Niemedyczne forum zdrowia

TEMATY NIEZWIĄZANE Z NURTEM BIOSŁONE => Dział pacjentów => Wątek zaczęty przez: Eva 05-11-2017, 17:09Tytuł: Huba brzozowa
Wiadomość wysłana przez: Eva 05-11-2017, 17:09
Huba brzozowa

Przypadkowo trafiłam na artykuł w którym opisywano działanie lecznicze huby brzozowej.  Napisano o badaniach prowadzonych w Europie i Azji, które dowodzą że huba brzozowa ma cenne właściwości terapeutyczne.  Substancje, które znajdują się w hubie pobudzają mitochondria -komórkowe centra energetyczne.
Substancje, które nadają hubie właściwości lecznicze to: polisacharydy, inotodiol, kwas betulinowy i polifenole.
Z huby wyizolowano oprócz inotodiolu także inne substancje, które wykazały w badaniach farmakologicznych na zwierzętach działanie przeciwnowotworowe.
Huba ma też wysoki poziom melaniny – substancji odpowiadającej za kolor. Melanina ma wiele właściwości terapeutycznych i są to między innymi:
• stymuluje szyszynkę i poprawia sen.
• jest silnym przeciwutleniaczem
• chroni przed szkodliwymi promieniami, polem elektromagnetycznym i solami metali ciężkich
• naprawia DNA.

Ciekawa jestem opinii Mistrza na temat właściwości leczniczych Huby, oraz czy ma sens wprowadzenie naparu z tej rośliny  na co dzień.
 


Tytuł: Odp: Huba brzozowa
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 06-11-2017, 10:15
Poza czystkiem, który pojawił się ni stąd ni zowąd w tzw. medycynie naturalnej, wszystko inne to na nowo odgrzewane kotlety – nawadnianie, oczyszczanie wątroby, witamina C, witamina D, urynoterapia, jakieś dziwne diety, a wśród nich huba brzozowa. Nic to, że w poprzedniej edycji niczego sensownego to nie przyniosło, bowiem rzekomo najnowsze badania świadczą, że jest akurat odwrotnie. I tak gawiedź wciąż nabiera się na ten sam lep, nie bacząc na fakt, że jeśli coś w praktyce nie zdało egzaminu, to żadne badania tego nie zmienią. Prawda jest taka, że jedynym lekarstwem na wszelkie choroby jest zdrowie. Reszta to pic na wodę.


Tytuł: Odp: Huba brzozowa
Wiadomość wysłana przez: scorupion 06-11-2017, 14:48
Hubę pamiętam z dzieciństwa. Miała być wtedy lekarstwem na raka. Rak, o ile sie orientuję, nadal ma się dobrze.

Cytat
Prawda jest taka, że jedynym lekarstwem na wszelkie choroby jest zdrowie. Reszta to pic na wodę.
Bardzo słuszna koncepcja, zaleczone choroby mogą wrócić, w takiej czy innej postaci i przeważnie wracają. Ale jak to w złośliwym życiu bywa, zawsze jest jakieś ale. Otóż, niektórzy są za słabi, aby bez leczenia na to zdrowie doczekać (widzę to na własne kaprawe ślepia i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej). Natura sprytnie przewidziała takie przypadki, po prostu je eliminując. A ci, zamiast pogodzić się z naturą, czepiają się życia wszystkimi możliwymi sposobami .


Tytuł: Odp: Huba brzozowa
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 06-11-2017, 16:52
Wyjątki potwierdzają regułę, że o zdrowie należy dbać akurat wtedy, gdy się je ma. I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.


Tytuł: Odp: Huba brzozowa
Wiadomość wysłana przez: scorupion 08-11-2017, 22:43
A ja nie o tym, bo z takim stwierdzeniem nie ma co dyskutować, jest oczywiste. Problem się zaczyna wtedy, gdy wypieramy choroby zdrowiem, wypieramy, jeszcze wypieramy, a tymczasem choróbsko rozwija się w najlepsze, grożąc w którymś momencie przełomem, tylko nie w oczekiwaną stronę. I nikt mnie nie przekona, że to są wyjątki, bo widzę ich więcej.