Niemedyczne forum zdrowia

BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ => Wziąłem zdrowie w swoje ręce => Wątek zaczęty przez: Xemonoj 17-03-2015, 08:01Tytuł: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 17-03-2015, 08:01
Skoro wziąłem zdrowie w swoje ręce i stale się ono polepsza,
to chciałbym zapytać o korzystanie z tego zdrowia na podstawie wypowiedzi:
Ja pijam 7 kaw dziennie, palę papierosy, siedzę przed kompem po kilkanaście godzin dziennie i nie jadam skorupek, mimo to moja kondycja systematycznie polepsza się. Proszę zwrócić uwagę, że nie napisałem "poprawia", tylko "polepsza". O to w tym wszystkim chodzi. Zdrowie bowiem nie jest jakąś przypadłością, o którą trzeba bez przerwy się bać. Zdrowie jest wartością użyteczną, więc należy zeń korzystać, ale by to było możliwe - trzeba je mieć. I to cała filozofia.
Jednak nie chcę korzystać ze zdrowia paląc, a pijąc.
Ile mogę pić alkoholu by dalej się polepszało i bym nie rujnował tego co już jest ok?

Tu jest trochę danych
Cytat od: http://pl.wikipedia.org/wiki/Standardowa_dawka_alkoholu
Za niosące małe ryzyko zdrowotnie dla mężczyzn uważa się spożywanie do 4 standardowych dawek alkoholu dziennie (125 ml wódki albo 0,4 l wina albo 2 „duże” piwa), najwyżej 5 razy w tygodniu. W przypadku kobiet liczba ta wynosi 2 dawki[1].

Czy osoby zdrowe, pijąc tyle, albo na przykład raz w tygodniu 7 razy tyle, nie zrujnują tego, co już polepszyły?


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Baird 17-03-2015, 08:15
A co dokładnie chciałbyś pić? I jakie ilości tego trunku byłyby dla Ciebie satysfakcjonujące? Zamiast czekać na gotową odpowiedź mógłbyś dla dobra innych przeprowadzić eksperyment, opracować procedurę stosowania różnych ilości i jakości alkoholi i przedstawić nam w formie tabelki. Co Ty na to?


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 17-03-2015, 09:02
Wódkę. 2 razy w tygodniu około 0.3 litra, czyli łącznie 0.6 na tydzień.
Boję się eksperymentować.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Savage7 17-03-2015, 11:58
bym nie rujnował tego co już jest ok?

A co już jest ok?


