Niemedyczne forum zdrowia
22-09-2023, 09:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : 20-09-2023, 09:09 
Zaczęty przez Mbogdan - Nowe: wysłane przez Mbogdan
Cytat
   
Odp: Chory układ nerwowy - przypadek szczególny
« Odpowiedz #557 : 24-06-2023, 14:48 »
Cytat
Cytat
W powyższym poście napisałem, że nie mam żadnej ranki, (tak było). Jak miałem infekcję to miałem bardzo ograniczony dostęp tlenu i się w nocy bardzo wierciłem, przewracałem na lewy bok. W stawach mam takie "ziarenka maku"(zabite szczątki jakiegoś patogenu), to jedno ziarenko wyszło (nie w sensie dosłownym, bo szczątki patogenów nie chodzą) ze stawu i znalazło się na kostce. Ponieważ w nocy tą prawą kostkę mam przyciśniętą do materaca to mnie bolało i nie mogłem spać. Wieczorem poprosiłem żonę żeby na tą kostkę przymocowała taki mały wacik, ale pokazywałem palcami żeby przymocować ten wacik dwoma plastrami tak żeby to "ziarenko maku mogło się przemieszczać" . Dla żony to co ja mówiłem było nie zrozumiałe i stała się bardzo agresywna, wyzwała mnie od debila, a ja żonę od kretyna. Żona ten wacik przymocowała jednym mocnym plastrem i skutek był taki, że to "ziarenko maku" zrobiło mi dziurkę w skórze na kostce.

CAŁA HISTORIA Z RANKĄ NA KOSTCE trwa już chyba tyle czasu jak operacja wojskowa Putina.

Próbowałem opisać taką drobnostkę, ale ile osób zrozumie to co przedstawiłem to nie wiem.

Wielokrotnie pisałem, że moja sytuacja zdrowotna jest nieco skomplikowana.
\

Kiedyś pielęgniarka mówiła, iż ta ranka jest prawie zagojona, ale żona nie zmieniała opatrunku i ten problem ciągle istnieje. Taka prosta sprawa jest dla żony trudna.

Ponieważ wyraziła pani wątpliwość co do informacji, że ta ranka nie jest odleżyną to przypomniałem w jaki sposób ta ranka powstała.
Od ponad dwóch lat mam prywatnego fizjoterapeutę i on uruchamia mi te stawy skokowe, które miałem całkowicie sztywne na rok przed odkryciem, że mam boreliozę. Poprzez uruchomianie stawów skokowych odrobina wielkości maku przedostała mi się na kostkę, a ponieważ nie mam elastyczności w mięśniach i ta kostka jest mocno przyciśnięta do materaca, więc taki jest efekt.

Ta maść, którą stosujemy na ta rankę jest bezbarwna, a jak obserwuję to co pozostaje w tej rance to jest koloru żółtawego, więc może być to ropa.

Pani pielęgniarka, która była ze szpitala to mi tą rankę oczyszczała i były efekty.


 2 
 : 16-09-2023, 09:15 
Zaczęty przez Asicyna - Nowe: wysłane przez Gibbon

Moc mikrobioty


Cytat
Ukryte głęboko w naszych jelitach 100 000 miliardów bakterii utrzymuje nas w zdrowiu, wytwarzając szereg cząsteczek. Choć są niewidoczne gołym okiem, mogą zrewolucjonizować przyszłość medycyny. Pod warunkiem, że nasz nowoczesny styl życia najpierw ich nie zniszczy.

https://vod.tvp.pl/filmy-dokumentalne,163/moc-mikrobioty,769041

 3 
 : 15-09-2023, 16:23 
Zaczęty przez K'lara - Nowe: wysłane przez Kalina
Pierwszy raz robiłam ocet z liści żywokostu.

Zrobiła się gęsta śluzowata zawiesina. Pracował ponad miesiąc (przy upałach).

Na razie wypróbowałam go do płukania włosów po umyciu. Sprawdził się, włosy są jak po dobrej odżywce,

 4 
 : 12-09-2023, 18:21 
Zaczęty przez Mbogdan - Nowe: wysłane przez Mbogdan
Pani Aniu mam do pni prośbę żeby pani przejęła kontrolę na gojeniem tej ranki na kostce. Problem polega na tym, że ta ranka jest w zagłębieniu i zmiana opatrunku musi polegać na usunięciu tej starej maści i nałożeniu nowej. Żona ma słaby wzrok i nie usuwa starej maści (tą starą maść przyciska i to jądro tej ranki jest cały czas w tej samej starej maści i to uniemożliwia proces gojenia). Jak pan doktor podrapał mi tą rankę to od razu czułem, że proces gojenia następuje. Chodzi o to żeby usunąć starą maść i wydrapując usuwa się martwą tkankę co przyspiesza proces gojenia. TA RANKA TO NIE JEST ODLEŻYNA!!!!!!!!!!!

 5 
 : 12-09-2023, 00:12 
Zaczęty przez Mistrz - Nowe: wysłane przez BioPawcio
Piotr, a ja polecam (każdemu) w związku z nadchodzącymi wyborami poczytać o tym kim jest spin doktor i nie dać się omamić przed pójściem do urny.

