Niemedyczne forum zdrowia

BLOK OGÓLNY => Zasady zdrowego stylu życia => Wątek zaczęty przez: Kozaczek 21-11-2012, 11:58Tytuł: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 21-11-2012, 11:58
Stan uzębienia nie zależy od tego jak często myjesz zęby, ale od tego jak funkcjonuje twój organizm, a ten z kolei zależy od między innymi odżywiania oraz ogólnej higieny życia.
 http://antymedyczny.nowyekran.pl/post/80506,czym-jest-choroba


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Trubadur 21-11-2012, 15:24
Ciekawy artykuł i ważna teza, ale poza tym zero konkretów. Przeczytałem cały wpis i czuję się tak, jakbym mógł poprzestać na tym wyimku podanym przez Autorkę wątku.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 16-01-2013, 20:53
Wiele ludzi mówi;
- mam super pastę do zębów,
- myję zęby dwa razy dziennie,
- używam nici dentystycznych,
- płuczę jamę ustną płynem do higieny jamy ustnej, a mimo to mam próchnicę, chore dziąsła, ubytki w zębach! Dlaczego?
Złe odżywianie jest główną przyczyną próchnicy oraz chorych zębów i dziąseł. Jeśli chcemy zadbać  o nasze zęby, dbajmy przede wszystkim o ZZO (http://portal.bioslone.pl/zzo).
- http://www.monitorpolskislowian.iq24.pl/default.asp?grupa=189710&temat=197481


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Krystine 18-01-2013, 16:05
No w właściwie od czego zależą zdrowe i białe zęby?


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Trubadur 18-01-2013, 16:33
http://youtu.be/9J_sgYSpdcc


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Katarzyna_i_Jerzy 06-07-2013, 16:41
A ja właśnie przeczytałam o wpływie braku witaminy D na zęby, trzeba jeść dużo ryb, sera zółtego, zółtka z jajek.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Kamil 06-07-2013, 17:04
A można źródło tych informacji?


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Katarzyna_i_Jerzy 06-07-2013, 17:46
Panie moderatorze musiałabym spamować ;), ale na stronach o tej witaminie też jest sporo.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Kamil 06-07-2013, 17:50
Na stronach, w internecie, jest bardzo dużo głupot. Uważam, że wystarczy stosować ZZO (http://portal.bioslone.pl/zzo), jeść mniej przetworzonego i śmieciowego jedzenia i z zębami będzie jak należy.

http://portal.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/dlaczego-niektorzy-nie-moga-wyzdrowiec#niedobór_z_nadmiaru


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Brer 07-07-2013, 14:17
Po pierwsze: wyeliminować pastę z fluorem. Powoduje kruchość zębów u osób dorosłych.
Po drugie:
Cytat
Uważam, że wystarczy stosować ZZO, jeść mniej przetworzonego i śmieciowego jedzenia i z zębami będzie jak należy.

Odkąd zmieniłem pastę na bezfluorową (w moim przypadku do mycia ząbków używam pasty Ajona i czasem zwykłej wody utlenionej) i spożywam mało węglowodanów (ziemniaków i tych przetworzonych, ale nie ograniczam spożywania owoców), po prostu nie mam potrzeby chodzić do dentysty.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Gauger 16-02-2014, 15:58
No w właściwie od czego zależą zdrowe i białe zęby?

Kilka odpowiedzi już otrzymałaś. Od siebie dodam że warto zadbać w diecie o jabłka, wspomagają one oczyszczanie zębów.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Domi5 18-02-2014, 20:14
W jaki sposób jabłka oczyczczają zęby?


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Kundz 20-03-2014, 00:00
Cytat


Przywracamy naturalne piękno zębów od środka za pomocą pożywienia:

1. Truskawki zawierają duże ilości kwasu jabłkowego, przez co usuwają przebarwienia powstałe na zębach. Dlatego w sezonie, warto przekrojoną truskawką pocierać zęby.

2. Jabłka, gruszki, seler czy marchewka zwiększają produkcję śliny, dzięki czemu bakterie są trzymane na dystans, a ponadto trzy ostatnie mają delikatne właściwości wybielające.

3. Orzechy i nasiona (np. dyni czy sezamu), ze względu na swoją teksturę delikatnie ścierają plamy powstałe na powierzchni szkliwa.

4. Niepasteryzowany ser, mleko czy maślanka stanowią świetne źródło wapnia. Mocne zęby to zdrowe zęby.

5. Ananas, to naturalny owocowy wybielacz, podobnie jak truskawki. Dodatkowo zawiera bromelainę, która walczy z próchnicą, plamami na zębach oraz ubytkami.

