Niemedyczne forum zdrowia

BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ => W drodze do zdrowia - pytania, wątpliwości => Wątek zaczęty przez: Kawka 18-01-2008, 19:36Tytuł: Odtrucie organizmu po antybiotykach
Wiadomość wysłana przez: Kawka 18-01-2008, 19:36
Mistrzu!

W ostatnim dniu 2007 r. moja mama uległa wypadkowi. Doznała wieloodłamowego otwartego złamania dalszej nasady kości ramieniowej. Obecnie jest już w domu po 10-dniowym pobycie w szpitalu, który bardzo źle znosiła. Nikomu nie życzę  tego, przez co przeszła - straszliwy ból, długie kilkugodzinne oczekiwanie na operację, obfite krwawienie itp......

Niestety w domu oprócz osłabienia z powodu dużej utraty krwi, pojawiły się problemy z przewodem pokarmowym - częste biegunki - których najpewniej powodem są podawane przez 7 dni antybiotyki - Augmentin i Metronidazol. Cały czas mama stosuje probiotyk ProBacti4. Od dwóch dni jest na diecie kleikowej marchwiowo-ryżowej, zaleconej przez dr Janusa. Dzisiaj już mama czuje się nieco lepiej, nawet ma apetyt. Jaką dietę poradził by Mistrz mojej mamie na wzmocnienie i odtrucie organizmu po kuracji antybiotykowej?

Dziękuję za pomoc i wskazówki.

Kawka


Tytuł: Odtrucie organizmu po antybiotykach
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 19-01-2008, 00:33
Kleik jest dobrym rozwiązaniem po antybiotykoterapii. Gdy chora poczuje się lepiej, dobrze jest do diety wprowadzać jaja kurze, najlepiej przyrządzone po wiedeńsku, ponieważ są lekkostrawne.


Tytuł: Odtrucie organizmu po antybiotykach
Wiadomość wysłana przez: Kawka 19-01-2008, 11:26
Dziękuję za odpowiedź Mistrzu.

Pozwoli Pan, że dopytam jeszcze o dwie sprawy. Biegunka mamie minęła, i dzisiejsza noc przeszła już spokojnie. Czy zatem nadal podawać mamie kleik? Kiedy Pana zdaniem będę mogła wprowadzić do menu mamy nieklarowane buliony z różnych rodzajów mięs, a także galarety z ryb i mięs? Cieszy mnie, że mama ma coraz większy apetyt ..... i ochotę na dłuższe spacerki po mieszkaniu mimo ciężkiego opatrunku gipsowego.

Czy mogę powrócić do podawania mamie leków poprawiających morfologię i przyśpieszających proces gojenia się złamania? Przeczytałam na ulotce leku Biofer Folic, że może on, ale zdarza się to niezwykle rzadko, podrażniać przewód pokarmowy. Jestem więc w kropce. Proszę o Pana sugestie i pomoc.

Dziękuję za opiekę i troskę

Kawka


Tytuł: Odtrucie organizmu po antybiotykach
Wiadomość wysłana przez: KaZof 19-01-2008, 18:07
Witaj Kawusiu, pozwól, że "wcisnę się" przed Mistrza,    
Moja "łaputka" była złamana poważnie w dwóch miejscach z odpryskami - mam założone zespolenie tytanowe skręcone na 6 śrub + 3 na odpryski , razem 9 (jedynie nie było to otwarte złamanie), miałam też anemię i za namową mojego lekarza operującego postawiłam na właściwe w tym czasie odżywianie optymalne (Ż.O.): galarety, jaja, wątroba (wszystko co ma związek z regeneracją kości i nerwów - miałam uszkodzony nerw i dlatego nie mam wyjętego zespolenia - aby nie uszkodzić go bo jest położony na tej bleszce) cielęcina, masło i śmietana (od "baby z cielęciną"  :P  , co ma przy sobie wszystko). Na anemię szpinak i buraki (zakwas i gotowane). Naprawdę nie brałam PREPARATÓW (brrr). ... I udało się - ręka "czynna" i anemia zapomniana została. Teraz już jestem "mądrzejsza" o parę rzeczy dzięki Forum i lepiej postawiłabym na wzmacnianie odporności, aby organizmowi było łatwiej wyjść na prostą ... te cztery lata temu miałam większe wątpliwości i nie-dowierzanie: jak to bez leków będzie? I jeszcze nie wiedziałam o istnieniu Zibiego, który także jest "w te OPTYklocki" lepszy o lata pracy nad sobą ... ja wiem, to jeszcze Mama musiałaby chcieć ... a Jej intuicji też należy (czasami  ;) ) posłuchać ...
Pozdrawiam cieplutko i słonecznie, :)   ;) będzie dobrze, zobaczysz   jesteś Mądrą Dziewczynką,


Tytuł: Odtrucie organizmu po antybiotykach
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 20-01-2008, 11:37
Do wypowiedzi Kazof dodam tylko, że odpowiedni czas na wprowadzenie proponowanej diety jest ten, gdy chora sama będzie tego chciała. Nie należy wzmacniać organizmu na siłę, bo to często przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Jeśli chora nie będzie chciała wzmacniających bulionów, bo organizm do ich strawienie potrzebuje duże ilości energii potrzebnej do regeneracji, to niech pozostanie przy kleiku.


Tytuł: Odtrucie organizmu po antybiotykach
Wiadomość wysłana przez: Kawka 20-01-2008, 12:19
Dzięki Kazofku i Mistrzu za pomoc. :serce: