Niemedyczne forum zdrowia

BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ => W drodze do zdrowia - pytania, wątpliwości => Wątek zaczęty przez: DorotaO 26-10-2007, 21:48Tytuł: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: DorotaO 26-10-2007, 21:48
Choruję od 24 lat na cukrzycę typu I. Książkę Pana Słoneckiego polecił mi mój szwagier, który stosuje Pana zalecenia z dużym skutkiem. Czytając książkę zauważyłam wiele zagadnień dotyczących mnie. Piję MO od 01.10.2007 r.
Zaczęłam także stosować zakraplanie nosa, ponieważ od kilku lat (8 - 9) boli mnie stale głowa. Jest to ból tępy, uciskowy, nie duży, lokalizujący się głównie w środku czoła, nad łukami brwiowymi oraz w obu skroniach. W 2001 r. przy badaniu prolaktyny po obciążeniu była 10 razy większa - brałam Bromergon przez kilka miesięcy. Zaszłam później w ciążę 2 razy i nie miałam później problemu z prolaktyną, ale ból głowy cały czas mi towarzyszy. Przy zakraplaniu nosa w pierwszych dniach chwilę bolała mnie bardzo głowa w samym czole głowy, natomiast teraz boli mnie i z tyłu cały czas - ból uciskowy.
Czy jak będę piła MO i zakraplała nos, to głowa przestanie boleć, czy Pan jeszcze mi da jakieś wskazówki? Chciałabym jeszcze dodać, że jestem także "otępiała", nerwowa, brak u mnie koncentracji.
Wrócę jeszcze do nosa - nos jest drożny, nawet taki był przed zakraplaniem, ostatnio tylko miałam obrzęk zatok nosowych i ocznych (zdjęcie RTG) ze względu na nawracające infekcje. Brałam nagrzewania lampą kwarcową bez większego rezultatu.
Czy można to jakoś zlikwidować? Proszę chociaż o krótką odpowiedź, ukierunkować mnie jak mogę z siebie wyrzucić tę drożdżycę. Czy picie MO i zakraplanie nosa wystarczą, aby nie bolała głowa?
Czy w moim przypadku muszę stosować dietę niełączenia białek z węglowodanami, żeby uzyskać efekt?
Nadmieniam, że nie mam nadwagi, cukrzyca należy do chwiejnej.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.


Tytuł: przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 27-10-2007, 04:49
Dieta przyspiesza proces leczenia, które siłą rzeczy jest długie, a na początku zwykle przebiega z reakcją H. Jeśli sama MO i zakraplanie nosa nie pomogą, trzeba wdrożyć inne specyfiki. Na początek proponuję Lecytynę 1200 mg firmy Walmark - 2 razy dziennie 1 kapsułkę.


Tytuł: przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: DorotaO 27-10-2007, 21:38
Bardzo dziękuję Panu Doktorowi za poradę. Będę starała się wykonywać Pana zalecenia w stosunku do diety, chociaż przy cukrzycy różnie to wychodzi. Jak pobiorę lecytyny, to napiszę o wynikach kuracji.
Mam jeszcze inne pytania, ale dotyczące innej "części ciała", więc napiszę je w odpowiednich zapytaniach. Serdecznie pozdrawiam.


Tytuł: przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: DorotaO 09-03-2008, 00:22
Drogi Mistrzu. Bardzo się cieszę, że wreszcie się odważyłam napisać do Pana po długiej przerwie. Oczywiście w miarę możliwości stosuję się do diety (mam cukrzycę) i oczywiście piję MO, zakraplam nos alocitem. na pewno dodała mi dużo siły i mój umysł też trochę się rozjaśnił. Brałam także lecytynę tak jak Pan napisał. Ale niestety mój przewlekły ból głowy nie ustąpił. Nie pisałam od razu do Pana po miesiącu brania lecytyny, bo akurat nastał okres przeziębień u moich dzieci i o siebie nie miałam czasu zadbać. na pewno wszystkim nam MO dużo pomaga i wierzę, że dużo wniesie do naszego zdrowia - już widać pierwsze efekty. Chcę podziękować za Pana książki, bo one otwierają nam oczy na choroby i jak z nimi walczyć. Nikt z lekarzy jeszcze mi nie powiedział, że przyczyną moich dolegliwości np "kluchy w gardle"jest drożdzyca tylko cukrzyca. Mogłabym mnożyć takie wyliczania. Nie uciekając od tematu -przypomiam się Panie Doktorze o moim bólu głowy: tępy, obustronny,najbardziej zlokalizowany w skroniach, nad oczami w łukach brwiowych, przechodzi do połowy czoła. Trwa od 10 lat. Czekam na Pana odpowiedź i można powiedzieć na jeszcze więcej Pana i Pana Doktora Andrzeja Janusa publikacji książek, bo są bardzo ciekawe i można z nich wiele skorzystać - to nawet mało powiedziane! Pozdrawiam.


Tytuł: przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 09-03-2008, 10:21
Nie jestem doktorem. W 90% przypadków przyczyną bólów głowy są zwyrodnienia ścięgien w obrębie szyi, barków, a także pleców. Toteż wskazany byłby masaż.