6. Jeśli masz problemy ze spożywaniem produktów, które bardzo barwią zęby nie zapominaj o wodzie. Pij duże ilości, aby usunąć substancje koloryzujące z pożywienia.

 

Aby mieć białe zęby, rutyna:

- szczotkuj regularnie zęby, do tego celu możesz użyć mieszaniny sody oczyszczonej wymieszanej w równej proporcji z olejem kokosowym. Soda jest delikatnym środkiem ścierającym a równocześnie wybielającym. Olejk kokosowy, jest ponoć bardzo skutecznym środkiem w walce z próchnicą, ponieważ atakuje bakterie ją wywołujące.

- płukaj je regularnie wodą z solą, najlepiej po każdym posiłku

-skórka banana zawiera pełno minerałów takich jak magnez, potas czy mangan, które podczas wcierania dostają się do porów zęba. Po wtarciu skórki banana, wewnętrznej strony, w zęby pozostaw je na około 5 do 30 minut przed wypłukaniem ust.

- jeśli chcesz uniknąć przebarwień związanych z kawą czy herbatą, pij je przez rurkę.

Cytat
Preparaty do pielęgnacji jamy ustnej znane są co najmniej od 4000 lat. Chińczycy używali sproszkowanych kości małych zwierząt, Egipcjanie w różnych ilościach kadzidło, zielony ołów i grynszpan, jednak to Arabowie  byli przeciwni mocnym środkom, które mogły ścierać szkliwo zębów. Dało się naturalnie przez 4000 lat? Jasne, że dało! Jednak pamiętajmy, że to nie pasta do zębów, a sam proces szczotkowania zębów jest dla nas zbawienny. Można mówić, że reminalizacja w sposób chemiczny jest nie do zastąpienia, ale Nagel (2010) w swojej książce na temat dbania o zęby mówi, że mineralizacja zachodzi naturalnie, w bezpośrednim kontakcie, podczas spożywania, żucia posiłku oraz poprzez naszą krew. Wiele badań które przeprowadził Weston 1939 (darmowa książka, tylko po angielsku) wykazało, że najważniejsza w zachowaniu zdrowego uśmiechu jest dieta. Co więcej, społeczności, które w ogóle nie szczotkowały zębów, a odżywiały się prawidłowo nie miały żadnych problemów z próchnicą, dziąsłami i innymi problemami dentystycznymi. Nowoczesna pasta do zębów  to wytrwór z 1940 roku, w całej litanii składników.

Cytat
Zdrowe zęby, to piękne zęby. Jak naturalnie dbać o piękny uśmiech?
Higiena jamy ustnej ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, zaś zdrowie naszych zębów na nasz cały organizm. W ciągu minionych lat, pomimo iż częściej myjemy, nitkujemy i płukamy zęby coraz większa ilość zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych cierpi na problemy z próchnicą czy chociażby paradontozą. Powszechnym stało się mniemanie, że wszystkie dzieci mają próchnicę. Ponadto, mało kto z nas, tak naprawdę wie co zawiera komercyjna pasta do zębów i że jest to po prostu trucizna dla naszego organizmu (dlaczego jest to trucizna?). Współczesny człowiek przyzwyczaił się do tego, że jakikolwiek środek doraźny (pasta, płyn do płukania jamy ustnej) jest najlepszym rozwiązaniem każdego problemu. Zapominając, że podstawą naszego zdrowia, jak i zdrowia naszych zębów jest odpowiednia dieta. Ogromne ilości cukrów oraz białego pieczywa (poza tymi powstałym ze starych gatunków zbóż jak chociażby orkisz)  sprawiają, że nasze zęby nie należą do najzdrowszych. Efekt współczesnego pożywienia, na aktualny stan uzębienia człowieka został świetnie zilustrowany przez dentystę Westona Price’a, który badał stan uzębienia wielu różnych rdzennych społeczności na całym świecie. Wtedy też zauważył on, że zarówno Eskimosi, prawie wyłącznie żywiący się rybami, czy mieszkańcy tropikalnych wysp będący wegetarianami mają piękny uśmiech bez próchnicy czy ubytków. Jednak w momencie ich zetknięcia się z cywilizacją w formie fast food-ów i wszechobecnego cukru od razu pojawiają się problemy. Dlatego rozpocznijmy od diety:

