Niemedyczne forum zdrowia

BLOK OGÓLNY => Korzyści stosowania metod prozdrowotnych => Wątek zaczęty przez: Zazula 17-10-2008, 07:20Tytuł: Zniknięcie odcisku
Wiadomość wysłana przez: Zazula 17-10-2008, 07:20
A my przeżyliśmy szok!
Mój chłopak od lat miał ogromny odcisk pod stopą, wielkości dużego paznokcia i bardzo głęboki. Nie muszę tłumaczyć jak bardzo bolesny. Co tydzień ścinał z niego narosłą grubą skórę wielkim kuchennym nożem - nie mogłam na to patrzeć... Rozważał nawet zabieg chirurgiczny, żeby usunąć go z korzeniem.
Pod koniec sierpnia razem ze mną zaczął pić MO, dietę niskowęglowodanową stosuje bo mu pasuje.
I tu nastąpił wstrząs - najpierw wydawało się, że jakoś mniej tej skóry narosło, ale może tylko tak się wydawało... Potem jakoś chyba mniej bolał? A po kolejnym wycinaniu (brrr!) okazało się, że odcisk jest o połowę mniejszy! A nam nie przyszło do głowy zrobić fotografię, "bo to przecież niemożliwe, żeby taki ogromny odcisk zniknął". A ON ZNIKNĄŁ! Naprawdę zupełnie zniknął już po pięciu tygodniach stosowania MO! Skóra pod stopą jest normalna, taka sama jak dookoła. Po odcisku mutancie nie ma śladu.
I co Wy na to, Kochani?


Tytuł: Zniknięcie odcisku
Wiadomość wysłana przez: Loret 17-10-2008, 09:10
Cytuj z: "zazula"
I co Wy na to, Kochani?

Jest to ewidentny przykład, że MO i odpowiednie odżywianie są niezaprzeczalnym dowodem zdrowia i regeneracji organizmu :)


Tytuł: Zniknięcie odcisku
Wiadomość wysłana przez: Olimpia 17-10-2008, 18:53
Przed chwilką również sprawdziłam odcisk na palcu na nodze. Szukam i nie pamiętam na której był. Nie ma. Wiem, że przeszkadzał na najmniejszym palcu i prawdopodobnie był na lewej nodze. Zapomniałam, że coś mi dokuczało kiedyś. Nieźle, Zazula przypomniałaś mi o nim.


Tytuł: Zniknięcie odcisku
Wiadomość wysłana przez: Oliwka 18-10-2008, 10:27
Niestety ja mam dalej odciski na małych palcach a w dodatku jeden boli mnie i muszę go co tydzień usuwać. Może u mnie to nie dziala bo mam zdeformowane nogi przez haluxy.


Tytuł: Zniknięcie odcisku
Wiadomość wysłana przez: Zazula 19-10-2008, 05:11
Oliwka, a w jakich butach chodzisz?
Pytanie retoryczne ;)

Ostatnio koleżanka polecała innej koleżance... a ja byłam świadkiem:
"codziennie wieczorkiem robię takie ćwiczenie - biorę każdy palec stopy w rękę i po kolei kręcę nimi w kółko z 20-50 razy w każdą stronę, haluksy prawie przestały mnie boleć"

Może też spróbuj? I napisz, czy działa? Chociaż na odciski to pewnie, nie pomoże... :/

Mnie ten problem na szczęście nie dotyczy, ponieważ kilka lat temu, jak tylko poczułam lekki ból, od razu przestawiłam się na wygodne, płaskie buty i tylko w takich chodzę. Ale ja jestem ewenementem, wiem.  ;)


Tytuł: Zniknięcie odcisku
Wiadomość wysłana przez: Oliwka 20-10-2008, 12:44
Już od wielu lat nie chodzę na wysokich obcasach, szukam wygodnych butów. Przy haluksach niestety jest problem z butami, na początku zanim but się nie ułoży to robi się stan zapalny i boli. Później już nie odczuwam bólu kości ale robią się odciski. Muszę mieć dużo par butów i często zmieniać, bo nawet najwygodniejsze po paru godzinach uwierają. Mam po prostu mam "niewygodne nogi".


Tytuł: Zniknięcie odcisku
Wiadomość wysłana przez: Loret 20-10-2008, 14:31
Oliwka - proponuję Ci obuwie tz. oddychające firmy GEOX dostępne w sumie wszędzie,  począwszy od czółenek po sportowe. Moja koleżanka ma haluksy i płaskostopie w związku z czym bardzo sobie chwali  buty z tej firmy :)