Niemedyczne forum zdrowia

RODZICE, DZIECI, RODZINA => MO - zastosowanie u dzieci => Wątek zaczęty przez: piobera 10-04-2007, 18:17Tytuł: Mikstura oczyszczająca dla małego dziecka
Wiadomość wysłana przez: piobera 10-04-2007, 18:17
Mam taki problem: chciałabym pomoc mojemu synkowi, który ma problemy alergiczne oraz czesto choruje (katary, kaszle), niestety nie mogę podawać mu rano mikstury - maluch domaga się picia zaraz po wstaniu z łóżka -to jest jego rytuał i nie potrafię tego zmienić, zakraplam mu nosek - na to mi pozwala i z tym nie ma kłopotu - czy jest jakiś inny sposób na oczyszczanie organizmu dziecka poza miksturą?
...no tak..ale jak mu podam ten "kwas" to sie obudzi i będę w punkcie wyjścia... będzie chciał to natychmiast popić a o powtórnym zaśnięciu nie będzie mowy! Będzie za to marudne dziecko, dlatego zapytałam czy da się coś zrobić Panie Józefie...?

Do piobery - dyskusję należy kontynuować w jednym temacie :wink: Klikasz przycisk "odpowiedz" i pytasz dalej.
Admin czuwa :mrgreen:


Tytuł: Mikstura oczyszczająca dla małego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 11-04-2007, 00:23
Można dziecku podać Miksturę oczyszczajacą wcześniej, gdy jeszcze śpi.


Tytuł: Mikstura oczyszczająca dla małego dziecka
Wiadomość wysłana przez: Mistrz 17-04-2007, 09:47
W ostateczności można dziecku podać Miksturę oczyszczającą 40 minut po śniadaniu. Wprawdzie nie będzie to to samo, co na czczo, ale zawsze coś.


Tytuł: Odp: Mikstura oczyszczająca dla małego dziecka
Wiadomość wysłana przez: am_magister 16-11-2009, 19:18
Ja zaczynałam podawanie mojemu synkowi MO za pomocą strzykawki od Nurofenu jak jeszcze spał, oczywiście z wyczuciem. A jak przyzwyczaił się do smaku to zaraz po obudzeniu podaję na łyżce. Oczywiście musiałam zastosować wzmocnienie pozytywne, czyli jak weźmie "syropek" (u nas to hasło zawsze działało, jedyna dobra rzecz po byciu konsumentem systemu farmaceutycznego) to będzie oglądał bajkę. Zadziałało.