Dieta w higienie zębów oraz wspomagająca leczenie próchnicy (fragment książki EKOnomiczne dziecko)

 

- unikaj podjadania, lepiej raz a dobrze zjeść, gdyż w przeciwnym razie, co chwila organizm będzie narażony na kwaśny odczyn śliny,

- po posiłku warto zjeść produkty zasadowe,

- jedz mięso i jajka pochodzące od naturalnie karmionych trawą zwierząt (dzięki czemu jest ono bogate w witaminę K2, niezbędną do przyswajania wapnia),

- staraj się bardzo często jeść prawdziwe zupy zrobione na kościach,

- nie unikaj tłuszczów nasyconych, gdyż to w nich rozpuszczają się niezbędne dla pięknego uśmiechu witaminy A, D i K2,

- jak ognia unikaj przetworzonych produktów żywnościowych oraz pasteryzowanego nabiału,

- staraj się jeść owoce i warzywa wraz ze skórkami (np. ziemniaki, czy jabłka), nie wyrzucaj zewnętrznych liści sałaty i szpinaku, bo to w nich znajduje się najwięcej witamin i minerałów,

- staraj się jeść łyżeczkę naturalnego tranu wymieszanego z jedną łyżeczką prawdziwego masła, przed każdym posiłkiem,

- nie unikaj słońca, gdyż to dzięki niemu produkuje się w naszym organizmie witamina D,

-spożywaj posiłki zgodne z Twoim uwarunkowaniem etnicznym, w naszym wypadku, sfermentowane warzywa lub nabiał (serwatka, kefir) oraz jedz kasze, warzywa i owoce, unikaj zaś cukrów i białej mąki ze współczesnych gatunków pszenicy (Price, 2006),

- jeśli już masz problemy z zębami, warto suplementować wapno, które wspomoże remineralizację zębów, jego świetnym źródłem oraz innych 26 minerałów są skorupy kurzych jaj, wystarczy do posiłku dodać pół łyżeczki bardzo dobrze zmielonych skorupek (najpierw wygotuj je przez 5 minut, następnie wysusz na słońcu i przechowuj w szczelnym pojemniku), nie zapomnij o naturalnym źródle fosforu, gdyż jest on niezbędny podczas suplementacji wapna (kasza jaglana, żółtka kurze, grzyby czy mleko).

- przed snem wypij szklankę wody, wypłukaj usta wodą z solą (przepis poniżej) lub też napij się mleka, aby w nocy środowisko Twojej jamy ustniej było zasadowe, a nie kwaśne.

Wiele tu Biosłonejskiej filozofii. Źródło: http://zielonyzagonek.pl/


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 20-03-2014, 05:45
Cytat
Wiele tu Biosłonejskiej filozofii. Źródło: http://zielonyzagonek.pl/
Sporo też bzdur.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Kundz 20-03-2014, 07:02
Oczywiście, że tak. Wiele to nie znaczy wszystko :).


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Aisikkka 22-07-2014, 13:44
Ja słyszałam, że pomocne jest płukanie jamy ustnej czystkiem. I chyba faktycznie mogaą być niezłe efekty, bo napar z niego jest przeciwbakteryjny.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 22-07-2014, 14:05
Abakterioza jamy ustnej jest bardzo niekorzystna dla zębów.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Dasiek 23-07-2014, 01:01
To znaczy, że ocet jest najlepszym sprzymierzeńcem pożytecznych mikroorganizmów w jamie ustnej. Ale gdy brak szkliwa w przyzębiu to czy nie przyczynia się do dalszej destrukcji?


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Szymanczi 03-09-2014, 22:51
Nie chceę zakładać nowego wątku więc napiszę to tu.

1.Dzisiaj byłem zmienić sobie plomby z tych rtęciowych na białe. Zostały mi jeszcze 3.
Pani stomatolog normalnie wierci w tej plombie i wstawia nową...Nie wiem co o tym sądzić...Przy takim zabiegu nie trzeba usuwać jej jakoś specjalnie, żeby ta rtęć nie przedostała się do organizmu?

