Niemedyczne forum zdrowia

BLOK KULINARNY I KOSMETYCZNY => Dział kulinarny => Wątek zaczęty przez: Taptapu 19-10-2017, 13:16Tytuł: Śniadania bez jajek/mleka
Wiadomość wysłana przez: Taptapu 19-10-2017, 13:16
Co przygotowujecie na śniadania przy alergii na jajka+mleko+mięso kurczaka i wołowe?
Chodzi o coś co zajmie ok. 20 min. przygotowania dla kilkuosobowej rodziny z małymi dziećmi. Do tej pory jedliśmy jaglankę z owocami/orzechami/nasionami/miodem, ale chcemy się przestawić na coś mięsnego. Oczywiście coś co nie wygeneruje dodatkowego stresu w porannym pośpiechu. Na DP1 jedliśmy zupy, ale szybko dopadał po nich głód, były też "obiady" na śniadanie, niestety bardziej czasochłonne w przygotowaniu.
Może ktoś ma coś sprawdzonego?


Tytuł: Odp: Śniadania bez jajek/mleka
Wiadomość wysłana przez: Poziomek 19-10-2017, 15:40
Zamiast jajecznicy może być wątróbka.


Tytuł: Odp: Śniadania bez jajek/mleka
Wiadomość wysłana przez: Kamil 19-10-2017, 20:46
Często zdarzało mi się robić podwójną porcję obiadową i odgrzewać drugą porcję rano - czas przygotowania równy podgrzaniu potrawy. Nawet przy potrzebie jedzenia jakoś bardzo urozmaicenie, to nie sprawia problemu, zwłaszcza że wygoda w szybkim zjedzeniu rano posiłku na miarę obiadu to rekompensuje.

Okazjonalnie może być tatar od czasu do czasu, wątróbka jak Poziomek napisał też się świetnie spisuje.

Może Cię też zainteresować gotowanie w wolnowarze - wrzucasz do gara 3 kg posiłku (zależy ile to tej rodziny tam masz :)) i przez całą noc robi się w temperaturze tam 60 stopni. Poczytaj w internecie, bo świetna sprawa, w przypadku wolnowaru rano można zjeść wszystko co zachcesz, przez noc się zawsze zrobi (kwestia przeczytania ile potrzeba czasu i jaka temperatura).


Tytuł: Odp: Śniadania bez jajek/mleka
Wiadomość wysłana przez: Taptapu 25-10-2017, 18:52
Temat wolnowaru mnie zainteresował :) Trochę męczy mnie to gotowanie, w ciągu dnia już są dwa obiadowe posiłki, i jeszcze śniadanie. Czas zatrudnić kucharza :)