Niemedyczne forum zdrowia

BLOK KULINARNY I KOSMETYCZNY => Dział kosmetyczny => Wątek zaczęty przez: Kozaczek 25-03-2013, 19:51Tytuł: Chusteczki nawilżające
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 25-03-2013, 19:51
"Główny składnik, którym nasączone są te chusteczki, to ciekła parafina (paraffinum liquidum) – to ona „cudownie" sprawia, że skóra w jednej chwili staje się gładka, miękka i lśniąca.

A na czym ten „cud" polega? Otóż pokrywa ona wycieraną skórę jakby cienką warstwą plastiku, zatykając pory i blokując drogę, którą wydalane są toksyny. W efekcie, komórki skóry dosłownie się duszą, co hamuje ich podział i zaburza gospodarkę hormonalną. Niektórzy biorą te nieprawidłowości nawet za objawy raka".

"Kolejnym istotnym składnikiem chusteczek nawilżanych jest glikol propylenowy. Jest to środek przeciwpleśniowy, wykorzystywany w produkcji poliestru oraz jako składnik płynu chłodniczego. Choć nie jest równie toksyczny co jego bliski krewny – glikol etylenowy – również i on powoduje zapalenie skóry, uszkodzenie nerek i wątroby, a także hamuje wzrost komórek skóry".

- http://www.wolnaludzkosc.pl/pl/zdrowie-fakty/item/31651-umyłbyś-buzię-dziecka-benzyną-cała-prawda-o-chusteczkach-nawilżanych

Tytuł: Odp: Chusteczki nawilżające
Wiadomość wysłana przez: Nieboraczek 29-05-2014, 12:05
Cytat
Dostępne są chusteczki ekologiczne nasączane olejkami eterycznymi niezawierającymi składników szkodliwych dla skóry lub ogólnie dla zdrowia.

Cytat ten pochodzi z powyższego artykułu, zalinkowanego przez Kozaczka. Zna ktoś nazwę takich chusteczek, nieperfumowanych sztucznie i niezawierających tej chemii? A jeszcze lepiej jak ma wypróbowane i wie, że nie powodują podrażnień. Proszę o taką informację, to ważne dla mnie.


Tytuł: Odp: Chusteczki nawilżające
Wiadomość wysłana przez: Monika 29-05-2014, 20:42
Nieboraczek, ja dla swojej 7-miesięcznej córeczki, jeśli jesteśmy poza domem, stosuję chusteczki firmy Waterwipes, w składzie mają 99,9%wody i 0,1% to wyciąg z owoców. Tylko nie wiem czy są do nabycia w Polsce, ja mieszkam w Irlandii, ale może w jakimś sklepie internetowym moża je nabyć.


Tytuł: Odp: Chusteczki nawilżające
Wiadomość wysłana przez: Whena 29-05-2014, 21:16
Z tych ekologicznych to może takie: (nie wiem czy nie ma tam czegoś złego w składzie, ale na pewno są lepsze niż te popularne)
http://www.wielorazowo.pl/pl/p/Dzieciece-chusteczki-nawilzajace-NATURAL-bezzapachowe-JACKSON-REECE-64-szt./287
http://www.smyk.com/beaming-baby-ekologiczne-chusteczki-nawilzane-organiczne-baby-wipes-72-szt,p1046028711,swiat-niemowlaka-p
http://www.organicalulu.pl/368-beaming-baby-organiczne-chusteczki-nawilzane-baby-wipes.html
http://sklep.puregreen.pl/ekologiczne-chusteczki-nawilzane-dla-dzieci-earth-friendly-baby.html

Tu jak sobie samemu zrobić takie chusteczki:
http://ecowawa.pl/index.php/artykuly/id/3/1782


Tytuł: Odp: Chusteczki nawilżające
Wiadomość wysłana przez: Nieboraczek 30-05-2014, 13:28
Znalazłam te chusteczki WaterWipes, dziękuję za nazwę i opinię. Mają bardzo dobre recenzje, więc wypróbuję. Można je kupić tutaj:

http://labeauty.pl/index.php?route=product/category&path=64_155


Tytuł: Odp: Chusteczki nawilżające
Wiadomość wysłana przez: Cykoria 02-01-2020, 11:05
Polska firma ALG Pharma produkuje chusteczki nawilżane o nazwie h2o wipes. W składzie: woda, ekstrakt z pestek grejpfruta, gliceryna, witamina C. Wychodzą sporo korzystniej cenowo niż WaterWipes, ale są gorzej nasączone. U nas sprawdzały się dopiero, gdy córcia była na tyle duża, że pupkę po kupce myłyśmy pod kranem, a chusteczek używałyśmy do odświeżania miejsc intymnych po siusiach.