Tytuł: przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: DorotaO 09-03-2008, 17:48
Panie Józefie nie jest Pan doktorem, ale bardzo mądrym człowiekiem. Nie widząc mnie, ani moich wyników badań być może trafia Pan w dziesiątkę.Tylu lekarzy miało moje zdjęcie RTG kręgosłupa i nikt mi o tym nie powiedział, że przyczyną moich bólów głowy jest "chory kręgosłup". Ze zdjęcia kr. szyjnych+czynnościowy cytuję: w odcinku szyjnym kręgosłupa zniesienie fizjologicznej lordozy.Wysokość trzonów i krążków zachowana. Niestabilność C4-C5 i C5-C6 nasilająca się w przodo-pochyleniu a wyrównująca się w tyło-zgięciu" Badanie wykonane w 2001r.
Panie Jóżefie, czy masaż mogę sobie wykonywać sama tzn. "masując z tyłu szyję i kark" czy też musi to wykonywać masażysta.


Tytuł: przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 10-03-2008, 10:52
Zachęcam do wykonywania masażu samodzielnie.


Tytuł: przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Andrzejkowy 10-03-2008, 19:47
Cytat od: "DorotaO"
Wysokość trzonów i krążków zachowana. Niestabilność C4-C5 i C5-C6 nasilająca się w przodo-pochyleniu a wyrównująca się w tyło-zgięciu"

Szkielet kostny jest utrzymywany w odpowiednim stanie za pomocą między innymi mięśni . Znaczne ich osłabienie powoduje przemieszczanie sie kręgów a co za tym idzie występowania rożnego rodzaju  bóli. Dziwie sie że lekarz rodzinny czy ortopeda nie zalecił rehabilitacji.
Wiele lat temu bóle głowy ustąpiły mi po bardzo intensywnym,codziennym, trwającym 21 dni masażu karku i przyczepów czaszkowych.

Sprobuj ostrożnie wprowadzać gimnastykę w odciążeniu wg zaleceń Dr n.hum. Ferdynanda Barbasiewicza twórcy klawiterapii
http://free.polbox.pl/k/klawiter/cwicz.html


Tytuł: przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: DorotaO 10-03-2008, 20:19
Bardzo dziękuję za wskazówki. Muszę zapoznać się z tą techniką masażu i ją jak najszybciej zastosować, bo już nie mam siły z tym bólem walczyć mimo, że jest monotonny. Mam nadzieję, że razie wątpliwości pośpieszysz mi z pomocą. Pozdrawiam.


Tytuł: Przewlekly ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Boja 11-03-2008, 10:44
Andrzejkowy, ja też chętnie skorzystam z podanej przez Ciebie stronki, ciekawa!
Witaj Dorotko, mam nadzieję, że uda Ci się wreszcie zwalczyć tą "zmorę bólową" i dzięki temu jakość Twojego życia wiele zyska, bardzo Ci tego życzę! Daj znać,jak zareagujesz na te masaże.
Mnie pomogła lecytyna i po 2 motylki-masażery przyczepiane na karku z obu stron (też uporczywe bóle głowy z bólem karku )


Tytuł: Re: Przewlekly ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Andrzejkowy 11-03-2008, 17:50
Cytat od: "Boja"
Andrzejkowy, ja też chętnie skorzystam z podanej przez Ciebie stronki, ciekawa!

Przyczynę przewlekłego bólu szczególnie głowy powinien zdiagnozować neurolog i ortopeda. Bo tak jak wspomniał Mistrz 10%przypadków może mieć inne podłoże znacznie poważniejsze.W tych przypadkach należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarzy.
Można przy  bólu  głowy, pochodzącym od kręgosłupa szyjnego, zmniejszyć jego nasilenie poprzez zakładanie na ok 20 min kołnierza ortopedycznego szyjnego.


Tytuł: przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Boja 18-03-2008, 18:14
Andrzejkowy, co prawda mam taki kołnierz ortopedyczny od niedawna, ale jeszcze nie stosowałam. Przyczyna moich bólów głowy to Hashimoto, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaparcia oraz cytuję : "wygładzenie fizjologicznej krzywizny odcinka C kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowo- zniekształcajace trzonów C4,C5, zwężenie krążka międzykręgowego C5-C6."
Dlatego zainteresowała mnie Twoja stronka. Pozdrawiam


Tytuł: Odp: przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Joker 04-04-2009, 11:15
W 90% przypadków przyczyną bólów głowy są zwyrodnienia ścięgien w obrębie szyi, barków, a także pleców.

Jaki związek mają powyższe zwyrodnienia z bólem głowy?


Tytuł: Odp: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Book 14-05-2016, 14:25
Od trzech tygodni odczuwam bóle głowy, do tej pory mogłam przy tym bólu jako tako funkcjonować, pojawiła się również jakiś czas temu infekcja bakteryjna pęcherza (Klebsiella Pneumoniae), która na szczęście dzięki żurawinie, nasiadówkom złagodziła się. Ból głowy występuje z przodu, ucisk schodzi na oczodoły i kości policzkowe. Jestem rozbita, występują nieraz zawroty, stan podgorączkowy, uderzenia takiego gorąca na twarz. Próbowałam parówek na głowę, okładów zimnych, zakraplam nos. Nic nie przynosi rezultatów. Czy takie bóle mogą sugerować chore zatoki? Nie mam kataru, nos drożny.


