Niemedyczne forum zdrowia

BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ => Wziąłem zdrowie w swoje ręce => Wątek zaczęty przez: Filipito 18-02-2016, 15:59Tytuł: Łysienie plackowate
Wiadomość wysłana przez: Filipito 18-02-2016, 15:59
Z forum jestem już od roku. Cenię sobie wiedzę, jaka jest tu zawarta. Wiele już wyniosłam dobrego, aby polepszyć swoje zdrowie. Wzięłam sobie do serca wszystkie wskazówki, co należy zrobić, aby dojść do zdrowia. Rezygnacja z glutenu (od roku), słodyczy, wprowadzenie MO (prawie rok), KB (od 2 tygodni), kończę  DP I. Już teraz widzę poprawę w wielu sprawach, z których nie mogłam wyjść nie mając tej wiedzy, którą tu zdobyłam.

Ale żadna z dolegliwości, które mi towarzyszyły, bądź nadal ze mną są, nie doskwiera mi tak bardzo jak Łysienie plackowate. Pierwszy raz straciłam włosy w wieku 14 lat. Przez 3 lata nie było ich w ogóle. Potem było różnie. Odrastały. Były. Potem znowu wypadały i tak w kółko. Teraz znowu ich nie ma.

Czy myślicie, że jeżeli będę nadal dbać o swoje zdrowie wg zasad Biosłone, to w końcu tego też się pozbędę? Po przeczytaniu wielu zawartych na forum wątków wywnioskowałam, że jeśli chodzi o choroby z autoagresji, to nie jest łatwo. Mam nadzieję, że się mylę. A może dodatkowo coś powinnam zrobić? W jakiś szczególny sposób jeszcze pomóc?


Tytuł: Odp: łysienie plackowate
Wiadomość wysłana przez: Dużagosia 18-02-2016, 18:25
Popczytaj o PMO, to jest maść z kitu pszczelego, mojemu mężowi ta maść pomogła, włosy odrosły.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3711.60


Tytuł: Odp: Łysienie plackowate
Wiadomość wysłana przez: Filipito 19-02-2016, 09:18
Te włosy odrastają. Raz szybciej, raz wolniej. Teraz jest właśnie ten gorszy czas. Czy smaruję czymś głowę czy nie one odrastają. Najgorsze jest to, że nie chcą zostać na zawsze. Czy z tego można wyjść? Czy z chorób autoimmunologicznych można wyzdrowieć raz na zawsze?


Tytuł: Odp: Łysienie plackowate
Wiadomość wysłana przez: Dużagosia 19-02-2016, 10:49
Można, jak się uszczelni jelita.