Niemedyczne forum zdrowia

BLOK OGÓLNY => Dział zdrowego rozsądku => Wątek zaczęty przez: scorupion 14-05-2013, 08:12Tytuł: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: scorupion 14-05-2013, 08:12
http://film.onet.pl/wiadomosci/plotki/angelina-jolie-przeszlam-podwojna-mastektomie,1,5516413,wiadomosc.html
A to ci dopiero! Czyli wycinamy jak leci i co się tylko da?


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 14-05-2013, 08:16
Właśnie miałem napisać...


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Dusiu70 14-05-2013, 08:57
Cytat
"Kiedy dowiedziałam się, że moje szanse na zachorowanie na raka piersi wynoszą 87%, zdecydowałam, że muszę działać szybko i zminimalizować ryzyko. Zdecydowałam, że poddam się prewencyjnej mastektomii" - mówi aktorka.
Kolejny dowód na bezsilność nowoczesnej medycyny akademickiej w "walce" z chorobami cywilizacyjnymi. Ale czy lemingi w ogóle zastanowią się nad tym?    


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Trubadur 14-05-2013, 09:12
Nie wiem, czy bardziej przerażające są komentarze pod artykułem, czy sama jego treść...


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: scorupion 14-05-2013, 09:16
Najlepiej chyba by było amputować głowę.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 14-05-2013, 09:27
Już widzę stada domagające się diagnostyki w kierunku tajemniczego BRCA1 i procentowej oceny prawdopodobieństwa zachorowania a potem już tylko do specjalisty celem podjęcia:

Cytat
odpowiedniej decyzji.

Pewien przemysł zapewne jest Angelinie niezmiernie wdzięczny.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Loret 14-05-2013, 10:06
Jak dzisiaj usłyszałam tę wiadomość to od razu sobie pomyślałam, że coś było na rzeczy skoro Angelina ostatnio ważyła tylko 43 kg przy wzroście 173 więc nie jestem przekonana czy aby to było tylko "prewencyjne cięcie".


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Manialub 14-05-2013, 12:45
Zgadzam się z Loret, mam wrażenie że woli być "bohaterką" prewencyjnego cięcia niż artykułów o biednej, chorej Angelinie.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Anusia 14-05-2013, 14:28
Ale ma pan sprint panie Scorupionie. Też chciałam wkleić ten artykuł i patrzę a tu jest.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Machos 14-05-2013, 18:38
Już widzę stada domagające się diagnostyki w kierunku tajemniczego BRCA1 i procentowej oceny prawdopodobieństwa zachorowania a potem już tylko do specjalisty celem podjęcia:

Cytat
odpowiedniej decyzji.

Pewien przemysł zapewne jest Angelinie niezmiernie wdzięczny.

Angelina jest teraz bardzo dobrym prospektem BRCA1. Przemysł zaciera ręce i ona sama na tym dużo zarobi.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Lavenda22 14-05-2013, 19:14
Właśnie usłyszałam te 'rewelacje' w radiu. Szok. Idąc tym tropem, też sobie powinnam co nieco wyciąć. Hehe... no masakra.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Machos 14-05-2013, 19:51
No proszę, jak to się pięknie zbiegło w czasie. Informacja pojawiła się na owym portalu kilkadziesiąt minut temu.

Cytat od:  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prof-jan-lubinski-okolo-100-tys-kobiet-wpolsce-ma-,1,5517108,wiadomosc.html
Około 100 tys. kobiet w Polsce ma mutację w genie BRC1 - powiedział w rozmowie z dziennikarką RMF FM profesor Jan Lubiński, kierownik Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. - U wszystkich kobiet, u których w rodzinie wystąpił rak piersi i rak jajnika oraz które są w wieku pełnoletnim, można wykonać na koszt NFZ test BRC1 - dodaje profesor.

Jak płynąć, to płynąć na fali. Połów trwa.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 14-05-2013, 19:56
Śmierdzi mi ta cała szopka.

Osobiście wątpię, że można być tak bogatym materialnie a jednocześnie ubogim umysłowo, żeby poucinać sobie piersi... Wątpię, że jakiś lekarzyna zalecił profilaktyczne usunięcie piersi tak popularnej celebrytce. Jeżeli jednak... to wątpię, żeby nie znalazł się ktoś, kto by delikatnie mówiąc nie wyperswadował Angelinie profilaktycznej wycinki. Nie ma mowy.

