Niemedyczne forum zdrowia

BLOK OGÓLNY => Dyskusje o artykułach z Portalu wiedzy o zdrowiu => Wątek zaczęty przez: Mistrz 23-12-2015, 19:35Tytuł: Powód niepłodności
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 23-12-2015, 19:35
Na portalu ukazał się nowy artykuł: http://portal.bioslone.pl/jak-sie-robi-zdrowe-dzieci/powod_nieplodnosci


Tytuł: Odp: Powód niepłodności
Wiadomość wysłana przez: MarekS 19-01-2016, 01:49
Tak się zastanawiam, czy możliwym jest, by natura zadziałała tak prędko. Czym jest, powiedzmy około 50 lat ingerencji medycznej na przeżywalność  tych, co przeżyć nie mieli. To ułamek sekundy na drodze ewolucji.
Jako przyczynę niepłodności postrzegałbym wszechobecna chemię i jej oddziaływanie na organizm człowieka. Chemia jest wszędzie, zagląda w niemalże każdą dziedzinę naszego życia. Jako gatunek nie mieliśmy czasu by się przystosować i znaleźć mechanizmy obronne. Dodam do tego byle jakie odżywianie,  wieczny stres, kredyty, praca po 12  godzin lub więcej. No i mamy. Takie życie nie ma nic wspólnego z naturą, wiec może jednak natura zadziałała tak szybko jak my znaleźliśmy się pod wpływem tej nienormalności? A może nie? Może natura jeszcze myśli i się zastanawia, co z tym fantem począć? Może jednak chemia trucicielka bierze górę i dlatego tam, gdzie jej mniej, życie rozwija się w miarę normalnie? Ciekawe.


Tytuł: Odp: Powód niepłodności
Wiadomość wysłana przez: Dyczkin 26-05-2017, 21:40
Cytat z Księgi Henocha:
"Kobiecie nie została dana niepłodność, ale z powodu czynów jej rąk umiera ona bezdzietna."
Takie są losy cywilizacji śmierci.


Tytuł: Odp: Powód niepłodności
Wiadomość wysłana przez: Luciano 26-05-2017, 21:55
To gdzie ona te łapy pchała? Chyba po bułki i recepty.

Swoją drogą to jesteś niezły łepek, Dyczkin.


Tytuł: Odp: Powód niepłodności
Wiadomość wysłana przez: Dyczkin 26-05-2017, 22:25
Luciano, rozwiń temat.
Bo widzę, że masz swoje "patrzenie" na moją skromną osobę :D
Może być na PW, coby nie zaśmiać wątku.


Tytuł: Odp: Powód niepłodności
Wiadomość wysłana przez: Luciano 27-05-2017, 11:07
Aby wszystko było jasne napiszę w tym miejscu, nie przez wiadomość prywatną. Patrzę na twoją osobę w pozytywnym świetle, choć jesteś fanem Barcelony :D i głupotkujesz (piszesz głupotki) w ważnym wątku. Cieszę się, że się nie obraziłeś, bo moim celem było zupełnie co innego. Są tacy, którzy przez moją złośliwość nie radzą sobie emocjonalnie (np. Scorupion :D).

Chodzi mi o to, że artykuł jest rzeczowy, łatwy do zrozumienia, momentami zabawny i niezwykle istotny. Nie wiem czy go przeczytałeś, ale wydaje się, że nie masz pojęcia o przyczynie niepłodności. Nie łatwo jest zrozumieć, co chciałeś nam przekazać pisząc o cywilizacji śmierci. To ty rozwiń temat, jeśli uważasz, że jest istotny.

Możemy podyskutować o eugenice, czy to ma sens. Czy przeprowadzać eugenikę negatywną czy nie? Skoro walczymy z ostatnią, atawistyczną obroną przed degeneracją naszego gatunku jaką jest niepłodność, jak to wszystko się skończy?

Ja mam zgoła inne pytanie, nie wiem czy dobrze kombinuję. Istnieją predyspozycje genetyczne, inaczej skłonności, które mogą przerodzić się w choroby przy udziale najczęściej czynnika genetycznego. Czy jest coś takiego jak predyspozycja genetyczna do zasiedlenia przez grzyba Candida Albicans akurat głowy? Czy organizm ludzki posiada skłonności genetyczne do odkładania toksyn akurat w tym miejscu a nie innym? Czy niepełnowartościowe, uszkodzone komórki mogą tworzyć akurat daną tkankę, co jest uwarunkowane genetycznie? Brat rodzony mojego biologicznego ojca chorował na schizofrenię i popełnił samobójstwo. Ja mam łeb zagrzybiony jak klimatyzacja w starym Oplu, choroby psychiczne również występują albo występowały, bo powoli zdrowieję. Omawiany artykuł sprawił, że zaczęło mnie to nurtować.