2. Stosuję pastę bez fluoru i przez to pojawił mi się kamień na który jestem już umówiony żeby go usunąć i zabrać się za dalsze zmienianie plomb i leczenie zębów. Jest stosowany fluor przy takim usuwaniu kamienia nazębnego? Co polecacie?Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Asia61 04-09-2014, 09:20
Kamień nazębny pojawił się u Ciebie nie z powodu zastosowania pasty bez fluoru, tylko z powodu zmiany składu chemicznego śliny.
Przy usuwaniu plomb amalgamatowych muszą być przestrzegane specjalne warunki, których nie znam. Z pewnością nie powinny być usuwane w rutynowy, zwykły sposób, ponieważ wówczas rtęć ma styczność ze śluzówką jamy ustnej i dodatkowo się wchłania. Może być również odruchowo połknięta.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: VVV 04-09-2014, 12:34
Przy usuwaniu plomb amalgamatowych muszą być przestrzegane specjalne warunki

Cytat
Najważniejszym aspektem procedury – dla pacjenta i dla lekarza stomatologa – jest pełna ochrona przed wdychaniem oparów rtęci wydobywających się podczas borowania. Podczas zabiegu muszą być stosowane wysoko wydajne urządzenia zasysające, można też wykorzystać tzw. koferdam – gumową zaporę dla bakterii.

http://www.declinic.pl/koferdam-kaprys-lekarza-czy-koniecznosc/
(http://www.declinic.pl/wp-content/uploads/2013/06/Fotolia_51535801_S-300x153.jpg)

Albo nawet:
http://www.dentalhealthpractice.co.uk/dental-treatments-at-a-southampton-dentist/mercury-free-treatments-at-a-west-end-family-dentist.html
(http://www.dentalhealthpractice.co.uk/images/gallery/restoration/6.jpg)
(http://forum.bioslone.pl/Themes/bisdakworldgreen/images/bbc/url.gif)


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Fazibazi 04-09-2014, 16:40
Teraz nie bedzie mógł usnąć, tak go nastraszyliście :D

Proponuję zmienić partacza na specjalistę.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Kamil 04-09-2014, 17:26
Na fioletowo odpowiedź jak powinno się usuwać. Do tego filmik. Poniżej jeszcze dwa filmy z naszego forum.

Cytat od: http://www.dzieci.org.pl/forum/autyzm/szukam-desntysty-usuwajacego-amalgamaty/msg82313/?PHPSESSID=40f9d967709cdc2f45e28e3c82c072dc#msg82313
Witam.

Nie będę tutaj opowiadać mojej historii, nie jest ona wesoła. W każdym razie wygląda na to, że jest konieczne usunięcie amalgamatów z zębów, żeby po prostu zlikwidować wszelkie ewentualności mogące przyczyniać się do mojej choroby.
Szukam dentysty usuwającego amalgamaty w bezpieczny sposób.
Na zachodzie jest takich dentystów wielu (szczególnie w USA), w Polsce chyba żadnego.
Chodzi o to, żeby ten dentysta przestrzegał następujących protokołów:

[...niedziałający link...] (mod. //Kamil)

Szukałem tutaj na forum, ale nawet ten jeden dentysta, którego znalazłem, nie spełnia wszystkich wymagań, chociaż wyraził wstępnie chęć współpracy, żeby doprowadzić wszystko do odpowiedniego standardu. Może nie umiem szukać, jakaś ta wyszukiwarka dziwna.

Oto streszczenie standardu usuwania zawartego w powyższym pdf-ie:
* (Safe removal of amalgam fillings) Podczas usuwania amalgamatu groźne są opary rtęci powstałe na skutek wytwarzania się wysokiej temperatury przy borowaniu.

Mój komentarz: Każda plomba amalgamatowa będzie musiała kiedyś zostać usunięta - po prostu jej czas użytkowania się skończy. Tak więc każdy zostanie narażony na zatrucie rtęcią podczas usuwania. Chociażby z tego wynika, że dentyści nie mówią do końca prawdy, zapewniając o bezpieczeństwie amalgamatów -
nawet pomijając tu sprawę wydzielania się rtęci podczas normalnego użytkowania (gryzienia). Badania tego tematu nie są tak zupełnie jednoznaczne, ale lepiej dmuchać na zimne i nie stosować amalgamatu, niż stosować i później tego żałować. Zresztą na tym forum nie muszę nikogo przekonywać, chciałem tylko dać jeden argument (ten o usuwaniu) w przekonywaniu dentystów, którzy są najwyraźniej zaślepieni.
A poza tym nie rozumiem także tego - chcę zapłacić za bezpieczne usuwanie amalgamatu, nie chcę tego za darmo - więc czemu nikt nie chce dostarczyć mi takiej usługi, tylko przekonuje mnie, że amalgamat jest "cacy"?

