Ostropest plamisty - dawka.

<< < (3/6) > >>

Dużagosia:
Dziękuję za błyskawiczną odpowiedz. Tak, MO piję na citrosepcie z tym że, ja piję miksturę już trzeci rok, pierwszy był z aloesem i faktycznie jak przechodzę na citrosept mam problemy ze skokami ciśnienia ale teraz, po ostropeście te skoki są wysokie. Wiem, że spokój i jeszcze raz spokój. Ale dalej nie wiem co z ostropestem. Citrosept odstawiłam, do MO dodaję ocet jabłkowy. Jeśli herbatka z głogu, to ile razy dziennie?

Agata:
Cytat

Jeśli herbatka z głogu, to ile razy dziennie?

Gosiu, korzystaj z wyszukiwarki.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17212.msg146058#msg146058

Agata:
Cytat od: Dużagosia  16-10-2012, 07:08

Ale dalej nie wiem co z ostropestem. Citrosept odstawiłam, do MO dodaję ocet jabłkowy.

Tak jak Ci wcześniej napisałam: podniesienie ciśnienia może oznaczać, że organizm wziął się za porządki. A przecież ostropest też mógł się przyczynić do tego, że coś się w końcu odblokowało i oczyszczanie ruszyło.
Ja jednak bym się zastanowiła, czy przypadkiem to nie ocet jabłkowy w MO jest powodem wzmocnienia objawów oczyszczania. Wiele osób z zadowoleniem pisało, że dopiero taka MO powoduje większe reakcje organizmu (ale przyspieszanie nie jest wskazane), inne narzekały, że ocet w MO im w ogóle nie służy i nie podchodzi. Ja należę do tych drugich (no może z wyjątkiem narzekania :)). Organizm nam wszystko sygnalizuje, trzeba tylko nauczyć się go słuchać.

Alinka12:
Mam pytanko, mój tata ma problemy z wątrobą, mocno otłuszczona i powiększona, przy tym  wysoki
cholesterol, ile razy dziennie mógłby pić koktajle z ostropestem i czy może robić koktajle z samego ostropestu?

K'lara:
Lecznicza dawka sylimaryny zawartej w ostropeście to 420 mg na dzień, podzielone na trzy porcje.
W nasionach ostropestu jest 5 % sylimaryny. Jak wyliczyli inni, to daje 84 g ostropestu na dzień, czyli 3 duże łyżki. Nie jest konieczne picie trzech KB dziennie, w związku z tym. Ja uważam, że przy stłuszczeniu wątroby jeden KB w zupełności wystarczy a większa ilość może tylko pogorszyć sprawę bo przy stłuszczeniu wątroby należy, do czasu jej uzdrowienia, unikać wszelkich ziaren, oprócz ostropestu. Zalecaną dawkę ostropestu można przyjąć jako przegryzkę (1 porcja), jako zmielone z dodatkiem tylko wody (2 porcja) i w KB (3 porcja).
Przy stłuszczeniu wątroby warto przeczytać, polecaną przez Brajana30, książkę Sandry Cabot:" Stłuszczenie wątroby. Zapobieganie i leczenie." Nie ze wszystkim tam się zgadzam ale ważniejsze punkty, na przykład dieta, są dobre i zgodne z nurtem Biosłone.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona