Niemedyczne forum zdrowia

BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ => W drodze do zdrowia - pytania, wątpliwości => Wątek zaczęty przez: Sawyer 25-11-2007, 09:38Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Sawyer 25-11-2007, 09:38
Panie Józefie, odkąd pamiętam mam biegnącą wzdłuż języka przerwę, takie jakby "korytko" :),  język nie jest gładki, zainteresowało mnie to ostatnio, gdyż nie znam osoby która ma podobną przypadłość. O czym to może świadczyć? Czy może jest to zupełnie normalne? Dodam że jak większość forumowiczów, mam biały nalot na języku.


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 25-11-2007, 15:50
Jeśli owa przerwa jest żywoczerwona, to może wskazywać na grzybicę, zwłaszcza przy kożuchowanym języku.


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Loret 26-11-2007, 11:01
Gillian McKeith, tytuł "Jesteś tym co jesz", w swojej książce pisze, że bruzda biegnąca środkiem języka i nie dochodząca do jego czubka oznacza, że masz słaby żołądek, a trawienie nie przebiega tak jak powinno. Najprawdopodobniej brakuje ci pewnych składników pokarmowych. Cierpisz na wzdęcia po jedzeniu, a może doświadczasz spadku energii w ciągu dnia, szczególnie po zjedzeniu lunchu. Z pewnością nie masz tyle sił, ile mógłbyś mieć. Tyle, że większość osób nie ma pojęcia, jak dobrze mogłoby być... Naucz się łączyć różne produkty żywnościowe - czyli unikać pewnych grup żywności w tym samym czasie, przyjmuj z posiłkami enzymy trawienne, jedz zupy, potrawy duszone i miksowane, nie opijaj się słodkimi napojami i nie pij w czasie posiłków.


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Zulejka 30-11-2007, 13:40
Tak naprawdę to nie jest takie proste. Ja też mam język z bruzdą po środku. No i ta bruzda mi nie znika, mimo że od 10 miesięcy jestem na diecie antygrzybiczej i piję MO. Wydaje mi się, że się lekko się wygładziła, ale ciągle jest. Być może popełniam jeszcze jakieś błędy żywieniowe, a być może jeszcze jest za wcześnie.

Zastanawiałam sie nad braniem enzymów trawiennych, tylko że w moim odczuciu to jest trochę takie "łatanie dziur" w zdrowiu, bo te enzymy przyczyny złego wchłaniania nie usuną, prawda?
...antygrzybiczej...


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Sawyer 30-11-2007, 21:01
Loret, nie cierpię na wzdęcia po jedzeniu, z siłą jest OK. Od prawie 2 lat łączę prawidłowo składniki pokarmowe, nie piję słodkich napojów i nie popijam posiłków... Wszystko to wiem :). Wychodzi na to że jak pisze Pan Józef, jest to właśnie dobrze nam znany grzyb :(. Tylko że sytuacja podobna jak u Zulejki. Dieta prozdrowotna, piję MO i przerwa jak była tak jest. No ale jestem cierpliwy, nie mam nic do stracenia.


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Helusia 30-11-2007, 21:19
A może po prostu jest to taka uroda z bruzdą pośrodku języka.


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Dusia53 30-11-2007, 21:37
Też ją mam prawie od zawsze. Raz jest głębsza, raz nie. Czasem boli i jest zaczerwieniona. Czasem cały język popękany wzdłuż i w  poprzek. Potem długo, długo cicho. Sama chciałabym wiedzieć co to za ustrojstwo.


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Loret 01-12-2007, 11:02
Cytat od: Sawyer
Loret, nie cierpię na wzdęcia po jedzeniu, z siłą jest OK. Od prawie 2 lat łączę prawidłowo składniki pokarmowe, nie piję słodkich napojów i nie popijam posiłków... Wszystko to wiem :). Wychodzi na to że jak pisze Pan Józef, jest to właśnie dobrze nam znany grzyb :(. Tylko że sytuacja podobna jak u Zulejki. Dieta prozdrowotna, piję MO i przerwa jak była tak jest. No ale jestem cierpliwy, nie mam nic do stracenia..

Sawyer... to co napisałam to był w całości cytat z książki - tylko ostatnie zdanie ja dodałam.


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: minus 18-12-2007, 15:11
Bruzda na języku to oznaka chorego żołądka. Pytanie jest inne, czy bruzda powstała kiedy żołądek był chory i bruzda to pozostałość, czy żołądek jest nadal chory i bruzda zniknie jak wyleczy się żołądek? I jeszcze to - jeżeli bruzda jest krwisto czerwona, żołądek jest podrażniony, jeżeli bruzda jest blada, a nawet wchodzi na nią biały nalot, to żołądek jest lepszy, uspokojony - lepiej mu. Przyczyną może być candida, ale w takim wypadku wszyscy candidowcy mieli by bruzdę. Na pewno grzyb dokłada swoje 3 grosze. Czy jesteście również chudzi? Ja tak. :(


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 18-12-2007, 15:20
Ciekawe, o czym świadczy przedziałek na głowie?


