Niemedyczne forum zdrowia

PRZEWODNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH => Często zadawane pytania => Wątek zaczęty przez: Mistrz 28-04-2007, 11:44Tytuł: Mikstura oczyszczająca - jak przygotować
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 28-04-2007, 11:44
Nie ma potrzeby aptekarskiego odmierzania składników Mikstury oczyszczającej, gdyż nie jest ona lekarstwem.
→ Ja na przykład najpierw wyciskam cytrynę i dolewam tyle samo alocitu i oleju (albo oleju i alocitu – obojętnie). Oczywiście, że każdego dnia wychodzi inaczej, ale to jest zupełnie bez znaczenia.

Uwagi:
1. Powyższe dawkowanie jest zaleceniem dla zdrowych, którzy Miksturę oczyszczajacą stosują w celu utrzymania systemu odpornościowego w doskonałej kondycji i tym sposobem dbają po prostu o zdrowie.
2. Początkujący, zanim uzyskają zadowalającą poprawę zdrowia, powinni jednak przestrzegać zalecanych dawek, ale w tym przypadku "łyżkowa" miara jest zupełnie wystarczająca. Wystarczy raz ustalić pojemność łyżki, przy pomocy np. strzykawki.
3. W Miksturze oczyszczajacej nie powinien znajdować się miąższ cytryny, gdyż jest on błonnikiem, a obecność błonnika zatrzymuje składniki Mikstury oczyszczajacej w żołądku, co nagatywnie wpływa na ich aktywność w dalszych odcinkach przewodu pokarmowego. Najlepiej do tego celu używać wyciskarkę do cytryny, najlepiej szklaną.


Tytuł: Odp: Jak przygotować Miksturę oczyszczającą
Wiadomość wysłana przez: Gloria 29-12-2015, 18:13
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura#przygotowanie_Mikstury_oczyszczajacej_