Niemedyczne forum zdrowia

BLOK OGÓLNY => Zasady zdrowego stylu życia => Wątek zaczęty przez: Wojski 03-11-2010, 02:01Tytuł: Przykład działania niezdrowego mleka
Wiadomość wysłana przez: Wojski 03-11-2010, 02:01
Co prawda to daleko od nas, ale przykład ciekawy, ilustrujący działanie (prawdopodobnie) przetworzonego wysoką temperaturą mleka UHT na młodych ludzi:

http://tiny.pl/hwr4s

Choć oczywiście przyczyny dolegliwości po spożyciu takiego mleka mogą być różne. U nas też jest akcja "Pij mleko (...)", ale wobec rozmaitych źródeł trucizn, toksyn i dolegliwości nikt (tak myślę, kartotek chorobowych nie znam) chorób dzieci z tą akcją nie wiąże.


Tytuł: Odp: Przykład działania niezdrowego mleka
Wiadomość wysłana przez: maciej_k 23-11-2010, 22:14
Korwin to całkiem mądry gość, trzeba tylko posłuchać jego słów, a nie wyjętych z kontekstu, rzucanych jak plotki przez opozycję, fragmentów jego poglądów.


Tytuł: Odp: Przykład działania niezdrowego mleka
Wiadomość wysłana przez: Lukaszekkk33 10-07-2011, 17:20
Ja mam pytanie, co do tego łysienia, ponieważ jestem młody i nie chciałbym być łysą pałką, nawet za cenę super zdrowia ;/. Piszecie, że włosy mogą wypadać albo szybko rosnąć, więc ok, jeśli wypadają, to czy później odrastają, czy też mogą wypaść i już więcej ich nie zobaczę...


Tytuł: Odp: Przykład działania niezdrowego mleka
Wiadomość wysłana przez: Sertraline 21-09-2011, 17:40
U nas też jest akcja "Pij mleko (...)", ale wobec rozmaitych źródeł trucizn, toksyn i dolegliwości nikt (tak myślę, kartotek chorobowych nie znam) chorób dzieci z tą akcją nie wiąże.
No raczej nie. Przez pewien czas pracowałam w przedszkolu i szkole, które od strony edukacyjnej, pedagogicznej i ogólnie rozwojowej bardzo dbaja o dzieci. Nawet od strony kuchni mają na uwadze dobro dziecka, między innymi w ogóle nie stosują Vegety, kostek rosołowych i innych rzeczy z glutaminianem sodu, żadnych gotowych syfów do odgrzania w mikrofali. Jednak mleko nadal tam jest wszechobecne. Przedszkolaki codziennie dostają danonki, monte i inne dobrodziejstwa a w szkolnym magazynie stoją ogromne palety pełne małych kartoników (250ml) mleka ze słomką, produkowane w lokalnej mleczarni specjalne dla szkoły, która dba o uczniów.
Rodzice raczej nie są skłonni uwierzyć, że mleko szkodzi. Może dlatego, że jest to wygodny pomysł na posiłek, zwłaszcza jeśli dodasz płatki kukurydziane i polejesz słodkim syntetycznym sosem. Kolacja gotowa. Trudno mi było namówić rodziców, żeby chociażby dla próby odstawili to mleko z diety dziecka.
Co ciekawe, większość kilkuletnich dzieci, w naturalny sposób mleka nie lubi, ale rodzice przemycają je w postaci budyniu, danonków i ...shake'ów z Mc Donalda


Tytuł: Odp: Przykład działania niezdrowego mleka
Wiadomość wysłana przez: Pepermint 28-09-2011, 09:04
Cytat
Przedszkolaki codziennie dostają danonki, monte i inne dobrodziejstwa a w szkolnym magazynie stoją ogromne palety pełne małych kartoników (250ml) mleka ze słomką, produkowane w lokalnej mleczarni specjalne dla szkoły, która dba o uczniów.

Bardzo często koncerny dają za darmo własne wyroby po to właśnie, aby "wychować" sobie nowych klientów. Za kilkanaście lat to dziecko będzie przywiązane do marki, np. Danon, bo taka mu się kojarzy dobrze.


Tytuł: Odp: Przykład działania niezdrowego mleka
Wiadomość wysłana przez: Whena 16-08-2012, 11:14
A tu artykuł z wirtualnej polski na temat mleka i tego czy karmić mlekiem krowim niemowlęta:

http://dzieci.pl/breedingAid,14837718,title,Cala-prawda-o-krowim-mleku,wychowanie_artykul.html

"Mleko krowie jest dla człowieka silnym alergenem i bardzo ciężkostrawnym produktem. Dzięki obecności kazeiny i dużej ilości wapnia, po zetknięciu z kwasem solnym w żołądku, ścina się i przybiera postać twarogu, który bardzo trudno jest człowiekowi strawić. Mieszanki przeznaczone dla niemowląt nie karmionych piersią są tworzone na bazie mleka krowiego. Choć sporządza się je tak, aby idealnie naśladowały pokarm matki, mimo to stanowią wyzwanie dla małego żołądka. Konsekwencją (zwłaszcza w przypadku przekarmienia, o które nie jest trudno) są ból brzucha, wzdęcia i trudności z wypróżnieniem."

"Podawanie niemowlęciu mleka krowiego w tradycyjnej formie, jako substytutu pokarmu naturalnego jest niebezpieczne. Nie zaspokaja zapotrzebowania niemowlęcia na składniki odżywcze, białka, węglowodany i tłuszcze, które zapewniają optymalny rozwój. Obciąża natomiast jego metabolizm, może też znacznie utrudnić pracę wątroby, śledziony i nerek.

Krowie mleko powoduje alergię, astmę i zmniejsza odporność na przeziębienia. Przez działanie na śledzionę powoduje wzmożone wydzielanie śluzu, co może być przyczyną nawracających i długotrwałych stanów zapalnych dróg oddechowych. Nawet jednorazowe podanie niemowlęciu nieprzetworzonego mleka krowiego jest ryzykowne - może być nawet przyczyną wstrząsu anafilaktycznego, szczególnie u dzieci podatnych na uczulenia."


Tytuł: Odp: Przykład działania niezdrowego mleka
Wiadomość wysłana przez: Whena 11-09-2012, 22:11
Znów o mleku, ale tym razem o tym, że jest dobre i ma przyswajalny wapń. Zapomnieli chyba dodać, że takie od krowy to ma swoje zalety, ale takie z kartonu to już zdecydowanie nie ma.
http://wiedza.newsweek.pl/wielka-wojna-mleczna,95833,1,1.html