Niemedyczne forum zdrowia

RODZICE, DZIECI, RODZINA => Karmienie naturalne => Wątek zaczęty przez: Aurelie 22-04-2010, 08:57Tytuł: MO a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: Aurelie 22-04-2010, 08:57
Mam pytanie dotyczące stosowania MO podczas karmienia piersią. Wiem, że temat był poruszany, ale mam wątpliwości, bo w książce P. Słonecki pisze, żeby nie rozpoczynać podczas karmienia piersią. Natomiast na stronie w zakładce "Często zadawane pytania" wyjaśnia, że można, tylko należy uważać.
Karmię piersią 3 miesięczną córeczkę. Bardzo chciałabym pić miksturkę podczas karmienia z uwagi na to, że zamierzam karmić długo i szkoda mi czasu. Córce chcę podać jak skończy pół roku.
Czy jeśli rozpocznę picie MO w bardzo małej ilości (np. po 1 ml) i nie będę czuła drastycznych objawów oczyszczania, to mogę dziecku jakoś zaszkodzić?


Tytuł: Odp: MO a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: Gosiek 01-05-2010, 07:42
Aurelie, ja bym raczej nie ryzykowała, żeby zaczynać picie MO podczas karmienia piersią. Mam już dosyć długi staż, a mimo to często przerywam stosowanie mikstury albo piję tylko pół porcji, bo moja malutka ciągle ma jakieś wysypki po buzi. Najlepiej dla córci będzie tak, jak napisałaś, po skończeniu pół roku zacząć jej podawać MO. Ty raczej poczekaj  :(


Tytuł: Odp: MO a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: Aurelie 04-05-2010, 08:08
Też przemyślałam sprawę i właśnie tak zrobię jak piszesz, dam córeczce jak skończy pół roku, a sama zacznę po zakończeniu karmienia, na razie piję tylko koktajle błonnikowe :)


Tytuł: Odp: MO a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: Iwona 07-03-2011, 16:46
Również jestem karmiącą matką i tak samo jak Ty chciałabym zacząć stosować MO. Pomyślałam sobie, że może sensowną opcją dla nas byłoby picie zubożonej wersji MO ograniczonej do oleju i aloesu. W ten sposób rozpoczniemy proces gojenia bez oczyszczania cytryną.
Bardzo proszę któregoś z Ekspertów o potwierdzenie czy miałoby to sens, czy też lepiej poczekać do końca karmienia i rozpocząć stosowanie pełnej MO?


Tytuł: Odp: MO a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 07-03-2011, 17:32
Ja radzę zaczekać do końca karmienia.


Tytuł: Odp: MO a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: Livia 08-03-2011, 18:29
Ja zaczęłam pić MO tuż po porodzie. Nie doczytałam. W zasadzie nic takiego się nie działo, oprócz ciągłych biegunek u córeczki, które ustąpiły po odstawieniu glutenu. Najpierw odstawiłam jej, a potem sobie. Gdybym wtedy wiedziała to co teraz, pewnie bym się bała pić, ale stało się.


Tytuł: Odp: MO a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: Karola 08-03-2011, 18:59
Zdecydowanie nie polecam rozpoczynania picia MO podczas karmienia piersią. Ja zaczęłam pić miksturę, kiedy synek miał ponad półtora roku (czyli de facto powinnam go już wtedy odstawić). Stwierdziłam, że przecież karmię go już bardzo rzadko, więc nie powinno mu się nic stać. Przeszłam wiele infekcji, a synek chorował razem ze mną, dokładnie w tym samym czasie. U niego nie były to jakieś ciężkie infekcje, bo przede wszystkim katar, jeden się kończył i za kilka dni zaczynał się następny. Cieszyłam się, że oczyszcza się razem ze mną. Tyle że on (sam wtedy jeszcze MO nie pił) oczyszczał się raczej z moich toksyn, skumulowanych w moim mleku - tak teraz, z perspektywy czasu, bogatsza o wiedzę i doświadczenie, myślę. Dodatkowo, popsuły mu się wtedy kupy i poszczepionkowe problemy z brzuszkiem pogłębiły się. Tak więc oczyszczania lepiej nie zaczynać z dzieckiem przy piersi.


Tytuł: Odp: MO a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: Michal_one 21-01-2017, 17:04
Moja żona karmi piersią nieco ponad rok, a ma nadżerkę w okolicy żołądka, którą zdiagnozowała sobie gastroskopią z powodu bólów w tej okolicy. Czytam i pytam zatem, czy może zacząć MO karmiąc. Około 2-3 lat temu piła ją przez pół roku, może dłużej w wersji z oliwą. Czytając Wasze wypowiedzi myślałem, aby poczekać z zakończeniem karmienia małego łakomczucha, ale znalazłem wypowiedź Mistrza:
Cytat
Natomiast jeśli kobieta ciężarna lub karmiąca piersią zamierza rozpocząć stosowanie Mikstury oczyszczającej, należy wiedzieć, że na początku kuracji do krwiobiegu przedostaje się duża ilość toksyn wywołujących objawy zatrucia. Toteż kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny zachować szczególną ostrożność, rozpocząć kurację od ¼ dawki albo mniejszej, natomiast po wystąpieniu gwałtownej reakcji organizmu najlepiej kurację przerwać .
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=30.0 (http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=30.0)
Zatem myślę, że spróbujemy wdrożyć MO od dawki mniejszej niż 1/4 i bardzo powoli zwiększać obserwując organizm.


Tytuł: Odp: MO a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: Taptapu 12-04-2018, 00:55
Czy przy infekcji u dziecka należy przerwać picie mikstury u siebie? Dziecko MO jeszcze nie pije (ma 2 mies.), ja piję od początku ciąży. Dziecko ma katar i umiarkowaną gorączkę.


Tytuł: Odp: MO a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 12-04-2018, 10:40
W tej sytuacji nie ma potrzeby przerywania stosowania MO (http://portal.bioslone.pl/mo).