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: scorupion 17-03-2015, 12:45
Boję się eksperymentować.
Jest ryzyko, jest zabawa.
A na poważnie alkohol jest szkodliwy, trudno ustalić bezpieczna dawką, zależy od człowieka, rodzaju alkoholu, tempa spożycia, pogody itp. Po sobie widzę, że dobra, czysta wódka spożyta okazjonalnie, w ilośći do 300 gram bezpośrednio nie zostawia śladu, nie wiem jak na dłuższym dystansie. Natomiast taka dawka dwa razy w tygodniu musi zaszkodzić.
Tu jeszcze laurka dla Mistrza, z której nie wiem czy będzie szczęśliwy, bo przed erą mikstury po wypiciu więcej niż pół litra na drugi dzień umierałem trzy razy, miałem dużo lepsze zawroty niż Agnieszka _13, a teraz rano wsadzę łeb pod kran, otrząsnę się i po godzinie jak nowo narodzony.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Sylwira 17-03-2015, 14:00
Ja niestety jeszcze nie zauważyłam większej różnicy w kwestii kacowania, a miałam nadzieję, że będzie, skoro migreny po prostu zniknęły. No cóż, ból głowy bólowi nie równy, jak się zgrzeszy to trzeba pocierpieć ;) Staram się być czujna i nie przesadzać, ale domowej roboty nalewki bywają zdradliwe...
Duże znaczenie ma też co się spożywa pod ten alkohol, a u mnie, co ciekawe, też istotne znaczenie ma to czy piję w mieście czy na łonie natury.
Słyszałam natomiast od znajomego, o programie telewizyjnym w którym mówili, że po za licznymi oczywiście negatywnymi skutkami picia alkoholu stwierdzono dwa pozytywne. Nie pamiętam dokładnie, ale jakaś nieduża ilość wypita przed snem:
1. powoduje zabicie/usunięcie potencjalnie szkodliwych bakterii i innych nieproszonych gości, które w danym dniu dostały się do przewodu pokarmowego. Oczywiście zdrowy organizm powinien sobie sam z takimi gośćmi poradzić, więc to działanie nas nie interesuje.
2. poprawia pamięć, ponieważ (podobnie jak infekcje w naszym organizmie) pomaga usunąć uszkodzone komórki w mózgu.
Z resztą na Wikipedii też można znaleźć akapit o pozytywnych działaniach:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Etanol
Cytat
Coraz więcej badań wykazuje, że najmniejsza śmiertelność panuje wśród osób "pijących umiarkowanie" (tzn. pijących 9 standardowych drinków tygodniowo w przypadku kobiety i 12-14 w przypadku mężczyzny; standardowy drink to np. 355 ml piwa z 5% alkoholu). Zależność ta jest prawdziwa także po uwzględnieniu takich czynników jak styl życia, osobowość czy stan zdrowia. Umiarkowane picie redukuje ryzyko zapadnięcia na 20 chorób, w tym osteoporozę i chorobę Parkinsona. Etanol poprawia funkcjonowanie śródbłonka (co obniża szanse na choroby układu krwionośnego), redukuje stres, pozytywnie wpływa na socjalizację, zmniejsza zawartość cukru we krwi i częstość peroksydacji lipidów. Zaobserwowano również pozytywny wpływ lekkiej i umiarkowanej konsumpcji alkoholu na zdolności poznawcze, w tym ryzyko demencji. Lekkie i umiarkowane spożywanie alkoholu na starość obniża ryzyko demencji u osób nieposiadających genu APOE e4 (jeden z genów odpowiedzialnych za chorobę Alzheimera), ale nie u jego posiadaczy.
Jak sądzicie? Czy alkohol w niedużych ilościach może mieć działanie prozdrowotne?


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 17-03-2015, 15:33
bym nie rujnował tego co już jest ok?

A co już jest ok?
Lepiej się czuję, od kiedy piję KB i MO, to już prawie dwa lata, nie jem śmieci,
nie mam jakichś poważniejszych niestrawności, nie boli mnie brzuch jak to kiedyś bywało,
czuję więcej energii, zwykle co roku byłem chory a zamiast tego dopadła mnie gorączka na jeden dzień który przeleżałem i tyle, jest o dużo lepiej niż kiedyś, wszystko jest na plus.
To, co mi zostaje to to, że nie mogę jeść glutenu bo potem brzuch mnie boli, tak samo gdy zjem dużo miodu i śmietany lub majonezu ze sklepu.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Misiek 17-03-2015, 19:33
Cytat
powoduje zabicie/usunięcie potencjalnie szkodliwych bakterii i innych nieproszonych gości, które w danym dniu dostały się do przewodu pokarmowego. Oczywiście zdrowy organizm powinien sobie sam z takimi gośćmi poradzić, więc to działanie nas nie interesuje.

Wprawdzie jestem totalnie nietrunkowa, ale całkowicie zgadzam się z tą konkluzją. Wszyscy moi znajomi, którzy od czasu do czasu raczyli się alkoholem nie mieli problemów z infekcjami. Mało tego, niektórzy przebywając w ciepłych krajach zamiast szczepionek na różne choroby tropikalne, jako remedium stosowali czystą wyborową. Zresztą mój tato zwykł mawiać - kto pije i pali - ten nie ma robali.  ;)  


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: KasikKa 17-03-2015, 21:51
w temacie

https://www.youtube.com/watch?v=d-CARkS0zKYTytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Sylwira 17-03-2015, 23:38
w temacie
https://www.youtube.com/watch?v=d-CARkS0zKY
Taaa, już gdzieś jest ten link na forum. Od samego początku widać jaki z niego znawca i "profesor": "bakterie drożdżowe"


