Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 14:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Początki MO + angina z antybiotykiem, jak zmniejszyć skutki antybiotyku  (Przeczytany 24477 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #20 : 13-11-2009, 22:21 »

Znów mnie oceniono nie spytawszy co miałam na myśli
Do cholery! Trzeba tak pisać, żeby nie trzeba było pytać, co autor ma na myśli! Czy to jest forum dla idiotów? Bo takie czasami odnoszę wrażenie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #21 : 13-11-2009, 22:28 »

Cytat
Cytat
. Matko Jedyna !
Iza38K a czytałaś ten link od Amdea http://www.forum.mikrobiolodzy.pl/viewtopic.php?f=45&t=287 o niszczycielskiej mocy antybiotyków? Stąd akcja o której piszę, a na którą zareagowałaś lakonicznie "Matko Jedyna!". Mam wrażenie, że każdy rodzaj nauki  o tym, że antybiotyki niszczą przynosi pożytek, prawda? czy się mylę?

Izie pewnie chodziło bardziej o Twoją wypowiedź: dzięki temu może ludzie będą rozsądniej je zażywać. Pewnie Izie stanął przed oczami obraz, że dzięki takiej akcji już na lekki katar ludzie nie będą brać antybiotyku, jedynie na taki mocniejszy msn-wink Jak już widzisz, tutaj akceptacji dla brania antybiotyku w takiej sytuacji nie znajdziesz. Ale myślę, że możemy uznać, że mówiąc "rozsądniej zażywać" miałaś na myśli tylko sytuacje ratujące życie i wszystko jest na dobrej drodze smile

Cytat
Cytat
Przypomina mi się pewien epizod z serialu "Nemocnice na krai mesta" z kwestii doktora Sztrossmayera: "Gdyby głupota mogła latać, byłaby pani gołębicą".

Dziękuję Ci Grażynko że nie byłaś wulgarna, i że wprost nie napisałaś że jestem głupia. Znów mnie oceniono nie spytawszy co miałam na myśli lub nie przeczytawszy artykułu który przesłała Amdea. Ale proszę nie krępujcie się. Ja już dziękuję za uwagę.

Nie poddawaj się tak łatwo, Marika smile Dla Mistrza i Grażynki mechanizmy funkcjonowania organizmu i dochodzenia do zdrowia są tak oczywiste, że trudno im zaakceptować, że ktoś może ich nie rozumieć lub w nie nie wierzyć. Na pewno nie chcą Cię obrazić lub zniechęcić. Ja sam do przyjęcia idei Biosłone dochodziłem powoli i Cię rozumiem smile Daj sobie jeszcze czas, poczytaj forum i książki, przemyśl to wszystko, a myślę, że ułoży Ci się to w całkiem logiczną całość. Wtedy dopiero będziesz mogła świadomie zdecydować, że chcesz iść tą drogą, opierając się na zdrowym rozsądku. Własnym, a nie ekspertów smile Bo widzę, że na nich zdać się na razie nie chcesz smile
« Ostatnia zmiana: 14-11-2009, 18:30 wysłane przez Solan » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #22 : 13-11-2009, 22:30 »

Marikio, spokojnie, nie uciekaj. Prosze przeczytaj mój post w drugim wątku.
 
Wątek: Prawda, grzeczność i akademickie dyskusje… 
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=10414.msg86373#msg86373
« Ostatnia zmiana: 13-11-2009, 22:37 wysłane przez Lenka » Zapisane
marika
« Odpowiedz #23 : 13-11-2009, 23:04 »

Voldin, Lenko, bardzo Wam dziękuję za zrozumienie i wyrozumiałość, nawet nie wiecie co do dla mnie znaczy... Tak jak pisałam już w moim poście o antybiotyku na anginę, idea Biosłone trafia w moje rozumienie zdrowia, bardzo trafia, po ogromnej ilości książek z rynku jak żyć, jeść, dbać o zdrowie, dopiero teraz jestem przekonana i gotowa na zmiany oraz odseparowanie się od medykamentów ale człowiekowi trudno tak od razu wskoczyć do zimniej wody, przeważnie wchodzi do kolan i się ochlapuje zanim się zanurzy. Jeszcze raz dziękuję Wam.
Zapisane
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #24 : 14-11-2009, 09:03 »

