Niemedyczne forum zdrowia

BLOK OGÓLNY => Dyskusje o artykułach z Portalu wiedzy o zdrowiu => Wątek zaczęty przez: Mistrz 28-03-2011, 14:05Tytuł: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 28-03-2011, 14:05
Na portalu ukazał się ważny artykuł: http://www.portal.bioslone.pl/oczyszczanie/jak-dziala-mikstura-oczyszczajaca


Tytuł: Odp: Machos - choruje układ pokarmowy, chorujesz cały
Wiadomość wysłana przez: Gościsław 30-03-2011, 13:29
 Przeczytałem nowy artykuł Mistrza "Jak działa mikstura oczyszczająca". Bardzo mi pomógł w zrozumieniu procesów jakie zachodzą w układzie trawiennym.
 Pytanie jakie mi się nasuwa, a na które nie znalazłem w artykule odpowiedzi, dotyczy zwieracza Oddiego, a ściślej sytuacji, gdy zwieracz kapie żółcią miedzy posiłkami. Czy w tej sytuacji żółć zawsze dostaje się tylko do żołądka poprzez dwunastnicę, czy czasem zdarza się, że w odwrotnym kierunku, w stronę jelita?
 Bardzo proszę o odpowiedź.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura czyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 30-03-2011, 14:02
Jest tak napisane:

Kontakt żółci z odsłoniętą błoną śluzową dwunastnicy wyzwala reakcję obronną, przewidzianą na wypadek pojawienia się w przewodzie pokarmowym substancji trujących lub drażniących, czyli awaryjne wydalenie niepożądanych substancji w postaci biegunki i/lub wymiotów.

Biegunka, zwana też rozwolnieniem, jest to wydalanie miazgi pokarmowej zamiast prawidłowo uformowanego stolca. Biegunkę wywołuje szybka fala perystaltyczna, której zadaniem jest awaryjne opróżnienie jelit. Żeby to było możliwe, najpierw musi byś opróżnione jelito grube z już uformowanego stolca, toteż w omawianym przypadku stolec składa się niejako z dwóch partii. Pierwsza partia to stolec prawidłowo uformowany, nawet twardy, po którym pojawia się jednorodna, żółta maź.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura czyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Gościsław 30-03-2011, 14:19
Mam jasność.
Jako, że mam problemy z niestrawioną żółcią, które wystąpiły w momencie picia MO na bazie oliwy z oliwek, szukam przyczyny pojawiającej się u mnie żółci w jelitach. Na dzień dzisiejszy mam dwie koncepcje:
1. Woreczek rozpoczął proces oczyszczania się ze złogów starej żółci i pojawił się proces zapalny (wystąpiła gorączka 38,5 przez 3 dni )
2. Pierwszy posiłek zjadam dopiero ok. 13. Być może pusty żołądek zasysa żółć, która niestrawiona spływa do jelit.
Jako, że przerwałem picie MO, lekko przestraszony, pozostaje mi do niej wrócić. Poza tym, aby wyeliminować koncepcję numer 2 zacznę po prostu jeść śniadania.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura czyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Melinda 30-03-2011, 19:29
Bardzo pomocny i dobry artykuł; dziękuję bardzo Mistrzowi.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Barbarka15 10-04-2011, 11:10
Czy do MO można używać oleju lnianego. Ostatnio dużo o nim czytałam i wydaje mi się że byłby najlepszy dla organizmu. Kurację zaczynam od dziś i jeszcze nie mam żadnych doświadczeń


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Jack 10-04-2011, 11:50
Zastosuj się do zaleceń Mistrza i zacznij od pierwszego etapu picia MO, czyli z oliwą z oliwek.
Picie mikstury rozpocznij od jutra, ponieważ pije się ją rano (koniecznie na czczo).   Olej w miksturze jest tylko nośnikiem, więc ważnym elementem jest jego lepkość kinetyczna, dlatego w pierwszej fazie picia MO preferowana jest właśnie oliwa z oliwek.

Nawiasem mówiąc, to powyższe pytanie nie powinno się pojawić w tym wątku.Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 10-04-2011, 15:39
Nawiasem mówiąc, to powyższe pytanie nie powinno się pojawić w tym wątku.
To też, ale nade wszystko nie powinno się wdrażać mikstury oczyszczającej bez wiedzy o funkcjonowaniu organizmu, a więc o zdrowiu, bowiem w konsekwencji do dotychczasowych błędów popełnianych na własnym organizmie dochodzą nowe błędy.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Eso75 29-04-2011, 09:36
Wielu moich znajomych pije MO, nie stosując przy tym ZZO. Twierdzą, że po MO czują się lepiej - największa poprawa jest u osób, które miały kłopoty z tzw. zgagą, u mnie też przeszła mniej więcej po tygodniu picia MO, praktycznie na stałe (pomijając okres ciąży). Znajomi piją MO, bo to łatwe nalać wieczorem trzy płyny do szklaneczki i je wypić, natomiast do innych zasad namówić się dać nie chcą, bo to czaso-, praco- i poświęceniochłonne (tak ogólnikowo). Czy poprawa samopoczucia po MO (taka pozorna poprawa zdrowia), bez wdrożenia zdrowego odżywiania może przynieść więcej szkód niż korzyści? Czy jest to może takie maskowanie, biorąc pod uwagę np. likwidację nadkwaśności? Czy jednak samo, codzienne picie MO to słuszniejsze działanie niż nie picie jej wcale. Dodam, że ostrzegam każdego przed dodatkowymi przygodami, które mogą wystąpić w trakcie przyjmowania MO.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Bisior 29-04-2011, 09:45
Jak dla mnie to oczywiste, że picie MO (nawet samo) jest korzystne z tego względu, że służy ono tylko do wygojenia przewodu pokarmowego. Bez ZZO będzie to trwało dłużej, ale osiągnięty cel powinien być ten sam. W skrajnych przypadkach samo MO nie będzie w stanie wygoić przewodu pokarmowego, a tym samym nie będzie poprawy.

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem idee.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Eso75 29-04-2011, 10:10
I tak i nie. Jeżeli MO odsłoni nadżerki i nie zdążą się one wygoić, to przy niezdrowym odżywianiu może nastąpić pogorszenie stanu zdrowia ze względu na przedostawanie sie dużej ilości lektyn do organizmu przez nieszczelny układ pokarmowy i może to przejść w stan chroniczny. Dlatego ja akurat uważam, chyba tak jak eksperci, że stosując MO powinno sie dobrze poznać podstawy wiedzy i raczej łączyć wszystkie metody. Ale i tak prosiłabym o komentarz Pana Józefa.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Eso75 05-05-2011, 07:09
Ja jednak bardzo proszę o odpowiedź, jeżeli jest to naprawdę miejsce do dyskusji o działaniu MO.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 05-05-2011, 09:15
Tak. To jest miejsce dyskusji o artykule, która idzie niemrawo. Ja napisałem ten artykuł po to, by każdy mógł wyciągnąć wnioski, więc doprawdy nie wiem, co mam komentować - artykuł czy wnioski.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Eso75 05-05-2011, 10:21
Wnioski wysnute na podstawie przeczytanego artykułu. Chyba o to chodzi.
Przepraszam jeżeli trochę uproszczę, ale nie chodzi o szczegółowy mechanizm, bo prawie każdy kto chce go zna, tylko o ogólną zasadę. Działanie MO na zaśluzowany przewód pokarmowy, o ile dobrze zrozumiałam polega najpierw na usunięciu tego patologicznego śluzu. Wtedy odsłaniaja się nadżerki. Zaśluzowane jelito to m.in. zaburzenia wchłaniania. Delikwent ma niedobory, ale nie ma alergii i teoretycznie nie czuje się fatalnie. Odsłonięcie nabłonka z niepełnowartościowymi komórkami, nadżerkami powoduje przedostawanie sie większej ilości lektyn przez ten nabłonek - tak w uproszczeniu. U takiego osobnika może wtedy wystąpić reakcja alergiczna i zaczyna się czuć naprawdę chory. I teraz sedno mojego wniosku - nie wiem czy słusznego - czy spożywanie w tym etapie smieciowego jedzenia (bądź nie mocno śmieciowego, ale niezgodnego z ZZO), konsekwentnie uszkadzającego nabłonek może być przyczyną wejścia w chroniczną alergię. Ja mam wrażenie, że tak, wrażenie graniczące z pewnością. Ale może Mistrz w trakcie swojej dość długiej praktyki spotykał się z osobami "opornymi", które podreperowały swój przewód pokarmowy się mimo braku korekty żywienia - przykładem takiego myślenia może być wypowiedź Bisiora (cztery posty wyżej).


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 05-05-2011, 10:46
Muszę przyznać, że tak. Znam sporo osób, którym ani w głowie zmieniać domowe tradycje kulinarne, a mimo to poprawa zdrowia u nich występuje.

Co do odsłonięcia nadżerek generującego wystąpienie reakcji alergicznych, to też prawda. Co można w takim wypadku zrobić? Przede wszystkim należy zrobić przerwę w stosowaniu MO. Można też wprowadzić monotematyczną dietę złożoną z produktów, które reakcji alergicznych nie wywołują (zawierają "przyjazne" lektyny pokarmowe).