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Dużagosia 18-03-2015, 13:30
Właśnie wczoraj piłam alkohol i dzisiaj nie sikałam mózgiem. U mnie z alkoholem to jest tak, zanim zaczęłam stosować zasady Biosłone, nawet po jednym drinku, czułam się chora. Dzisiaj pięć nie jest w stanie mi zaszkodzić. Oczywiście jestem świadoma w jaki sposób szkodzi alkohol, jak cierpi wątroba i trzustka... i komórki mózgowe. Ale wiem też, że jeden , dwa koniaczki, no góra trzy, jeszcze nikomu nie zaszkodziły.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Kalina 18-03-2015, 14:05
Przed Biosłone po jednym łyku alkoholu cała byłam w gęsiej skórce. Teraz mogę przechylić cały kieliszek i przechodzi jak woda.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Udana 18-03-2015, 14:22
Te Wasze doświadczenia wskazują, że jakoby zasady Biosłone  były dobrym podkładem pod spożywanie alkoholu?
Kiedyś mówili, że trzeba tłusto zjeść, to potem można pić i głowa nie boli.
Ale alkohol to, dla niektórych, też może być niebezpieczeństwo.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alkoholizm


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Sylwira 18-03-2015, 17:04
Wiadomo, dlatego trzeba umieć się kontrolować (i odmawiać). Jeśli ktoś tego nie potrafi, lepiej żeby w ogóle nie pił.
Podstawowym pytaniem też jest, po co się pije alkohol. Ja na przykład piję tylko dla smaku oraz poprawienia humoru i to tylko w towarzystwie, ale jest wielu takich co piją, głównie czystą, po to żeby się doprowadzić praktycznie do stanu nieprzytomności...


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 21-03-2015, 07:18
U mnie jest tak, że zawsze po spożyciu około 0.3L wódki, bimbru (piwa nie bo gluten)
następnego dnia, przez kilka godzin mam zatkany nos, jakbym miał lekkie przeziębienie.
Ale około południa znika


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Manialub 22-03-2015, 19:38
U siebie też zauważyłam zatkany nos rano po spożyciu większej ilości alkoholu, mija w ciągu dnia.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Luciano 13-04-2015, 19:15
Ostatnimi czasy nie stosowałem żadnych używek ze względu na zdrowie. Od krótszego okresu czasu czuję się lepiej i zacząłem znowuż popalać. Nie ciągnie mnie w ogóle do alkoholu i wolałbym, aby raczej tak już zostało. Próbowałem wrócić do kawy, ale niekorzystnie wpływa na moje samopoczucie. Oglądając Kompanię Braci, gdzie bohaterowie co chwilę zaciągają się 'Luckies' zachciało mi się dymka, no i poszło.

Przeczytałem chyba wszystkie dostępne posty Mistrza na temat używek, więc pogląd na ten temat już mam. Zdrowia zyskałem i wiem mniej więcej co mi szkodzi a co nie. O dziwo, mój organizm natychmiast daje sobie o tym znać. W ten oto sposób wróciłem od paru dni do fajek, ze stosunkowo czystym sumieniem. Bo przecież nie o to chodzi, żeby palić i się katować opinią innych (bezwartościową zresztą) czy własnym sumieniem. Tak czy owak, zastanawiam się czy da się wyróżnić jakieś ramy tego, ile papierosów wypalanych dziennie to niegroźna używka 'okraszająca nasze życie'. Biorąc pod uwagę, że 5-7 kaw dziennie dla zdrowego Mistrza to rozsądna ilość, to wnioskuję, że kilka papierosów dziennie również można traktować w ten sposób.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Magdamagdalena 13-04-2015, 23:13
Używek powinno się używać raz na jakiś czas, a nie kilka razy dziennie. W przeciwnym wypadku używka przestaje być używką, a staje się stałym elementem codzienności. Codzienne dostarczanie organizmowi czegoś niezdrowego zawsze osłabia. Codziennie musimy wdychać spaliny, jeść pestycydy itd., a oprócz tego sami sobie dodajemy czasami, dla własnej przyjemności, jakieś używki. Chyba lepiej jednak uważać żeby nie przerodziło się to w codzienny rytuał. Mnie się to kojarzy z jakimś zniewoleniem. Mam na myśli własne doświadczenia, nie piję do nikogo.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: VVV 14-04-2015, 05:27
Chyba lepiej jednak uważać żeby nie przerodziło się to w codzienny rytuał. Mi się to kojarzy z jakimś zniewoleniem.

