Niemedyczne forum zdrowia

RODZICE, DZIECI, RODZINA => Przedszkolaki => Wątek zaczęty przez: polka194 01-05-2010, 15:57Tytuł: Widoczna poprawa u 3-latki
Wiadomość wysłana przez: polka194 01-05-2010, 15:57
Piszę aby podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami na temat mojego dziecka. Otóż Wiktoria jak poszla do przedszkola, to co 2,3 tygodnie chorowała, zazwyczaj górne drogi oddechowe, zapalenie gardła, krtani, kaszel i po ok. 10 dniach albo z tego wychodziła, albo dostawała gorączki. Jeśli ibuprofen nie pomagał to był antybiotyk, mniej więcej co pół roku. Wika zaczęła pić razem z nami MO, odstawiłam nabiał, pije siemię lniane, staram się, żeby piła trochę koktajlu. Ogólnie staram się, aby jadła więcej warzyw, owoców, więcej błonnika. Minęły kolejne 3 tygodnie jak chodziła do przedszkola i zobaczyłam po niej że już coś zaczyna się dziać. Wróciła z przedszkola, była słaba, więc tak jak jest zalecane leżenie, położyłam się z nią do łóżka. Wieczorem jej się polepszyło. Na drugi dzień obudziła się ze szczekającym kaszlem, aż zwymiotowała flegmą. Nie poszła do przedszkola, bo bałam się że się dorobi. Czekałam na rozwój sytuacji, a tu dziecko całkiem inne niż przy każdej co 3-tygodniowej chorobie. Katar przezroczysty (nie żaden zielony) i nawet nie dużo go, czasem kaszel suchy. Płuczę jej tylko nos wodą morską z propolisem, zaczęłam dawać prawoślaz, wcześniej trochę skarżyła się na ucho, to kilka razy smarowałam alocitem. Jak sobie pomyslę o moim dziecku jak przechodzilo takie cos 3 tygodnie temu, to aż mam dreszcze. Myśle, że jest to spora zasługa odstawienia nabiału, ponieważ nie ma w niej tyle śluzu. MO piła ok. 1,5 tygodnia, teraz przerwa. Widzę diametralną poprawę u mojego dziecka i bardzo się z tego ciesze. Powiedziała tylko 2 razy, że boli ją czoło, więc posmarowałam jej balsamem kapucyńskim, nie wiem czy coś więcej na to powinnam?


Tytuł: Odp: Widoczna poprawa u 3-latki
Wiadomość wysłana przez: Ananas 03-05-2010, 14:42
Jak to wspaniale coś takiego przeczytać. Moja córka (7 lat) też non stop chorowała, ciągle antybiotyki i odkąd pije MO (początek marca) nie chorowalł. Skutki uboczne przy oczyszczaniu - krotka gorączka, zmęczenie, katar i ból gardła i dzisiaj wstała z dość dużą chypką ale jak na razie nie choruje i to jest najważniejsze.
Od miesiąca podaje też MO moim bliźniakom (2 lata) i u nich skutki uboczne były w bólu ucha, gorączce, wysypce (jak po pokrzywie), alergii (strasznie swędziało). Powoli będę starała się wprowadzić KB.


Tytuł: Odp: Widoczna poprawa u 3-latki
Wiadomość wysłana przez: mariolka 04-05-2010, 08:24
Dopisuję się również, poprawa u mojego synka po MO, KB i diecie to lepsza skóra, bez ropnych krost, gładka a przede wszystkim ustąpiły bóle brzucha i biegunki, mamy spokój od grudnia (prócz jelitówki), niestety wciąż nęka go suchy kaszel i zapchany nos, ale chyba i to w końcu się ustabilizuje.


Tytuł: Odp: Widoczna poprawa u 3-latki
Wiadomość wysłana przez: Ewell29 09-11-2014, 13:33
Mam pytanie do autorki wątku - pani polki 194: jaki olej Pani podawała córce w miksturze? Moja córa poszła w tym roku do przedszkola i zaczęła chorować na powtarzające się zapalenie gardła i krtani. Objawy - katar duszący, szczekający kaszel, zwłaszcza w nocy, ale w dzień też kaszle. Chciałabym zacząć podawać jej tę miksturę, bo ponoć oleju z pestek winogronow nie można podawać osobom cierpiącym na infekcje górnych dróg oddechowych. Dodatkowo ma powiększony trzeci migdał, który lekarz zdiagnozował - do wycięcia. Nie wiem co mam robić, dlatego proszę o pomoc na forum.


Tytuł: Odp: Widoczna poprawa u 3-latki
Wiadomość wysłana przez: Dużagosia 09-11-2014, 19:37
Polka194 nie odpowie, ponieważ odeszła z naszego forum. Jako nowa, nie wiesz, że nick na czarno, to osoba nieobecna.