 6 
 : 11-09-2023, 18:45 
Zaczęty przez Mbogdan - Nowe: wysłane przez Mbogdan
Stwardnienie zanikowe boczne (SLA) – rokowania
Późny wiek zachorowania oraz wczesna dysfunkcja mięśni oddechowych wiążą się z gorszym rokowaniem. Śmierć z powodu niewydolności oddechowej następuje średnio po 3-5 latach od wystąpienia pierwszych objawów. Zdarzają się jednak przypadki, w których chory przeżywa 10 lat i więcej. 

Stwardnienie zanikowe boczne (SLA) – diagnostyka
Kluczowe w diagnostyce SLA jest postawienie diagnozy tak szybko, jak to możliwe. Może być to trudne ze względu na brak specyficznego testu, który pozwoliłby na jednoznaczne potwierdzenie. Rozpoznanie stawiane jest za pomocą badania EMG oraz klinicznych objawów uszkodzenia górnego i dolnego neuronu.

W diagnostyce SLA lekarz wyklucza inne choroby neurologiczne za pomocą badań neuroobrazowych (MRI głowy i rdzenia kręgowego) i neurofizjologicznych. Rozpoznanie jest stawiane najczęściej po upływie 10-18 miesięcy od wystąpienia pierwszych objawów.

Stwardnienie zanikowe boczne (SLA) – leczenie
SLA jest chorobą nieuleczalną.

Jedynym lekiem dostępnym i refundowanym w Polsce jest ryluzol. Wydłuża on życie o około 3 miesiące przy leczeniu 18-miesięcznym. Byłem informowany, że ten lek spowalnia chorobę, ale jest bardzo obciążający dla wątroby, do trumny nie jest potrzebna zdrowa wątroba.


Nie byłem informowany, że ten lek wydłuża życie aż o 3 miesiące, dobrze, że go nie brałem, bo.............

 7 
 : 07-09-2023, 16:06 
Zaczęty przez Kalina - Nowe: wysłane przez Kalina
Wizyta u dobrego osteopaty, który ma pojęcie o terapii wisceralnej i potrafi rozluźnić przeponę, działa cuda w tej kwestii.

Jeśli nie ma dostępu do specjalisty, to można próbować samemu sobie pomóc:

UWALNIANIE PRZEPONY - klucz do zdrowia i witalności
https://www.youtube.com/watch?v=qyDFFjYgcI0
 8 
 : 07-09-2023, 11:34 
Zaczęty przez Mbogdan - Nowe: wysłane przez Poziomek
Mbogdanie z kim próbujesz się porozumiewać poprzez forum biosłone?
Jaki jest cel wypisywania tutaj skutków ubocznych leków?

 9 
 : 07-09-2023, 11:21 
Zaczęty przez Mbogdan - Nowe: wysłane przez Mbogdan
Jakie działania niepożądane mogą wystąpić przy stosowaniu Baclofen Polpharma - tabletki?
Jak każdy lek, również Baclofen Polpharma może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Bardzo często mogą wystąpić: senność, uspokojenie, splątanie, nudności.
Często mogą wystąpić: osłabienie, zmęczenie, wyczerpanie, hipotermia, depresja oddechowa, uczucie pustki w głowie, bóle i zawroty głowy, ataksja, bezsenność, dezorientacja, suchość w ustach, zaburzenia smaku, jadłowstręt, odruchy wymiotne, wymioty, zaparcia, biegunka, spadek ciśnienia tętniczego, osłabienie siły mięśniowej, bóle mięśni, drżenie, zaburzenia widzenia, zaburzenia akomodacji, oczopląs, wysypka, nadmierna potliwość, wielomocz, mimowolne oddawanie moczu, bolesne oddawanie moczu.
Rzadko mogą wystąpić: parestezje, upośledzenie mowy, euforia, pobudzenie, depresja, omamy, koszmary nocne, obniżenie progu drgawkowego i zwiększenie ilości napadów drgawkowych, szczególnie u pacjentów z padaczką, bóle brzucha, zaburzenia czynności wątroby, zmniejszenie pojemności minutowej serca, uczucie duszności, kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, omdlenia, obrzęk kostek, zatrzymanie moczu, moczenie nocne, krwiomocz, zaburzenia wytrysku, impotencja, zahamowanie oddechu.
Ponadto, z nieznaną częstością, mogą wystąpić: dodatni wynik badania na krew utajoną w kale, świąd, zwiększenie masy ciała, uczucie zatkania nosa, paradoksalne nasilenie stanów spastycznych.


Ten lek podawali mi jak byłem pierwszy raz w szpitalu na Banacha, ale ten lek był szkodliwy dla mnie, więc przestałem go używać. Jak byłem ostatnio na wizycie to pani profesor zasugerowała powrót do tego leku. Wkleiłem opis jakie są skutki uboczne stosowania tego leku.

 10 
 : 06-09-2023, 21:02 
Zaczęty przez Kalina - Nowe: wysłane przez Dejmon
Wizyta u dobrego osteopaty, który ma pojęcie o terapii wisceralnej i potrafi rozluźnić przeponę, działa cuda w tej kwestii.

Strony: [1] 2 3 ... 10
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!