Niemedyczne forum zdrowia

BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ => Alergie => Wątek zaczęty przez: Helpme 18-12-2012, 17:01Tytuł: Helpme - AZS? Co robić?
Wiadomość wysłana przez: Helpme 18-12-2012, 17:01
Wiek- Mam 21 lat.  
Moje dolegliwości to: ogólnie Alergia(AZS), czerwone plamy na zgięciach rąk, okolicy klatki piersiowej i prawa część policzka objęta żółtymi strupami już bez wyprysków ropnych. Akurat w tej chwili mam liszajca zakażnego. Potrzebuję porady żeby się tego pozbyć. Byłem u dermatologa przepisał maść "Mupirox" widać poprawę lecz tabletki doustne (antybiotyki) wywołały u mnie pokrzywkę w postaci bąbla.
Dermatolog powiedział że muszę brać tabletki "forcid" ponieważ liszajec zakażny może rozprzestrzenić się i zaatakować narządy tj: wątroba? Oprócz leku forcid, zażyłem MIP 600, na drugi dzień fatalnie się czułem, tak jakbym był na kacu.
Historia choroby- stosowałem maści sterydowe o małym natężeniu sterydu. Byłem często smarowany przez rodziców w miejscach tj:zgięcia kolan, rąk, okolicach zausznych. Stosowane tabletki doustne to Zyrtec.
W dzieciństwie często piłem Coca-Cole, jadłem dużo słodyczy, chipsów. W dzieciństwie popełniłem trochę błędów żywieniowych ale od kilku lat nie piję żadnych napoi gazowanych, nie jem słodyczy. Od kilku lat lepiej się odżywiam.
Obecnie jestem bezrobotny, niedługo nareszcie zacznę pracować tylko że mam mało czasu na wyzdrowienie.
Wiadomo że organizm się oczyszcza w postaci AZS ale liszajec zakażny jest spowodowany drapaniem i przenoszeniem zarazków na inne zdrowe miejsca  chorej osoby. Mam nadzieję że jedna tabletka MIP 600 nie wywoła u mnie większych szkód, tak samo jak zażycie 2 tabletek forcid. Teraz zastanawiam się jak oczyścić się z tych toksyn. Są jakieś sposoby naturalne na pozbycie się liszajca?


Tytuł: Odp: Alergia
Wiadomość wysłana przez: Liwia 18-12-2012, 17:21
Helpme. Zanim podejmiesz jakieś działalnia wobec siebie, poczytaj żebyś wiedział co robisz. Na tym forum ludzie pomagają, ale jeżeli chodzi o zdrowie, to pomóc sobie możesz tylko Ty, w oparciu o wiedzę, którą tu masz wyłożoną w przystępny sposób. Jeżeli zdecydujesz się wziąć zdrowie we własne ręcę, lepiej zrobić to świadomie - inaczej może być więcej kłopotu niż pożytku. Ale spokojnie, to jest do zrobienia.
Na początek poczytaj Portal Wiedzy (http://portal.Bioslone.pl/), jeżeli  jeszcze nie masz książek, okrzepnij troszkę.
Przed podjęciem testu buraczkowego, powinno się przejść na Dietę Prozdrowotną i ponamierzać produkty, na które jesteś uczulony i wyelimonwać je. To taka podstawa, by sobie nie szkodzić. Twój organizm ratuje się poprzez ewakuację toksyn. Droga Biosłone nie jest ekspresowa, to działania długofalowe, budowanie pewnego stylu odżywiania i rozumienia organizmu.
Co do metody NIA, to mam pierwsze doświadczenia. Wkrótce się nimi podzielę, ale fundamentem zdrowia są działalnia profilkatyczne (Biosłone).


Tytuł: Odp: Alergia
Wiadomość wysłana przez: Helpme 18-12-2012, 18:24
Właśnie chcę zrobić badania alergologiczne z krwi. Wtedy wykluczę z diety pokarmy, na które jestem w 100% uczulony? Już od dawna, ca. 6 miesięcy przestałem jeść śmieciowe jedzenie. Widzę poprawę tylko że właśnie tak to jest z AZS,  że wybuchło to nagle. Przez dłuższy czas testowałem na sobie dużo pokarmów, żeby dowiedzieć się co mnie uczula i jestem pewien, że np: cukier, surowe buraki, marchewka mnie uczula ale po gotowaniu już nie uczula. Powolutku będę robić wszystko co jest korzystne. Dziękuję bardzo Liwia za ten post i czekam na twoje wyniki z NIA.Tytuł: Odp: Alergia
Wiadomość wysłana przez: K'lara 18-12-2012, 18:55
Przeczytaj a potem popraw swój post. Masz na to dwie godziny.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16391.0


Tytuł: Odp: Alergia
Wiadomość wysłana przez: Liwia 18-12-2012, 23:18
Cytat
Dziękuję bardzo Liwia za ten post i czekam na twoje wyniki z NIA.
Zacznij stosować profilaktykę, odstaw szkodliwe substancje. Ja stosowałam monodietę, znajdziesz to w moim wątku "Liwia - co począć z alegią?".


Tytuł: Odp: Alergia
Wiadomość wysłana przez: Helpme 19-12-2012, 02:31
Rozumiem. Pierwsze co muszę zrobić to zacząć od DP, a po diecie zacząć MO?
Czy koniecznie muszę odstawić maść + 7 dni antybiotyk? Skóra tragicznie wygląda.
Lepiej będzie jak się wyleczę antybiotykiem i wtedy zacznę DP, MO, etc.?
Wciąż nie wiem co robić...


Tytuł: Odp: Alergia
Wiadomość wysłana przez: Liwia 21-12-2012, 16:35
Helpme. Nie mogę być twoim doradcą w sprawie leków, tutaj jest miejsce na twoje decyzje. Generalnie leki się używa gdy zachodzi taka konieczność. Musisz wyczuć sam czy w twoim wypadku jest to konieczność czy coś innego. Wiem tylko, że jeżeli jeszcze nie masz na tyle mocnego organizmu, żeby ogarnął ten stan, czasem lepiej coś zaleczyć i działać krok po kroczku. Spokojnie. Nastaw się na długofalowe, dobre nawyki żywieniowe i profilaktykę, a jeżeli kuracja antybiotykiem jest konieczna, to trudno. DP możesz wprowadzać od zaraz. MO i koktajle, jak się u Ciebie trochę uspokoi.


Tytuł: Odp: Helpme - AZS? Co robić?
Wiadomość wysłana przez: Helpme 21-12-2012, 22:11
Wiem, że jest to forum niemedyczne, trzeba zaleczyć lub w moim przypadku wyleczyć? Zauważyłem, że organizm jest osłabiony po antybiotykach, ponieważ kilka godzin na dworze sprawiły, że mam katar, ból głowy. Dermatolog straszył, że będę mieć zaatakowane organy, jeżeli nie wezmę antybiotyków. Wystarczy maść na liszajca, smarować 3x dziennie. Niekiedy konieczne antybiotyki przy rozprzestrzenieniu się liszajca na większy obszar ciała. Widzę, że maść antybiotykowa pomaga. Jeżeli nie pomoże całkowicie wyleczyć, to będę musiał brać antybiotyki. Liwia, w sumie lepiej wziąć ten lek, jeśli konieczne.