Niemedyczne forum zdrowia
30-04-2024, 03:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Suplementy diety i cudowny suplement mieralny (MMS)  (Przeczytany 38028 razy)
EwaMichalek
« : 28-11-2009, 23:49 »

Witam,
Jestem na forum nowa, choć MO i DP stosuję razem z moją rodziną od 6 miesięcy. Widzę już efekty, zwłaszcza na mojej 6-cio letniej córeczce, bo to jej choroba tutaj mnie przywiodła.
Po kilkukrotnej kuracji antybiotykowej w tamtym roku i wciąż nawracających infekcjach układu oddechowego, w styczniu tego roku zdiagnozowano u niej astmę. Z reguły te infekcje rozpoczynały się od kataru, który przechodził w pochrząkiwania, później brzydki zapach z ust, następnie kaszel, który jeśli czymś nie powstrzymany, z reguły w ciągu paru dni przeradzał się w zapalenie oskrzeli lub płuc. Najbardziej odczuwalnym objawem było ciągłe pochrząkiwanie.
Mieszkamy w Stanach Zjednoczonych i z przerażeniem słucham historii znajomych, którzy za każdym razem wracają od lekarzy z antybiotykami. Nawet jeżeli infekcja jest wirusowa - "tak na wszelki wypadek", żeby "zapobiec komplikacjom" - jak twierdzą. Albo znajdą jakieś fikcyjne zapalenie ucha, chyba tylko po to żeby mieć jakiś powód do podania antybiotyku.
Kiedy mojej lekarce powiedziałam, że pijemy MO i zakrapiam mojej córce nos roztworem z sokiem z aloesu, ponieważ uważam, że te wszystkie problemy mogą mieć źródło w grzybicy, otworzyła na mnie oczy i popatrzyła jakbym była lekko niezrównoważona. Od tego momentu dałam sobie spokój ze współpracą z lekarzami.
Ale dość wywodów o lekarzach, bo dużo by jeszcze pisać, a myslę, że każdy z forumowiczów miał podobne przypadki.
Piszę, żeby zapytać o suplementy, które pan Janus wymienił w swojej książce, jako uzupełnienie DP i MO zwłaszcza w pierwszym roku. Większość z tych suplementów byłam w stanie zdobyć, albo zakupic ich ekwiwalenty, ale nie bardzo wiem czym kierować się przy kupnie preparatu multiwitaminowego. Po pierwsze dla mnie i mojego męża, a po drugie dla mojej córeczki. Co jest ważne w wyborze? Tutaj mam ogromny wybór tych suplementów, ale nie wiem czy mają one jakąś wartość.
Z drugiej strony, pracuję w gabinecie ortodontycznym - więc wiem o co chodzi w tzw. oficjanym stanowisku medycyny, a osobistym poszukiwaniu wiedzy każdego człowieka, niezależnie od zawodu. Rozmawiając kiedyś z moim szefem, powiedział mi, że żadne oficjalne badania nie potwierdziły, że syntetyczne witaminy w ogóle się wchłaniają tak, jakby się tego spodziewano.
Ciekawi mnie jakie jest Wasze stanowisko w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2009, 09:47 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #1 : 29-11-2009, 01:36 »

Ewa,

Na początek wyręczę Grażynkę, póki nie zdążyła Ci "popsuć" postu na czerwono msn-wink:
- nie witaj się na początku postu, od przywitań jest Przywitalnia
- nie ma konieczności podpisywania postów - to nie listy smile
- wpisz swoją płeć, niby imię zdradza płeć, ale Regulamin jest bezwzględny:
Cytat
Obowiązkiem każdego użytkownika jest - po prawidłowej rejestracji i zalogowaniu się na forum - uzupełnienie swojego profilu o płeć oraz datę rozpoczęcia stosowania Mikstury oczyszczającej (MO).

Na forum suplementy są wyraźnie niepolecane:
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=304.0

Suplementy maskują słaby stan organizmu, powodując, że nie ma on motywacji do samonaprawy. Czyli pomysł z suplementami porzucasz całkowicie msn-wink

Generalnie to nie walczymy z Candidą, tylko o doprowadzenie organizmu do dobrego stanu, co samo z siebie spowoduje, że Candida nie będzie miała warunków do życia.