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Eso75 05-05-2011, 10:55
Ja znam tylko kilka osób, które zaczęły już dosyc dawno stosować MO, strasznie opornych na zmianę menu (choć nie do końca dobrze się czują to jeszcze nie jest to stan "śmiertelny" :)). Twierdzą, że dzięki MO czują sie lepiej. Ja też czuję się lepiej dzięki MO, ale jadłospis mam przewrócony do góry nogami, dlatego pytam doświadczoną osobę chcąc wysnuć wniosek czy powinnam przestać namawiać ludzi do picia MO (namawiam do całości idei Biosłone ale ...), bo tylko im zaszkodzę i byłoby dla nich lepiej jeśli MO by nie przyjmowały.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 05-05-2011, 11:03
Kwestia jest postawiona ogólnikowo, więc nie wiem, co mam odpowiedzieć. Czy odnieść się do mleka, wyrobów mącznych, słodyczy, czy czego?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Eso75 05-05-2011, 13:09
A ja nie napisałam ostatniego postu po to, żeby Mistrz się do tego odnosił. To miało być ogólnikowo. Większość społeczeństwa spożywa przetworzone mleko, wyroby mączne i słodycze, tak jak moi znajomi, którzy pijąc MO nadal spożywają te wątpliwe "rarytasy" i twierdzą, że czują się lepiej (główny argument, że w wielu przypadkach mija zgaga). Ja tego nie pochwalam, ale każdy jest odpowiedzialny za swoje zdrowie. Mnie chodziło bardziej o to, czy picie MO bez zmiany sposobu odżywiania mija się z celem czy nie, albo, idąc dalej, czy może bardziej zaszkodzić niż pomóc. To tylko tak ogólnie, bo wiem, że każdy przypadek może być inny. I wiem również, że Pan odradza rozpoczynanie przygody z MO bez wiedzy, jak wyglądają objawy zdrowienia.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Kaprys 06-05-2011, 14:01
My zgłębiamy publikowane przez Pana Słoneckiego artykuły z dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że biologię, anatomię i chemię mieliśmy ostatnio w szkole średniej, a było to dość dawno temu.  Mamy zwyczaj głośnego czytania artykułów podczas jazdy samochodem w trakcie naszych weekendowych podróży (tzn. kierowca prowadzi –pasażer czyta).  Jesteśmy pod wrażeniem przekazywania trudnej wiedzy w sposób tak prosty i zrozumiały. Przyznaję, że czytać musimy wielokrotnie i wszystkie nasze działania związane z ideą działań prozdrowotnych opieramy głównie na wiedzy książkowej pana Słoneckiego,  jego artykułach i informacjach z forum.  Nawiązując do wypowiedzi Eso 75 mogę powiedzieć tylko tyle, że przez ponad dwa i pół roku  piliśmy MO i nieregularnie koktajle. Naszej córce koktajle początkowo bardzo smakowały, ale teraz odmawia ich spożywania więc tego nie forsujemy. W skrócie mogę powiedzieć, że osiągnęliśmy znaczną poprawę, ale o tym wypowiem się oddzielnie. Natomiast, kilka tygodni temu wprowadziłam po raz pierwszy DP.  I ponownie zaczęły się problemy (przynajmniej u mnie i córki). Dzięki lekturze artykułów wiem, dlaczego pojawiły się u mnie biegunki (przed DP stolec miałam już „książkowy”, chociaż przez wiele lat przed MO miewałam z tym problemy – praca siedząca), a u naszej córki różne reakcje alergiczne. Ale i tak uważam, że rozpoczęcie MO bez dodatkowych „biosłoneckich” działań prozdrowotnych było dobrą decyzją i gdybym miała podjąć ją ponownie, to bym się nie zawahała. A w naszym sposobie odżywiania zmieniłam tylko – i aż tyle – ile wynika z I i II etapu diety. Do III etapu jeszcze nie dobrnęliśmy. Ale już przed MO zwracałam uwagę na to, z czego przyrządzam posiłki, więc tutaj tak wiele się nie zmieniło. Brakuje mi tylko mleka i produktów mlecznych (mam okazję kupować z dobrego źródła), ale mam nadzieję, że i na powrót do produktów mlecznych przyjdzie czas. No i zbliża się pora truskawek, których zapewne jeszcze nie będę mogła jeść, a to jest też spora przykrość.  Reasumując, uważamy, że w książkach i artykułach jest wszystko, trzeba to tylko umieć i chcieć odnaleźć. ESO 75, ja na Twoim miejscu nie miałabym poczucia winy, ponieważ znajomi mogą sobie poczytać to, co jest ogólnodostępne i sami podjąć decyzję.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Eso75 09-05-2011, 07:29
No to teraz ja odniosę sie do Twojej wypowiedzi Kaprys. U nas było podobnie - czyli MO z korektą jadłospisu w stronę idei Biosłone, duże zmniejszenie ilości pieczywa, mleka, słodyczy, zwiększenie ilości jajek, mięsa i warzyw. Koktajli przez pierwsze 2 lata w ogóle nie piliśmy. Studiowanie lektury Pana Józefa prawie za każdym razem mobilizuje mnie do czegoś nowego i ostatnio zmobiizowało mnie do wprowadzenia DP u synka, ponieważ on miał problemy "coś na kształt alergiczne" bez potwierdzonej alergii. I ta dieta bardzo dobrze na niego wpłynęła - ale o tym w innym wątku, bo tu dyskutujemy o działaniu MO. Ja z perspektywy czasu również nie zaczynałabym ostro ze wszystkim, ponieważ po pierwsze ciężko zgłębiać lekturę ze zrozumieniem bez praktyki (a wiedza jest bardzo obszerna i trzeba się z nią naprawdę wielokrotnie przespać), a po drugie można sie zniechęcić nagłym przełamaniem zdrowia. Moim zdaniem samo picie MO przez dłuższy czas również działa dobrze na przewód pokarmowy. Ale uważam, że zmiana nawyków żywieniowych, jeśli ktoś żywił się typowo według gazetowych poradników (przetworzone mleko, płatki różnego rodzaju itd.) jest od samego początku niezbędna. Zmiana w stronę zdrowszych produktów. Z czasem można wdrażać kolejne etapy zasad prozdrowotnych i wydaje mi się, że wtedy proces przebiega łagodniej. Ja cały czas dojrzewam do DP u siebie, tak na marginesie :).


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Sobol 09-05-2011, 07:55
Uważam, że stosowanie MO bez DP, to kuszenie losu. Stosuję się do DP, a i tak mnie co jakiś czas sponiewiera. To co by się działo, gdybym do tego jeszcze jadł wysoko przetworzone pożywienie? Nie chcę nawet myśleć.
Z perspektywy czasu mogę dodać, że według mnie najpierw powinno się wprowadzić DP. Czasami organizm może reagować dziwnie na samą tylko zmianę sposobu odżywiania, która później przypisywana jest oczyszczaniu.
Ale cóż, każdy jest kowalem swojego losu.  :)


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Kaprys 09-05-2011, 09:22
Sobol, nie stawiałabym znaku równości między niewdrożeniem DP a jadaniem wysoko przetworzonych produktów. Wg Pana Słoneckiego dieta polega głównie na wyeliminowaniu pewnych produktów, w zależności od etapu (jeżeli ktoś wcześniej nie jadał śmieciowych potraw - a ja ten właśnie przypadek opisywałam, może niezbyt klarownie).


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Eso75 09-05-2011, 09:49
Dokładnie Sobol, nie chodzi o spożywanie pożywienia wysokoprzetworzonego, a o odżywianie się wg ZZO bez wdrożenia diety prozdrowotnej. Chyba pomieszały sie tu dwa wątki, ja również nie pochwalam zażywania MO bez zmiany jadłospisu i w swoim domu jadłospis zmieniłam. Pytałam tylko czym to może skutkować, ze względu na występowanie takich przypadków w moim najbliższym otoczeniu. Odpowiedź Mistrza była mniej konserwatywna.

Muszę przyznać, że tak. Znam sporo osób, którym ani w głowie zmieniać domowe tradycje kulinarne, a mimo to poprawa zdrowia u nich występuje.

Tylko znowu wracamy do tego, że każdy przypadek jest inny oraz, że za swoje zdrowie każdy sam odpowiada.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Sobol 09-05-2011, 10:06
Jeśli założymy, że nie ma wściekle zdrowiej żywności, to nie musimy jeść wysoko przetworzonej, żeby mieć niemiłe objawy nietolerancji pokarmowej.
Eso, brak zmiany w jadłospisu może skutkować:
1. Nietolerancją pokarmową (nie u wszystkich),
2. Wydłużeniem gojenia przewodu pokarmowego,
3. Za P. Słoneckim, w skrajnym przypadkach uniemożliwieniem wygojenia jelit (nietolerancja glutenu).

Oczywiście mają Panie rację, że mogą się zdarzyć osoby, których dotychczasowy stan zdrowia i sposób odżywiania nie koniecznie zmusi do zmian, bo nie będą odczuwały żadnych dolegliwości. Pod warunkiem, że generalizujemy, a nie omawiamy konkretnego przypadku.  ;)


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Eso75 09-05-2011, 10:54
Sobol ja to wszystko wiem, m.in. dlatego wdrożyłam DP u Synka, ponieważ widziałam u niego specyficzne problemy nietolerancji pokarmowej. Ze sobą każdy z nas ma różnie, tzn. często bardziej dba się o dzieci niż o siebie, taka niestety przykra prawda. A zauważ jeszcze, że właśnie do tych punktów chciałam sie odnieść w swoim początkowym pytaniu - czy stosując samą MO nie narobimy sobie więcej szkód niż pożytku.
W tym wątku chyba nie chodzi o omawianie konkretnych przypadków więc owszem generalizuję  :P.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Sobol 09-05-2011, 11:15
Rozumiem, co masz na myśli. Myślę, że MO jako taka, nie zaszkodzi organizmowi, ale może zniechęcić. Ktoś, kto wprowadzi samą MO, bez podstaw wiedzy o zdrowiu, bo go np. zachęciłaś, przy pierwszej poważniejszej "jeździe", stwierdzi, że MO jest do d...
Rozpatrując sprawę z tej perspektywy - danej osobie, nie - ale ruchowi biosłonejskiemu może zaszkodzić. Można poczytać na innych forach wypociny, takich co spróbowali i stwierdzili, że "nie pomaga, bo się gorzej poczułem", albo "KB szkodzi, bo mikroigiełki dziurawią jelita", itd. itp.
Ja widzę tylko takie zagrożenie.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Eso75 09-05-2011, 11:27
To nie jest tak, że kiedy mówię komuś o MO to przy okazji nie marudzę do znudzenia, że musi przeczytać lekturę i zmienić sposób odżywiania. Ostrzegam, że może zacząć gorzej sie czuć, nabawić alergii lub po prostu rozchorować. To robię więc chyba w ten sposób nie szkodzę ruchowi biosłonejskiemu. Zresztą myślę, że wielu forumowiczów tak robi i ma podobne doświadczenia. A większość ludzi jest z natury strasznie leniwa.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Sobol 09-05-2011, 11:42
Wybacz, nie było moją intencją oskarżanie Ciebie o to, że szkodzisz biosłonejczykom. 
Po prostu widzę tylko takie zagrożenie w stosowaniu MO bez DP. DP, ponieważ mówimy o początkach, kiedy MO działa leczniczo, a nie prewencyjnie.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Eso75 09-05-2011, 11:45
Nie poczułam się oskarżona ani trochę  :mrgreen:.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Sobol 13-06-2011, 13:40
Spokojnie można wypić MO i położyć się jeszcze. Ja tak robię często.  :)


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Rif 23-06-2011, 22:51
Artykuł świetny, jeszcze dokładniej zobrazował mi cały stan rzeczy mimo, że wiedzę z książek przyswoiłem.

