Niemedyczne forum zdrowia

BLOK OGÓLNY => Korzyści stosowania metod prozdrowotnych => Wątek zaczęty przez: Manialub 17-06-2014, 06:59Tytuł: Moja korzyść z picia MO, ZZO oraz diety bezglutenowej - wyniki pomiarów
Wiadomość wysłana przez: Manialub 17-06-2014, 06:59
Dostałam zaproszenie do jednego z klubów treningowych w Krakowie, poszłam bo niby dlaczego nie skorzystać. Po dość wyczerpującej rozmowie z trenerem personalnym, która polegała na wypytywaniu o mój stan zdrowia, ilość ruchu oraz przede wszystkim dietę, trener był poważnie zaskoczony i zalecił pozostanie przy swoich zasadach żywieniowych. Co ucieszyło mnie jeszcze bardziej, to wyniki badania na jednej z tych śmiesznych maszyn za poważne pieniądze, maszyna ta ma "zdolność" do pomiaru otłuszczenia organów wewnętrznych. W skali 1-9  mój wynik to 4, z tym że 1-3 to wyniki przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i tutaj kolejne zaskoczenie trenera: nie spodziewał się takich rezultatów. Ponadto tłuszcz ogólny w organizmie w dolnej granicy "normy", mięśnie w górnej granicy - nie jestem typem sportowca, nie mam pojęcia skąd to się wzięło i chcę zaznaczyć, że jestem osobą uwielbiającą tłuste jedzenie, prawdziwą wiejską śmietanę, smalec, nie ograniczam się absolutnie w ilości spożywanego tłuszczu. Z drugiej strony stanęły wyniki mojego męża nie stosującego się do ZZO. Otłuszczenie organów 9, ilość tłuszczu w organizmie ogółem powyżej górnej granicy normy, waga w normie. Mąż uważa się za wysportowanego człowieka, jego wrażenia ze spotkania - maszyna jest zepsuta, a cała reszta to pic na wodę.
 
Fajnie, że jest Biosłone, moja duma po wyjściu - bezcenna.


Tytuł: Odp: Moja korzyść z picia MO, ZZO oraz diety bezglutenowej - wyniki pomiarów
Wiadomość wysłana przez: Margoled 17-06-2014, 08:22
U mnie wyniki niestety niezadowalające: ilość tłuszczu w organizmie ok. 30%, przy wzroście 168cm, waga 64kg. Zaznaczam, że od lat jestem na DP i piję MO, zdarzają mi się jednak przypadki zjedzenia pieczywa, czy ciasta jak jestem u znajomych. Myślę, że ta ilość tłuszczu może mieć związek z menopauzą.


Tytuł: Odp: Moja korzyść z picia MO, ZZO oraz diety bezglutenowej - wyniki pomiarów
Wiadomość wysłana przez: Manialub 17-06-2014, 10:49
Podobno z wiekiem ilość tłuszczu ogółem zwiększa się, a ilość masy mięśniowej spada, ale tego tłuszczu się nie boję, bardziej chodziło mi o tłuszcz otaczający organy, który podobno jest nie za fajny. Z tego co pamiętam autor książki "Jak pozbyć się pszenicznego brzucha" opisuje, że to właśnie gluten jest między innymi odpowiedzialny za jego powstawanie. Nie zdawałam sobie sprawy, że istnieje sprzęt, który jest w stanie określić ilość tego tłuszczu właśnie.
Swoją drogą też czasami nie odmawiam sobie dobrze zrobionego hamburgera czy też tortu urodzinowego.


Tytuł: Odp: Moja korzyść z picia MO, ZZO oraz diety bezglutenowej - wyniki pomiarów
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 17-06-2014, 11:06
Cytat
Swoją drogą też czasami nie odmawiam sobie dobrze zrobionego hamburgera czy też tortu urodzinowego.
Jeśli ma się zdrowie co się zowie, czyli po biosłonejsku, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby od czasu do czasu zrobić coś niezdrowego, co sprawia przyjemność.