Niemedyczne forum zdrowia

BLOK OGÓLNY => Dyskusje o artykułach z Portalu wiedzy o zdrowiu => Wątek zaczęty przez: Mistrz 26-08-2014, 09:54Tytuł: Choroby pasożytnicze
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 26-08-2014, 09:54
Na portalu ukazał się nowy artykuł: http://portal.bioslone.pl/choroby_pasozytnicze


Tytuł: Odp: Choroby pasożytnicze
Wiadomość wysłana przez: Brer 26-08-2014, 21:47
Czekałem na końcu artykułu na jakieś przykłady pasożytów, które bezpieczniej jest jednak wytępić niż z nimi żyć. Może by coś takiego tam umieścić?


Tytuł: Odp: Choroby pasożytnicze
Wiadomość wysłana przez: Misiek 27-08-2014, 05:12
Wydaje mi się, że takim pasożytem wymagającym bezwzględnego wytępienia jest tasiemiec. Ale co z innymi pasożytami, np tęgoryjcem? Jeśli nawet nie stanowią one zagrożenia życia, to mogą zamykać światło jelit, bądź powodować koszmarne skurcze jelit utrudniające defekację. Czy takim przypadku, aby móc względnie normalnie żyć nie jest wskazane zmniejszenie ich populacji?

Pozostaje jeszcze problem usunięcia martwych pasożytów, czy tu wystarczy KB?


Tytuł: Odp: Choroby pasożytnicze
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 27-08-2014, 06:44
Na końcu artykułu sprawę tę wyjaśniam dostatecznie jasno: http://portal.bioslone.pl/choroby_pasozytnicze#pasozyty_ewidentnie_szkodliwe


Cytat
mogą zamykać światło jelit, bądź powodować koszmarne skurcze jelit utrudniające defekację
Zna Pani takie przypadki, czy tylko naczytała się w Internecie w ramach akcji jakiegoś suplementu albo morowania?

Sprawa jest oczywiście otwarta, więc można jakieś pasożyty wstawić na listę wrogów publicznych nr 1, ale żeby to nie były strachy na Lachy.

Co do usuwania martwych pasożytów, to o ile mi wiadomo, są one bez problemu usuwane ze stolcem.

Teraz piszę artykuł o gliście ludzkiej, a być może napiszę także o tasiemcu.


Tytuł: Odp: Choroby pasożytnicze
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 27-08-2014, 07:37
I jeszcze jedno. Jeśli ktoś czerpie wiedzę o pasożytach z komercyjnych stron, jak ta: http://www.vitanatural.pl/Niewidzialni%20zab%C3%B3jcy%20paso%C5%BCyty%20wewn%C4%85trz%20nas, i uwielbia się bać i leczyć paraprotexem albo innymi metodami medycyny naturalnej bardziej od natury, to ten artykuł nie jest dla niego.


Tytuł: Odp: Choroby pasożytnicze
Wiadomość wysłana przez: KaZof 01-09-2014, 19:45
Cytat
Niemniej jednak istnieją pasożyty bądź (częściej) zakażenia grzybicze zagrażające życiu.
Jakie charakterystyczne objawy świadczą o tak poważnym zagrożeniu dla chorego organizmu?
Cytat
W takich wypadkach ze wszech miar uzasadnione jest zwalczenie ich bądź doraźne osłabienie metodami farmakologicznymi, czy też prądem galwanicznym, który wprawdzie nie zabija pasożytów, ale daje organizmowi czas na usunięcie toksycznych złogów, oczywiście pod warunkiem, że uszczelnimy jelita, przez które owe złogi przenikają do organizmu, a także zmienimy sposób odżywiania, który spowodował owe nieszczelności naszych jelit.
W przypadku podejrzewania poważnej choroby, np takiej jak nowotwór, odradzam stosowanie zappera i tym podobnych metod zwalczania pasożytów. Prąd zappera poraża układ nerwowy robali (podobnie działają inne środki przeciw pasożytnicze), ale porażone robale wydalają kolejne toksyny, które, już  w przypadku chorego organizmu, są dodatkowo neurogenne i dobijają żywiciela. Fazą podtrucia neurotoksynami są napady padaczki.
Igranie z pasożytami w przypadku poważnej choroby, to wielkie ryzyko, dodatkowy "gwóźdź do trumny"