Niemedyczne forum zdrowia

TEMATY NIEZWIĄZANE Z NURTEM BIOSŁONE => Modne zdrowotne głupawki => Wątek zaczęty przez: Terapia Sokami 02-10-2015, 09:08Tytuł: Wyciskarka czy sokowirówka?
Wiadomość wysłana przez: Terapia Sokami 02-10-2015, 09:08
Różnice między wyciskarką a sokowirówką :

Nie wszyscy wiemy, że nie każdy świeży sok jest zdrowy.  Co wiemy o soku z sokowirówki? Czym różni się od soku z wyciskarki? Dlaczego to, co uzyskujemy z sokowirówki jest bezwartościowe?

Soki są bardziej wartościowe, niż warzywa i owoce w całości więcej... Pamiętajmy, że sok sokowi nie równy. Z sokowirówki uzyskasz sok o walorach smakowych. Oczywiście, jest bardziej smaczny, niż kupiony ze sklepu. Ale warto wiedzieć, że nie tylko możesz mieć jeszcze smaczniejszy sok, ale, przede wszystkim, zdrowszy.

Sok z wyciskarek dzięki innowacyjnej technologii ma nieporównywalnie więcej wartości odżywczych niż sok z sokowirówek.
Dlaczego?
- Wyciskarki wykorzystują innowacyjną metodę wyciskania, bez tarcia. Wytłaczają sok.
- Sokowirówki wyciskają sok w oparciu o siłę tarcia. Tarcie niszczy to co najcenniejsze w soku, niszczy enzymy i witaminy.

Wyciskarka VS Sokowirówka
   
 Wyciskarki owoców nowej generacji :
Innowacyjna technologia: miażdżenie i tłoczenie. To wyciskanie zbliżone do mechanicznego. Wałek delikatnie wytłacza sok. Warzywa, owoce i zioła nie ulegają gwałtownemu cięciu, więc zachowują maksymalną ilość enzymów i fitosubstancji.
 Niskie obroty. Szczególnie wyciskarki pionowe, najnowszej generacji, mają małą liczbę obrotów: ok. 50-70. Wolne obroty nie wytwarzają ciepła i nie natleniają soku. Sok w połączeniu z tlenem traci swoje właściwości lecznicze.
 Wyciska wszystko od liści szpinaku, kapusty, pokrzywy, kiełki, trawy pszenicznej po twarde i miękkie owoce. To ważne, bo zielone koktajle zawierają bezcenny chlorofil, który leczy więcej...
 Cicha. Wyciskarki do soków mają niski poziom hałasu. Możesz wyciskać świeży sok rano, nie obawiając się, że obudzisz śpiących domowników.
  Całe produkty. Jeśli masz dostęp do ekologicznych, niepryskanych owoców i warzyw, nie musisz obierać ich ze skórki, aby wycisnąć sok. Możesz również zostawić mniejsze pestki: w nich również są wartości odżywcze. W Kuvingsie B6000 nie musisz nawet kroić owoców i warzyw!
 Łatwość mycia. Innowacyjnych, pionowych wyciskarek nie musisz myć po każdym użyciu. Wystarczy przepłukać je dwoma szklankami wody. Myjesz je na koniec dnia. Mają niewiele elementów, więc wystarczą Ci 3 minuty, żeby była gotowa do kolejnego wyciskania.
  Bezpieczne materiały. Wykorzystuje ślimaki z mas ceramicznych, sok nie musi mieć kontaktu z metalami. Niektóre metale mogą unieczynnić magnez i mogą osłabić lecznicze właściwości naturalnych bio-esencji.
  
   Sokowirówki :

Przestarzała technologia: Ścierania i tarcia. Za pomocą siły odśrodkowej, oddziela sok od pulpy, dlatego otrzymujesz mniej soku.
Ponadto ścieranie powoduje podwyższenie temperatury. Podwyższona temperatura niszczy enzymy i bioskładniki. Sok jest bezwartościowy.
Wyciska sok z przestrzeni międzykomórkowej,
gdzie znajduje się Apteka Natury: witaminy, enzymy, esencje, bioskładniki, flawony itp.    Wydobywa sok z obszarów, gdzie roślina była przecięta. Nie wydobywa soku z przestrzeni miedzykomórkowej. Cenne składniki pozostają w pulpie.
    Tysiące obrotów. Sokowirówki mają kilkanaście tysięcy obrotów na minutę. Tak szybka praca powoduje, że sok natlenia się, ogrzewa, a w efekcie powstaje duża ilość piany.
Wyciska pod ciśnieniem, dlatego wyciskanie jest bardziej efektywne.    Wyciska sok dzięki sile odśrodkowej, dlatego jest go mniej.
 Sok szybciej się rozwarstwia, bo jest natleniony. Musisz go wymieszać.

 Nie wyciska liści, kapusty, szpinaku, pokrzyw, trawy zbóż: jęczmienia, lucerny. Nie możesz przygotowywać drogocennych dla organizmu, leczniczych koktajli chlorofilowych.
  Hałas. Sokowirówka charakteryzuje się bardzo głośną pracą.
  Konieczność obierania. Do sokowirówki wrzucasz tylko obrane owoce i warzywa. Musisz je też kroić na mniejsze kawałki.
  Skomplikowane mycie. Sokowirówka jest trudna w demontażu, więc mycie jej jest kłopotliwe.
  Metal. Cylinder i noże są metalowe, więc wchodzą w reakcję z sokiem


Tytuł: Odp: Wyciskarka, czy sokowirówka?
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 02-10-2015, 09:15
Cytat
Soki są bardziej wartościowe, niż warzywa i owoce w całości
Większej durnoty świat nie widział.


Tytuł: Odp: Wyciskarka, czy sokowirówka?
Wiadomość wysłana przez: Luciano 02-10-2015, 10:01
Pewnie ta sama firma parę lat wstecz zachwalała sokowirówki.


Tytuł: Odp: Wyciskarka, czy sokowirówka?
Wiadomość wysłana przez: Udana 02-10-2015, 11:28
To jest sprzedawca reklamodawca, ale też, że mu się chce tu pisać, gdzie my nie popieramy soków, a nawet je krytykujemy. To jakiś dziwoląg musi być. Nie rozeznał rynku. :)
Przecież jakby napisał, na znanym nam forum, to tam wszyscy by kupili wyciaskarko-sokowirówkę, bo nową metodę by mieli i mogli by, i zielone robić i czerwone, i alkaiczne.
Sokiem to nawet wypłukać to i owo można.


Tytuł: Odp: Wyciskarka, czy sokowirówka?
Wiadomość wysłana przez: Luciano 02-10-2015, 12:38
Według mnie zatrudnili marnego marketingowca, ewentualnie zlecili słabemu wykonawcy zewnętrznemu. W ogóle jak widzę reklamy to aż ciężko uwierzyć, w jakim kierunku podążają działy marketingu. Czy oni tacy głupi, czy grupa docelowa? Niestety, to drugie. Spece od reklamy to cwane łotry i wiedzą jak dla głupka zabełtać we łbie.


Tytuł: Odp: Wyciskarka, czy sokowirówka?
Wiadomość wysłana przez: Fazibazi 02-10-2015, 14:41
Cytat
Wyciskarki wykorzystują innowacyjną metodę wyciskania, bez tarcia.

Metoda znana od milionów lat to skąd znowu innowacyjna?

Po układzie strony widać, że "kopiuj wklej" z jakiegoś folderku.