Mam jedno drobne pytanie, które mnie nurtuje, tutaj przytoczę cytaty:

Cytat
Eksperyment ten wykazuje, że najkrótszy naciek utworzy mający największą lepkość kinematyczną olej z oliwek, nieco dłuższy naciek utworzy olej z kukurydzy, zaraz po nim olej z pestek winogron, natomiast mający najmniejszą lepkość kinematyczną olej lniany utworzy najdłuższy naciek z czterech badanych olejów.

Cytat
Osoby uczulone na olej z kukurydzy mogą zastąpić go olejem lnianym.

Dlaczego olej z kukurydzy, który jest na drugim miejscu, można zastąpić lnianym mający najmniejszą lepkość oraz dociera on dalej niż kukurydziany? (Rozumiem, że jest to wskazane przy uczuleniach na kukurydziany).

Pytam między innymi dlatego, ponieważ kończy mi się butelka winogronowego i po przeczytaniu artykułu pomyślałem o zakupie lnianego aby dotarł on dalej. Z drugiej strony jest on stawiany na równo z kukurydzianym.Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Sally 27-06-2011, 22:27
"Miksturę oczyszczającą należy pić rano, przy czym bynajmniej nie chodzi tutaj o porę dnia, lecz o specyficzny stan organizmu, występujący po przespaniu kilku godzin, co u większości zdarza się rano. W związku z tym odpowiednia pora wypicia mikstury oczyszczającej dla osób pracujących w nocy przypadnie na dzień, po odespaniu dobowego zapotrzebowania na sen."


Pracując na nocnej zmianie do tej pory brałam ze sobą MO i wypijałam ok. 6 rano, w nocy nic nie jadłam, dopiero ok. godz. 15-tej.  Z artykułu wynika, że powinnam wypić miksturę po odespaniu nocki. Czy w takim razie mogę zjeść śniadanie np. jajecznice lub wypić KB między 8-9 godz. a o 14-tej MO? Czy stan organizmu będzie na czczo po przespaniu tych pięciu godzin?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 27-06-2011, 22:50
Tak, po przespaniu pięciu godzin organizm jest na czczo.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Alex30 14-07-2012, 02:21
Witam wszystkich, to mój pierwszy post, oczywiście zakupiłem książki i przystąpiłem do działania, czyli zmiany żywienia i piję miksturę  od prawie miesiąca. Mam pytanie do mistrza w jaki sposób sok z cytryny i jaka jego ilość jest w stanie rozpuszczać złogi dziobów wapniowych np. w ZZSK, czy musi wystąpić odpowiednie stężenie kwasu cytrynowego we krwi? Wtrącę jeszcze parę zdań, wiele książek czytałem i wiele już zrobiłem, ale ta wiedza zawarta w książkach Pana Słoneckiego to mistrzostwo!!!.

Medycyna wie wszystko, ale świat ma funkcjonować właśnie w ten sposób jak funkcjonuje!!!


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: scorupion 14-07-2012, 05:55
Cytat
Medycyna wie wszystko, ale świat ma funkcjonować właśnie w ten sposób jak funkcjonuje!!!

Przyznam, że nie rozumiem tego zdania i zawartej tam myśli.
Nie nadużywaj wykrzykników.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Alex30 14-07-2012, 18:35
Czego nie rozumiesz? przecież to dzięki medycynie wszystko zostało zbadane, ale nie jest to w interesie karteli farmaceutycznych i lekarskich aby się wyleczyć!. Nie dawano napotkałem w sieci na artykuł nurtu reumatologicznego o nieszczelności jelit, że 70% chorych min. na ZZSK ma nieszczelnie jelita a więc to zostało już zbadane i dziwi fakt, że nie mówi się tego ludziom, tylko wciska się " leczenie biologiczne", sterydy i innej maści wynalazki aby te choroby paść. Dlatego idea mistrza Słoneckiego  nie jest wzięta z sufitu i ma poparcie medyczne, co utwierdziło mnie w słuszności idei Biosłone.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: scorupion 14-07-2012, 19:05
Niechlujnie piszesz i nie rozumiem.


Cytat
przecież to dzięki medycynie wszystko zostało zbadane

Poważnie?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Jack 14-07-2012, 19:14
...dziwi fakt, że nie mówi się tego ludziom, tylko wciska się " leczenie biologiczne", sterydy i innej maści wynalazki aby te choroby paść.
Mnie to wcale nie dziwi.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Wera 24-08-2012, 12:40
Cytat
Co do odsłonięcia nadżerek generującego wystąpienie reakcji alergicznych, to też prawda. Co można w takim wypadku zrobić? Przede wszystkim należy zrobić przerwę w stosowaniu MO. Można też wprowadzić monotematyczną dietę złożoną z produktów, które reakcji alergicznych nie wywołują (zawierają "przyjazne" lektyny pokarmowe).
Przeglądam forum już od kilku dni i nadal nie jestem pewna czy dobrze rozumiem problem. Generalnie czuję nasilone bóle (jakby czystsze, chociaż nie wiem czy to odpowiednie określenie) w okolicach jelit. Mówię nasilone, bo miewam je od kilkunastu lat. Jestem już po dwukrotnie przeprowadzonych DP i nadal stosuję ZZO. Myślę, że odsłoniły się wreszcie te chore miejsca. Odnosząc się do powyższych słów Mistrza, nie jest to alergia wygenerowana przez MO więc nie jest konieczne odstawianie mikstury a jedynie elminacja składników szkodliwych. Co do MO, to wręcz przeciwnie - potrzebny jest alocit, który będzie goił nadżerki. Myślę, że powinnam również zmniejszyć ilosć KB (piję do 2 dziennie), aby bardziej ich nie odsłaniać. Czy moje myślenie jest prawidłowe?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: K'lara 24-08-2012, 14:11
Odstaw na jakiś czas KB i zobaczysz czy coś się poprawi.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Wera 24-08-2012, 17:55
Może to jest pomysł, ale ja nie wspomniałam wcześniej, że MO (aloes+oliwa z oliwek) przerwałam ok parę tygodni temu (niepokój, bóle żołądka), więc zamierzałam teraz wdrożyć na nowo jednak waham się, bo może się wtedy zamazać obraz. Odstawię, Klaro na trochę KB, na razie bez żadnych eliminacji pokarmu i poczekam jeszcze z MO. 


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Kalina 24-08-2012, 20:57
Wera, może w Twojej sytuacji dobre byłoby picie 50 ml alocitu, jak przy alergii.
Cytat
Dokładanie objawów oczyszczania do objawów uczulenia nie jest dobrym pomysłem. Z tego względu mikstury oczyszczającej w początkowej fazie leczenia alergii dzięki działaniom prozdrowotnym nie należy wdrażać. Natomiast dobre efekty uzyskuje się pijąc codziennie na czczo, bez względu na wiek, 50 ml alocitu z soku z aloesu.
Po całkowitym ustąpieniu objawów alergii należy podjąć próby wdrożenia mikstury oczyszczającej, rozpoczynając od minimalnej dawki. Alergicy najczęściej są uczuleni na owoce cytrusowe, toteż powinni rozpocząć nietypowo, a mianowicie od mikstury oczyszczającej z octem jabłkowym.
http://www.bioslone.pl/dietamonotematyczna


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Wera 25-08-2012, 14:55
Dziękuję, to chyba dobre rozwiązanie-odstawić na trochę KB, aby nie "pogłębiać" nadżerek i stosować aloes aby leczyć te istniejące. 


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Wera 26-08-2012, 15:44
Kalino, proszę o więcej informacji na temat stosowania samego alocitu zamiast MO. Czy należy wprowadzać je od jakiejś minimalenej dawki? Przeglądałam też niemal wszystkie wątki na forum i w radiubioslone na temat alergii pokarmowej, jednak nie trafiłam na przypadek bólu w jelitach. Przeważnie objawem jest wysypka, pokrzywka a ja niczego takiego nie mam. Zatem może jednak w moim przypadku stosowanie samego alocitu nie jest zasadne. Tym bardziej, tak jak pisałam wcześniej, nie wiem czy to alergia, która była od lat czy odkryte nadżerki. Zgodzę się, aby przez jakiś czas nie pić  KB, ale co do MO to nie mam pewności :(


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: K'lara 26-08-2012, 17:21
Wero, jakoś tak się składa ostatnio, że jak dziewczyny mają bóle jelit/brzucha czy inne, zaostrzone objawy jelitowe to wkrótce okazuje się, że  to były początki ciąży. :)


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Trubadur 26-08-2012, 19:14
Mnie również pobolewają ostatnimi czasy jelita ;) Konkretniej: kłują przy dotykaniu, zwłaszcza z lewej strony na dole.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Melinda 26-08-2012, 22:27
Wero! Właśnie ja miałam takie bóle brzucha - jelit.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=8312.40
Po prostu "powalające".  U mnie, to były z pewnością, odsłonięte nadżerki. Piszę "były", bo taką mam nadzieję, że już sobie poszły. Męczyło mnie bardzo długo, może wróci jesienią, a może nie.
U Ciebie, to może byłoby lepiej to, co mówi Klara :).


