniać ma jelita? Przecież wszystko co jesz tak naprawdę je podrażnia. Najlepiej więc nie jedz albo dożylnie  przyjmuj pokarm.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!