Książki Janusa najlepiej wyrzuć, bo informacje tam zawarte już od dłuższego czasu nie są polecane na forum. Najlepiej, abyś poprzeglądała forum i sama się zorientowała o co chodzi, ale ten post pozwoli Ci się z grubsza zorientować o co chodzi:
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=10436.0

Cytat
Piszę, żeby zapytać o suplementy, które pan Janus wymienił w swojej książce, jako uzupełnienie DP i MO zwłaszcza w pierwszym roku.
Tutaj nie bardzo rozumiem, bo albo mi się chronologia pierdzieli, albo gdy Mistrz publikował DP, to Janus był już po drugiej stronie barykady. Nie wiem, czy pod skrótem DP rozumiesz tak jak większość forumowiczów Dietę Prozdrowotną, szczegółowo opisaną w Niezbędniku i na forum, czy też tą dietę, którą Janus zaleca, aby pozbyć się grzybicy (Dieta Przeciwgrzybicza)? Pewnie chodzi o to drugie. Tak więc, jak już Ci wcześniej pisałem, nie zajmujemy się walką z Candidą, a więc żadnych diet antycandidowych nie stosujemy.

Poza MO, które już pijecie, powinnaś rozpocząć stosowanie Diety Prozdrowotnej, oraz Koktajle Błonnikowe, gdyż zestaw MO+DP+KB, to wehikuł, którym według naszej wiedzy dojdzie się do zdrowia. Linki masz tutaj:
DP: http://www.bioslone.pl/index.php?q=odzywianie/dieta-prozdrowotna
KB: http://www.bioslone.pl/index.php?q=odzywianie/koktajl

Pierwszy krok do zdrowia już zrobiłaś - zalogowałaś się na forum, ale to tylko początek drogi, a raczej początek początku msn-wink
Musisz sporo poczytać, bo nie ma sensu, aby przepisywać informacje, które są już na forum w wielu miejscach napisane wytłuszczoną czcionką. Początkowo możesz się gubić i mieć mętlik w głowie, szczególnie jeżeli niefartownie swoją przygodę z forum rozpoczęłaś od książek Janusa. Ale w razie pytań i wątpliwości pytaj śmiało, a na pewno zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię nakieruje czy też wytłumaczy.
« Ostatnia zmiana: 12-12-2009, 19:30 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 29-11-2009, 02:07 »

Tuż, tuż otwieramy nowy portal Biosłone, gdzie jest wszystko uporządkowane, a więc nabywanie wiedzy stanie się łatwiutkie - bułka z masłem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
martynus
« Odpowiedz #3 : 09-12-2009, 08:25 »

Mam pytanie czy można stosować wyciąg z korzenia Kudzu bądź krople Bonifraterskie na wątrobę czy tylko ortopest [nie mogę u siebie tego znaleźć] ?

Nic dziwnego, bo trzeba szukać nasion ostropestu, a nie ortopestu. Poszukaj na forum tematu o zakupach w internecie // Hajdi
« Ostatnia zmiana: 09-12-2009, 12:30 wysłane przez Hajdi » Zapisane
EwaMichalek
« Odpowiedz #4 : 10-12-2009, 04:53 »

Dziękuję za uwagi. smile
Przepraszam za "literkowce", będę się starała nie pomijać polskich znaków w przyszłości.
Nie zdawałam sobie sprawy z rozłamu jaki nastąpił w Waszym wydawnictwie. Jak widać potrzebuję uzupełnić moją lekturę o forum.

Jeżeli chodzi o dietę, to stosujemy obecnie dietę prozdrowotną i owszem pijemy koktajle błonnikowe.
Z żalem jednak muszę powiedzieć, że chciało by się to wszystko stosować więcej i lepiej, ale nasz szybki tryb życia nam na to trochę nie pozwala. Ubolewam nad tym, bo brakuje mi choćby codziennego ruchu czy pobytu na słońcu. Myślę, że dużo jeszcze przede mną do poznania i mam nadzieję, że znajdę tutaj wiele odpowiedzi na moje pytania.
Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia. >Ewo, masz dobre chęci, ale to nie czat, tylko forum wiedzy msn-wink

P.S. Szczerze mówiąc wzbudziła we mnie podejrzenia wspomniana przez p. Janusa lista suplementów, a zwłaszcza rekomendacje konkretnych producentów. Szczególnie krytycznie nastawiona jestem do tych rozprowadzanych "Amway-owskim" systemem, których to tam było wymienionych dość sporo. Nie zdziwiłabym się, gdyby pan Janus był dystrybutorem właśnie tych specyfików.

A właśnie... oglądałam ostatnio program o terapii dr Gersona. Ciekawi mnie jakie jest Wasze zdanie na temat tej terapii.