Mój wniosek jest jeden i wiele bym nań postawił bo sprawa śmierdzi na odległość. Myślę, że jej piersi musiały zostać usunięte. Sprawę zwąchał pewien kartel, który tę wymarzoną dla siebie sytuację wykorzystał do własnych celów - zasiania paniki i przekonania zacofanej części ludu, że badać się trzeba bo może się okazać, że jest co leczyć. Inna sprawa, że wedle ich kryteriów do leczenia zawsze coś się znajdzie, a że badania i leczenie swoje kosztują to cóż poradzić... na to nie ma mocnych.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Dusiu70 14-05-2013, 20:27
Pamiętacie córkę Bundyego z serialu "Świat według Bundych"?
http://m.interia.pl/pomponik/news,nId,644015
Cytat
W sierpniu 2008 roku Christina usłyszała od swojego lekarza wstrząsającą diagnozę: ma raka piersi. Była w grupie podwyższonego ryzyka - jej matka z tym samym nowotworem zmagała się aż dwa razy.

Zamiast długiej i wycieńczającej chemioterapii, a potem wiecznej niepewności (z jej uwarunkowaniami genetycznymi prawdopodobne było, że choroba powróci), gwiazda postanowiła zgodzić się na wycięcie dwóch piersi.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Savage7 14-05-2013, 20:49
Kurcze z drugiej strony to żal zostawiać ciężkie miliony i przedwcześnie odchodzić. Lepiej dmuchać na zimne. Angelina usunęła piersi, Disneya zamrozili a jakiś milioner chce zostać nieśmiertelny. Wszystkie te przykłady to bogaci ludzie. Widać nie tylko toksyny dają po psychice.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Machos 15-05-2013, 00:17
Śmierdzi mi ta cała szopka.
Zaczęło się. 

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-o-jej-podwojnej-mastektomii-mowi-caly-swiat-odwazna-czy-prze,nId,967505

http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/844000,Angelina-Jolie-i-mastektomia-Najtrudniejsza-jest-decyzja

A tutaj: "Polki kontra rak piersi, jak zapobiegać?" http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Polki-kontra-rak-piersi.-Jak-zapobiegac

http://www.radiogdansk.pl/index.php/radio-gdansk-tv/video/latest/?slg=co-12-kobieta-w-polsce-moze-miec-raka-piersi&orderby=featured

Od rana w stacjach tv będzie temat numer jeden.Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 15-05-2013, 06:03
Cytat
Lekarze przyznają jednak, że szum wokół aktorki może pomóc. Pozwoli uświadomić wielu kobietom, że mogą jednak wygrać z rakiem. Z pewnością wzrośnie też zainteresowanie badaniami genetycznymi.
http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/844000,Angelina-Jolie-i-mastektomia-Najtrudniejsza-jest-decyzja

Oj wzrośnie.

Nie wiem czy wszystkim mieści się w pale o czym mowa, więc króciutko podsumuję: usunęła zdrowe piersi bo istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłości może się w nich rozwinąć nowotwór, a że rozwinąć się może nawet po owej "radykalnej profilaktyce" to już poboczna kwestia. Jak ze szczepieniami, gwarancji nie ma, ale lepiej przeprowadzić zgodnie z powiedzeniem "dmuchać na zimne" a w tym przypadku na "lodowate".

Jeszcze pytanie: dlaczego oszczędzono jajniki skoro:
Cytat
U nosicielek mutacji genu BRCA1 obserwuje się 50-80% ryzyko wystąpienia raka piersi i około 40% ryzyko raka jajnika.
http://pl.wikipedia.org/wiki/BRCA1


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Piotr 15-05-2013, 07:18
To się doskonale wpisuje w idę równouprawnienia. Skoro w Szwecji chcą zmusić mężczyzn do sikania na siedząco, to w przyszłości wprowadzą pewnie obowiązkowe, zapobiegawcze wycięcie piersi kobietom w ramach dbania o ich zdrowie. 


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Whena 15-05-2013, 23:20
http://3obieg.pl/nowy-wspanialy-swiat-i-angelina-jolie/

Cytat
Abstrahując od trudnej sytuacji osobistej Pani Angeliny, której szczerze współczuję, chciałbym zauważyć, że ona nie chorowała na raka!!! Podjęła decyzję w wyniku informacji o stopniu prawdopodobieństwa zagrożenia chorobą. I to jest bardzo niebezpieczny precedens. Bo np. niedługo firmy ubezpieczeniowe (zwłaszcza w USA) będą żądały od klientów informacji na temat braku “wadliwego genu” i tych z tym genem nie będą chciały ubezpieczać albo też będą żądały od nich bardzo wysokich stawek. A co najważniejsze: duże prawdopodobieństwo zagrożenia  chorobą nie oznacza, że się zachoruje. To prawdopodobieństwo wyznaczane jest metodą statystyczną, a jak mówi klasyk: są trzy poziomy kłamstwa – kłamstwo, cholerne kłamstwo i… statystyka.