Tytuł: Odp: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Zega 14-05-2016, 19:07
Zobaczcie jaki sposób ma zajmujący się masażem Marek Purczyński.
https://www.youtube.com/watch?v=cWhkCGiM-Qo


Tytuł: Odp: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 14-05-2016, 19:28
Moim zdaniem, to doskonały sposób! Ze wszech miar godzien rozpropagowania.


Tytuł: Odp: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Book 14-05-2016, 19:45
Mistrzu, przez ten ból głowy jestem taka otumaniona i nie potrafię wyczuć, czy Mistrz pisze sarkastycznie, czy poważnie. Zapomniałam dodać, że trzy tygodnie temu miałam masaż i takie pobolewania rozpoczęły się od tamtego czasu. Pisałam o tym w innym wątku. Teraz ból jest nie do wytrzymania.


Tytuł: Odp: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Poziomek 14-05-2016, 21:03
Nie ma tu żadnej ironii. Piłki tenisowe dobrze się sprawdzają do samodzielnego masażu, kiedy nie ma pod ręką nikogo kto może pomóc.
U Ciebie wygląda to na stan zapalny zatok. Spróbuj polewania prysznicem na twarz, na zmianę zimną i ciepłą wodą. Może przynieść ulgę.


Tytuł: Odp: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Book 14-05-2016, 21:19
Dobrze, będę próbowała i piłeczek też, dziękuję.


Tytuł: Odp: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Book 18-05-2016, 19:48
Chciałabym zapytać, jak wyczuć moment, kiedy nie można lekceważyć stanu zapalnego zatok, silnego bólu i należy podać lek (antybiotyk)? Już 3 tygodnie męczę się z bólem, oprócz ucisku na twarzy, skroni doszedł mi taki prąd po tylnej stronie głowy.  Ponadto wieczorem dołącza się do tego "świdrowanie" w stawach. W posiewie moczu wyszła mi Klebsiella Pneumoniae. Mam chwile zwątpienia, ale jeszcze poczekam.


Tytuł: Odp: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Eso75 19-05-2016, 07:56
Mniej więcej w okresie od nastego do trzydziestego (+n) roku życia miałam problemy z zatokami. Dość silny atak choroby dopadł mnie w pierwszych miesiącach ciąży. Katar był przy tym z wyglądu bardzo bakteryjny. Zrobiłam nawet wymaz, żadne drobnoustroje nie wyszły. W związku z awersją do lekarstw (i w znaczącym stopniu ciążą) postanowiłam nie robić nic oprócz nagrzewania gorącą solą i naświetlania bioptron`em (chyba działają podobnie). Infekcja z bólami głowy, zatok oraz nawracająca trzykrotnie wysoką gorączką trwała około 3-4 miesięcy. Od tamtej pory, a Synuś ma już 7 lat skończyły się moje trwające od dzieciństwa katary. W czasie bólu głowy od zatok, co było dość dziwne, pomagało mi rozgrzewanie dolnej części pleców termoforem.


Tytuł: Silny ból w okolicy czubka głowy
Wiadomość wysłana przez: Mari0 04-02-2017, 07:58
Po kilkudniowej gorączce ok 40 stopni, która była nie zbijana, zrozumiałem, że chodzi o oczyszczanie głowy. Na początku delikatny ból, obecnie od 2-3 dni rwący, punktowy co 5-10 sekund z okolic czubka głowy.

Brałem nurofen - uczulenie, apap też (ale mniejsze objawy). Boję się już łykać tabletki, mam jeszcze ibuprom ale na samą myśl robi mi się niedobrze. Robiłem uciski punktowe, czasami pomoże, wydłuży chwilę bez ataku, po dłuższym naciskaniu, ból wraca mimo uciskania.

Jakieś rady?


Tytuł: Odp: Silny ból w okolicy czubka głowy
Wiadomość wysłana przez: Mari0 05-02-2017, 19:02
Potwierdzam skuteczność masażu: https://www.youtube.com/watch?v=cWhkCGiM-Qo. Dało to więcej wytchnienia i ostatecznie doprowadziło do rozwiązania problemu. Pomogły ciepłe okłady na oczy z szałwii. Ból głowy wywołany był właśnie przez bardzo rozpalone oczy.


Tytuł: Odp: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: BarMaz 19-02-2017, 14:51
Czy ktoś spotkał się z teorią, że jedzenie jajek może powodować migrenę?


Tytuł: Odp: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Kondek545 19-02-2017, 17:17
Jajko jajku nierówne.

http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/jajka


Tytuł: Odp: Przewlekły ból głowy
Wiadomość wysłana przez: Darko 23-03-2020, 15:58
Jak sobie poradzić z bólem głowy spowodowanym wysokim ciśnieniem atmosferycznym?