Niemedyczne forum zdrowia

BLOK OGÓLNY => Dyskusje o artykułach z Portalu wiedzy o zdrowiu => Wątek zaczęty przez: Mistrz 23-05-2011, 20:37Tytuł: Candida albicans
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 23-05-2011, 20:37
Na portalu ukazał się ważny artykuł: http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/candida-albicans


Tytuł: Odp: Candida albicans
Wiadomość wysłana przez: JohnnyW 07-06-2011, 10:56
Czy są sytuacje, w których taka ingerencja byłaby uzasadniona?
Candidoza jest jednym z objawów źle funkcjonującego organizmu, więc po co walczyć z objawami? A to właśnie robią zappery.
Co gorsza, usuwając w taki sposób Candide, nie usuwając jej przyczyn, a zwalnia się miejsce na niebezpieczniejsze organizmy, więc walka z nim to kopanie pod sobą dołków. Lepiej skorygować swoją diete, tak, żeby grzyb nie miał co żreć (DP) i zadbać o zdrowie (ZZO, MO, KB), a wtedy sam zdechnie (nie całkowicie oczywiście).


Tytuł: Odp: Candida albicans
Wiadomość wysłana przez: scorupion 07-06-2011, 11:43
Cytat
Lepiej skorygować swoją diete, tak, żeby grzyb nie miał co żreć (DP)

Dotyczy to drożdżaka.


Tytuł: Odp: Candida albicans
Wiadomość wysłana przez: Sobol 07-06-2011, 11:45
Ciekaw jestem, ile razy można powtarzać to samo. Nieodparcie na myśl przychodzi mi Syzyf.  ;)


Tytuł: Odp: Candida albicans
Wiadomość wysłana przez: Zbigniew Osiewała (Zibi) 11-06-2011, 20:39
Coś mi się widzi, że owa osoba, mogła wcześniej zaatakować candidę, że potem doszło do walki z rakiem. W tym przypadku candida była jakby sprzątaczką, a nie jakimś wielkim złem. Ona mówiła o stanie zaniedbania organizmu. Zaś na totalne zaniedbanie organizmu wskazywał rak.

Medycyna wyciąga podobnie błędne wnioski, że oto tam, gdzie pojawiają się sprzątaczki, to tam jest brudno i jest bałagan. Czyli że sprzątaczki są winne bałaganu, więc trzeba pozbyć się sprzątaczek. Zachodzi jakiś związek przyczynowo-skutkowy, tylko nie w tę stronę.


Tytuł: Odp: Candida albicans
Wiadomość wysłana przez: Laokoon 12-06-2011, 18:17
Nie jest tak, candida wdała się po serii antybiotyków podanych w trakcie i po wyjściu ze szpitala, gdzie przeprowadzono operację nowotworu. Ponieważ organizm był wyczerpany zarówno operacją, jak i antybiotykoterapią- zastanawiałam się, czy ma sens "pomóc" organizmowi w walce z candidą.
Ale to jest oczywiście szczególny przypadek. Ostatecznie organizm pomógł sobie sam, ale trwało to długo i wiązało się z zagrożeniem życia.

Ale tak jest praktycznie zawsze w przypadkach "leczenia" nowotworów. Prócz kandydozy z mojej wiedzy dochodzi jeszcze żółtaczka. Co tu się dziwić, skoro normalnie zanim dojdzie do nowotworu organizm jest już wypompowany to po chemii może być tylko gorzej.

No i walka z kandydozą jest mocno bez sensu, wprawdzie w pewnych okolicznościach może ona nawet pomóc w odzyskaniu sił, ale to kolejna rosyjska ruletka. Kule mogą być pomocne tylko wtedy kiedy pozwalają dojść do siebie, ale mogą też skutecznie zabijać.


Tytuł: Odp: Candida albicans
Wiadomość wysłana przez: Bolek 21-02-2013, 06:24
Słyszałem, że Candida to beztenowiec więc ginie od tlenu i ozonu ale i w zdrowym ciele nie ma szans  na rozpowszechnianie się a takie warunki do rozwoju Candidy stwarzają powszechne  antybiotyki.
 


Tytuł: Odp: Candida albicans
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 21-02-2013, 08:41
Jakie to są "powszechne antybiotyki"? Czy to tak trudno sklecić jedno zdanie, żeby było zrozumiałe?