Niemedyczne forum zdrowia

BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ => Przypadki zdrowotne forumowiczów => Wątek zaczęty przez: Biała 16-08-2014, 13:26Tytuł: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Biała 16-08-2014, 13:26
Proszę o poprowadzenie mnie jako podopiecznej. Właściwie to najbardziej zależy mi na poprowadzeniu mojej 2-letniej córki chorej na padaczkę. Zdiagnozowano u niej chorobę pół roku temu, przyjmuje syrop Convulex 10ml dziennie(3+3+4) i objawy, czyli stany zawieszania się minęły (w dzień), natomiast utrzymują się objawy we śnie (zarówno południowa drzemka, jak i sen nocny), takie jak ciągłe poruszanie jedną kończyną lub kilkoma jednocześnie, a nawet całym tułowiem. Trwa to około 40 minut po zaśnięciu (każdym). Fizycznie i psychicznie poza tym rozwija się prawidłowo (tak mi się przynajmniej wydaje).
Jeśli chodzi o odżywianie to zwykle rano jest to kasza z Nestle lub Bobovity mleczno-ryżowa lub mleczno-pszenna lub mleczno-wielozbożowa rozrabiane na przegotowaną wodę. Owoców i warzyw nie chce wcale, więc staram się dokładać troszkę owoców do kaszek w postaci przecierów Bobovity (słoiczki). Na obiad zjada zupę, lubi kurczaka gotowanego z kaszą lub ryżem, tylko do tego nie chce niestety warzyw. Do picia zwykle podaję jej wodę przegotowaną filtrowaną, bo soków też nie chce pić, choć dawniej chętnie je wypijała. Czasami też pije herbaty ekspresowe-czarna, miętowa, melisa z pomarańczą, owocowe, pokrzywa. Na kolację zwykle też je kaszę, a czasami kanapkę z miodem. Zdarza się, że zje 1/3 banana.
Dodam jeszcze, że córka bardzo często się przestrasza czegoś co jest choć trochę głośne (może to kwestia jej wieku?), np. szczekania psa. Kiedyś takie przestrachy wywoływały u niej stan zawieszenia, dziś tak jakby odruchowo wskakuje mi na ręce i kurczowo się trzyma.

Nie wiem, czy możemy być we dwie z córką jako podopieczne, więc o sobie na razie nic nie piszę, czekam na odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Bardzo się cieszę, że powstał taki "Blok dla początkujących", to duża pomoc, wielkie dzięki!


Tytuł: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Opiotr 16-08-2014, 13:37
Na początek jak zawsze tutaj: http://forum.bioslone.pl/index.php?board=91.0 a najlepiej kupić książki przeczytać w spokoju i dopiero potem zadawać pytania...


Tytuł: Odp: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 16-08-2014, 13:50
Specjalistą od diety ketogennej, stosowanej z powodzeniem w przypadku padaczki, zwłaszcza u dzieci, jest doktor Dangel. Jakiś czas temu udał się na zasłużony odpoczynek od nas, ale lada dzień powinien wrócić i zapewne pokieruje leczeniem córeczki we właściwy sposób.


Tytuł: Odp: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Lukre 16-08-2014, 15:39
Z tego co słyszałam, woda przegotowana filtrowana potrafi sprawiać kłopoty z wypróżnianiem. Widać to zwłaszcza u małych dzieci, którym to taką wodę podają rodzice. Po zmianie wody na niefiltrowaną problem zazwyczaj zmniejsza się albo zanika. Dlatego uważam, że taka woda filtrowana nie jest wcale taka dobra.


Tytuł: Odp: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Biała 17-08-2014, 19:02
Dziękuję Mistrzu za informację, poczekam zatem na doktora Dangla. Wam: Lukre i Opiotr, dziękuję serdeczni za dobre rady:) Z tą wodą filtrowaną to może i prawda, warto spróbować, bo mała rzeczywiście "ciężko" oddaje stolce. Jeśli natomiast chodzi o czytanie książek to zamierzam to robić, niemniej z moim 2-letnim maluszkiem nie jest to łatwe...Dlatego czasem po prostu szybciej jest zapytać, bo jestem nowa w temacie i niełatwo mi wszystko ogarnąć. No cóż, każdy przez to przechodził:)

DANGEL-DANGLA


Tytuł: Odp: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Opiotr 17-08-2014, 22:29
Specjalistą od diety ketogennej, stosowanej z powodzeniem w przypadku padaczki, zwłaszcza u dzieci, jest doktor Dangel.
Czyżby Mistrz sugerował dietę Kwaśniewskiego?


Tytuł: Odp: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 17-08-2014, 22:35
Jeśli to się tak nazywa...


Tytuł: Odp: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Opiotr 17-08-2014, 22:47
Na Twoim miejscu Biała raczej bym nie czekał, że ktoś będzię kierował leczeniem Twojej córki zwłaszcza przez internet. Co najwyżej udzieli porad. Lepiej dokształcić się samemu. Ciekawe książki szybko się czyta nawet jak jest się zmęczonym. Od siebie poleciłbym też 'Tłuste życie' albo 'Dieta optymalna' J. Kwaśniewskiego (tępionego na tym forum).


Tytuł: Odp: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 17-08-2014, 23:00
Niech Pan nie miesza ludziom w głowach! Po pierwsze Biosłone nie tępi J. Kwaśniewskiego, bo to totalna bzdura, a po drugie dieta ketogenna była stosowana w leczeniu padaczki w pewnej klinice w Filadelfii już w roku bodaj 1802.


Tytuł: Odp: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Sztygar 18-08-2014, 10:18
W 1921 roku Kwaśniewskiego jeszcze na świecie nie było, a w USA już leczono dietą ketogeniczną padaczki: http://site.matthewsfriends.org/uploads/pdf/HartmanViningKDReview.pdf


Tytuł: Odp: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Opiotr 18-08-2014, 11:48
Odbiegając od tematu to DO nie jest ketogenna tylko wszędzie jest przedstawiany taki jej obraz np. w artykułach admina DD, czyli że większość optymalnych sika na papierek i sprawdza ilość krzyżyków :-) .


Tytuł: Odp: Padaczka u dwuletniego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Sztygar 18-08-2014, 12:07
O diecie ketogennej i leczeniu nią padaczki jest w książce J. Schopick "Nieznana medycyna" cały dział napisany. Co ciekawe w książce jest napisane że w Polsce są dwa ośrodki stosujące dietę ketogenną. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii. Są podane dokładne adresy, telefony, do lekarzy i pielęgniarek. Jest też kilka linków do stron po polsku.