Sprawa nierozważnych nawyków - stara jak świat.

http://s7.postimg.org/5gxurw9gr/tes.jpg
(http://s7.postimg.org/5gxurw9gr/tes.jpg)

Rozważnie z tym co myślisz;
Staje się tym co mówisz.
Rozważnie z tym co mówisz;
Staje się tym co robisz.
Rozważnie z tym co robisz;
Staje się tym co jest nawykiem.
Rozważnie z tym co jest nawykiem;
Staje się tym co jest charakterem.
Rozważnie z tym co jest charakterem;
Staje się tym co jest przeznaczeniem.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Udana 14-04-2015, 07:43
Cytat
Tak czy owak, zastanawiam się czy da się wyróżnić jakieś ramy tego, ile papierosów wypalanych dziennie to niegroźna używka 'okraszająca nasze życie'. Biorąc pod uwagę, że 5-7 kaw dziennie dla zdrowego Mistrza to rozsądna ilość, to wnioskuję, że kilka papierosów dziennie również można traktować w ten sposób.
Pytanie dlaczego musisz okraszać życie?
Twoja logika jest zastanawiająca...Jak Mistrz powie, że jako zdrowy pije litr alkoholu dziennie i mu nie szkodzi, to Ty uznasz, że też możesz np. marihuanę palić bez ograniczeń?


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 14-04-2015, 11:26
Cytat
Tak czy owak, zastanawiam się czy da się wyróżnić jakieś ramy tego, ile papierosów wypalanych dziennie to niegroźna używka 'okraszająca nasze życie'. Biorąc pod uwagę, że 5-7 kaw dziennie dla zdrowego Mistrza to rozsądna ilość, to wnioskuję, że kilka papierosów dziennie również można traktować w ten sposób.
Pytanie dlaczego musisz okraszać życie?
Twoja logika jest zastanawiająca...Jak Mistrz powie, że jako zdrowy pije litr alkoholu dziennie i mu nie szkodzi, to Ty uznasz, że też możesz np. marihuanę palić bez ograniczeń?
Bo chyba chodzi o korzystanie ze zdrowia, może komuś sprawiać to przyjemność, a ja zadałem to pytanie w pierwszym wątku bo chciałbym w przyszłości zacząć korzystać ze zdrowia, gdy już je miał będę.
A znając ramy można by ustalić sobie granice między przyjemnością a już ryzykiem.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Baird 14-04-2015, 15:34
Określ ramy kiedy mniej więcej będziesz już to zdrowie miał to postaramy się określić granice.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Luciano 14-04-2015, 18:51
Chyba lepiej jednak uważać żeby nie przerodziło się to w codzienny rytuał. Mi się to kojarzy z jakimś zniewoleniem.

Sprawa nierozważnych nawyków - stara jak świat.

http://s7.postimg.org/5gxurw9gr/tes.jpg

Rozważnie z tym co myślisz;
Staje się tym co mówisz.
Rozważnie z tym co mówisz;
Staje się tym co robisz.
Rozważnie z tym co robisz;
Staje się tym co jest nawykiem.
Rozważnie z tym co jest nawykiem;
Staje się tym co jest charakterem.
Rozważnie z tym co jest charakterem;
Staje się tym co jest przeznaczeniem.

Volkswagen, od początku wiedziałem, żeś niezły wariat! Piszę to, bądź co bądź, z sympatią. Żeby to jeszcze twe posty wnosiły coś konkretnego!