Trzeba sporo czasu aby wchłonąć i zrozumieć o czym tu mówimy, a największy problem to przestawić sposób myślenia dokładnie na przeciwny. Żadnych leków, żadnego leczenia, żadnej walki z naturą, w przeciwnym wypadku w dłuższej perspektywie bardzo źle na tym wychodzimy. Wyparcie tego co jest wbijane do głowy przez wiele lat, tym co jest rzeczywiście prawdą w kwestii zdrowia, funkcjonowania organizmu wymaga chęci, czasu, drążenia tematu, nabycia wiedzy, aby samemu zając się swoim zdrowiem. Ludzie dzielą się na samouków i nieuków. Więc wszystko zależy od ciebie - przede wszystkim twoje zdrowie.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #25 : 14-11-2009, 17:46 »

Tak Mariko ! Joker mądrze prawi. Prawidłowo zinterpretował moje "Matko Jedyna" biggrin. Nie traktuj tak wszystkiego osobiście. Powodzenia w nauce o zdrowiu !
Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #26 : 14-11-2009, 19:13 »

Cytat
Tak Mariko ! Joker mądrze prawi. Prawidłowo zinterpretował moje "Matko Jedyna" . Nie traktuj tak wszystkiego osobiście. Powodzenia w nauce o zdrowiu !

Muszę koniecznie o jakimś avatarze pomyśleć... Bo czasem komuś kiedyś zdrowie uratuję, a i tak wszystkie zasługi spadną na Jokera msn-wink Nie mówię o "mądrzeprawieniu" tylko o interpretacji, bo Joker "Matki Jedynej" nawet nie ruszył msn-wink
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #27 : 15-11-2009, 11:09 »

O Matko Jedyna !  biggrin. Przepraszam Cię bardzo. Ja chyba już ślepnę. No głupio mi qrcze. Ale Joker mądrze tłumaczy aspekty zdrowienia.
Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #28 : 21-11-2009, 21:35 »

Mariko moja rada na przyszłość. Jeżeli nie potrafisz wytrzymać bólu gardła przy anginie spróbuj płukać je tinkturą z nagietka rozcieńczoną wodą najlepiej w stosunku 1:1. Jeśli to jest za ostre to należy tak rozcieńczyć aby dostosować ją dla siebie, np. łyżeczka na 1/2 szklanki wody. Uwaga: preparat ten zawiera od 60-70 % etanolu. Sądzę, że eksperci zgodzą się ze mną że wybierając antybiotyk lub tinkturę z dwojga złego lepsza nalewka na etanolu.
« Ostatnia zmiana: 05-12-2009, 22:55 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #29 : 21-11-2009, 21:41 »

Tak, ja też potwierdzam to skuteczny sposób smile
Zapisane
marika
« Odpowiedz #30 : 27-11-2009, 16:28 »

Dziękuję. Na przyszłość na pewno spróbuję, miewam dość często anginy i to mnie dobija,a nie chce brać więcej antybiotyku.
W internecie znalazłam opis:
tynktura (łc. tinctura) 1. alkoholowy roztwór preparatów lekarskich
Czy mogłabyś mi podać Evo lub Andrus nazwę tego specyfiku i gdzie go szukać, niestety nie znalazłam nic w necie. Zastanawiam się gdzie go nabyć.
Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #31 : 27-11-2009, 22:34 »

Jest to Tinctura Calendulae , można ją kupić w aptece lub w sklepach zielarskich, cena około 8,00 zł za 100 ml
Zapisane
marika
« Odpowiedz #32 : 29-11-2009, 13:49 »

Dzięki Eva, jeśli angina będzie nie do zniesienia zakupię ją sobie. Już widziałam ją w aptece. Niech sobie stoi, może angina nie powtórzy się dzięki MO, a może właśnie dzięki MO pojawi się szybko by oczyścić te moje biedne migdałki.
Na razie mam większy problem - z grzybicą stóp, moczę je codziennie w alocicie i czekam na efekty. Kupiłam też u benedyktynów maść propolisową i zastanawiam się czy mogę ja użyć, czy nie skomplikuje jakiegoś procesu oczyszczania.
Co sądzicie o maści propolisowej?
Zapisane
Skarabeusz2005
« Odpowiedz #33 : 29-11-2009, 14:15 »

Co to znaczy "angina nie do zniesienia"? Woda z solą, herbata z miodem na migdały plus okłady z ciepłej soli na szyję.. Wszystko zda się psu na budę jeśli przegryziesz za jakiś czas antybiotykiem, bo miną 3 dni i nie będzie poprawy.
... nie chce brać więcej antybiotyku.
Po prostu nie bierz.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2009, 14:23 wysłane przez Skarabeusz2005 » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!