* (Cut and chunk) Dentysta powinien po nacięciu amalgamatu (np. przecięciu na 4 części środkiem), odłupywać jego kawałki. W ten sposób o wiele mniej rtęci jest uwalniane do powietrza.
To może zrobić każdy dentysta.

* (Keep it cool) Chłodzenie wiertła wodą. Dostępne chyba w każdym uchwycie do wierteł, ale jeszcze musi być włączone na "wysoki bieg", tak aby jego sprawność była duża.

* (Suction!) Odsysanie powietrza z obszaru roboczego. Teoretycznie ssaki są u każdego dentysty (do odsysania śliny), ale to nie chodzi o takie. Zwracam na to uwagę.
Powinny to być odsysarki powietrza o dużej wydajności. Polecana jest w tym pdf-ie odsysarka o dużej wydajności, która zakładana jest na uchwyt do wierteł, tak że bardzo mało oparów ma szansę przedostać się do otaczającego powietrza.

* (Rubber dam or no rubber dam) U nas nazywany coferdam - pozwala odizolować obrabiany ząb od reszty buzi. Konieczny.

* (Cover the skin) Należy przykryć pacjenta, żeby nie osadzały się na nim cząsteczki rtęci rozrzucane przez wiertło. Można przykryć ręcznikiem papierowym, więc wszędzie jest to wykonalne. Przedstawia to rysunek na stronie 3.

* (Rubber gloves) Rękawiczki nie powinny być lateksowe, ponieważ rtęć przenika przez lateks. Ta wskazówka służy ochronie dentysty.

* (Supplemental air) Należy dostarczać powietrze (tlen?) za pomocą maski na nos, np takiej, jakiej stosuje się do podawania podtlenku azotu podczas narkozy.

* (Maintain clean air in the operatory) Chodzi o to, żeby wentylować cały gabinet, a także, żeby wylot wysysarki był gdzieś na zewnątrz i powietrze nie wracało do gabinetu.

**** Inne.

* (Nie wymienione w pdf, ale stosowane za granicą, chociaż na polskie warunki to byłoby chyba za wiele) Pomiar oporności galwanicznej plomb i usuwanie w kolejności tego pomiaru. Szczegółów nie znam.

* (Nie wymienione w pdf, ale stosowane za granicą, chociaż na polskie warunki to byłoby chyba za wiele) Jonizator - przyciąga jony rtęci w powietrzu i je usuwa.

* (Nie wymienione w pdf, ale do zastosowania na własną rękę) Węgiel aktywowany doustnie na pół godziny przed i po usuwaniu

* (Nie wymienione w pdf, ale do zastosowania na własną rękę) Zastrzyk z witaminy C (szczegółów na razie nie znam, muszę doczytać)

Tak więc podsumowując.
1. Prosiłbym o podanie dentysty, który usuwa amalgamaty spełniając powyższe standardy lub który chciałby je u siebie wprowadzić.
2. Prosiłbym także o wyrażanie zainteresowania tym pomysłem (czyli po prostu: chętni do usuwania amalgamatów w bezpieczny sposób zgłaszajcie się  '<img'> ). Mógłbym wtedy zapewnić dentystę, że wprowadzenie powyższych standardów będzie miało dla niego sens finansowy.

Mam nadzieję, że uda się znaleźć takiego dentystę, ponieważ niedobrze ze mną, a jechać z tym za granicę, to byłby wielki problem, także finansowy.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Biggero

PS. Mieszkam w Warszawie, więc preferowałbym dentystów z tych okolic, ale
niekoniecznie.


Do tego:

AM_magister, mam dla Ciebie jedną podstawową radę w kwestii usuwania wypełnień amalgamatowych, a mianowicie poczytaj, jak taki zabieg powinien być wykonany fachowo i spróbuj znaleźć stomatologa, który wykona to w taki sposób. Myślę, że nawet specjalne przygotowanie się poprzez zażywanie wcześniej różnych preparatów nic nie pomoże, jeżeli zabieg zostanie wykonany niewłaściwie. Wiem, co piszę, bo od kilku miesięcy próbuję przywrócić mój organizm do równowagi po takim niefortunnym usuwaniu amalgamatów. Poniżej kilka linków do filmów o fachowych zabiegach, tylko obawiam się, że w Polsce to tylko marzenie.
http://www.youtube.com/watch?v=MgIUrj7s3PA    
http://www.youtube.com/watch?v=4qvNf4NVZvI&feature=related