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Luciano 14-04-2015, 19:05
Cytat
Tak czy owak, zastanawiam się czy da się wyróżnić jakieś ramy tego, ile papierosów wypalanych dziennie to niegroźna używka 'okraszająca nasze życie'. Biorąc pod uwagę, że 5-7 kaw dziennie dla zdrowego Mistrza to rozsądna ilość, to wnioskuję, że kilka papierosów dziennie również można traktować w ten sposób.
Pytanie dlaczego musisz okraszać życie?
Twoja logika jest zastanawiająca...Jak Mistrz powie, że jako zdrowy pije litr alkoholu dziennie i mu nie szkodzi, to Ty uznasz, że też możesz np. marihuanę palić bez ograniczeń?
Nie muszę, lecz chcę okraszać sobie życie. Niegdyś kawa i papierosy sprawiały mi ogromną radość. Niestety jako niezbyt przejęty zdrowiem młodzieniec, sprawiałem sobie tej radości aż nadto. Toteż swoje przecierpieć musiałem. Znajomi piją, i to porządnie piją, koleżanki z pracy obżerają się cukrem, inni piją kawę a drudzy palą. A co ja miałem ostatnio? Ostatnie lata to nieustanna walka z chorobą i mnóstwo wyrzeczeń. Opłaciło się, bo stanąłem na nogi i czuję się coraz lepiej. Alkohol, cukierki i katowanie się fizycznie już mnie w ogóle nie pociągają. Jest zaś chętka na kawę (na którą póki co mogę sobie tylko popatrzeć), i to chyba największa ze wszystkich. Chce mi się też palić to palę, póki mi to się nie zacznie czkawką odbijać, bądź nie zbrzydnie w jakiś magiczny sposób.

Dosyć tego tłumaczenia! Nie po to tu napisałem, aby się usprawiedliwiać. Kto ma mieć mnie za głupka, to i tak będzie miał. Chciałem tylko zdobyć pewne informacje, by w odpowiednim momencie palnąć się w łeb i zadać sobie pytanie, czy Luciano nie przesadzasz zanadto.

Moja logika, w moim mniemaniu, jest nader prosta. Te z kolei pytanie związane z litrem alkoholu, Mistrzem i marihuaną stawia mnie raczej jako ślepego naśladowcę, a chciałem tylko poznać opinię osoby, z której zdaniem tutaj liczę się najbardziej.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Udana 15-04-2015, 08:22
Cytat
Moja logika, w moim mniemaniu, jest nader prosta. Te z kolei pytanie związane z litrem alkoholu, Mistrzem i marihuaną stawia mnie raczej jako ślepego naśladowcę, a chciałem tylko poznać opinię osoby, z której zdaniem tutaj liczę się najbardziej.
Wiadomo, że Mistrz jest tutaj na forum autorytetem wiedzy i doświadczenia w powrocie do zdrowia. Ale jak sam napisał w książkach jest to DROGA, czyli zakłada pewien czas trwania, posiada również i zakręty, i znaki, i drogowskazy, ale też może zdarzyć się na tej DRODZE poślizg.
I to co Mistrzowi służy, i nie powoduje utraty zdrowia, nie oznacza, że dla nas jest idealne.
Mnie Biosłone nauczyło myślenia, że zdrowie mam "we własnych rękach", z wiedzy korzystam, ale patrzę na reakcję swojego organizmu i szukam swojego zdrowia.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Luciano 15-04-2015, 09:15
Cytat
Próbowałem wrócić do kawy, ale niekorzystnie wpływa na moje samopoczucie.

Jest to fragment mojego pierwszego postu w tym temacie. Wyraźnie widać, że jak coś mi nie służy to tego nie używam. Nawet jeśli Mistrzowi czy komukolwiek innemu to służy. W związku z tym nie mam zielonego pojęcia, dlaczego tłumaczysz mi rzeczy, które już dawno pojąłem, o czym zresztą świadczy moja postawa, nieprawdaż?