"literkowce" > literówki
« Ostatnia zmiana: 10-12-2009, 11:20 wysłane przez Grażyna » Zapisane
EwaMichalek
« Odpowiedz #5 : 11-12-2009, 08:52 »

Wiem czym się zajmujecie, ale ja pytam jaki jest Wasz stosunek i Wasze zdanie na temat jego teorii.
A wyszukiwarkę użyłam i wykazała mi tylko jeden wynik z wypowiedzią wspominającą jego nazwisko bez konkretnej dyskusji.
Nawet teraz, kiedy wyszukuję kopiując Twój zwrot, wyszukuje mi tylko Twoją wypowiedź(i nie, nie szukałam z cudzysłowiem).
Dziękuję za uwagi i w dalszym ciągu życzę miłego dnia - myślę, że nawet na forum wiedzy to nie zaszkodzi.
msn-wink
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 11-12-2009, 08:59 »

Wiem czym się zajmujecie
Z wypowiedzi jakoś tego nie widać. By zastosować teorię Garsona w praktyce, trzeba po prostu zachorować, czyli stracić zdrowie, a nas ten wariant w ogóle nie interesuje, bowiem my stawiamy na alternatywę dla chorób, którą nie jest żadna z licznych teorii medycznych, tylko zdrowie.
« Ostatnia zmiana: 11-12-2009, 09:11 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #7 : 11-12-2009, 09:06 »

Cytat
Wiem czym się zajmujecie, ale ja pytam jaki jest Wasz stosunek i Wasze zdanie na temat jego teorii.

Żeby się wypowiedzieć trzeba mieć jakieś pojęcie i doświadczenie w tej kwestii. Nikt z nas tutaj nie stosował tej terapii i pewnie nie zamierza, bo my się nie skupiamy na leczeniu.

Jedyne na czym się opierają ewentualne opinie o Gersonie to filmiki z youtube i jakieś strzępy informacji na internecie. Może na forach odnośnie nowotworów coś znajdziesz. Tutaj w wyszukiwarce wyskoczyło mi kilkanaście wyników odnośnie hasła Gerson, bo sama pamiętam do tematu nawiązywano kilka razy. Są tam również słowa Mistrza odnośnie takich terapii.
Zapisane
EwaMichalek
« Odpowiedz #8 : 12-12-2009, 18:32 »

Dziękuję za odpowiedź
Rozumiem, że niechętnie wypowiadacie się na temat teorii przez Was nie propagowanych, czy nie sprawdzonych. Miałam nadzieję na otwartą dyskusję i usłyszenie opinii innych ludzi na ten temat, bo sama nie mam w tej kwestii swojego zdania. Rozumiem to, że nie chcecie zamieszczać na tym forum treści nie zgodnych z jego filozofią, a wolicie skupić sie na pomocy wiedzą, której jesteście pewni. W porządku. smile

Chcę tylko wspomnieć, że w dalszym ciągu, gdy wpisuję termin Gerson, znajduje mi tylko odnośniki do tego wątku. Czy może robię coś źle? Wyszukuję wpisując frazę lub słowo w pole wyszukiwania na głównej stronie Niemedycznego Forum Zdrowia.
« Ostatnia zmiana: 12-12-2009, 19:20 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #9 : 12-12-2009, 18:42 »

Cytat
Wyszukuję wpisując frazę lub słowo w pole wyszukiwania na głównej stronie Niemedycznego Forum Zdrowia.
Czy na pewno nie wpisujesz tego w pole wyszukiwarki mając otwarty ten wątek? Bo u mnie na stronie głównej wyszukuje całkiem sporo wyników, a rzeczywiście tak jest, że mając otwarty jakiś wątek szuka tylko w konkretnym wątku.

Nie możesz też być w momencie wyszukiwania w jakimś konkretnym dziale, bo wtedy zakres poszukiwań jest ograniczony do tego właśnie działu.

Jak rzeczywiście masz coś nie tak, daj cynk, a wkleję Ci linki do konkretnych tematów.
« Ostatnia zmiana: 12-12-2009, 18:45 wysłane przez Voldin » Zapisane
darek
« Odpowiedz #10 : 08-04-2010, 12:38 »

http://www.mmsmiracle.pl/

Jestem bardzo ciekawy opinii naszych ekspertów.

Link do książki mogę podać na priv jeśli ktoś jest zainteresowany aby poczytać nieco więcej na ten temat.

Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #11 : 08-04-2010, 13:17 »

Nie jestem ekspertem forumowym, ale ekspertem od naciągactwa mogę być. Wygląda to na żałosny przekręt, już od samej nazwy robi się niedobrze.