Cytat
Wracając do “precedensu Angeliny”: w Europie koszty leczenia w dużym stopniu pokrywa państwo. Z tego powodu za kilka lat ktoś “mądry”  dojdzie do wniosku, żeby obligatoryjnie usuwać kobietom piersi, jeżeli będą miały ten wadliwy gen, argumentując, że to dla ich dobra (a tak naprawdę dla “dobra budżetu” oczywiście). Wkraczamy w bardzo niebezpieczną dziedzinę, gdzie na podstawie tylko posiadania jakiegoś genu będzie się decydować o czyimś życiu bądź śmierci. Pomyślcie tylko, skoro śmierć na raka jest taka straszna, a ryzyko śmierci na tę chorobę jest tak duże w przypadku posiadania jakiegoś genu, to ktoś jeszcze  genialniejszy dojdzie do wniosku, ze trzeba profilaktycznie pobrać materiał genetyczny do zbadania  we wczesnym życiu płodowym (z czasem będzie to coraz tańsze) i – w razie czego – zrobić aborcję osób z “wadliwym genem”, oczywiście ze względów humanitarnych (no bo skoro istnieje duże prawdopodobieństwo przyszłych cierpień na raka…). I tak dalej.  w  Nowym Wspaniałym Świecie, bo to dopiero początek.

Cytat
Witajcie w Nowym Wspaniałym Świecie, bo to dopiero początek. Fikcyjną nieco, ale przemawiającą do wyobraźni wizję takiego świata można obejrzeć w filmie Gattaca (a jeszcze lepiej przeczytać Nowy Wspaniały Świat Huxleya). Chcecie żyć w takim świecie?

A co to ma wspólnego z Angeliną? Ano właśnie staje się pionierką tego świata – samo prawdopodobieństwo wystąpienia choroby traktuje jako chorobę, a że jest znana i zarazem chce zrobić z tego kampanię, to już niedługo o całym problemie zrobi się głośno na całym świecie… a więc Nowy Wspaniały Świat, choć na razie daleko to niebezpiecznie się zbliża.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: scorupion 16-05-2013, 10:38
A to wcale nie koniec, bo jak się okazuje Angelina zamierza profilaktycznie wyciąć jajniki. Zwariowała baba doszczętnie. Ciekawe czy postępactwo i lemingi ruszą jej śladem.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Whena 16-05-2013, 12:59
Na razie pod wszystkimi artykułami na ten temat w komentarzach czytałam słowa podziwu za odwagę, oraz zachwyty nad podjęciem tak trudnej decyzji dla dobra ich dzieci itd. Jedyny głos sprzeciwu lub negacji był w zacytowanym przeze mnie artykule powyżej. Poza tym oczywiście są komentarze, żeby się badać i robić to samo.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 16-05-2013, 20:11
Mój dziadek miał raka płuc.
Moja babcia miała raka macicy.
Mama miała raka wątroby.
Pytanie, co powinnam sobie wyciąć, by czuć się bezpiecznie?
Gdyby głupota umiała fruwać!


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Baird 17-05-2013, 06:18
Jeszcze trochę to ludzie zaczną sobie profilaktycznie wycinać podroby.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 17-05-2013, 16:02
Słyszeliście już: "Efekt Angeliny Jolie"?

"Tysiące pacjentów ustawiło się w kolejkach do badań".


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Anya 17-05-2013, 16:56
Ciekawe czy zamierza też przyprawić sobie penisa..  bo wg mnie to w tym kierunku idzie.


Słyszeliście już: "Efekt Angeliny Jolie"?

"Tysiące pacjentów ustawiło się w kolejkach do badań".

Wyjdzie na to, że cycate babki będą tylko na Bioslone.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 17-05-2013, 17:50
Warto byłoby zmienić tytuł wątku tak, aby zawierał nieszczęsną Angelinę Jolie (ze względu na wyszukiwarki). Może jakieś piersi uda się ocalić.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 18-05-2013, 00:24
Prawda jest taka, że Angelina Jolie wstawiła sobie implanty, a przy okazji usunęła gruczoły piersiowe, no i na jednym ogniu upiekła sobie jeszcze niezłą reklamę. Chyba nigdy nie było o niej tak głośno. Ta rola wyszła jej najlepiej.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Tashideley 20-05-2013, 21:55
Bardzo fajny artykuł na ten temat znajduje się tu:
http://www.naturalnews.com/040349_Angelina_Jolie_breast_cancer_surgery.html


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Whena 21-05-2013, 14:31
Niezły artykuł :).
Cytat
It's far more profitable to scare all women into a state of such irrational panic that they agree to the most insane things imaginable such as chopping off both their healthy breasts even though they have no cancer. Such women are then convinced they've literally saved their own lives by agreeing to be mutilated by cancer surgeons.