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Wera 27-08-2012, 10:25
Nie ma takiej opcji - mam na myśli sugestie Klary :) Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce nie chcę nawet o tym myśleć. Uważam, że mój organizm nie jest na tyle silny. Wracając do jelit, to bóle nie nasiliły się ostatnio szczególnie, ale po prostu teraz mam czas aby się tym zająć. Powiem tak: od jakiegoś czasu te bóle są bardziej "przejrzyste", dosłownie tak jakby albo nadżerka się powiększyła albo odkryła ta kiedyś istniejąca. Pamiętam, że podczas DP, bardzo trudno było mi zidentyfikować te bóle, które męczyły mnie od lat. Chociaż na pewno były mniejsze. Z góry przepraszam, ale nie potrafię tak wnikliwie obserwować mojego organizmu ani tego zapamiętywać. Może po prostu mnie męczy mgła umysłowa, która utrudnia zrozumienie. Melindo - jak bys opisała wrażenie odsłoniętych nadżerek? Czy również odstawiłaś KB i stosowałaś sam alocit z aloesu?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Kalina 27-08-2012, 16:38
Kalino, proszę o więcej informacji na temat stosowania samego alocitu zamiast MO.
Wera nie mam własnego doświadczenia. Przy alergii pokarmowej zalecane jest picie alocitu zamiast MO, by nie odsłaniać kolejnych nadżerek, a leczyć już odkryte.
Ja nie sugerowałam Ci, że masz alergię. Picie alocitu może być przejściowym rozwiązaniem, jeśli podejrzewasz, że  ból wynika z odsłonięcia nadżerki.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Melinda 27-08-2012, 19:24
"Wrażenie odsłoniętych nadżerek".
U mnie to było tak dokładnie jak pisze Mistrz "powalające bóle".
Ponieważ takich bóli, tak intensywnych, nie miałam nigdy przedtem, więc sklasyfikowałam je jako ból jelit. Są gwałtowne i ...krótkie. Dłuższe nie byłyby do wytrzymania.
Nie stosowałam na te bóle alocitu, bo nie wiedziałam o tym, że można tak stosować.
Piszę o tym bólu w moim wątku odpowiedź 49; nie będę się już powtarzać.
Myślę, że picie MO zrobiło swoje przez te lata, jak również wzrosła moja świadomość, co do działania własnego organizmu.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Wera 28-08-2012, 10:12
Dzięki, dziewczyny za odpowiedzi, to naprawdę ważne jak się tak kogoś posłucha (poczyta) w konkretnym problemie. Ostatnio mam możliwość korzystania z radiobioslone i to naprawdę wiele daje. Zdecydowałam się na alocit, ale nie wiem czy panuje tu zasada tak jak przy MO-od 1/4 dawki. Parę dni nie piję KB i faktycznie bóle są znikome :)


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Lena 30-08-2012, 17:14
Ja też się zastanawiam nad tymi 50ml alocitu - mikstura w ilości 30ml to maksimum, bo w większej ilości jest już trawiona, a u niektórych nawet i w tej ilości, więc trzeba sobie dobrać indywidualnie, a jak jest z tym alocitem?
Dziś drugi dzień wypiłam na czczo 50ml alocitu, bo na razie nie chcę wracać do MO, chciałam zobaczyć jak będzie na alocicie, ale z jednej strony ciekawi mnie sprawa trawienia takiej ilości a z drugiej obawiam się nasilonych reakcji oczyszczania przy takiej ilości.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Kalina 31-08-2012, 09:45
obawiam się nasilonych reakcji oczyszczania przy takiej ilości.
Dlaczego obawiasz się reakcji oczyszczania?
Cytat
3.Alocit jest wodnym roztworem jednego z dwóch preparatów znanych z niezwykłych właściwości gojących – soku z aloesu albo ekstraktu z grejpfruta, spełnia więc rolę środka gojącego nadżerki istniejące w błonie śluzowej przewodu pokarmowego, a także zapobiega powstawaniu nowych.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Lena 31-08-2012, 10:54
Cytat
Cytat od: Lena  Wczoraj o 18:14
obawiam się nasilonych reakcji oczyszczania przy takiej ilości.
Dlaczego obawiasz się reakcji oczyszczania?

Bo po każdej próbie wprowadzenia MO, nawet w dawce 1/4 objawy znacznie się nasilają - zwłaszcza ze strony układu nerwowego, a 50ml to duża ilość środka gojącego, który lecząc układ pokarmowy uruchamia oczyszczanie.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: K'lara 31-08-2012, 11:29
A 30ml nie wystarczy?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Wera 31-08-2012, 14:03
No, coś w tym jest Lenko. Ja jestem bardzo pobudzona - jabym miała ADHD. Do tego nasilone poty i niepokój i charakterystyczny ból w karku. Wróciłam do Slow-magu.
Czy ty również tymczasowo odstawiłaś KB? U mnie mija tydzień. Bóle nadal występują, ale tak jak wspomniałam nie tak silnie (o ile można w ogóle narzekać, bo były one do wytrzymania nawet na początku). Od zawsze zauważałam u siebie rozdrażnienie kiedy występują bóle.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Lena 31-08-2012, 19:00
Ja KB piję cały czas, bo nie zauważyłam, żeby mi szkodziły i dobrze się po nich czuję, a w momentach zwiększonego apetytu są dla mnie niezastąpione, ale wydaje mi się, że odsłaniają również u mnie nowe nadżerki.
Po 2 dniach 50ml alocitu na czczo znowu mocniej odczułam żołądek, takie ściskanie w żołądku i wrażenie pustki, jest to do wytrzymania i z tym nie mam problemu, problem jest z objawami ze strony układu nerwowego, które od razu się nasiliły - rozdrażnienie a nawet złość albo otępienie i ospałość, negatywne myślenie oraz objawy neurologiczne - zawroty głowy, zaburzenia równowagi, opóźniona reakcja na bodziec.
Nasiliły się z powrotem zawroty głowy bezpośrednio po posiłku i wrażliwość na pokarmy.
Fakt - od kilku dni zakraplam też nos 1 raz dziennie. Znowu spływa więcej ropy do gardła i leci trochę krew z lewej dziurki.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Wera 01-09-2012, 11:50
No, to w takim razie chyba KB jednak Ci "szkodzi", skoro odkrywa jeszcze więcej nadżerek. Ja jestem zmuszona odstawić ten alocit, bo czuję się fatalnie, a od poniedziałku zaczynam nową pracę i nie mogę sobie pozwolić na takie rewolucje z układem nerwowym. Do tego pokarmowy też daje ostro w kość. Spróbuję za około tydzień, jak się wszystko uspokoi wrócić do MO (bez cytryny), gdyż aż takich reakcji nie wywołuje.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Wera 04-09-2012, 09:36
Poszłam za radą Klary i stosuję 30ml alocitu a do tego 1x KB dziennie. Zobaczymy jak w tym przypadku zareaguje organizm.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Amelia 04-09-2012, 09:48
Wera, dlaczego nie możesz pić MO? Jakie dokuczają Ci objawy? Jak z dietą?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Wera 04-09-2012, 10:10
Amelio, pisałam o tym parę postów wcześniej :)


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Wera 10-09-2012, 11:13
Cytat
Wera nie mam własnego doświadczenia. Przy alergii pokarmowej zalecane jest picie alocitu zamiast MO, by nie odsłaniać kolejnych nadżerek, a leczyć już odkryte.Ja nie sugerowałam Ci, że masz alergię. Picie alocitu może być przejściowym rozwiązaniem, jeśli podejrzewasz, że  ból wynika z odsłonięcia nadżerki.
Kalino, raz jeszcze przeczytałam wątek i już nie czekam na Twoją odpowiedź na pw :) Wróciłam już do 50ml ALOcitu i 1x KB. Nie ma już takich objawów jak na początku stosowania alocitu. Nadżerki jakby mniej bolą ale cały czas zastanawiam się nad eliminacją tego po czym mnie boli.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Pawłek 13-12-2012, 09:53
Witam i na wstępie przepraszam za brak polskich znaków (pisze z komórki). Jestem nowy na tym forum, ale z rad zawartych na waszym portalu korzystam od dłuższego czasu i uważam, ze portal jest super. Ale do rzeczy. Chciałbym się dowiedzieć, jak ma się picie kawy do mikstury oczyszczającej. Chodzi mi o to, czy można pić kawę po około pół godziny, po spożyciu MO  i czy w ogóle wskazane jest picie kawy podczas zażywania MO?

Proszę na stronie głównej wpisać do wyszukiwarki "kawa", otworzą się wątki. //Agnieszka


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Marooned 13-12-2012, 13:02
Biosłonejczyk to nie asceta! Kawę wykluczamy tylko w przypadku DP (Dieta Prozdrowotna).


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Pjack 13-12-2012, 13:46
Kawę wykluczamy tylko w przypadku DP (Dieta Prozdrowotna).
A to dlaczego? Słabej parzonej nie można?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Marooned 13-12-2012, 14:08
Pjack, przynajmniej w I etapie DP nie jest wskazana, ale jak już musisz to wypij. W kolejnych etapach jest już dozwolona. Chodzi o to aby nie żłopać 4-5 kaw dziennie.

Ja np. odstawiłem kawę prawie całkowicie (piję tylko okazjonalnie) bo czuję jej zapach w moczu co jest dla mnie lampką ostrzegawczą, że coś pracuje nie tak jak powinno.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Pawłek 13-12-2012, 14:17
Czyli można pić razem z MO?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Marooned 13-12-2012, 15:04
Razem nie, ale po min. 30min. tak.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Pawłek 13-12-2012, 16:20
Znaczy, no tak. Nie razem, ale po około 30-60 min. A pytam się o taką rzecz, ponieważ czytałem,
że kawa coś tam niedobrego z jelitami robi i czy to nie będzie tak, że MO naprawia jelita, a kawa uszkadza. Czyli można bez problemu pić i mikstura będzie działać?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Marceli 28-01-2013, 17:41
Proszę o linki lub odpowiedz czy można wypić przed MO szklankę wody, lub ile wcześniej (ile czasowo) by nie popsuć działania MO? Dziękuję!


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Spokoadam 28-01-2013, 17:47
MO przyjmujemy na czczo.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: ADzewo 29-01-2013, 22:16
Czytam i słucham od dwóch dni tego portalu. Chyba wreszcie DOBRZE trafiłem...REWELACHA!
Niestety, w natłoku informacji nie jestem pewny n/t MO, stąd pytanie:

Czy cytrynę można zastąpić OJ (bo ogólnie mi nie służy)?
Dziękuję.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 29-01-2013, 22:21
ADzewo - pisz poprawnie, bo nikt Tobie nie odpowie.
- http://portal.bioslone.pl/ocet-jablkowy


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 04-02-2013, 19:00
A mogę zrobić większą ilość od razu mikstury oczyszczającej, np. proporcjonalnie wypełnić składnikami butelkę 1 litrową i codziennie rano ciągnąć z gwinta dwa łyki zamiast każdego wieczora przygotowywać od nowa?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Trubadur 04-02-2013, 19:11
a mogę zrobić większą ilość od razu mikstury oczyszczającej, np proporcjonalnie wypełnić składnikami butelkę 1 litrową i codziennie rano ciągnąć z gwinta dwa łyki zamiast każdego wieczora przygotowywać od nowa ?
Nie...


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 04-02-2013, 19:19
Kup w aptece 7 sztuk 50ml buteleczek z ciemnego szkła, napełnij i do lodówki. Tydzień z głowy.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 04-02-2013, 21:00
a mogę zrobić większą ilość od razu mikstury oczyszczającej, np proporcjonalnie wypełnić składnikami butelkę 1 litrową i codziennie rano ciągnąć z gwinta dwa łyki zamiast każdego wieczora przygotowywać od nowa ?
Nie...
Czemu nie?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Rif 04-02-2013, 21:13
Zrób sobie na początek normalnie MO (http://portal.bioslone.pl/mo) w kieliszku, wtedy zobaczysz czemu nie możesz.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 04-02-2013, 21:24
Zrób sobie na początek normalnie MO (http://Bioslone.pl/mo) w kieliszku, wtedy zobaczysz czemu nie możesz.
Zrobiłem. Nie rozumiem czemu nie mogę.

Zdania rozpoczynamy z dużej litery. Nie nadużywamy wielokropków. /Rif


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 04-02-2013, 21:37
Cytat
A mogę zrobić większą ilość od razu mikstury oczyszczającej, np. proporcjonalnie wypełnić składnikami butelkę 1 litrową i codziennie rano ciągnąć z gwinta dwa łyki zamiast każdego wieczora przygotowywać od nowa?
Przygotowanie trwa minutę, ale jeśli chcesz, możesz robić MO np. na rok w dużym baniaku. Lenistwo przemawia przez Ciebie, kombinujesz, ale rób jak chcesz. Lecz pamiętaj, jak dbasz tak masz. Nic nie ma na skróty.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Whena 04-02-2013, 21:52
Zrób sobie na początek normalnie MO (http://Bioslone.pl/mo) w kieliszku, wtedy zobaczysz czemu nie możesz.
Zrobiłem. Nie rozumiem czemu nie mogę.

Nie zauważyłeś, że pijąc z litrowej butelki nie ma szans, abyś wypił taką samą ilość alocitu, soku z cytryny i oleju? Te składniki nie wymieszają się.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Savage7 04-02-2013, 23:15
No ale można wypić całą butlę na raz i będzie "na zaś". Wtedy jest 3 miesiące spokoju :) .


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 05-02-2013, 06:07
Zrób sobie na początek normalnie MO (http://Bioslone.pl/mo) w kieliszku, wtedy zobaczysz czemu nie możesz.
Zrobiłem. Nie rozumiem czemu nie mogę.

Nie zauważyłeś, że pijąc z litrowej butelki nie ma szans, abyś wypił taką samą ilość alocitu, soku z cytryny i oleju? Te składniki nie wymieszają się.

No ale z artykułu dowiadujemy się że:

Cytat od: art
Mikstury oczyszczającej nie należy mieszać. Nie dlatego, żeby to w czymś szkodziło, ale po prostu nie ma takiej potrzeby.

Czyli nie ma potrzeby mieszać gdy jest 10ml + 10 ml + 10ml.
A skoro piszesz że w dużej butli się nie wymiesza przy nie mieszaniu, więc przed użyciem bym wymieszał, co przecież nie szkodzi...


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Savage7 05-02-2013, 08:10

A skoro piszesz że w dużej butli się nie wymiesza przy nie mieszaniu, więc przed użyciem bym wymieszał, co przecież nie szkodzi...

Masz na myśli alocit czy MO?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Asia61 05-02-2013, 09:40
Savage7, tu chodzi o robienie zapasu MO.
Moim zdaniem to bez sensu, bo wymieszanie nie będzie dokładne. Zawsze wypijesz więcej oliwy, mniej cytryny i ALOcitu.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Savage7 05-02-2013, 09:47
Rzecz oczywista. Chciałem tylko sprowokować kolegę a może koleżankę Xemonoja do nieprzemyślanego wpisu a wtedy szykowałem mu niezłą wiązankę. Popsułaś całą zabawę ;) .


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Asia61 05-02-2013, 09:50
Pardon, słabo jeszcze myślę.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Pola53 05-02-2013, 10:11
Rzecz oczywista. Chciałem tylko sprowokować kolegę a może koleżankę Xemonoja do nieprzemyślanego wpisu a wtedy szykowałem mu niezłą wiązankę. Popsułaś całą zabawę ;) .

Dobre. :) Myślenie widać boli, bo nawet mój ośmioletni wnuk wie, że oliwa będzie na wierzchu.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Savage7 05-02-2013, 10:21
Bo te dzieci dzisiaj to sprytne są ;) .


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 05-02-2013, 10:22
Rzecz oczywista. Chciałem tylko sprowokować kolegę a może koleżankę Xemonoja do nieprzemyślanego wpisu a wtedy szykowałem mu niezłą wiązankę. Popsułaś całą zabawę ;) .

Dobre. :) Myślenie widać boli, bo nawet mój ośmioletni wnuk wie, że oliwa bedzie na wierzchu.

W takim razie mam kilka dodatkowych pytań.

1. Czy mogę przechowywać przez dłuższy czas sok z cytryny? Jak długo może stać w lodówce zanim przestanie nadawać się do użytku?

2. W jakim celu mam przed zmieszaniem składników rozcieńczać citrosept wodą? Nie mogę zrobić tego przy mieszaniu?

3. Mogę po prostu dolać do oliwy i cytryny 10 ml wody i proporcjonalnie ilość kropel citroseptu?

Jeżeli na 500ml przypada 35kropli citroseptu to:
500/50 = 10ml
35/50 = 0,7 kropli

Czyli czy mogłaby mikstura wyglądać tak: wieczorem do szklanki 2 łyżeczki oleju, 2 łyżeczki soku z cytryny, 2 łyżeczki wody + 1 kropla citroseptu? Jedna łyżeczka to 5ml, dwie to 10ml.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Baird 05-02-2013, 16:04
Cytat
1. Czy mogę przechowywać przez dłuższy czas sok z cytryny? Jak długo może stać w lodówce zanim przestanie nadawać się do użytku?
Tak. 4 dni, 6 godzin i 8 minut.
Cytat
2. W jakim celu mam przed zmieszaniem składników rozcieńczać citrosept wodą? Nie mogę zrobić tego przy mieszaniu?

3. Mogę po prostu dolać do oliwy i cytryny 10 ml wody i proporcjonalnie ilość kropel citroseptu?

Jeżeli na 500ml przypada 35kropli citroseptu to:
500/50 = 10ml
35/50 = 0,7 kropli
A jak chcesz to odmierzyć? 0,7 litra każdy potrafi. Ale 0,7 kropli?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Trubadur 05-02-2013, 16:25
Cytat
W takim razie mam kilka dodatkowych pytań.
A ja mam jedno, zasadnicze: po jakiego grzyba tak cudować?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Baird 05-02-2013, 16:33
Cytat
A ja mam jedno, zasadnicze: po jakiego grzyba tak cudować?
Ja też tego nie rozumiem. Przecież znacznie łatwiej jest rozpuścić 35 kropel citroseptu w wodzie i z tego sporządzać MO.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Savage7 05-02-2013, 16:37
Czyli czy mogłaby mikstura wyglądać tak: wieczorem do szklanki 2 łyżeczki oleju, 2 łyżeczki soku z cytryny, 2 łyżeczki wody + 1 kropla citroseptu? Jedna łyżeczka to 5ml, dwie to 10ml.

Tak, tak tylko pamiętaj, że zamiast małych łyżeczek stosujemy duże łyżki... to warunek konieczny, inaczej zdrowie przepada :) .

Teraz poważnie. Kochani, dlaczego zawsze coś chcecie zmieniać i podciągać pod siebie? Nie czytacie portalu, książek i forum? Ciągle ktoś pyta:
- a dlaczego w I etapie nie owoców?
- a czy w II etapie mogę jeść kakao?
Nie możemy zachowywać się jak małe dzieci, które wciąż przeginają i obserwują dorosłych na ile ci dadzą im luzu. Wszystko jest napisane co i jak stosować i nie ma co kombinować. Mistrz wyznaczył zasady należy się ich trzymać. Nic dziwnego jak mówi Machos, że ktoś się w radiu chwali ile to już lat zna i stosuje metody Biosłone skoro w rozmowie zaraz wychodzi, że chlebek czasami zjada, koktajle to tylko 2 razy w tygodniu no i bez ciastek żyć nie może a te tabletki to musiał zażyć bo coś tam, coś tam.  
Kolego Xemonoj czy widzisz jakieś trudności w codziennym wyciskaniu cytryn?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Dusiu70 05-02-2013, 16:48
3. Mogę po prostu dolać do oliwy i cytryny 10 ml wody i proporcjonalnie ilość kropel citroseptu?
Po pierwsze nie cytryny, tylko soku z niej, po drugie nie możesz przekroczyć 30ml dawki trzech składników MO (olej, sok z cytryny, ALOcit/aloCIT). Dawka jest nieprzekraczalna z tego powodu, że organizm większą ilość potraktuje sokami trawiennymi.