CUDOWNY SUPLEMENT MINERALNY ...hihihihi
Zapisane
darek
« Odpowiedz #12 : 08-04-2010, 17:30 »

Nie jestem ekspertem forumowym, ale ekspertem od naciągactwa mogę być. Wygląda to na żałosny przekręt, już od samej nazwy robi się niedobrze.

CUDOWNY SUPLEMENT MINERALNY ...hihihihi

Ciężko o naciąganie skoro preparat można samemu sobie zrobić - zupełnie tak samo jak MO
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #13 : 08-04-2010, 20:11 »

Cytat
Ciężko o naciąganie skoro preparat można samemu sobie zrobić - zupełnie tak samo jak MO

Czy ja tam aby nie widziałem 100 ml  buteleczki cudownego suplementu za 60 zł?
Zapisane
darek
« Odpowiedz #14 : 08-04-2010, 20:29 »

Cytat
Ciężko o naciąganie skoro preparat można samemu sobie zrobić - zupełnie tak samo jak MO

Czy ja tam aby nie widziałem 100 ml  buteleczki cudownego suplementu za 60 zł?

To nie jest strona autora książki a kogoś kto próbuje sprzedać gotowy produkt - w książce jest dokładna instrukcja jak zrobić to samemu:
J. Humble - Przełom. Cudowny Suplement Mineralny.Odkrycie XXI wieku
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #15 : 09-04-2010, 10:02 »

No, ale ten wyraz "cudowny", już na starcie, u ludzi myślących (niepacjentów) wywołuje co najmniej uśmiech. Prawidłowo zareagował Scorupion. Taka nachalna reklama "czegoś" tam, powoduje ten właśnie falstart produktu, w wyścigu reklamowym, co w efekcie staje się dla niego antyreklamą.
   Gdyby MO nazwana została CMO, to nie wiem, czy zagościłbym na Forum Józefa Słoneckiego dłużej niż kilka minut... Już słowo "Mikstura", dla laika Naszej wiedzy brzmi dosyć podejrzanie, trochę banalnie, po szarlatańsku itd. Dla pacjenta - powinna się nazywać: Cudowna Mikstura Oczyszczająca Mistrza Nadżerki (w skrócie: CMOMN). W swoim opisie reklamowym powinno stać:- " (...) wypierze i wybieli warchołów, wichrzycieli (...) ani IXI, ani IRCha, ani OMO nie wyczyści tak jak CMOMN (...)".
« Ostatnia zmiana: 09-04-2010, 10:06 wysłane przez Zibi » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #16 : 09-04-2010, 12:34 »

To jest tak, że jeśli chcemy kupić jakiś cud, to zawsze sprzedawca się znajdzie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #17 : 09-04-2010, 16:11 »

Cytat
Cudowna Mikstura Oczyszczająca Mistrza Nadżerki (w skrócie: CMOMN)
Mistrza już są oczyszczone i wygojone msn-wink. Teraz kolej na nasze.

A może Zibiemu nie chodziło o nadżerki Mistrza, tylko o Mistrza Nadżerkę? Cudowna Mikstura Oczyszczająca (czyja?) Mistrza Nadżerki msn-wink
Zapisane

Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #18 : 09-04-2010, 17:59 »

Cytat
Cudowna Mikstura Oczyszczająca Mistrza Nadżerki (w skrócie: CMOMN)
Mistrza już są oczyszczone i wygojone msn-wink. Teraz kolej na nasze.

A może Zibiemu nie chodziło o nadżerki Mistrza, tylko o Mistrza Nadżerkę? Cudowna Mikstura Oczyszczająca (czyja?) Mistrza Nadżerki msn-wink
Co autor miał na myśli (zapyta dzieci pani nauczycielka na lekcji biologii, kiedyś...)? bag naughty

Pytanie pomocnicze: kto był odkrywcą "wrót zakażeń"? Hipokrates wiedział o toksemii, ale chyba nie bardzo wiedział, jaką drogą...
« Ostatnia zmiana: 09-04-2010, 18:04 wysłane przez Zibi » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #19 : 10-04-2010, 02:12 »

Albo o Mistrzu Nadżerce... smile. Powinno być może tak: Mistrza Cudowna Mikstura Oczyszczająca Nadżerki. Albo: Cudowna Mikstura Mistrza Oczyszczająca Nadżerki. Albo: Oczyszczająca Nadżerki Cudowna Mikstura Mistrza. Ale mikstura oczyszcza całe ciało?

To prawda, że słowo "mikstura" brzmi trochę niepokojąco, ale w sumie ładniej niż np. mieszanina.
Zapisane

I'm going through changes
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!