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: hajdi 18-12-2007, 19:39
Cytat od: Mistrz
Ciekawe, o czym świadczy przedziałek na głowie?
Oj Mistrzu Mistrzu, przecież Pan wie, że organizm to system naczyń połączonych. Uszkodzenie jednego organu ma wpływ na inne. Na przykład chore nerki można poznać po workach pod oczami, chorą wątrobę po oczach typu "panda". Nawet sposób w jaki powstają na twarzy zmarszczki mówi nam o błędach żywieniowych.
Oczywiscie nerek nie leczymy wygładzając worki a wątroby rozjaśniając skórę pod oczami. Niemniej takie informacje są przydatne gdyż możemy w porę uratować zdegenerowany organ.
Nie zdziwiłbym się gdyby ta bruzda na języku świadczyła o poważnych zaburzeniach pracy żołądka.


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Evaa8 19-12-2007, 12:52
Dla zainteresowanych- wg Ayurvedy:
"...różne cz. języka mają związek z róznymi cz. ciała...odbarwienia, zapadniecia lub wzniesienia, to znaczy, że te właśnie narządy są chore. Na przykład, jeżeli na brzegu języka są widoczne odciski zębów, to wskazuje na słabe wchłanienie jelitowe.
Obłożony język wskazuje na toksyny w żołądku, w cienkim lub grubym jelicie...
Na języku znajdują też odzwierciedlenie uczucia - w postaci linii biegnącej przez jego środek, a odpowiadającej linii kręgosłupa. Jeśli ta linia jest zakrzywiona, może to świadczyćo skrzywieniu kregosłupa."
"...jezyk suchy nie czuje smaku." ...blady, oznacza anemie...żółtawy...nadmiar żółci w woreczku...lub zaburzenia wątroby...niebieski...uszkodzenie serca." (wg Książki Vasant Lad).


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 20-12-2007, 10:05
A gdzie szukać oznak chorób języka?


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: taszczyk 20-12-2007, 10:36
Wg medycyny chińskiej różne organy są ze sobą połączone np skóra z płucami i jelitem grubym. Ja to rozumiem tak, że zanim dany organ zacznie chorować, to często symptomy są widoczne na innym np jak jest upośledzona funkcja jelita grubego, to wydalanie przejmują płuca i skóra, pojawia się trądzik, a kto wpadnie na to że przyczyną jest jelito grube?  Podobnie bruzda na języku świadczy o zaburzeniach pracy centralnego ogrzewacza, czyli żołądka i śledziony. Myślę, że osoba zainteresowana mogłaby temat zgłębić, bruzda na języku jest objawem dysfunkcji.


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 20-12-2007, 11:03
Cytat od: taszczyk
Wg medycyny chińskiej różne organy są ze sobą połączone np skóra z płucami i jelitem grubym.
A według mnie należy dbać o zdrowie, zamiast skupiać się na wyszukiwaniu chorób, jak czynią to Chińczycy. Wszak chińska medycyna to alopatia, a skoro tak - nie ma w tym nic zdrowego, ani mądrego. Chyba że dla chińskich lekarzy, czy producentów tych specyfików, np. niedźwiedziej żółci.

O ile praktyki w starożytnych Chinach mogłyby być wzorem do naśladowania, bowiem lekarz miał płacone tylko za zdrowego pacjenta, zaś za chorego nie otrzymywał żadnego wynagrodzenia, to obecnie jest już "normalnie" - interes robi się na chorych. A jest to niezwykle dochodowy interes. Wyszukiwanie chorób wyszukanymi metodami jest motorem napędowym tego interesu.


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Zibi 20-12-2007, 20:16
Cytat od: Mistrz
O ile praktyki w starożytnych Chinach mogłyby być wzorem do naśladowania, bowiem lekarz miał płacone tylko za zdrowego pacjenta, zaś za chorego nie otrzymywał żadnego wynagrodzenia, to obecnie jest już "normalnie" - interes robi się na chorych. A jest to niezwykle dochodowy interes. Wyszukiwanie chorób wyszukanymi metodami jest motorem napędowym tego interesu
.
Tak - to już jest klasyką światową, nawet za chińskim murem.

Pacjent, po wyjściu od starego chińskiego lekarza nawet żądał gwarancji (niczym w sklepie ze sprzętem AGD), i dopiero mu zapłacił za wizytę, ale tylko za ostatnią, kiedy poczuł, że jest zdrowy :).


Tytuł: Przerwa na języku
Wiadomość wysłana przez: Einstein 21-12-2007, 08:34
A co sądzicie o języku mosznowym? Da sie to wyleczyć? Ja mam taki język od urodzenia, wygląda jak by był pocięty żyletką.

foto >> http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_geograficzny