"O wiele bardziej opłaca się przestraszyć wszystkie kobiety do stanu takiej irracjonalnej paniki, że zgadzają się na najbardziej szalone rzeczy, jakie można sobie wyobrazić, takie jak odcięcie ich zdrowych piersi, mimo że nie ma raka. Takie kobiety są wtedy przekonane, że już dosłownie uratowały swoje życie, zgadzając się na bycie zniszczonymi przez chirurgów."

Już gdzieś w naszej TV lekarze mówili, że Angelina zrobiła wiele dobrego, bo teraz wszystkie kobiety zaczną się bardzo bać i badać. Fantastycznie. Z tego strachu to być może naprawdę wyhodują sobie tego raka.

A tu inny artykuł w temacie, tym razem autorka jest Hanna Lis: http://hannalis.natemat.pl/62085,otworzcie-oczy?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook
Cytat
Dwa dni temu rozmawiałam z 34-letnią dziewczyną, która tylko dzięki własnemu uporowi wywalczyła prewencyjną mastektomię. Jej Matka zmarła na raka piersi. Ona obciążona mutacją BRC1. Pierwszy lekarz: “głupoty pani gada”. Kolejny “co pani? - zwariowała”? Wyrzucali drzwiami, wracała oknem. To była walka o życie. Nawet nie dla siebie przede wszystkim. Dla dziecka, dla męża, dla rodziny. Nie jest celebrytką, ma gdzieś “cycki”. Trzy miesiące przed wywalczoną operacją (w końcu trafiła na lekarza, a nie niedouczonego konowała, czy zakładnika rozliczeń NFZ) przeprowadzono u niej badania rezonansu magnetycznego i tomografię PET. Oba wypadły pomyślnie . Usłyszała, że jest zdrowa.

Mimo to postanowiła ulec swoim paranojom”, jak elegancko ujął to były minister zdrowia (!), a obecnie senator PiS Bolesław Piecha. Patomorfologia jednego z wyciętych gruczołów piersiowych wykazała średniozaawansowany nowotwór. Tam gdzie nie wykazywały go regularnie przeprowadzone badania. Możemy oczywiście zostawić diagnostykę i leczenie raka piersi w rękach redaktora "Faktu", sęk w tym, że współczesna medycyna ma dość precyzyjnie sformułowane odpowiedzi na stawiane przez niego pytania o “fanaberie”.
Cytat
...rak piersi wywołany mutacją genetyczną jest zdecydowanie trudniejszy do wykrycia nawet w uznawanych za bardzo dokładne badaniach radiologicznych. Ryzyko zachorowania na ten nowotwór wynosi od 56 do 87 procent. I wreszcie nowotwory z tej grupy rozwijają się znacznie szybciej i są znacznie trudniejsze w leczeniu od pozostałych raków piersi. Profilaktyczna mastektomia, a także wycięcie jajników nie jest, jak chcą panowie Warzecha czy Piecha kaprysem kobiet, a wskazaniem lekarskim, o czym były minister zdrowia, jako lekarz wiedzieć powinien. Jeśli cokolwiek można tu nazwać paranoją, to że są wciąż w Polsce lekarze, którzy czy to z niewiedzy, czy z lęku przed karzącą ręką NFZ (przez niektórych nazywanym narodowym funduszem zagłady) utrudniają Polkom dostęp do leczenia, które na świecie jest standardem, a więc właśnie do profilaktycznego usunięcia piersi.
Cytat
Zdaniem onkologa profesora Tadeusza Pieńkowskiego, z którym wczoraj rozmawiałam w Kobiecym Punkcie Widzenia, mutacją genów BRCA1 i BRCA2 może być obciążonych 500 000 Polek. O ich lekach, bólu, strachu przed osieroceniem dzieci, o ich heroicznej walce można poczytać na forum Amazonki.net. Nie jest to przyjemna lektura.