Jeżeli na 500ml przypada 35kropli citroseptu to:
500/50 = 10ml
35/50 = 0,7 kropli
Albo ja czegoś nie zrozumiałem, albo dupłeś się chłopie niemiłosiernie. Bo jeśli na 500ml przypada 35 kropli, to oznacza, że Twoja jedna kropla ma 14,3ml objętości. Trzy małe łyżeczki lub półtorej dużej łyżki.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 05-02-2013, 19:35
Jeżeli na 500ml przypada 35kropli citroseptu to:
500/50 = 10ml
35/50 = 0,7 kropli
Albo ja czegoś nie zrozumiałem, albo dupłeś się chłopie niemiłosiernie. Bo jeśli na 500ml przypada 35 kropli, to oznacza, że Twoja jedna kropla ma 14,3ml objętości. Trzy małe łyżeczki lub półtorej dużej łyżki.
Jak to, przecież w artykule jest napisane:
Cytat od: artykuł
Alocit z soku z pestek grejpfruta wykonujemy w ten sposób, że półlitrową butelkę z ciemnego szkła napełniamy wodą i dodajemy 35 kropli Citroseptu. Wodę wcześniej należy przegotować i schłodzić do temperatury pokojowej.
Co oznacza że półlitrową butelkę napełniamy wodą i dodajemy 35 ml citroseptu.
Do 500ml wody dodajemy 35 kropli citroseptu.
Czyli do 250ml wody dodalibyśmy 35/2 = 17,5 kropli.
Czyli do 25ml wody dodalibyśmy 1,75 kropli.
Czyli do 10ml wody 0,7 kropli.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 05-02-2013, 19:37
Cytat
1. Czy mogę przechowywać przez dłuższy czas sok z cytryny? Jak długo może stać w lodówce zanim przestanie nadawać się do użytku?
Tak. 4 dni, 6 godzin i 8 minut.
Cytat
2. W jakim celu mam przed zmieszaniem składników rozcieńczać citrosept wodą? Nie mogę zrobić tego przy mieszaniu?

3. Mogę po prostu dolać do oliwy i cytryny 10 ml wody i proporcjonalnie ilość kropel citroseptu?

Jeżeli na 500ml przypada 35kropli citroseptu to:
500/50 = 10ml
35/50 = 0,7 kropli
A jak chcesz to odmierzyć? 0,7 litra każdy potrafi. Ale 0,7 kropli?
Dlatego na oko 1 kropla.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Bunia 05-02-2013, 19:44
Jałowe to jakieś.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Asia61 05-02-2013, 19:58
"Na oko, to chłop w szpitalu zmarł."


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Kamil 05-02-2013, 20:00
Xemonoj rób jak chcesz, nikt Cie nie będzie zmuszał do postępowania zgodnie z zasadami. Tylko potem nie płacz, że Ci się zdrowie pogorszyło bo eksperymentowałeś, albo bo byłeś zbyt leniwy. Pretensje będziesz mógł mieć sam do siebie, a inni będą mogli się uczyć na Twoich błędach, o ile o nich napiszesz. No chyba, że będziesz kolejnym, który będzie miał gorzkie żale.
I te Twoje "na oko" to wyjdzie 50 kropel, a nie 35. Czyli w zaokrągleniu 142,9% zalecanej przez Mistrza dawki.


Albo ja czegoś nie zrozumiałem, albo dupłeś się chłopie niemiłosiernie. Bo jeśli na 500ml przypada 35 kropli, to oznacza, że Twoja jedna kropla ma 14,3ml objętości. Trzy małe łyżeczki lub półtorej dużej łyżki.

Inaczej. Kiedy na 500ml przypada 35 kropli, to jedna kropla przypada na 14,3ml.
A kiedy na 500ml przypadnie 50 kropli, to jedna kropla przypadnie na 10 ml.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 05-02-2013, 20:47
Cytat od:  http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
to śmiało ilości te możemy odmierzać w przybliżeniu („na oko”).


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Asia61 05-02-2013, 20:49
Cytat od:  http://portal.Bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
to śmiało ilości te możemy odmierzać w przybliżeniu („na oko”).
To dotyczy zaawansowanych, nie początkujących.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Trubadur 05-02-2013, 20:50
Przede wszystkim, tu chodzi o składniki mikstury, czyli już gotowy alocit, a nie ilość kropel Citroseptu...


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Kamil 05-02-2013, 20:56
Cytat od:  http://portal.Bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
to śmiało ilości te możemy odmierzać w przybliżeniu („na oko”).
Przede wszystkim, tu chodzi o składniki mikstury, czyli już gotowy alocit, a nie ilość kropel Citroseptu...
To dotyczy zaawansowanych, nie początkujących.

Xemonoj Ty czytasz wybiórczo, co Ci się podoba, co Cie zainteresuje, całość, czy całość ze zrozumieniem?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 05-02-2013, 21:01
Kilka razy całość, ze zrozumieniem, a także wybiórczo. To źle?
Dlaczego nie może być tak jak napisałem?
Nie chce mi się wyciskać cytryny ani mieszać citroseptu z wodą.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Robi 05-02-2013, 21:08
Nie chce mi się wyciskać cytryny ani mieszać citroseptu z wodą.

Idź do lekarza, weź pigułkę, będzie szybciej i prościej.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 05-02-2013, 21:11
Nie chce mi się wyciskać cytryny ani mieszać citroseptu z wodą.

Idź do lekarza, weź pigułkę, będzie szybciej i prościej.
Jak mogłeś?

Mam jeszcze inne pytanie. Zakładając że jednak zdecydowałbym się robić wszystko wg procedury:
Dlaczego mam wlać do szklanki wieczorem a wypić rano?
Czemu nie mogę wlać rano i wypić rano, przecież i tak te składniki się ze sobą nie mieszają, to jaki wpływ na MO ma to że one pobędą ze sobą kilka godzin w jednej szklance?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Whena 05-02-2013, 21:12
Xemonoj rozumiem, że czytałeś jak się przygotowuje MO kilka razy i na pewno czytałeś tez ten fragment:
"Po półrocznej kuracji roztworem soku z aloesu na początku, należy co trzy miesiące zmieniać rodzaj środka gojącego (na ekstrakt z grejpfruta i odwrotnie)."
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura

Co oznacza, że na razie powinieneś zacząć od soku z aloesu, a nie citroseptu.

"Alocit z soku z aloesu wykonujemy w ten sposób, że sok z aloesu rozcieńczamy wodą w stosunku 1:1, czyli do półlitrowej butelki z ciemnego szkła wlewamy ¼ litra soku z aloesu i ¼ litra wody. Wodę wcześniej należy przegotować i schłodzić do temperatury pokojowej."

 
Cytat
Nie chce mi się wyciskać cytryny ani mieszać citroseptu z wodą.

Niezły z Ciebie leniwiec, jeśli nawet cytryny nie chce Ci się wyciskać codziennie. Widać nie zależy Ci na własnym zdrowiu.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Trubadur 05-02-2013, 21:15
Xeroboj, ile Ty masz lat? Dwanaście?

A Citrosept miesza się z wodą RAZ na kilka tygodni, więc pozostanie Ci tylko ten wyjątkowy wysiłek wyciśnięcia cytryny :D.

Cytat
Czemu nie mogę wlać rano i wypić rano, przecież i tak te składniki się ze sobą nie mieszają, to jaki wpływ na MO ma to że one pobędą ze sobą kilka godzin w jednej szklance?
Wówczas jest im raźniej i mogą bardziej ochoczo przystąpić do pracy.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 05-02-2013, 21:17
Cytat
pozostanie Ci tylko ten wyjątkowy wysiłek wyciśnięcia cytryny
Trubadur, zlituj się, jak On ma to zrobić?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 05-02-2013, 21:23
Co oznacza, że na razie powinieneś zacząć od soku z aloesu, a nie citroseptu.

Jak to? Przecież:
Cytat
Po półrocznej kuracji roztworem soku z aloesu na początku, należy co trzy miesiące zmieniać rodzaj środka gojącego (na ekstrakt z grejpfruta i odwrotnie). Te zmiany uzasadnione są faktem, że po pewnym czasie organizm „przyzwyczaja się” do każdego środka gojącego i przestaje na niego reagować. Teoretycznie można byłoby stosować tylko jeden z środków gojących i robić przerwy, ale nie jest to dobre wyjście, ponieważ nasze środowisko zatruwane jest nieprzerwanie, więc nawet krótka przerwa w profilaktyce może spowodować niepowetowane szkody w zdrowiu.
Tu nie jest napisane: TYLKO z aloesu, albo TYLKO citrosept.
Co oznacza że nie ma znaczenia od którego zaczniesz gdyż teoretycznie można by tylko jeden, którykolwiek, ale trzeba zmieniać bo organizm przyzwyczaja się a środowisko zmienia.
Więc powodem zmiany jest tylko to.
Inaczej zmiana nie byłaby konieczna i można byłoby stosować jeden czyli którykolwiek więc zacząć też można od któregokolwiek.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Savage7 05-02-2013, 21:26
Właśnie dostałem alergii.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Baird 05-02-2013, 21:29
Cytat
Dlaczego mam wlać do szklanki wieczorem a wypić rano?
Wlej do szklanki rano i wypij na drugi dzień rano.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Robi 05-02-2013, 21:32
Cytat
Dlaczego mam wlać do szklanki wieczorem a wypić rano?
Czemu nie mogę wlać rano i wypić rano, przecież i tak te składniki się ze sobą nie mieszają, to jaki wpływ na MO ma to że one pobędą ze sobą kilka godzin w jednej szklance?

Ponieważ, składniki są trzymane w lodówce i rano mikstura będzie zimna, może to, zapoczątkować proces trawienia, co nie jest wskazane. Robiąc miksturę wieczorem, będzie miała temperaturę pokojową.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Trubadur 05-02-2013, 21:36
Cytat
Dlaczego mam wlać do szklanki wieczorem a wypić rano?
Czemu nie mogę wlać rano i wypić rano, przecież i tak te składniki się ze sobą nie mieszają, to jaki wpływ na MO ma to że one pobędą ze sobą kilka godzin w jednej szklance?