Ze swojej strony pragnę zakończyć dyskusję w tym wątku. Raz, że nic konstruktywnego z tej dyskusji nie wyniosłem. Po drugie zaś, zaczynają mi się jednak fajki czkawką odbijać.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Darkold 27-09-2015, 13:56
Z przyjemnością czyta sie Wasze wpisy. Wszystko jest takie gładkie. Ale do rzeczy. Zawsze lubiłem wódkę i dalej ją lubię. Nie przeszkadza mi  (no może czasami , a wręcz odwrotnie spożywanie MO i KB. Poza wszystkimi wartościami dodadanymi, o których się tu pisze, chciałbym dodać coś od siebie. Pewnie będę wielokrotnie hejtowany. Trudno.
KIEDYS PO MELANZU MIAŁEM TRZY CIĘŻKIE DNI. TERAZ JEDEN.
Dziękuję Mistrzowi i wszystkim forumowiczów.
P.S.  Przepraszam za niedostrojenie wpisu do sentencji forum.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Poziomek 27-09-2015, 16:30
Nic nowego, nie Ty jeden tak masz. :)


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Fazibazi 27-09-2015, 17:17
Potwierdzam :P hiehiehiehie


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Pkamil 18-11-2015, 07:56
Przerażające rzeczy piszecie. Narkotyki, legalne, o których piszecie, służą w moim rozumowaniu do wypełniania wewnętrznej pustki. Jecie zdrowy pokarm, a wciągacie syf papierosowy, który w procesie produkcji jest napromieniowywany. Unikacie przemysłowego jedzenia, a ...Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Luciano 18-11-2015, 09:31
...a w wolnych chwilach snujemy plany unicestwienia ludzkości.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Pkamil 18-11-2015, 10:09
Paląc fajki prędzej bierzesz udział w programie niż sam go knujesz, ale to tylko moja subiektywna opinia.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Luciano 18-11-2015, 10:52
Paląc fajki opóźniam proces zdrowienia, ponieważ dorzucam sobie dodatkowe porcje toksyn, które nazywane są toksynami egzogennymi. Również może pojawić się pogorszone samopoczucie oraz inne objawy toksemii, czyli sytuacji, w której ilość toksyn przewyższa możliwości ich wydalenia przez organizm. W przypadku ludzi chorych, którzy nie podjęli działań oczyszczających organizmu z toksyn, taka dodatkowa dawka toksyn rzeczywiście będzie szkodliwa, ponieważ będzie tylko dodawać śmieci do sterty, której organizm nie potrafi się pozbyć.

W jakim programie biorę udział?


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: scorupion 18-11-2015, 11:13
W programie palenia fajek, który ma unicestwić ludzkość hehehe.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Pkamil 26-11-2015, 14:00
... transferu PLNów od najniższych sfer społecznych do najbogatszych.

Palecze śmierdzą na kilka metrów, gdy nie palą. Gdy palą, śmierdzą na paręset metrów. Mają cuchnące ubrania, łapska, żółte zęby. Niezależnie czy palacze Bio...ne czy, nie.

Chętnie też bym przetestował sprawność / wytrzymałość fizyczną "zdrowego" palacza. Np. w biegu albo death by burpees.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: scorupion 26-11-2015, 14:43
Cytat
... transferu PLNów od najniższych sfer społecznych do najbogatszych.

W tym transferze to wszyscy biorą udział, dlaczego postanowiłeś wyróżnić palaczy?


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Pkamil 26-11-2015, 20:27
Dlaczego? Bo jest to czynność zbędna, przeszkadzająca, szkodząca a do tego mocno kosztowna.
Wodę pić musisz, jeść coś musisz, trochę prądu potrzebujesz. Raz na rok nową szmatę też potrzebujesz. Fajek nie potrzebujesz. Wyróżniłbym jeszcze tych, którzy co roku kupują nowy telefon / komputer / telewizor / itd., ale w temacie wątku mamy fajki i alkohol, więc trzymam sie meritum.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: scorupion 26-11-2015, 23:29
Czasami człowiek musi, inaczej się udusi. Nie ma co sie tak podniecać fajkami.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Pkamil 27-11-2015, 12:49
Czasami człowiek musi, inaczej się udusi...
Człowiek bardzo obawia się tego, że inni źle go będą odbierać, nieakceptować, więc nakłada ciągle maskę. Przez nią prawdziwe ja jest stale stłumione. To powoduje wewnętrzną pustkę, którą człowiek próbuje wypełnić czymś z zewnątrz. Pustki tej nie można wypełnić od zewnątrz, trzeba to zrobić poprzez wewnętrzną przemianę. Ale człowiek wciąż próbuje zewnętrznych metod i krótkotrwałych uciech. A one niestety w długofalowym efekcie tylko powiększają pustkę. A ta w konsekwencji wywołuje sztuczną potrzebę coraz większego wypełniania. Mechanizm podobny do spożywania cukru. A ludzkie mechanizmy obronne działają zawsze w ten sam sposób, człowiek dorobi sobie historyjkę i teorię, aby usankcjonować swoje zachowanie.

