Niemedyczne forum zdrowia

BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ => W drodze do zdrowia - pytania, wątpliwości => Wątek zaczęty przez: Spartan 04-07-2011, 15:18



Tytuł: Drętwienie lewej ręki
Wiadomość wysłana przez: Spartan 04-07-2011, 15:18
Witam Forumowiczów.

Około miesiąc temu pojawił się u mnie ból palca serdecznego lewej ręki, który z różnym stopniem nasilenia utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Jest on odczuwalny głównie przy zaciskaniu pięści, najbardziej rano po przebudzeniu. W nocy bólu nie odczuwam. W ciągu dnia ból jest praktycznie nieodczuwalny, chyba że bardzo mocno zegnę palce.

Myślałem początkowo, że to jakiś uraz (częsta praca na działce), jednak tydzień temu zacząłem odczuwać drętwienie tej ręki, od łokcia do dłoni. Dziwne uczucie, jakby nie swojej ręki. Mogę pewnie utrzymywać wszystko w lewej dłoni, ale na przykład podczas pisania przy komputerze odczuwam dyskomfort.

Czy ktoś z Was ma jakieś sugestie, co należałoby zrobić w tej sytuacji? Jakie podjąć działania?

Pozdrawiam serdecznie.


Tytuł: Odp: Drętwienie lewej ręki
Wiadomość wysłana przez: Albert75 04-07-2011, 17:14
Miałem albo w zasadzie mam coś podobnego. Zaczęło się około 2 miesiące temu zdrętwieniem palca wskazującego prawej ręki. Ostatni staw tego palca zsiniał i lekko spuchł. Zesztywniał trochę, ale nic z tym nie robiłem, zmobilizowało mnie to do rozpoczęcia kuracji mieszanką oczyszczającą drobi moczowe. Sinych nawrotów nie miałem, jednak na przestrzeni ostatnich kilku tygodni, po pierwszych 6 tygodniach picia, obserwuję jakby rozszerzające się zdrętwienie na całej dłoni, jakby to, co się w tym palcu nagromadziło, zaczęło się rozłazić po całej dłoni, często też jest ona chłodniejsza od lewej. Nie wiem, co to jest, ale odczucie jest co najmniej dziwne. Ciekawe co to....?    


Tytuł: Odp: Drętwienie lewej ręki
Wiadomość wysłana przez: Helusia 04-07-2011, 22:08
Myślę, że jest coś nie tak z kręgami szyjnymi.


Tytuł: Odp: Drętwienie lewej ręki
Wiadomość wysłana przez: KaZof 05-07-2011, 00:54
Odpowiedzi na pytania: czego objawem jest drętwienie i w jaki sposób można się go pozbyć, znajdują się w artykule Mistrza na Portalu wiedzy o zdrowiu:
http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/magazynowanie-toksyn
Cytat
Nerwy obwodowe przebiegają najczęściej między mięśniami, nierzadko wewnątrz nich. Między nerwem a mięśniem tworzy się kanał, w którym osadzają się toksyny przenikające z błon surowiczych powięzi mięśni. Część toksyn gromadzonych w kanale nerwowym obkleja osłonkę nerwu (nanerwie). Z czasem owe toksyny ulegają zwapnieniu, tworząc zmiany zwyrodnieniowe na kształt koralików nanizanych na nerwy, co ma istotny wpływ na przewodzenie płynących w nich sygnałów. Ucisk tych wapiennych koralików na nerwy czuciowe wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów – cierpnięcie, mrowienie, drętwienie albo silny, przenikliwy ból.

Opisane objawy, w przypadku nerwów niewchodzących w sploty, zazwyczaj występują miejscowo, natomiast w przypadku nerwów wchodzących w sploty mogą mieć charakter zmienny i występować na drodze przebiegu nerwu lub w miejscach zakończeń nerwów czuciowych. Toteż zapalenie nerwów międzyżebrowych objawia się charakterystycznym kłującym bólem, cierpnięciem lub mrowieniem w okolicy klatki piersiowej, mniej więcej w miejscu zadrażnienia nerwu. Nerwy splotu ramiennego mogą wywoływać bóle w okolicy łopatki, w ramieniu, łokciu albo w nadgarstku, a także cierpnięcie opuszków palców (zwykle rozpoczynające się od małego palca) oraz niedowład dłoni. Nerwy splotu krzyżowego mogą wywoływać bóle podbrzusza, w okolicy bioder, albo typowe dla nerwobólów „krążące” bóle w całych nogach (jednego dnia w łydkach, innego w udach albo kolanach), a także cierpnięcie, mrowienie i drętwienie w nogach, szczególnie w rejonie kostek oraz stóp, zwykle rozpoczynające się od dużego palca (palucha).

W początkowym okresie procesu zwyrodnieniowego nerwów obwodowych tylko doświadczony masażysta może wyczuć pod palcami gromadzące się w pobliżu nerwu ciastowate złogi świeżych toksyn. Wtedy łatwo można je rozmasować głębokim masażem powięziowym. Z upływem czasu wapienne koraliki są wyczuwalne dla każdego, a ich rozmasowanie wymaga kilku zabiegów.
Pomocne mogą okazać się następujące tematy:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3385.0
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6517.0
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5667.0


Tytuł: Odp: Drętwienie lewej ręki
Wiadomość wysłana przez: Spartan 05-07-2011, 07:54
Wielkie dzięki, KaZof. Na pewno zapoznam się z tym materiałem.


Tytuł: Odp: Drętwienie lewej ręki
Wiadomość wysłana przez: Jerry 06-07-2011, 08:29
Obstawiam kręgi szyjne. Też to kiedyś miałam. Pomogły ćwiczenia i masaże.


Tytuł: Odp: Drętwienie lewej ręki
Wiadomość wysłana przez: Spartan 06-07-2011, 19:47
Niewykluczone, że to może mieć związek z kręgami szyjnymi. Od niedawna odczuwam lekki ból przy kierowaniu głowy w lewą stronę. W takim razie trzeba rozejrzeć się za konkretnym masażystą.
Dziękuję za porady.


Tytuł: Odp: Drętwienie lewej ręki
Wiadomość wysłana przez: Mrówka 06-07-2011, 21:59
Miałem takie dziwne drętwienia. Były dość denerwujące, bo jakbyś nie panował nad swoim ciałem. Wtedy obstawiałem, że to skutek stresu. Masaże szyjnego odcinka kręgosłupa pomagały, ale nie na długo. Od 1,5 roku żyję zgodnie z Biosłone czyli MO, DP i KB (niestety tylko raz dziennie). Zapomniałem o tamtym problemie i jeszcze kilku innych (nadwaga, depresja, niska samoocena, wieczne zmęczenie i senność etc.).