Ponieważ, składniki są trzymane w lodówce i rano mikstura będzie zimna, może to, zapoczątkować proces trawienia, co nie jest wskazane. Robiąc miksturę wieczorem, będzie miała temperaturę pokojową.
To teraz się zacznie...
Uprzedzając pytanie: nie, nie można składników trzymać poza lodówką ani specjalnie podgrzewać.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Baird 05-02-2013, 21:45
Cytat
Robiąc miksturę wieczorem, będzie miała temperaturę pokojową.
Trzeba od razu dodać, że jeśli ktoś ma w pokoju temperaturę taką jak na zewnątrz to jednak trzeba troszkę podgrzać. Dobre, ciepłe miejsce jest na brzuchu. W lecie rzecz jasna nie trzeba.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Savage7 05-02-2013, 21:54
Proponuję na dalej zadawane pytania odpowiadać: nie bo nie.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: scorupion 05-02-2013, 22:37
Hehehe, ale artysta się trafił.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Robi 05-02-2013, 22:59
Cytat
Robiąc miksturę wieczorem, będzie miała temperaturę pokojową.
Trzeba od razu dodać, że jeśli ktoś ma w pokoju temperaturę taką jak na zewnątrz to jednak trzeba troszkę podgrzać. Dobre, ciepłe miejsce jest na brzuchu. W lecie rzecz jasna nie trzeba.

W igloo mieszkasz? ;)


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Dusiu70 06-02-2013, 07:53
Co oznacza, że na razie powinieneś zacząć od soku z aloesu, a nie citroseptu.
Jeżeli na 500ml przypada 35kropli citroseptu to:
Albo ja czegoś nie zrozumiałem, albo dupłeś się chłopie niemiłosiernie. Bo jeśli na 500ml przypada 35 kropli, to oznacza, że Twoja jedna kropla ma 14,3ml objętości.
Mój błąd spowodowany "automatycznym" myśleniem (kolega zaczyna przygodę z MO), że pierwszy środek gojący to ALOcit. I zrozumiałem to tak, że dla Xemonoja 0,5l=35 kropel. Zakodowałem "aloCIT" zamiast "citrosept".


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Baird 06-02-2013, 08:55
Cytat
W igloo mieszkasz? msn-wink
To był sarkazm. Nie załapałeś?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Antymedyczna 24-09-2013, 23:29
Mam pytanie. Co dzieje się z rzęskami jelitowymi po długoletnim piciu mikstury? Czy objawy ciągłego przeziębienia mogą być z tym jakoś powiązane? Czy aby ruch rzęsek nie zostaje zachwiany, a pojawiła się nawet taka teoria, że rzęski jelitowe wskutek MO/KB są  przygładzone, przez co nie pełnią swojej funkcji..


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 25-09-2013, 05:20
Pojawił się wręcz przypadek, iż kosmki jelitowe były wyrywane przez koktajl błonnikowy.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Asia61 25-09-2013, 10:57
Błahaha!


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Antymedyczna 25-09-2013, 11:10
Może zamiast się śmiać, lepiej wypowiedzieć się na ten temat?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Savage7 25-09-2013, 11:22
Kolega Gibbon przypuszczam, że świadomie zasiał ziarnko paniki. I co teraz ma zrobić biedna koleżanka Antymedyczna?

pojawiła się nawet taka teoria, że rzęski jelitowe wskutek MO/KB są  przygładzone, przez co nie pełnią swojej funkcji..

Gdzie taka teoria się pojawiła?
Mojej mamie koleżanka naplotła, że po KB można dostać zapalenia wyrostka.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Asia61 25-09-2013, 11:23
Antymedyczna, Twoje objawy (uczucie przeziębienia) wskazują na rozpoczęcie procesu uzdrawiania.
Jeśli zaś chodzi o mikrokosmki jelitowe, to zapewniam Cię, że wraz z odstawieniem pokarmów glutenowych i wysoko przetworzonych mają się one coraz lepiej. Stosowanie MO i KB może im tylko pomóc.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Kamil 25-09-2013, 11:23
Wypowiedzieć? A po co odpowiadać na głupie pytania, czy też głupie teorie? Owszem, można by ewentualnie tę teorię obalić, ale po co? Robiliśmy to już wiele razy, a głupi dalej są głupi. I również każdy głupi może tu wejść i napisać taką pierdołę, bez jakiegokolwiek, nawet najmniejszego argumentu.
Najlepszy przykład dają setki tych, którzy piją MO, KB i jakoś ich jelita pracują, pomimo tych wszystkich teorii.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: scorupion 25-09-2013, 11:54
a pojawiła się nawet taka teoria, że rzęski jelitowe wskutek MO/KB są  przygładzone, przez co nie pełnią swojej funkcji..
A gdzie się pojawiła?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 25-09-2013, 12:08
Kolega Gibbon przypuszczam, że świadomie zasiał ziarnko paniki.
Nie, nie - zrobił to już tamten akwizytor, autor książek, bohater filmiku, na którym ma założone rogi (nie mogę sobie przypomnieć jego nick-ów).


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: scorupion 25-09-2013, 12:09
Hadwaolej.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 25-09-2013, 12:11
Ano!


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Pierot 15-08-2014, 09:11
Przeczytałem dwie książki pana Józefa, mam pytanie czy leżenie po wypiciu MO ma wpływ na jej działanie?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 15-08-2014, 10:23
Przeczytałem dwie książki pana Józefa , mam pytanie czy leżenie po wypiciu MO ma wpływ na jej działanie
To koniec pytania?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: M.Z. 15-08-2014, 11:09
Może jeszcze jest w trakcie pisania?
Tak urwało ni z owego, bez kropki ani znaku zapytania.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 15-08-2014, 11:40
Albo wziął się położył i zadziałało...


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Melinda 15-08-2014, 14:18
Pierot,
nie ma znaczenia w jakiej pozycji jesteś, kiedy pijesz MO oraz po wypiciu MO.
Nawet jest lepiej, jak sobie poleżysz, bo mikstura spływa sobie powoli i robi swoje.
Chłopakami się nie przejmuj, nudzą się; a Gibbon jest bez określenia płci, to nie wiadomo co to.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: VVV 18-08-2014, 22:23
http://www.portal.bioslone.pl/oczyszczanie/jak-dziala-mikstura-oczyszczajaca

Kawał dobrej roboty, mogącej stanowić niezłą podstawę do świadomego stosowania, teraz jest dla mnie jasne dlaczego Pan Tomasz Dangel uznał tę metodę za spójną i kompletną.

Ciekawe ilu forumowiczów to przeczytało i wytworzyło sobie spójny obraz tego co dzieje się w przewodzie pokarmowym i jak się to ma do MO.

Moje szybkie spostrzeżenia:

Cytat
Nie sposób nie wspomnieć, że dzięki specyficznym warunkom (ścieraniu treści stałej pokarmu, silnemu zakwaszeniu, trawieniu białek) żołądek stanowi swoisty bufor niszczący niepożądane drobnoustroje, w które obfituje naturalne pożywienie. Warto także wspomnieć, że ową buforową rolę żołądka można stosunkowo łatwo zaburzyć, zażywając środki obniżające kwasowość żołądka, albo rozcieńczając sok żołądkowy dużą ilością płynów, wypijanych podczas posiłku.
Warte szczególnego podkreślenia.

Cytat
Żółć jest wydzieliną produkowaną tylko w jednym celu – jako emulgator niezbędny w trawieniu tłuszczów. Do niczego innego żółć nie może być użyta. Zatem wniosek może być tylko jeden – człowiek powinien jeść tak tłusto, by każdy dostatecznie często posiłek spowodował zużycie żółci zmagazynowanej w pęcherzyku żółciowym. Wymaga tego budowa anatomiczna pęcherzyka żółciowego, który przypomina gumowe naczynie, opróżniane przez uciśnięcie ścian. Jeśli owo naczynie będziemy opróżniali tylko częściowo, a następnie uzupełniali użytą ilość żółci świeżą żółcią, żółć w głębi naczynia nie będzie wymieniana w ogóle, a więc będzie gęstnieć, aż w końcu uzyska konsystencję brei, eufemistycznie przez medycynę zwanej błotkiem żółciowym.
Warte szczególnego podkreślenia, ale pozwoliłem sobie zasugerować zmianę, przecież nie każdy posiłek musi być z tłuszczem, ale porządnie tłusty posiłek dobrze gdy występuje raz dziennie czy raz na dwa dni, no i mamy przecież GBG, i przecież samo jabłko czy nawet w drodze wyjątku pół suchej bułki czasami też nie zaszkodzi.

Cytat
Wówczas żółć, jako emulgator, rozrzedza śluz pokrywający ściany dwunastnicy powodując odsłonięcie błony śluzowej, zwane niszą wrzodową.
Cytat
Wówczas żółć, jako emulgator, rozrzedza śluz pokrywający ściany dwunastnicy powodując powstanie odsłonięcia błony śluzowej, zwanego niszą wrzodową.
To może być tylko moja preferencja, ale miałem kłopoty załapać co jest podmiotem zdania nadrzędnego więc trochę pomajstrowałem i widać lepiej, że podmiotem jest "odsłonięcie zwane niszą wrzodową"

Cytat
Ale to jeszcze nie koniec problemów zdrowotnych, spowodowanych ograniczeniem spożycia wysokoenergetycznych substancji odżywczych, jakimi są tłuszcze (9 kcal z jednego grama), bowiem trzeba je zastąpić niskoenergetycznymi cukrami, przez chemików zwanymi węglowodanami (4 kcal z jednego grama). Jasno z tego wynika, że aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu – trzeba zjeść przeszło dwa razy więcej. Szkopuł w tym, że owe węglowodany nie tylko nie zużywają żółci, ale na domiar złego przeszło dwukrotnie zwiększają zapotrzebowanie na insulinę, czyli że przeszło dwukrotnie nadmiernie obciążają trzustkę. Stąd już prosta droga do plagi naszych czasów, jaką jest cukrzyca typu 2 i otyłość.
Mam wątpliwość merytoryczną czy spożycie 100g glukozy wymaga dwa razy większej ilości insuliny niż spożycie 50g powiedzmy oliwy z oliwek. Wiem o roli insuliny w metabolizmie tłuszczów, ale obawiam się, że nie ma takiego prostego ilościowego przełożenia. Cukrzyk z Cpeptydem 0 (trzustka nie produkuje insuliny) prowadzony na tłuszczach nie potrzebuje dwa razy mniej insuliny niż prowadzony na węglowodanach tylko znacznie mniej, ale nie przesądzam, wyrażam tylko ostrożność.