Moje zdanie na ten temat. Na szczęście jest względna wolność, więc "Wolnoć Tomku w swoim domku".


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Luciano 27-11-2015, 13:22
Cytat
Chętnie też bym przetestował sprawność / wytrzymałość fizyczną "zdrowego" palacza. Np. w biegu albo death by burpees.
Może jeszcze mamy pokazać się w strojach kąpielowych? Jeśli lubisz takie zabawy to zgłoś się do Top Model albo Ekipy z Warszawy.

Papierosy i alkohol to używka, nic więcej. Faktycznie, większość ludzi nie ma zdrowia i/bądź umiaru i rujnuje swoje zdrowie tymi używkami, lecz po co wrzucać wszystkich do jednego worka?


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: scorupion 27-11-2015, 13:45
Żeby w tym wrednym, złośliwym i niezrozumiałym świecie spokojnie funkcjonować, należałoby non stop chodzić pijanym. I tak dziwne, że tyle ludzi potrafi się samooszukiwać w stopniu wykluczającym nałogi.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Pkamil 27-11-2015, 14:00
Mechanizmy obronne zadziałały natychmiast.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: scorupion 27-11-2015, 14:06
U ciebie? No masz pewne problemy z uznaniem rzeczywistości i ratujesz się projekcją. Nic wielkiego, raczej norma.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Xemonoj 02-12-2015, 09:29
Dalej nie wiem dlaczego tak jest u mnie

U mnie jest tak, że zawsze po spożyciu około 0.3L wódki, bimbru (piwa nie bo gluten)
następnego dnia, przez kilka godzin mam zatkany nos, jakbym miał lekkie przeziębienie.
Ale około południa znika

 i u niektórych też

U siebie też zauważyłam zatkany nos rano po spożyciu większej ilości alkoholu, mija w ciągu dnia.

Dlaczego tak się dzieje?Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Luciano 02-12-2015, 10:16
Też tak miałem z tym nosem jak piłem alkohol. Być może jest to sposób organizmu na wydalenie zalegających po spożyciu alkoholu toksyn.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Pkamil 17-12-2015, 20:41
U ciebie? No masz pewne problemy z uznaniem rzeczywistości i ratujesz się projekcją. Nic wielkiego, raczej norma.
Rzeczywistość, która przechodzi przez ego, zostaje indywidualnie zabawiona i tym samym zawsze jest projekcją. Jednak jest to wielka sprawa, której trzeba być świadomym - moim skromnym zdaniem. Ale można uznać to za majaki :) - mam właśnie 37,4 C.


Tytuł: Odp: Papierosy lub alkohol.
Wiadomość wysłana przez: Wrady 15-10-2017, 18:31
Czy prawdą jest , że palenie papierosów ułatwia rozrost Candidy?

Cytat
Do czynników ułatwiających rozrost Candidy należą też: stosowanie pigułki antykoncepcyjnej (zakłócenie czynności układu hormonalnego), leki z grupy sterydów, przeciwnowotworowe, antyalergiczne, antyreumatyczne, zaburzenia czynności nadnerczy i innych ogniw układu hormonalnego, infekcje bakteryjne, wielokrotne ciąże, cukrzyca, alkohol, papierosy, wszelkie cywilizacyjne zanieczyszczenia środowiska.

Cytat z polecanego w innym wątku artykułu. http://www.pasozyty.net/art4.html (http://www.pasozyty.net/art4.html)