Ja wiem jedno na pewno - że moja wspaniała przygoda z ideą forum Biosłone, z piciem MO i pozostałymi zmianami w moim codziennym funkcjonowaniu sprawiła, że mój organizm jest już na tyle silny, że radzi sobie z tą trudną sytuacją całkiem nieźle, aczkolwiek mam za sobą kilka trudnych miesięcy.Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: VVV 04-09-2014, 19:25
http://www.youtube.com/watch?v=MgIUrj7s3PA     

No toś gościa uspokoił na amen.
Zwłaszcza 10cm rura wyciągu i maski robią solidne wrażenie.
(poniżej fotka z tego filmiku, o ile się załaduje)
(http://www.pictureshack.us/images/72076_1.jpg)


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Szymanczi 04-09-2014, 21:32
Co mam zrozumieć poprzez zmianę składu śliny ?

No właśnie ciężko z takim specjalistą który wymieni mi na białą tak jak jest to ukazane na zdjęciu. Chciałbym zacząć się oczyszczać, a z tą rtęcią to niemożliwe... Co tu robić? Ryzykować i usuwać kolejne 3 tak jak to zostało zrobione z jedną?


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Asia61 05-09-2014, 06:47
Porozmawiać z ambitnym stomatologiem. Może na zasadzie "potrzeba matką wynalazku" zorganizuje to trochę lepiej. Coraz więcej osób w społeczeństwie jest świadomych i będzie szukało takiego specjalisty, który podoła "zachciankom klienta i wymogom rynku".


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Szymanczi 07-09-2014, 21:06
Niestety podzwoniłem i nikt nie jest w stanie zapewnić takiej akcji z maską...
Jak myślicie? Lepiej usunąć te plomby? Jeszcze 3 mi zostały do końca. Czy męczyć się z nimi?


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Asia61 08-09-2014, 18:34
Ja bym usunęła. Moje też poszły w nieprofesjonalny sposób, tyle, że w wyniku mojej nieświadomości zagrożeń związanych z procesem usuwania.
Wydaje mi się, że posiadanie takich plomb przez wiele następnych lat, to większe zło dla organizmu.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Fazibazi 08-09-2014, 19:55
Żonka miała około 5 lat temu też wymieniane 2 stare plomby w podobny sposób jak ty Symanczi (czyli bez interwencji plutonu przeciwchemicznego jak na zdjęciu). Żyje do dziś i ma się dobrze a nawet lepiej bo teraz ma plomby jasne :) Ja bym usunął i zajął głowę czym innym....


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Ibay 16-11-2021, 18:32
Witam,
Od kill lat zgrzytam na zębach w nocy podczas snu. Budze sie rano z bólami dziaseł. Ostatnio mocno się to nasiliło i zgrzytam w ciągu dnia. Sporo zebów juz "zjadłem" i obawiam sie co bedzie dalej.
Miał ktoś z Was podobny problem? Poradziliście sobie z tym?


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Piotr 16-11-2021, 21:30
Są nakładki na zęby przeciw zgrzytaniu. Porozmawiaj ze swoim dentystą, żeby Ci coś takiego wykonał.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Mbogdan 17-11-2021, 14:49
Jak skończyłem uprawę pieczarek to miałem czas zająć się zdrowiem. Zacząłem od leczenia zębów. Dentysta powiedział, że zjadłem zęby. Nie rozumiałem o czym on mówi, więc zapytałem z czego to wynika, że zjadłem zęby. Pytam czy jadłem twarde pokarmy, czy mam miękkie zęby?. Dentysta powiedział, że mam pasożyty i zgrzytam zębami. Przypomniało mi się, że jak byłem w wojsku to mówili, że w nocy zgrzytam zębami.
Przyczyna zgrzytania zębami to PASOŻYTY. 


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Luciano 18-11-2021, 08:48
Witam,
Od kill lat zgrzytam na zębach w nocy podczas snu. Budze sie rano z bólami dziaseł. Ostatnio mocno się to nasiliło i zgrzytam w ciągu dnia. Sporo zebów juz "zjadłem" i obawiam sie co bedzie dalej.
Miał ktoś z Was podobny problem? Poradziliście sobie z tym?
Warto udać się do ortodonty na wizytę kontrolną.


Tytuł: Odp: Zdrowe zęby a odżywianie
Wiadomość wysłana przez: Skorupion 18-11-2021, 09:28
W niektórych przypadkach borelioza rzuca się na zęby. Ani dentysta, ani ortodonta niewiele wtedy pomoże. Charakterystycznymi objawami są: szybkie ścieranie się zębów, ból zęba wyleczonego kanałowo i psucie od środka.