I kolejny link do artykułu zamieszczonego w jednym z komentarzy pod artykułem Hanny Lis:
Cytat
Pani Hanno, AJ nie zrobiła sobie mastektomii; zostawiła sutki, więc o czym my mówimy? Jak łatwo ludzi wkręcić! A poza tym odcinanie sobie organów nie jest profilaktyką. Radzę się zastanowić, poczytać i dopiero pisać: http://kontrowersje.net/cycki_and_eliny_majstersztyk_socjotechniczny_o_masowym_ra_eniu


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Gibbon 21-05-2013, 15:19
Cytat
Test genetyczny kosztuje jednak 3 tys. dolarów. Patent ma firma Myriad Genetics. Jej akcje osiągnęły rekordową wartość w dniu deklaracji Jolie. Chociaż Myriad Genetics udostępnia testy najbiedniejszym kobietom za darmo, a nawet udziela wsparcia na leczenie, w gorszej sytuacji są kobiety z klasy średniej, które nie kwalifikują się do tej pomocy.

To dobrze, że Jolie podzieliła się swą historią i decyzją. Ale w tej historii brakuje informacji, że Myriad Genetics ma patenty na gen BRCA1 i BRCA2. Są inne firmy, które mogłyby te testy udostępnić za kilkaset dolarów. Ale patent zapewnia monopol na te testy i badania.

Jeszcze kosztowniejsza jest prewencyjna mastektomia i związane z nią leczenie, a następnie rekonstrukcja piersi. Już teraz są firmy ubezpieczeniowe, które pokrywają koszty, ale pacjent też musi zapłacić znaczną sumę. Wszystko zależy w USA od tego, jakie się ma ubezpieczenie.
http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/dylematy-po-wyznaniu-angeliny-jolie,1919664,38

Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Anya 21-05-2013, 19:38
A ja myślałam, że to od silikonowych implanów można dostać raka...Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Baird 21-05-2013, 20:28
Bo można.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 21-05-2013, 20:46
"Tego typu paniusie uzyskują dostęp do mediów
tylko wtedy kiedy odgrywają określoną rolę".

"Być może jest to próba tuszowania skandalu jaki wywołała ta pani, jako przedstawiciel ONZ, angażując się w akcje szczepienia dzieci w Afryce, co spowodowało dziesiątki tysięcy powikłań poszczepiennych".
Niestety trzeba brać pod uwagę jeszcze jeden problem. Pani A. Jolie dość często przeprowadzała operacje plastyczne. Implanty piersi powodują rozciąganie skóry i po kilku latach to wiotczenie jest wyraźnie widoczne. Być może chodziło o kolejną zmianę implantu. Zwykle trzeba to robić co kilka lat".

- http://kefir2010.wordpress.com/2013/05/21/angelina-jolie-a-obcinanie-piersi-zdrowym-kobietom/


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Mimik 22-05-2013, 17:26
A nasza miss świata Aneta Kręglicka przy okazji szumu na temat wyciętych piersi Angeliny powiedziała, że jest przeciwna mammografii i jest ona niebezpieczna dla zdrowia kobiet. Tylko patrzeć jak zrobią z niej wariatkę.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 22-05-2013, 20:20
Komunikat Ministerstwa Prawdy. Bez mózgu żyje się lepiej.
- https://www.youtube.com/watch?v=wgRkYJZjTmY


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Asia61 18-11-2014, 23:27
"Onkolodzy oszukali Angelinę. Amputacja nie była potrzebna."

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/onkolodzy-oszukali-angeline-jolie-amputacja-nie-byla-potrzebna

Nie tylko Angelinę oszukali.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 19-11-2014, 19:05
Cytat
"Onkolodzy oszukali Angelinę. Amputacja nie była potrzebna."

Asiu, my wiedzieliśmy od dawna, że Ją oszukali! Na nas mówią sekta, a jak ich nazywają? Ciekawe.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: scorupion 24-03-2015, 09:15
Cytat
Angelina Jolie rok temu przeszła zabieg podwójnej mastektomii. Teraz musiała dokonać kolejnego zabiegu. Na łamach "The New York Timesa" przyznała, że musiała usunąć także jajniki i jajowody.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Misiek 24-03-2015, 10:10
Chyba nie tylko usunęła sobie popiersie i inne  atrybuty kobiecości, ale też mózg...;)


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: scorupion 24-03-2015, 10:33
W przypadku piersi była profilaktyka, teraz prewencja, bo zaistaniało podejrzenie pojawienia się raka.


Tytuł: Odp: Cycaty interes
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 25-03-2015, 23:03
2017 usunie sobie mózg:

 - http://zapodaj.net/86bcab5d0572a.jpg.html