Piękna sprawa taki artykuł, każdy kto zadaje dziwne pytania co do MO powinien być w pierwszej kolejności do niego odesłany, a mądrale nawet przepytani ze zrozumienia jego treści.

Miło było przeczytać, więc pięknie dziękuję.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 19-08-2014, 01:02
Jestem pod wrażeniem - potrafi Pan pisać zrozumiale! Czyżby zaczął Pan stosować MO (http://portal.bioslone.pl/mo)?

Na początek sprawa formalna. Otóż swego czasu, gdy powstała Fundacja Biosłone, umieściliśmy ją w domenie www.bioslone.pl, zaś "Portal wiedzy o zdrowiu", który dotychczas był w tej domenie, umieściliśmy w subdomenie www.portal.bioslone.pl. W domenie www.bioslone.pl pozostawiliśmy artykuły, które tam były, z zamiarem, że to na jakiś czas, aż te same artykuły, tylko (ważne!) aktualizowane, czyli te z portalu, będą wyżej indeksowane w wyszukiwarkach od artykułów w domenie fundacji. Wtedy mieliśmy je skasować. Niestety, wyszukiwarki zrobiły nam psikusa i artykuły na stronie fundacji wciąż są wyżej notowane od tych samych artykułów na stronie portalu. Wolałbym jednak, żeby, linkując któryś artykuł, dopisywać "portal." pomiędzy "www." a "bioslone.pl", ponieważ artykuły na portalu są aktualizowane, jak na przykład tutaj omawiany: http://www.portal.bioslone.pl/oczyszczanie/jak-dziala-mikstura-oczyszczajaca.

Cytat
Zatem wniosek może być tylko jeden – człowiek powinien jeść tak tłusto, by każdy dostatecznie często posiłek spowodował zużycie żółci zmagazynowanej w pęcherzyku żółciowym.

To zdanie zmieniłem następująco: "Zatem wniosek może być tylko jeden – człowiek powinien jeść tak tłusto, żeby w ostatecznym bilansie jego posiłki powodowały zużycie żółci zmagazynowanej w pęcherzyku żółciowym."

Cytat
Wówczas żółć, jako emulgator, rozrzedza śluz pokrywający ściany dwunastnicy powodując odsłonięcie błony śluzowej, zwane niszą wrzodową.

To zdanie zmieniłem następująco: "Wówczas żółć, jako emulgator, rozrzedza śluz pokrywający ścianę dwunastnicy, wskutek czego następuje odsłonięcie błony śluzowej, zwane niszą wrzodową."

Cytat od: VVV
Cytat od: Mistrz
Ale to jeszcze nie koniec problemów zdrowotnych, spowodowanych ograniczeniem spożycia wysokoenergetycznych substancji odżywczych, jakimi są tłuszcze (9 kcal z jednego grama), bowiem trzeba je zastąpić niskoenergetycznymi cukrami, przez chemików zwanymi węglowodanami (4 kcal z jednego grama). Jasno z tego wynika, że aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu – trzeba zjeść przeszło dwa razy więcej. Szkopuł w tym, że owe węglowodany nie tylko nie zużywają żółci, ale na domiar złego przeszło dwukrotnie zwiększają zapotrzebowanie na insulinę, czyli że przeszło dwukrotnie nadmiernie obciążają trzustkę. Stąd już prosta droga do plagi naszych czasów, jaką jest cukrzyca typu 2 i otyłość.
Mam wątpliwość merytoryczną czy spożycie 100g glukozy wymaga dwa razy większej ilości insuliny niż spożycie 50g powiedzmy oliwy z oliwek. Wiem o roli insuliny w metabolizmie tłuszczów, ale obawiam się, że nie ma takiego prostego ilościowego przełożenia. Cukrzyk z Cpeptydem 0 (trzustka nie produkuje insuliny) prowadzony na tłuszczach nie potrzebuje dwa razy mniej insuliny niż prowadzony na węglowodanach tylko znacznie mniej, ale nie przesądzam, wyrażam tylko ostrożność.

To oczywiście prawda, ale na swoją obronę mam fajny wykręt – ja nie bronię magisterki z biochemii, tylko staram się zwykłym śmiertelnikom wyjaśnić te wszystkie zawiłe kwestie w sposób zrozumiały, a więc nieuszczegółowiony szczegółowo szczegółowymi szczegółami.  

Bardzo dziękuje za wnikliwą analizę artykułu.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: VVV 19-08-2014, 17:24
Cytat
Jestem pod wrażeniem - potrafi Pan pisać zrozumiale!
Czyżby zaczął Pan stosować MO?

Kupiłem kiedyś aloes, sprawdziłem jak działa w moim odczuciu, wrażenie pozytywne, pobudza on układ immunologiczny do walki/oczyszczenia/gojenia.

Oliwę z oliwek i kwasek cytrynowy pijam na bieżąco.

Czemu zawdzięczam zdolność czytania i pisania, wiele czynników, aktualnie do swej paszczy wlewam/wkładam następujące rzeczy:

{dzień bezbiałkowy}
<zwykle rano>
- 500 000mg wody, karnówy, przegotowanej, wystudzonej
- 500mg węglan sodu
- 500mg chlorek potasu
- 0.4mg srebra (mono-atomowego)
- 0.1mg złota (mono-atomowego)

<zwykle wieczorem>
- koncentrat pomidorowy 200g
- oliwa z oliwek 50g
- pieprz
- wrzątek by utworzyć z tego zupkę
{/dzień bezbiałkowy}

{dzień białkowy}
<zwykle rano>
- 500 000mg wody, kranówy, przegotowanej, wystudzonej
- 500mg węglan sodu
- 500mg chlorek potasu
- 0.4mg srebra (mono-atomowego)
- 0.1mg złota (mono-atomowego)

<zwykle wieczorem>
- wybrane warzywo, ~1kg, duszone, sól, pieprz
- oliwa z oliwek lub inny tłuszcz 100g
- wybrane białko, duszone, do syta
{/dzień białkowy}

Do picia  wedle potrzeby (ale nie w czasie jedzenia) herbata z kwaskiem cytrynowym lub woda.

Z tym, że "udziwnienia" stosuję falami o długości kilku tygodni, coraz bardziej rozważam przy kolejnej zmianie załatwić butelkę aloesu i poczynić obserwacje na ile taka aktywacja układu immunologicznego przełoży się u mnie na samopoczucie (nie chce napisać - siłę świadomości).

Piszę takie dziwne rzeczy bo po pierwsze Pan pytał czemu zawdzięczam samopoczucie, po drugie ma Pan swoje doświadczenie więc nie jedno Pan widział, nie jedno Pan słyszał, nie jedno Pan wie i coraz bardziej doceniam Pański sposób dotarcia do zwykłych zjadaczy popularnych produktów przemysłu spożywczego.

Znam też zielarkę/irydologa, która zapisuje swoim podopiecznym mieszankę odpowiednich mielonych nasion i ziół z olejem roślinnym, skutki są bardzo pozytywne w tym samoistnie powstająca niechęć do byle-jakiego jedzenia.

Zachęcam Pana do, wedle uznania, skasowania lub przeniesienia posta po przeczytaniu, treść była adresowana do Pana, a jakby nie było to trochę offtop.
:-)


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Opiotr 19-08-2014, 17:41
Kiedyś też codziennie popijałem łyżeczkę srebra koloidalnego. Przestałem całkiem chorować, od paru lat całkowicie nic, pomimo już dawno odstawionego srebra. I teraz się zastanawiam czy tak wzmocniło ono mój system odpornościowy czy tak popsuło...? (Stawiam na tą drugą opcję)


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 19-08-2014, 18:09
Cytat
(Stawiam na tą drugą opcję)
Ja też.


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: VVV 19-08-2014, 18:19
W zasadzie tak, ale:

Samego srebra absolutnie nie polecam, chyba, że zewnętrznie na zmiany skórne.

Srebro 80% + Złoto 20% dezaktywuje metale toksyczne i sprzyja ich wydaleniu, a co ważniejsze wytwarza potencjał bioelektryczny aktywujący komórki macierzyste do regeneracji nawet układu nerwowego.
Ale to po detoksykacji i naturalnym uzupełnieniu minerałów i witamin,
bo można się nawet zaraczyć.

Jeśli już to samo złoto, samo srebro to kiepski pomysł IMHO.

No to już mamy kilka postów na temat metali koloidalnych i można je śmiało wykopać do wątku o tej tematyce jeśli jest.

Co do mojego układu immunologicznego to ospę wietrzną w wieku dorosłym przeszedłem łagodniej niż katar bez żadnych medycznych specyfików.
:-)


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Szymanczi 11-03-2015, 00:05
Jako ,że przystępuje do picia MO to mam  pytanie:
O jaką oliwe z oliwek dokładnie chodzi? Mam problemy z przewodem pokarmowym (z gazami itp) i nie wiem  jaki olej chodzi? Który najlepszy?
Kupię ją wraz z sokiem z aloesu w jakims sklepie zielarskim?


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Udana 11-03-2015, 08:11
Możesz kupić w naszym sklepie.
http://sklep.bioslone.pl/pl/8-oleje-oliwy


Tytuł: Odp: Jak działa mikstura oczyszczająca
Wiadomość wysłana przez: Deidara 11-03-2015, 09:26
O jaką oliwe z oliwek dokładnie chodzi? Mam problemy z przewodem pokarmowym (z gazami itp) i nie wiem  jaki olej chodzi? Który najlepszy?

Chodzi jedynie o lepkość. Czyli każda się nada. Ja staram się kupować w ciemnym szkle.